Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Якщо температуру можна терпіти, то краще не збивати просто так. Прикладайте і надалі часто дитину так, щоб підборіддя було направлене в сторону соска, при смоктанні самі ще масажуйту те місце в напрямку до соска. Обовязково слідкуйте за правильністю прикладання, щоб не травмувати соски. Між годуваннями прикладайте капусту (можна і без меду - листок з холодильника, трошки відбийте щоб пустив сік). Після годування прикласти лід через тряпочку на 10 хв., щоб зняти набряк. Перед годуванням можна прийняти теплий душ, помасажувати в душі болюче місце, випити чогось теплого перед годуванням.
     
  3. Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Дівчатонька, яка я вам вдячна що відгукнулися. У мене такий трафунок перший раз, та й ще припав на вихідний...

    Знайшла прямо під ареолкою 3 см почервоніння, і шкіра в цьому місці не гулькою, а так ніби шкіра просто там твердувата трошечки. Дико пече і коле коли малий смокче.

    Наразі дотримуюся чітко інструкцій від Галинки і Тані.
     
  4. Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    температура 37,8 під рукою, в паху 37,6....дівчата, що мені робити
     
  5. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    В мене вже другий раз за місяць виникла проблема з лівою груддю - я напротязі кількох днів постійно відчуваю біль, а коли годую дитину, таке враження що в там всередині мене щось тягне, біль стає різким, а через кілька хвилин як почну годувати зникає.Груди покрилися червоними пятнами, мені порадили ставити гірчичники, трішки стало краще, але всеодно біль не минула.
     
  6. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    ні в мене ні в дитини не має таких ознак. які описані вище, соски мене не болять, мене болять груди по контуру і біль виникає як тільки прикладу до грудей і через хвилинку проходить, може це мастит?
     
  7. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Більше схоже на лактостаз. Біль може бути як залишкове явище після затвердіння або затвердіння глибоко і не промацується. Гірчичники і всякі гріючі компреси не можна! Хіба теплий душ до годування. Біль з часом стає меншим (маю на увазі протягом останніх днів) чи більшим? Температури немає?
    Перш за все, оскільки це не вперше, треба визначити причину лактостазів: завеликі перерви між годуваннями, погане чергування грудей (може однією годуєте частіше за іншу), спите на животі і перетискаєте груди, тісна білизна, обмежуєте час смоктання, навіть від стресів бувають лактостази.
    Зараз годуйте якнайчастіше, після годування прикладайте лід через тряпочку на 10-15 хв.Можна капусту з холодильника.
     
  8. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Так і є.Вночі я більше годую лівою груддю.Перерви між годуваннями 1.5 години іноді 2.
    Дякую за відповідь, а то я й далі ставила б гірчичники.
    Біль вже став набагато меньшим, тепер буду більше слідкувати за чергуванням зміни грудей.
     
    Останнє редагування модератором: 28 Січень 2010
  9. Ari

    Ari Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Дівчата, в мене питаннячко таке - в перший день після приїзду з роддому в мене піднялась температура, і була ломлта в тілі, і це все тривало буквально 6-8 годин. Лікар сказав, що це від грудей, але тепер таке повторяється кожного місяця, а той 2 рази на місяць. Ще забула сказати що в грудях під час цього стану набирається багато молока, а потім молоко прибуває в нормальній кількості. Таке вже триває 6,5 місяців.
     
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    ситуація у вас виглядає на систематично повторювані лактостази.
    Що це таке і як боротись читайте тут

    як ви годуєте дитину: по графіку чи по вимозі? сціджуєте чи ні? як з прикормом?

    оскільки воно у вас тримається вже 6,5 міс., то очевидь є якась помилка в ГВ, яку потрібно виправляти... почитайте за посиланням, проаналізуйте і як виникнуть питання - питайтесь ;)
     
  11. Alesta

    Alesta New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Як добре, що я знайшла цю тему!!!!
    В мене схожа проблема: моєму синочку вже 1 рік і майже 1 місяць. Від народження на ГВ, ніяких проблем до року не було з годуванням взагалі, були скоріше з догодовуванням, бо молока йому вистачало. Вночі він встає їсти дуже багато разів, не можна сказати, що він голодний, бо чмокне пару разів і далі спати (спить біля мене, бо змучилася переносити з ліжечка), вдень бере груди лише 2 рази, коли засинає. "Доросла" їжа у нас 3 рази на день, але він рідко з"їдає весь сніданок і вечерю, тільки обід. На початку грудня він прихворів (темп. 39,5), лікарка сказала на зуби, від їди відмовився, брав лише груди, так продовжувалось тиждень. Через тиждень у мене затверділа права грудь, я побігла в ЖК, бо не знала що сталося, біль жахлива :girl_cray: - сказали лактостаз, я розмасувала і все пройшло. Через місяць все повторилося знову: у малого температура - у мене лактостаз. І ось тепер знову ці болючі гульки в грудях - вже й не знаю що робити, молока немає аж так багато, як раніше, а гульки робляться і болять:girl_in_dreams:
    Порадьте що робити, лишати годування не хочу - у малюка лізуть зуби очні і четвірки. Він ніби відчуває, постійно просить почмокати пару разів.

    ---------- Додано в 16:42 ---------- Попередній допис був написаний в 16:40 ----------

    і ще питання не по темі: як додати лінієчку, бо я тут новачок?:girl_smile:
     
  12. Ari

    Ari Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Дякую за цікаву інформацію. Дещо я прийму до уваги, так як цього не робила.
    Щодо годування, то я годую по вимозі, сціджую молоко постійно коли бачу, що його забагато, а прикорм я вводжу покищо маленькими порціями, бо вистарчає молочка, і моя ляля не дуже рветься їсти щось інше.:girl_bye2:
     
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    у вашій ситуації не варто сціджувати. Сціджувати лишень коли грудям важко і лише трішки до досягнення стану полегшення. Чим більше сціджуєте - тим більше молока буде. Можливо звідси ваша проблема?
     
  14. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    є така тема Зціджування молока. коли? як? РЕКОМЕНДУЮ прочитати!
     
    Останнє редагування: 2 Лютий 2010
  15. Klava

    Klava Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Тему читаю давно і поради справді стають у пригоді. Зараз малому вже 1,5 місяців, годую грудьми на вимогу - виходить раз на півтори-дві години. Після купання може проспати три години. Але вже два дні маю проблему - ліва грудь постійно твердне зверху. Годую грудьми по черзі. Але поки прийде черга лівої - вона дуууже сильно набирає молока. Що робити? І ще - як прикласти дитину так, щоб підборіддя було зверху груді? "Валетиком" не дуже допомагає ...
     
  16. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Можна ще лягти на спину, за головою покласти подушки і на них дитину - валетом. або дитина лежить, а ви "нависаєте" зверху - під будь-яким кутом. І взагалі в будь-якій позі масажуйте затвердіння в напрямку до соска - так ви поможете дитині висмоктати молочко в першу чергу з цієї долі груді.
     
  17. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    На вихiдних мала початкову стадiю маститу. Все почалось з болi у лiвiй грудi ще у Четвер. Я не надала цьому значення, бо не перший раз. У П'ятницю зранку я помiтила червону цятку на грудi, а до вечора вже розповзлись червонi плями по половинi грудi i до вечора я себе почувала нiби мене переїхав поїзд (ну я насправдi не знаю як себе почувають люди яких переїхав поїзд, але дуже погано менi було) температури увечерi не було. Подзвонила гiнекологу, менi прописали антибiотики, забула назву. Я увечерi давала малiй смоктати ту грудину, i на диво вона не вередувала, а гарненько смоктала. Менi навiть здалось що почервонiння трошки зiйшло. На ранок я забрала свої пiгулки, але не пила їх ще. Прикладала капусний лист проварений, вiн менi був що мертвому припарки. Далi було боляче. Проте почервонiння вже було суцiльне, але не свiтло червоне, а темно червоне. Я продовжувала годувати. В недiлю я помiтила що почервонiння майже пройшло, але бiль ще була. Вчора червоного вже не було, але бiль була. А сьогоднi я як нова копiйка :) Добре що обiйшлась без антибiотикiв, бо я їх так не хотiла приймати.
     
  18. skystar

    skystar Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

     
  19. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    в мене вчора подібне сталось - випила вранці 3 чашки чаю гарячого /чогось так мені захотілось пити!!!/ чую молоко в праву грудь я хлине! через 10 хв почало боліти зверху, зсередини... потім температура 37,1, а тоді мене "переїхав поїзд"... Почала інтенсивно годувати малого... Ущільнень нема вроді, чи я не вмію їх намацати... почервоніння тоже не бачу.
    Прикладала капустяні листки, але не до кінця розумію як то зробити - сирі помила, витерла, вирізала дірки на сосок, чуть чуть відбила - щоб лягли по формі. Питання - скільки то тримати? І ще - від листка почервоніла шкіра - то нормально? Чи я довго тримаю?
    Починається таке саме з лівого боку, але внизу... ЩО ЦЕ ТАКЕ??? температури вже нема...
    Годую малого на вимогу, груди чергую /стараюсь дати одну грудь в одне годування/, спить він зі мною... Їсть дуже багато і часто. Вроді ж все правильно?
     
  20. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Якщо їсть кожні 1,5-2 години, то не зачасте чергування, дівчата-консультанти?
     
  21. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    При великій кількості молока варто чергувати по 2-3год. кожною груддю. Тобто всі прикладання протягом 2 год права грудь, наступні 2 год - ліва. Почитайте про причини лактостазів, визначте яка у вас, бо можуть знову повторюватись як нічого не міняти. Годуйте для профілактики в різних позах, масажуйте затвердіння під час смоктання дитини.