Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Кізонько, я Вами захоплююсь, я б напевно так довго цідитися не витримала. Ви молодчина, таку б усіх наполегливість.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Straniera

    Straniera Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    А мені теж одна мама розказувала, як вона відлучила в 1 рік і 3 міс. Бо, мовляв, вона відчула, що дитина нею керує і маніпулює, що вже більше розуміє, що циця є в постійному доступі. А що ж тут поганого, що дитинка може пити молочко, коли захочеться?
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Нато, дяккую! Тiльки я не одна така :) Зi мною були й iншi мамашки. Одна з них цiдилась до 14 мiс. Але вже останнi кiлька мiс. я бачила що раз на день, та й там було по максимум 100 г за цiлий день, але всеодно. Одна рiвно до року, деякi троха поцiдились та все. Але бiльшiсть як зав'язали з цiдiнням то вже й одразу зав'язали з ГВ. А я тiшусь що в мене вийшло хоч по ночам погодувати кiлька мiсяцiв, без ускладнень для мене i без зайвих трудностей для Катерини. Побачим що буде наступного разу :) надiюсь що у мене буде така ж можливiсть вживати засоби для цiдiння на роботi. Не всi мами мають умови для того на роботi, це менi ще повезло. Або виграю грошi в лоторею, тодi буду сидiти дома i будем цицятись до нiмагу. Або чоловiк почне бiльше заробляти... :)
    Але ще раз дякую за пiдтримку!
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. nata-k

    nata-k Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Особистим досвідом поділитись не можу. Давно то все було.... В мене молоко в 5 місяців зникло. І чесно кажучи, з грудьми легше - не тре готувати, калатати, температуру перевіряти і т.і.:)
    У мене тоді на фоні зникнення молка якийсь зсув по фазі був. Я раптом вирішила, що раз молока в мене нема, то й їсти мені не тре. 2 тижні майже не їла. Але потім схаменулась :).

    Koza-Dereza, Ви молодець!

    Тут є цікавий досвід описано. Може комусь в нагоді станеhttp://forums.rusmedserv.com/showthread.php?t=52222&highlight=%EE%F2%EB%F3%F7%E8%F2%FC
     
  6. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    От випадково знайшла статтю по темі:
     
    • Подобається Подобається x 10
  7. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Можна прибдати книжечку Яким було грудне вигодовування у біблійні часи? у книгарнях Свічадо...

    Кілька цитат:

     
    • Подобається Подобається x 17
  8. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Ну от і все. Ми вже не цицяємо 2 тижні. Сталося це зовсім просто - я просто поговорила з малюком. Спиталась, чи може він спати без циці, бо в мами вже мало молочка. Він сказав, що так і ми перший раз заспали без циці, просто обійняли один одного. Не було ні скандалів, ні істерик, ні відлучення мами з дому на декілька днів. Правда, якщо б він закапризував, то годування продовжилось би. Груди в мене зовсім не набрякли, тільки якщо натиснуто, то є незначні виділення. Сталося це все так просто, що я навіть не жалкую, бо коли дивилась в майбутне і думала, як відлучати, то відчувала себе винуватою. А ток, просто домовились і бачу, що малюк мене зрозумів. Я годувала 1 рік і 11 місяців.
    Хочу подякувати дівчаткам, що в свій час отримала від вас величезну допомогу в мистецтві годування груддю.
     
    • Подобається Подобається x 19
  9. Lents

    Lents Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Моєму 1 рік і 4 міс. Я почала радикально - зовсім не давала. Побачила, що йому то важко і пожаліла. Тепер даю 2 рази на день і все. Як просить, а не час - не даю хоч лусни. Хай тішиться тим тим що 2 рази таки має.
     
  10. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Та де ж так можна???:girl_sad: Зайдіть в гілку про ГВ, може трошки пом'якшаєте...
     
    • Подобається Подобається x 9
  11. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я теж хочу до кінця літа перестати годувати. Наразі просто не пропоную. А як малий просить даю вибір - груди або чайок. А от засинаємо і спимо без змін - з грудьми замість дурника...
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Зоряно, подумайте чи потім не стане важче після відлучення? Левко ще малий... як вночі спить? якщо не буде циці прийдеться колисати і тд...
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Дівчата, а які у вас мотиви для відлучення? Чи вам не хочеться відчути довше радість близького спілкування? Бо мені трохи моторошно стає коли дума про відлучення. Нас наразі обидвох влаштовує цицяння :)
    І ще: минулого тижня малий сильно перехворів стоматитом. Якби не груди, то певно би вмер із голоду. Він тиждень нічого не їв крім грудей, ні до кого на руки не йшов, постійно хотів бути біля грудей. Певно таким чином трохи полегшував собі біль (бодай морально).
    Напевно у кожного свої мотиви для відлучення, але дуже добре подумайте чи ви з дитям готові до такого кроку.
     
    • Подобається Подобається x 11
  14. Lastivka_Rivne

    Lastivka_Rivne Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    І я поначитувалась ваших дописів про відлучення - ви на роботу всі збираєтесь чи ще якісь серйозні причини маєте для відлучення??? Бо я щось не розумію, якщо просто набридло, то спершу не про себе треба думати, а про здоров"я малюка. Моя подруга з першою дитиною тільки 2 міс. погодувала грудьми (не було когось, хто б підказав), а перед народженням донечки походила на курси по ГВ, дитині скоро буде 2р., вона в 1,5 вийшла на роботу, АЛЕ І ДОСІ ГОДУЄ ГРУДЬМИ І НЕ СКАРЖИТЬСЯ - а сприймає це як дар.
     
    • Подобається Подобається x 11
  15. Lents

    Lents Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Годування грудьми для деяких вже старших дітей це якесь самозодоволення, а не потреба. Молока нема, а він щось там цицькає і нема сили дочекатися, коли сам відпустить - це ж годита часу так може пройти! На то є "дурники". Мама не є додатком до дитини, і вона не має виконувати всі її захцянки.

    Ну і знаю випадок, коли хлопець мав вже 5 років і бігав до мами по цицю :girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    ТА ВИ ШО :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy: а я то думала чого так довго годують жінки, то все самозодоволення:girl_cray:
     
    • Подобається Подобається x 11
  17. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Основна причина - чоловік.
    А крім того, малий привик спати з грудьми в роті. А я мушу викручена біля нього лежати. Не висипаюся, спини не чую. Зрештою, він не такий вже й маленький. І вдень грудей не бере. А під час сну дійсно як дурник...
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Lents

    Lents Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Визнаю, що не права в ті хвилини, коли так думаю.
    Треба його жаліти, потішати якось.:girl_tender:

    А ви тут що, всі вважаєте, що ГВ можна припиняти тільки якщо дитина сама відмовиться від грудей?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    не всі, але більшість
    ДП тим і відрізняються від більшості форумів тим що тут проповідується довготривале ГВ, контрацепція без спіралей і т.п. і взагалі тут максимум за "природність" у будь-яких процесах....
     
    • Подобається Подобається x 12
  20. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    всі прагнуть наблизитися до ідеалу, чи не так? а цей ідеал йде на користь і мамі і дитині... користь від тривалого годування має не лише малюк...
     
    • Подобається Подобається x 6
  21. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Зорянівонько, може хоч зачекайте, щоб всі зубки вилізли!

    Я годувала всього-на-всього 1рік і 7міс. Тимофійко захворів стоматитом, дуже важка форма. Більше 10-ти днів температура під40, збивалася на трошки, або й зовсім не збивалася! Перші пару днів малий відмовився від їжі взагалі, а на 4-ий день відмовився від грудей!!! Його сильно боліло як починав смоктати! Отак притулю його до себе, а він шукає цицю, знайде, візьме в ротик і в плач... і знову через пару хвилин. я думала здурію. Найважче було вночі, бо без грудей заснути він ніяк не міг. Пару днів нічого не їв взагалі! потім почав пальчик мочити в моє горнятко і смоктати чайок... ой, то дуже важка історія.. але закінчилась тим, що малий про груди "згадав" десь через 3-4тижні (це при тому, що вночі ми постійно цицялись, а вдень так часто, як можна собі уявити). І хоч якісь залишки молока в мене були, але я вже вирішила малому не давати, бо як подумала що колись то відлучення мене чекає і знову треба то все пережити!!!... потім пару раз сильно шкодувала, що не дала йому таки грудей... інколи ще й досі себе картаю за це :sad: А пару місяців назад йому лізли останні зубки і він був вередливий дуже... так би трохи запокійливе поцицяв собі... ой, як мені його шкода було...
     
    • Подобається Подобається x 13