Кімнатні рослинки: догляд, поради

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Kasia, 22 Серпень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Така красота, поділіться досвідом як Ви за нею доглядаєте, щоб вона у Вас цвіла. Я з своєю що не робила, все одно через рік після того як подарили стала така ніяка і цвіло тільки пару квіточок і то такі малесенькі. Читала, що коли зав'язуються пупляшки температура маэ бути 6-8 градусів, потім можна піднести до 12-15. В звичайному будинку чи квартирі підтримувати такий температурний режим дуже важко.
     
  2. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Чесно кажучи нічого особливого не роблю, як відцвіте і квіти засохнуть то їх обрізаю, температура у мене стабільна круглий рік, досить часто оббрискую з пульверизатора, часто підливаю бо вона у мене любить воду, деколи ( раз на місяць) ставлю на землю у вазоні лід шоб розтанув (але не біля корінців щоб не змерзли (колись вичитала що азалія любить талу воду)), можна лід розтопити у склянці і потім підлити тою водою, але я не заморочуюся.
    Щоправда моя азалія напевно трохи змутувала бо як чоловік її подарував то вона мала багато дрібніших квіточок, а у мене в неї почало рости у період цвітіння по 10-15 квітів але великих, цвіте стабільно раз у півтора роки.

    ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

    Людоньки, у кого фіалки є, підкажіть чайнику, в якому віці вони цвітуть? Маю 2, одну кучеряву біленьку, а іншу фіолетову, класичну, вкоренила з листочка, правда біла росте шалено а от фіолетова щось повільніше.

    ---------- Додано в 14:44 ---------- Попередній допис був написаний в 14:25 ----------

    і ще одне, можливо хтось може поділитися зі мною щепочками? Можливо у когось є якась гарна квіточка? Хотілось би фіалочку якусь цікавеньку, заміокулькас, кімнатні трояндочки, або щось таке ще файнюнє, від себе можу комусь дати щепочку Маранти
     
  3. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    одну я вкорінила, зараз іншу пробую.. в мене в першої загнились корінчики, добре що вчасно зрозуміла, то довелось повністю зрізати всі корінчики з частинкою стовбурця.. зріз присипала товченою таблеткою активованого вугілля і відразу в землю посадила.. тримала її на батереї, відповідно земля швидко висихала і треба часто поливати, але бачу що прийнялась )) побачу чи наступна приживеться..


    а мені цікаво чи хтось вирощує пальми з насіння?

    два місяці назад посадила кісточки фініків, і от зараз маю підвіконник на кухні, заставлений проростками фінікових пальм (хто хоче - можу обміняти на якусь іншу рослинку).. от мені цікаво чи хтось садив насіння інших пальм і як результат?
     
  4. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дівчата, підскажіть - що це і з чим це їдять?
    Подарували ось такий вазон, якщо я не помиляюсь це з родини бромілеєвих, але точніше не можу знайти, не знаю як за ним доглядати
    [​IMG]
    І ще маю два невідомих вазона: перший мені схожий на різновид драцени(в свекрухи є такий великий - росте вверх), а другий чула народну назву "бараняча голова", щось він в мене не приживається - може хтось підкаже як їх правильно звати і як за ними доглядати. Дякую!

    [​IMG][​IMG]
     
  5. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    в мене з шефлерою теж були проблеми, ще й щитовка її обсіла, ледве вивела, а зараз я її стала кожен день обприскувати тепленькою водою, то бачу, що їй це подобається і ще вона батарей не любить, ставте десь від них подалі
     
  6. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    то аїхризон, або Дерево кохання :) не любить води на листочках, прямого пекучого сонця, а загалом невибаглива рослинка :) краще пересадити в менший горщик, буде гарніша крона. Коли він зацвітає, то потім гине, тому багато хто суцвіття обриває.
     
  7. meri5

    meri5 Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

     
  8. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    на фото не видно добре листочки, якщо вони посередині з полоскою (в ідеалі коли достатньо світла - полоска широка і жовтого кольору) - тоді то може бути драцена духмяна "масанджеана" (Dracaena fragrans 'Massangeana'), коли мало світла - полоска посередині трохи світліша ніж по краю листків... а якщо полоски аж ніяк нема - то може бути юка, як точно вид називається - не скажу, бо не дуже їх розрізняю...
     
  9. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    В мене такий колись був, виріс дуже великий, я його називала "кукурузка", бо має листя я к кукурудза, забула його правильну назву, але думаю це точно не драцена і не юка.
     
  10. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А в мене мої любимі калли цвітуть:girl_in_love:
    [​IMG]

    ---------- Додано в 12:29 ---------- Попередній допис був написаний в 12:27 ----------

    Можливо у когось є калли інших кольорів, я б з радістю помінялась, в мене білих багато.
     
  11. true

    true New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Може хтось мені підкаже, від чого фікус скидає листя. Це вже не перший фікус у мене і гинуть вони всі одинаково.
     
  12. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Краса неймовірна!
     
  13. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Це може бути або від зміни температури, наприклад стояв у холодному місці, Ви перенесли його у тепліше, або навпаки, від протягу, або від того, що Ви час від часу його перекручуєте різними сторонами до світла. В мене фікус стільки скинув листя поки я зрозуміла що його не можна рухати, коли перестала ним вертіти, зразу відновився. І ще може бути від того що Ви зимою його забагато підливаєте або підливаєте холодною водою. Можу Вас потішити, що фікус відновлюється, в мене облетіло напевно більше половини листя, а тепер став ще густіший ніж був до цього.
     
  14. sensual

    sensual New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А мій фікус почав гарно рости після того, як я стала його щодня оприскувати, і вони дійсно не люблять, щоб їх переставляли з місця на місце, а ще я почала підливати рослини талою водою (Розтавшим снігом або дощовою водою)
     
  15. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Зараз талий сніг і дощова вода дефіцит, так і вазони можуть засохнути:girl_wink:, я просто набираю воду у півторалітові бутилки і ставлю в теплому місці щоб хоч день-два постояли.
     
  16. Florena

    Florena Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Перший буде дійсно з родини бромілієвидних-врієзія,другий на мою думку буде кордиліна,а не драцена.Ви можете самі з"ясувати який у вас вазон за деякими відінностями між драценою та кордиліною.У драцени листя без черенка,з лінійним жилкуванням,а у корділіни-з черенками і добре вираженою головною жилкою.Коріння у драцени тонке,на зрізі жовто-оранжеве,а у корділіни-товсте,вузлувате,мясисте,на зрізі-біле.Окрім того,у корділіни є стелюче коренеимще,від якого ідуть дітки,а у драцени немає.

    ---------- Додано в 21:59 ---------- Попередній допис був написаний в 21:47 ----------

    Теж трохи захоплююсь квітами,маю:драцену,корділіну,гемантус,еухаріс,маранту,фікус каучуковий,зебріну,традесканцію,декілька сенполій,гузманію,зигокактус,спатифілум,бегонію королівську,фаленопсіс,сциндапсус,цисус,ціперус,каланхоє,хою,фуксію,декілька кактусів,калатея,монстера,китайську розу,амариліс.
     
  17. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я так хочу еухаріс і амариліс, хотіла Вам запропонувати обмін щепками або їх цибульками, але побачила, що Ви з Рівного:girl_in_dreams:
     
  18. sensual

    sensual New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Зараз так, але коли був сніг, я набрала його у відра, він розтав і я досі маю водичку, а підливаю я раз в тиждень, але багато, а та вода яку ви відстоюєте все одно вміщує різні солі, які негативно впливають на рослини
     
  19. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    фікуси не люблять сухого повітря, не люблять батарей, хоча я б не сказала що вони дуже вибагливі, в мене в мами один фікус старший ніж я, певно ще й дуже )))), то там ним ніхто особливо не бавиться, а він росте і все (т-т-т)
    я свій щепку з того великого обприскую регулярно, листки мию, підливаю відстояною водою і удобряю регулярно і він теж т-т-т, і ношу я їх взад-вперед по сезонах...знаю. що фікуси ще не люблять тіні, тільки ті дрібнолисті - строкаті треба ховати від сонця, а еластіка класична тропічна рослина, сонце і вологість, багато підливати теплою водою
     
  20. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я розумію, що вода вміщує шкідливі солі, але в мене більше 50 вазонів, тепер ще й опалювальний сезон багато з них потрібно підливати через день, тому води йде дуже багато :preved:, хіба що треба ще одну спеціальну кімнату з відрами для снігу:mocking:. Мої вазини вже напевно привикли до тих солей, бо нічого, ростуть, цвітуть, тьху-тьху.
     
Статус теми:
Закрита.