Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    :D
    Прийму на замiтку, щось останнiм часом мiй чоловiк нервуєцця, може треба позичити заспокiйливе в дитини :D

    Додано через 4 хвилини
    Статус у нас на сьогiднi такий: вдень я всетаки вже не годую, починаючи з 11 мiс. Годую вночi тiльки. Ну i в екстримальних випадках пiсля обiду. Наприклад раз ми гуляли цiлий день, молока НIГДЕ не було купити i тим бiльше загрiти... нiчого не поробиш, сiли пiд дерево, i погодувались.
    На нiч, на сон годуємось десь о 8 вечора, потiм вже як вийде. Часом Катерина Велика прокидаються мiж 10:30 i 11:30 перекусити, часом сплять до 12:30-1:30 ночi. I пiсля того мiнiмум два рази включаючи самий ранок, вже коли прокинулась, i менi треба гнати на роботу, але панi снiдають. Був якийсь дивний перiод (недiля, двi) коли чомусь мене кусала i жувала, до трiщин i кровi, але тепер все гарно знову. Смокче як має бути. Пiд час грядущої триночної розлуки всетаки вiзьму цiдилку та й спробую цiдитись по можливостi вночi аби не пропало молочко. Та й буде видно далi :)
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. Straniera

    Straniera Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Моїй доці 1 рік і 3 міс. Дуже цицькова дівчинка. Я з жахом думаю про відлучення, розумію що колись це має статися. Якщо дасть Бог здоров"я, буду годувати до 2 років. Хоча деколи так не висипаюся вночі, або доня так замучує мене вдень, постійно вимагаючи цицю і ігноруючи прикорм, що охоплює відчай і виникають думки про відлучення. Знаю, що це треба робити поступово, спочатку зменшивши кількість денних годувань. Це ще ЯКОСЬ можна зробити, а як заставити її заснути без циці, без мене? Не уявляю...
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. nastinka

    nastinka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    так ніхто і не відповів на моє питання :sad:
     
  5. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Настiнко, так почитайте ж цiлу гiлочку, тут дiлились досвiдом. Все написано.
    Всього двi сторiночки, не так й багато, i в основному весь досвiд на першiй.

    Додано через 4 хвилини
    вам це ще не треба, але я знаю з своєї дитини, що коли мене немає то вона спокiйно засинає з татом чи бабцями. I вчора навiть зi мною заснула увечерi без молочка. Я її на нiч погодувала у 8 вечора i чомусь у 9:50 вона прокинулась плачучи. Я ще не розраховувала iти спати так рано. Вона сама не заспокоїлась, я зайшла в кiмнату, обнiмала її у лiжечку, але вона далi плакала. Тож я її витягла з лiжка, поклала на своє, приголубила, пошептала на вушко, i мала вже дрихла за 2 хв. Перше мене обнiмала, а потiм розвернулась дупцею до мене i спала. Коли будете завершати то все вийде нормально. Головне тодi їх багато обнiмати, запевняти що ви з ними. От видворити з спiльного лiжка думаю буде тяжче... Я не знаю як я це буду робити, але коли завагiтнiю вдруге, i особливо коли пузiк вже буде випирати то Котi прийдеться поступитись. От тодi я напевно взнаю по чому кiвш лиха. Коток це менi даром не пропустить :sad:
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    "математичні" підходи? все значно простіше :)
    http://www.roditeli.com.ua/view/lactacia
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    афтерстеп, то про хлопів гілка, а не про дітей.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    ви забули Миху карми додати :)
     
  9. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Мені теж бабця моя, як я мацьопа сам відлучився вже, казала, щоб я знову не почала давати, бо то погано...Але аргументів жодних, чому ж то так погано:D

    Додано через 4 хвилини
    В мене в 1 рік і 2 міс сам відлучився. Ніяких дурників і пляшечки йому від самого народження не давали, тому проблем з відученням від них не мали, то найпростіший варіант. А пальці-то в кого як, дитина може пальці до роту тягнути, бо зубки ріжуться. Саме пройде. В нас пару тижнів так смоктав пальці, я й трошки легко по руцях давала, шоб не тягнув брудні, а потім сам кинув то.

    Додано через 10 хвилин
    Коли мацьопа сам груди перестав просити, а молоко ще приходило, я спочатку пробувала перетягуватися, але мене то швидко схарило. Обмежила надходження рідини в організм, то помогало, молоко перестало сильно набиратися. Був невеличкий застой, але масаж грудей та щоденне зцідження зовсім потрошки врятували. За пару тижнів вже зцідила повністю, молоко було аж гірке та жовте, після того вже більше не набиралися груди, повернулася до свого 1-го розміру:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Якщо є можливість, можна пробувати присунути дитяче ліжко впритул до дорослого, вирявняти висоту і зняти боковинку. Тоді дитина буде ніби ще разом, але вже й окремо )
     
    • Подобається Подобається x 9
  11. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    В нас не було проблем з "вигнанням" зі спільного ліжка. Просто прийшов час, коли синочку стало тісно й жарко з нами разом спати, тому присунули до ліжка його ліжечко, воно не дерев"яне, а з матерії, збоку сітка, то ми в ній отвір зробили, я туди руку просовую і гладжу його, поки не засне, або він просто мою руку тримає. Тобто дитина поруч з батьками, вона не почувається вигнанцем.
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Вже тиждень як я не годую малу грудьми...
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    у нас саме так
    дитина засипає біля мене, але коли вже майже спить , то перелазить у своє ліжечко і там спить до самого ранку

    Додано через 1 хвилину
    як Ваше самопочуття? як доня сприймає відлучення?
    вночі ще просинається???
    тримайтесь, морально трохи важко але назад дороги нема...
     
  14. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я переживала бiльше нiж вона. Вона встає всеодно один раз на нiч, я її беру до себе в лiжко, вона обнiмає моє обличчя i моментально засинає. Груди не набирались взагалi. Я тиждень до останнього дня хаотично кормила, то не дала ввечерi, то зранку пропустила, то вночi проспали все, i потiм просто одного вечора дала молочко на нiч i потiм обнiмались всю нiч. Один раз дала воду вона попила i потiм все порозливала, а на другу нiч воду вже вiдпихала то я й не даю.
    Деколи спить всю нiч, (ну тобто за тих останнiх 8-9 днiв) деколи прокидається. Впринципi я можу сказати що вона спить хоча б до 4ї ранку (з 8ї вечора коли я її вкладаю на нiч) а вже вiд 4ї, у нас було i 5, i 5:30, i якщо повезе то 6 ранку, але в основному вiд 5 до 6 ранку. А от вчора, я працювала до ночi, i спала на диванi, бо мене пейджили всю нiч, то маська хотiла мами, i кричала, тато встав вже йти по воду, але я надiйшла, поклала її бiля себе, вона мене за обличчя взяла руками i заснула за 10 секунд! А на вечiр так гарно засинає, даю їй бутилочку молока, я чи тато лягаєм бiля неї на наше лiжко, вона п'є скiльки хоче, потiм вiддає бутилочку, каже Гулю гулю, ми її кладемо в лiжечко її i йдем, i вона спить сама спокiйно.
     
    • Подобається Подобається x 9
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Ми також так свою Андріаночку привчили. Вона з вечора бере пляшчинку молочка, лягає і засинає. І спить більш менш до ранку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я теж хотiла щоб вона засинала так, щоб я не чекала поки вона поп'є. Але, то мале не завжди молоко до кiнця випиває, якщо залишається, то вона кидає бутилку i молоко викапує на лiжко, все мокре, i за годину мала криком кричить бо мокро i холодно. Вже раз так було... я навчилась. Навiть якщо троха порозливає, то всеодно на мокрому спати неприємно. Я все думаю як це менi навчити щоб вона молоко пила ДО сну i вже засинала потiм сама, без молока i без мене.
    Сьогоднi цiлу нiч спала з 8 вечора до 6 ранку. Я так виспалась знов... навiть слiду з попередньої недоспаної ночi не залишилось.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Кізонько,ви молодець!Я,наприклад, боюся,що колись той період відлучення від грудей таки настане...То мені здається для обох( і мене і малої) буде болючим періодом...Я так недавно налякалась,що молочко пропало(стомлена була і після рентгену все зцідила),мала ридала біля грудей,бо нічого не тягнулося,а я ридала,бо не могла дати дитині того,чого вона потребувала в той момент найбільше...Може я просто психологічно не настроєна на відлучення,може з часом це не буде здаватися вже такою трагедією...?
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Натуся, так ви навiть про вiдлучення не думайте, чого ви цим переймаєтесь? Вам ще годувати i годувати :)
    Я теж думала що буде важко, але вийшло зовсiм не погано. Думаю що тому що деннi годування ми припинили за кiлька мiсяцiв до цiлковитого вiдлучення. I я вам скажу менi морально було важко, навiть не хочу вдаватись в подробицi моїх думок i переживань. Але за тиждень все пройшло, я нормально почуваюсь, i мала тоже. I фiзично тоже нормально все було. Бо я дуже дуже хвилювалась що зароблю якийсь мастiт чи шо. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Розповідала мені одна мама, що аж віджила як ГВ закінчила, бо малий "із неї всі соки висмоктував", а годувала вона довго, аж рік... І таке буває :).
    А я сьогодні як сказала мамі скільки малого годувати планую, то вона подумала щиро, що я жартую :). Бувають різні ситуації, інколи замучишся так, що вже нічого не хочеш, вже ю все кидала, але як гляну на малятко біля цицьки, на його щасливе обличчя, як же позбавити маля такої радості ?!
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я тоже вiдчувала шо нiби вiдродилась наново коли перестала три рази в день "доїтись" i тягати бутилочки молока туда сюда. На цей раз такого вiдчуття не було. Тiльки вiдчуваєтя рiзниця коли є безперервний 6 годинний сон. Але якщо так не щастить вночi то тодi взагалi без рiзницi :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. S-Irine

    S-Irine Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    А я гордувала старшого до 1 року 10 місяців, (як припинила годувати, через місяць знову... вагітна...)
    А молодшого годувала майже до 2-х рочків. :)

    Тяжко було, трошки. Але відчуття - супер!!:radist:
     
    • Подобається Подобається x 4