Криза трьох років

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Уляночка, 29 Серпень 2009.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Криза трьох років

    є криза 7-8 років і наступний етап- передпідлітковий, який починається приблизно з 9-10 років. А взагалі, таке враження, що у чоловіків криза не закінчується ніколи- вона лише плавно переходить із кризи новонародженого у кризу 1року- кризу 3 років- кризу підліткову- кризу середнього віку . А далі вже і до старечого маразму недалеко:girl_yes2:
     
  2. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Ото я навіть і не знала, що в нас така виражена криза була. Прям все по тексту. Ще є але вже потрохи проходить. "Антон, взувай кросовки" - "Не хочу, не буду, не вмію, ти мені взуй". А коли все ж заставлю то кричить "то не я взув, то ти, ти мені сама взула! Нє, я не молодець, сама молодець":girl_blum: Але тепер вже частіше "я сам взув! в мене вийшло":girl_tender:
     
  3. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Говорячи на "хлопський розум" ця криза це вимога дитини поважати себе на рівні з дорослим, і якщо ми, дорослі, не визнаємо того права дитини або не допомагаємо дитині наблизитися до рівня дорослого, то виникає опір та істерика. Часто дитина сама не розуміє, що з нею відбувається і дорослі також, тож плачуть усі навколо і дорослі і дитина.
    Уляночко, якщо малий в певний момент вирішив, що він ще хоче пострибати по шинах, і вже не хоче сочку, то не треба його тягнути і змушувати робити те, що він вже передумав робити, бо таким чином тільки посилився конфлікт і стосунки з дитиною стали більш напруженими. Ми ж, дорослі, часто змінюємо свою думку, і вважаємо, що маємо на це повне право. То нехай і дитина відчує себе дорослою. Нехай навчиться приймати рішення. Не потрібно перші свідомі рішення рідної дитини сприймати як маніпуляцію, бо вони такими можуть стати, але наразі не є. Це просто проба свободи. Що я можу. На що я впливаю. Настільки мене люблять. Можна в той час обговорити по дорозі до шин, що будемо робити коли захочемо сочок? побіжимо в магазин? Так! Там буде черга, будемо чекати? Так, будемо чекати!
    Різні обставини впливають на перебіг "криз" у дітей та на повноту їх проявів. Завдання дорослого максимально озброїтися - почитати інформацію про саму кризу, про те, що відбувається з дитиною в цей період, і як їй допомогти подолати її.
     
  4. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Читала я про кризу, і прийшла мені думка: якщо це такий складний період, то чому якраз тоді дітей, в осному, ведуть в садок? Це ж ускладнює перебіг тої ж кризи? Тоді краще дитину віддавати в дитсадок в 4 чи 2 роки? Але в 2 - ніби замала дитина, а до 4 рокiв не всі мають можливiсть бути в декретi (
     
    Останнє редагування: 5 Червень 2013
  5. Svjatkova

    Svjatkova Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Також потребую поради :
    вже другий тиждень як наш малюк почав битися ( а може і копнути, якщо йому вже ну зовсім там щось не подобається під настрій). Я в шоці! Що робити?
    за тиждень іти в садочок, а я через це страшенно хвилююся, щоб кого там не вдарив..
    З півтора до трьох років було все тихо-спокійно, а тепер якісь капризи почалися знову і все має бути як він хоче і крапка.
    якщо вдома ще якось півбіди, то десь у громадських місцях мені інколи просто соромно із ним іти, бо може то світло вимкнути в магазині, то до кнопочок на терміналах чи холодильниках полізти, поки я оплачую за товар, ну а про ходіння за руку з мамою і мови немає((( цього тижня заявив, щоб я не заходила в магазин. бо він сам піде і купить молоко!
    Я розумію, що я вже, мабудь, для нього не авторитет, бо 24год на добу поруч , і ніяких бабів-дідів-няньок ніколи немав бодай на півгодинки, щоб за мною поскучати, але і татуся нашого не особливо слухає теж, коли він вдома на вихідних(( хоча, якщо хтось із чужих людей робить йому зауваження, то прислухається відразу..
     
  6. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Коли винайшли садок, про кризу ще не знали :) Колись діток в садок віддавали з 3 міс. це була реально ясельна група. Ніхто, ні про кризу, ні про діток не думав, батьки були змушені працювати і вибору не було. Зараз змінилася ситуація, акценти розставлені по-іншому, а окремі елементи залишилися старими :sad:
    Він б'ється, бо вимагає щоб на нього, як на зрілу особистість, звернули увагу і з повагою ставились до того, що він підріс і багато речей тепер може робити сам. В таких ситуаціях, все що можна дозволяємо робити, що менш-більш можна даємо попробувати і відчути драйв, що трохи небезпечно робимо разом за домовленістю, а що не можна і небезпечно - твердо не можна і все. Почитайте в неті є купа інфи про кризу трьох років і про те, як гармонійно будувати стосунки з дитиною без сліз і істерик.
     
    Останнє редагування: 30 Липень 2013
  7. Romanivna

    Romanivna New Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Є дуже гарна книжка видавництво "Свічадо" Кевін Леман "Як виховати дитину і не збожеволіти". Дуже рекомендую почитати. Мені вона дуже допомогла.