Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    так я і чергую приблизно...
    в мене два грішки - фізично попрацювала напередодні - поки малий спав з фантастичною швидкістю пропилососила і помила хату, ну і годування в одній позі - лежачи, часом ще сидячи, щось мені малий по інакшому не хоче, а для деяких поз груди замалі - не дістаю, або дуже незручно... То це таки лактостаз? Затвердіння то нема, просто болить долька одна... Масж то погладжування в напрямку соска? так я роблю.
     
  3. Веснянка

    Веснянка Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    може, то трохи оффтоп, наразі на жаль молоко вже втекло, але маю таке питання, чому коли прооперували мастит, рани не заживали, а через них досить сильно текло молоко (по 3-4 пелюшки наскрізь мокрі протягом дня)? хоча від початку була гіперлактація, мастит стався на 7 день після пологів якось дуже стрімко...і все ж таки.... десь на 8 день після операції грудь зашили, з надією, що молоко знайде собі шлях до соска, бо воно через сосок зціджуватися не хотіло, бо то вже задовго було а рани не заживали (була небезпека інфікування груді), в той же день розшили, і звідти рікою хлинуло молоко з кров'ю... а набряк, який утворився на етапі лактостазу не проходив і не давав відтоку молока, і навіть коли насильно зупинили лактацію, набряк не проходив ще кілька місяців. з чим це могло бути пов'язано?
    лікарі співчутливо казали, що мені дуже не пощастило і що зціджуватися треба було, але ж лактостаз і мастит бувають і у тих, хто зціджує, до того ж молоко весь час самозціджувалося, я носила молокозбірники весь час...
    вибачте за сумбур і за оффтоп, проте буду вдячна за відповідь і поради, бо дуже хочеться якось усе максимально зрозуміти, щоб уникнути трагедії наступного разу, дасть Бог, він іще буде а може й не один.
    Дівчатонька, дорогенькі, бережіть циці і молочко, бо немає нічого сумнішого ніж втратити його, коли дитятко ще таке маленьке... тому не зворікайте і будьте пильні!
    як добре, що є цей форум, проте іноді варто показатися "очно" фахівцю, який на дотик зможе виявити і визначити проблему, краще перебдіти ніж недобдіти ;)
    здоров'ячка вам і вашим манюням!
     
  4. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Веснянка, почитайте початок теми - визначення маститу і можливі причини. Це може бути як рідкі годування, так і тріщини, через які можуть проникнути бактерії, ті ж бактерії можуть проникнути наприклад від перенесеної ангіни чи карієсу... Мастит може бути не тільки в годуючих матерів. Важко зараз пост-фактум розбиратись чому і як, краще до наступного разу бути поінформованою і готовою вчасно реагувати. Той є лактостаз, який трапляється досить часто в багатьох жінок, якщо на нього ніяк не реагувати через 3 дні вже переходить в неінфікований мастит. Тому треба бути весь час уважною до свого тіла, особливо перший час поки лактація не внормувалась.

    ---------- Додано в 10:35 ---------- Попередній допис був написаний в 10:31 ----------

    Так не буває:) Буває замало подушок -підкладайте під дитину, собі під голову, спину - де треба і скільки треба і буде вам щастя:) Лактостаз може по-різному виглядати - може бути затвердіння чи ні,. почервоніння, температура, біль. Масаж - це поглажування, але можна трошки притискаючи. Якщо є затвердіння, то після годування воно має сильно зменшуватись, або взагалі зникати.
     
  5. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Galya, дуже вам дякую за консультацію, ви не подумайте я не маразматичка якась просто боюсь щоб молоко не пропало і щоб той лактостаз не переріс в мастит... коли підходить молоко то груди як ... не знаю, думаю як зі сіліконовим імплантом - м"яко, але трохи твердше ніж без молока, така вся грудь, а не тільки там де болить. вчора ввечері знов прикладала капусту, але коли зняла то червоного вже не було... цікаво чого під першим листком груди почервоніли?
     
  6. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Є така тема Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    Важко щось сказати бо дуже мало інформації ви подали.
    Вам вартує прочитати в моєму підписі є Основні правила успішного ГВ і тоді можливо вам щось проясниться, і теми
    Зціджування молока. коли? як?
    Нагрубання молочних залоз. Що робити?
    Забагато молока. Що робити?
    Мало молока. Що робити?
    Ну і так як вже писала Галя перший допис цієї теми
     
  7. Веснянка

    Веснянка Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    дякую Galya i шановна пані модераторко, почитаю, хоча вже і так дещо читала і в принципі від початку розуміла/відчувала, що і як, просто недивлячись на реагування та ніби-то правильні дії від першого ж дня проблеми, вона погіршувалася і... єдине пояснення, яким мене в результаті "втішали" чуйні медсестрички в лікарні, де різали, було "ой, вас явно хтось зурочив, або вам пороблено, бо такого просто не буває..." що мене не надто потішило, а лікарі якщо чесно теж пояснити не можуть, кажуть, що просто дуже мені не пощастило. може й так, але ще більше не пощастило моєму синочку в цьому плані, хоча ми ніколи не можемо знати, чому все і як нам дається, всі ті випробовування. Я би залюбки відновила лактацію, та в мене там у хворій циці досі не все здорОво, тому я мушу спершу скінчити лікування :confused:
    отаке, але читати буду - ДЯКУЮ!
     
  8. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    я за півтора року ГВ-стажу не мала проблем,але от вчора:sad: права грудь стала болючою ,не вся,а лише певене місце біля підмишок і до соска.потрогала,а там таке болюче уплотніння (мабуть забігалася і прикладала лише до одної циці дитину).я його намагалася розмассувати,але болить.вночі Софії давала переважно болючу грудь.уплотніння зникло,а от в тому місці,де воно було циця болить:sad: чому? може від того,що я розмасовувала гульку ще біль лишилася?
     
  9. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    То залишковий біль, може ше бути деякий час. Прикладай часто до цієї груді, але і про другу не забувай! А то з другою можеш мати такі ж проблеми.
     
  10. olena

    olena New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    У мене теж тиждень назад таке було,рятувалась масажем хоч як боляче було але старалась себе не шкодувати і добре розмасажовувати болюче місце.У мене теж після зникнення гульки ще день боліло,а потім біль минула.
     
  11. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А це як зрозуміти? які болі при масажі? потрібно легенько щоб ще гірше не зробити
     
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    У мене з першим був лактостаз, сильний. Прийшла акушерка масувати - від 11 ранку до 5 вечора. Я думала що з розуму зійду. Наробила мені біди тим масажем (з грудьми все добре, але ГВ таки не налагодилося, бо до масажу ще вказівки додавалися мудрі). Донині не можу собі пробачити, що далася.
     
  13. olena

    olena New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Знаю ,що треба легенько,але боліло навіть при легенькому натисканні.Дякувати Богу все минулося і зараз проблем нема ніяких,мала щось схоже десь на п'ятому місяці годування тільки з високою температурою,то тоді мені допомогла власне масажистка.
     
  14. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Почитала зранку, і під вечір чую в мене така сама біль тільки в лівій груді, і немає ніяких гульок ніби. а болить при доторканні. Дівчата, що це???
     
  15. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Подібно на початковий лактостаз. Може просто боліти, як синяк, не завжди є набряк чи гульки. Старайтесь прикладати дитинку частіше до болючої груді (не забувайте про другу) в такому положенні, щоб підборіддя було направлено в сторону болючого місця. Під час годування м"якими круговими рухами масажуйте це місце в напрямку від периферії до соска. Перед годуванням можете прийняти теплий душ або поприкладайте рушник, змочуючи його в достатньо теплій воді, щоб трохи розігріти те місце, і даєте дитині смоктати цю грудь в потрібному положенні. Після годування прикладіть холод до болючого місця (будь-що з морозілки, обгорнуте в пеленку) на 10-15 хвилин, щоб не утворився набряк. Так можно повторити 2-3 рази на день. За пару днів все має пройти.
    Щоб запобігти в майбутньому проблем з лактостазами, прочитайте на першій сторінці цієї темі допис від Тані Яремко про ймовірні причини лактостазів. Здоров"я
     
  16. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Нині далі болить трошки, затвердінь нема , доцю прикладаю, так як радили, може минеться ( так боюсь того лактостазу)
     
  17. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Мар"яночка, спокійно, все буде добре. Все мине, якщо робите що потрібно. Слідкуйте за своїм самопочуттям, якщо сьогодні не гірше, значить все йде на поправку. Частіше прикладайтесь так, як вам казала, підборіддя в сторону болючого місця, досить тепленький душ, тепле пиття перед тим, щоб відток молочка був добрий, після випорожнення груді, прикладаєм холод. Не хвилюйтеся, має все владнатися.
     
  18. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    А нині вже не болить зовсім.(тьху-тьху). Я так думаю, що забагато горіхів з"їла (засмакували). Бо, так ніби завжди пильнуюся, а про горіхи не задумавалась.
    Дякую дівчата за підтримку, а то я "панікьор" великий.
     
  19. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    сьогодні гуляла з малим і з"їла пачку сємочок... молока нагнало, грудь з гульками!!! погодувала з неї малого, потім ще чуть чуть зцідила - молго таке густе і жовтувате... завжди біле було. Чи сємочки таке спровокувати могли? чи то мене десь надуло? що робити? багато пити щоб розрідити молоко? чи тут така логшіка не спрацює?
     
  20. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Багато годувати дитину :) - така логіка завжди працює! Може ви довго гуляли і час годування підійшов, а дитина не прикладалась, от і гульки зразу?
     
  21. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    та я як тре годувати - в любий підїзд зайшла і нагодувала... так що точно не то