Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    я також не розумію як взагалі так можна це ... :girl_cray:

    Вже деколи мелькає така думка забрати лінійку бо беколи думаю ось і прийшла цей час Х але незовсі але напевно дуже і дуже скоро. У нас вже все довші і довші перерви були раз в 3-4 дні тут вже більше тижня непросить.

    До 3 років я собі не уявляла як це буде (ну та теоретично я то знала, а от практично ні бо кожна дитина це інша історія).

    До теперішного часу я не могла ні чути ні читати про відлучення від грудей мене якби по живому різали (і взагалі не консультувала по тому питанню, старалася уникати). А тепер думаю ну для чого ці муки якщо в кінці ГВ немає ніякого напрагу, так класно, легко, без суєти, без жодного слова і вмовляння, без сліз, без образ, без осаду на душі і найголовніше і ти і дитина вже готові до цього моменту.
    Годування грудьми - дуже приємний процес, немає нічого зручніше, простіше, дешевше й безпечніше. І не має значення скільки ти годуєш 1-2-3 і навіть 4 склад молоко завди унікальний і дуже-дуже корисний.
    Через те що ми годуємося груддю я майже завжди могла брати дитину із собою, бо не потрібно возити із собою всі ці аксесуари для штучного вигодовування і дбати про їх стерильність. Коли дитина зі мною я не переживаю за дитину в мене не виникає відчуття смутку та тривоги якогось такого осаду чи вини навіть не розберу.
    Я ніколи не ставила перед собою мети годувати до певного часу і ніколи не намагалася скоротити кількість прикладань це все вийшло само собою, моя думка що дитину потрібно годувати доти поки в неї є ця потреба.
     
    • Подобається Подобається x 31
  3. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    У мому випадку вiдлучати було важче мене вiд годування нiж Катю. Я їй не дала грудей одної ночi, вона й не просила, i нiколи не згадувала. Я натомiсть до сих пiр жалiю i маю ностальгiю. Другу доцю надiюсь годувати хоча б стiльки ж, а в iдеалi довше, надiюсь обставини менi це дозволять.
     
    • Подобається Подобається x 13
  4. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Вже другий день,як мій Мартинко засинає сам ,не плаче :girl_smile: .А я думала,що він такий залежний від маминого молочка :girl_in_dreams:
    Пи.Си.Тільки мені чогось сумно :girl_sad:...
     
    • Подобається Подобається x 18
  5. Росинка

    Росинка Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    А ми їли цицю рівно 2 роки і 1 день.Взагалі-то ми планували відлучатися восени.або слідуючою весною, або коли сама мала відлипне...Ну колись, але не так рано. Але в червні я взнала, що вагітна і вирішила годувати 2 триместри, а в третьому відлучити.То як раз пізньої осінню виходило. Але мені щось не дуже добре було годувати: груди боліли, бо стали чутливі, постійно тошнило досить сильно, ще й слабкість була сильна. Моя мама з чолоіком стали мене пресувати, що так не можна, що то зле для мене і малюка в животику. Короче добряче мене діставали.Я і так мучилася: бо шкода було малу відлучати до сліз, але відчуття при годуванні були, мяко кажучі, нижче середнього, ще й тонус постійний добавився. Все вирішилося коли ми на 8 тижні сходили на УЗД. Там нас ошарашили,сказавши.що в нас двійня.:girl_crazy:Зразу стало зрозуміло чому мене тошнило і слабкість така сильна була. О тут я вже сама злякалася за малих у животику.В кінці-кінців ми ще днів з 10 поїли цицю, при тому я малій постійно розказувала , що циця в мами болить і шо мама скоро цицю забере. На слідуючий день як ми відсвяткували 2 рочки малої, я вирішила вкласти її на ніч без грудей. Вона заснула досить швидко, хвилин за 20. Трохи повимагала цицю, але істерики не влаштовувала. І все... З того часу ми без циці.
    Мала прекрасно памятає ,що їла груди.Часто розказує,що циця -це "ням-ням", тулиться до грудей, але якось спокійно. Я їй нагадую,що вона вже велика,а такі великі дівчата цицю вже не їдять. Але так її шкода. Думаю якби ж не вагітність, то ми б ще рік годувалися, але сталося, як сталося...:girl_sad:
     
    • Подобається Подобається x 25
  6. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Мене відлучили від грудей в 8 місяців. Як розумію тепер, безжально і несподівано для маленької мене. Мама їхала на сесію після академвідпустки, пов'язаної з моїм народженням, її туго перемотали простинями, а мені добрі бабця і цьоця запхали дурня, перебазували в окреме ліжечко і товкли в ньому, допоки я не засинала. Жахіття одне, правда? При чому молока в мами було море (годувала ще 2-ох сусідських дітей) і якимось чином вона умудрилася в ті часи, коли в 4 місяці вже давали зупки, а в 2 тижні - морковний сік, зберегти повне ГВ до 6 місяців мого життя. А бо вона не знала, коли треба починати пригодовувати...
    Я ще маю чим особливо хвалитися, але в нашій родині я вже є рекордсменом з ГВ. Питання відлучення у нас ще і близько не стоїть і я вважаю, що якщо на це нема нагальних причин (вихід на роботу, проблеми зі здоров"ям тощо, лінь - не рахується), потрібно дати можливість дитині насолоджуватися спілкуванню з вами, допоки вона його потребує. До речі, моя мама зараз, напевно, перестала би зі мною спілкуватися, якби я щось подібне (що зробили зі мною) дозволила собі по відношенню до Юстини... Вік живемо-вік вчимося....
     
    • Подобається Подобається x 26
  7. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    а наше ГВ поступово наближається до завершення. Залишилось лише вранішнє годування. Я того так боялась, боялась Як то буде, бо ми так любимо цицю? Але головне поступовість і спокій (це напевно самий обов"язковий показник!)
    Почали ми відлучатись, коли в нас було 4 обов"язкових годування (сон на ніч, сон на день, ніч і прокидання). На забирання одного годування йшло від 2 до 4-х тижнів. Вранішнє годування поки що не рухаю, але воно вже і на годування не подібне, більш схоже на символічне прикладання. Наразі чекаю як поведеться малий, але думаю що одного ранку він сам не потягнеться. Ось така у нас історія :) Виявилось, що це не так страшно :) Успіхів усім!
     
    • Подобається Подобається x 21
  8. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Росинка, оце так новина! Вітаю!!!:girl_in_love:

    А я того так боюся, не уявляю, як ми відлучимся. Певно будемо до школи годуватися.:girl_in_dreams:
    Вчора зробили в хаті трошки перестановку, і склали малій ліжечко. Поставили впритул до дивана, і досить так нічого. Вона по ньому ввечері скакала-дуріла, а на ніч я її поклала спати - не зручно тільки присипляти, і ранішнє прикладання, а на протязі ночі вона коротко прикладається.

    Такий перший крок до відділення. І хоч ми поряд спимо, для мене це подія, і змішані почуття.
     
    • Подобається Подобається x 13
  9. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Поділюсь і я досвідом. (Про причини відлучення писала раніше)
    Перше відлучення. Я почала з того, що намазала цицю зеленкою, показала малому і пояснила, що циця хвора, що там нема молочка і її гамати не можна, а треба гладити. Малий сприйняв прекрасно. Потім з другою. Вже важче - приспати ще так-сяк, а вночі важко. І тут малий дістав температуру 39 (вперше в житті) і ГВ продовжилось.
    Друге відлучення. Були ми на селі і в малого лізло 4 зуби. За 2 ночі він так погриз, що неможливо доторкнутися, шкіра злазить, болить. То вже другий день помаленьу відлучаю. Побачимо, що вийде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Ми відлучилися у 1р.2 міс черз ЧП - я сильно отравилась, годувала малу вночі а зранку мені стало зле і дитя почало рвати... Я три дні лежала трупом а воно бідненьке лазило по мені, картина була як з оповідань Стефаника... Поки я не їла - молока не було, а як почала щось їсти, воно прибуло. Мала вже не їсть і якось аж обідно, швидко забула про мене як про харчоблок :girl_smile: - а я як Памела Андерсон :girl_smile: груди стоять, спати не животі неможу... Хтось порадив якісь таблетки, добре що я їх не пила, бо спершу як виявилось треба було сцідитись. Моя масажистка, яка свого часу врятувала при лактостазі моє ГВ сцідила, зробила з мене мумію за допомогою широкого бинту - та і закінчилось моє ГВ.
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    продовжу :)
    зараз в нас виходить десь раз через 2-3 дні. На сьогодні я вже з ліку збилась який то день "без". як попросить зранку, то в принципі не відмовляю, але вже все рідше просить. Дорослішаємо.
    Скажу відверто, що відчуваюсь задоволеною і не відчуваю туги за ГВ. Мені здається що і в малого все так само. Ми своє ГВ гарно співпрацювали і свідомо, з сатисфакцією, завершуємо :)
     
    • Подобається Подобається x 23
  12. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я годувала малу до двох з половиною років. Але то вже мука мені була. Молоко не пропадало зовсім, а мала ніяк не хотіла без грудей. Спочатку почала пояснювати (бо вже розуміла) що на вулиці не можна бо люди теж захочуть. Пізніше давала тільки коли лягали спати вдень та цілу ніч. Це було дууууже довгий період. Потім я з нею та чоловіком їхали до лікаря, та я їй сказала що лікар заборонив давати вдень та циця болить. Вночі ніякі вмовляння не діяли, принаймні засинала з цицею. Молоко ще було. Набиралося так що я переживала чи не буде якої біди з ними. Було б файно як раз то припинити. Але істерики були вечорами таааакі. Потім в Інтерсоно порадили таблетку, після якої мало припинитися. Я демонстративно пила її перед малою, ніби доктор так сказав і що відтепер молочко стане погане. Молочко дійсно зникло, та й малій неможна вже було того давати, то я перед нею зціджувала ті краплі щоб нічого не залишалось. Воно стало трохи густіше та жовтувате. Я їй запропонувала з склянки, але щоб вона не випила - сказала що то тааака кака... Вона не ахотіла і більше не просила. АЛЕ. Довгий час за ними сумувала. І лягали ми тільки з цицею - вона її обнімала, розмовляла з кожною, цьомала по черзі та просила. А потім я мусила потрошки недавати, бо набридли ці цьомання. Вже їй три рочки й три місяці. Засинає сама. Але як побачить що я переодягаюсь, то всеодно біжить пообнімати...
     
    • Подобається Подобається x 14
  13. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    мій теж постійно як десь запілінгує груди, то обнімає їх і в ротик бере, хоча вже смоктати не вміє, просто потримає одну другу і піде собі геть. А на початку в обнімку з ними спав. Інколи ще й досі в невідомих/стидливих ситуаціях коли я тримаю його на руках, то свою руку через декольте запихає мені в груди і просто погладжує їх :) я то все пояснюю тим, що невчасно відлучила, треба було таки після хороби ще дати йому груди
     
    • Подобається Подобається x 13
  14. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    я теж дуууууууууууууууууже хочу щоб колись там в майбутньому я могла так гарно написати про відлучення донечки від грудей, тобто про завершення ГВ - думаю так воно насправді й має бути;)

    Молодці Анута і Павлусик!
     
    • Подобається Подобається x 16
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    дякую Сонечко!

    я ось читаю, як дітки підходять, гладять, цілують і іноді думаю, чому в нас такого практично немає? іноді може поцьомати, але то буває лише коли кажу, що "циця болить", то він її жаліє (а так він жаліє все - ножку, ручку і т.п., тобто конкретно до циці це ІМНО не має відношення). Напевно такі дії діток несуть в підтексті якусь втрачену тугу... Я не звинувачую нікого, в кожного свої причини і свої аргументи, просто я внутрішньо задоволена, що в нас ГВ досягло логічного завершення чого і всім бажаю :) Успіхів!

    о ще додам для вагітних і кого лякають стереотипами. Маємо вже 4 місяць нової вагітності. За весь цей період, що ще годую, матка скорочувалась (тоносувала) лишень 2 рази і зовсім в інші моменти - жодного відношення до ГВ.
     
    Останнє редагування: 31 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 15
  16. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я не скажу що мені це заважає тепер. Сама вона рідко просить, інколи коли голодна хоче пообніматись з цицею. Мабуть рефлекс. Але дуже виручає коли вона чимось стурбована, налякана, то просто притискаю її до себе, до грудей. Вона швиденько заспокоюється. Мене це дуже тішить, хочу щоб це відчуття спокою біля мене їй запам"яталося.
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    А в нас залишилось найважче - забрати кормління на денний і на нічний сон (донечці 2 рочки і 3 місяці). Оскільки вкладати мацьопку спати можу лише я, бо чоловік приходить пізно, то я навіть не уявляю як то буде. Було кілька разів таке, що засинала сама (біля мультика), але я не хочу або й надалі це було біля мультика.
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Скажіть що болить. Ми разом годували цицю таблетками... Я робила сер"йозний вигляд а сама ледве стримувалась від сміху, бо мала пхала в цицю ті таблетки... Ну але нічого, жаліла. Головне це робити перед сном щоб вона не забула, та лягати спати й нагадувати що болить. Мені помогало, правда недовго ))) Зато мала тепер всіх таблетками намагається лікувати. Може доктор виросте? :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Хехе :) Таке вже казала, бо справді боліло. І вона мені каже, що там буба, але все рівно проситься. На сон лише так.
    А не плакала? Бо в нас якщо щось таке, відразу ображається, обертається від мене і плаче. А я не хочу, щоб це трвмувало її.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Мій малий спокійно відмовився від денних і відносно спокійно від присипальних. А з нічними халепа - плаче... (а я як дам, то зранку знов до крові натерто...)
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Та по різному було. Так одразу всеодно не виходило відлучити. Просто коли я бачила що вона в доброму гуморі то пояснювала що болить і вона розуміла. А коли хникала чи була неспокійна то просто не нервувала вже її. Маю на увазі не реакцію на мою відмову дати груди, а взагалі її поганий настрій до моєї відмови. Вона привикла згодом що раз чи два можна пролетіти з цицею та потім вже я збільшувала ті відмови. Але не тоді коли вона вже до того була роздратована, бо починала ще більше психувати.
    Тим більше, мені здається, якщо дитина сама починає "лікувати" то швидше повірить в це.
     
    • Подобається Подобається x 1