як стати консультантом з ГВ?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Гелена, 22 Листопад 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Можу розповісти про Молочні ріки, якщо когось цікавить:)
    Навчання 5 днів, але по 8 годин - повірте, реально купа інформації, тренінги, практичні заняття (прав. прикладання, зціджування (тренувались одна на одній:xaxa:), пози для годування, пеленання, носіння в слінгу,годування з ложки). Знала на момент початку курсів немало (думалось навіть, що майже все, хотілось просто свідоцтво отримати:xaxa:), але після тих 5 днів зрозуміла, що ше вчитись і вчитись... Дійсно консультант має мати певні знання і в дитячій психології, і в фізіології лактації, а ще краще співпрацювати (коли потрібно) з медиками, які підтримують ГВ, але де ж їх таких знайти?..:sad:
    Розумієте, 5 днів - то саме для іногородніх, яким непросто з житлом, та й власне практично всі консультанти - годуючі мами! Діткам і 5 днів непросто без мами. Дехто годував дітей в обідню перерву, дехто (я наприклад) аж ввечері. Перебувати на курсах з дитиною - неможливо, бо самі розумієте, навчання не вийде:)
    Лікарів у вузах зовсім не того вчать, для них нестача молока вирішується тільки одним способом - введенням докорму. Дуже сумно:sad:
    Взагалі, як нам пояснювали, консультант по ГВ - це консультант власне по ГВ, і ми не маємо права, наприклад, виписувати ліки. Не можна також маму "схиляти" до відмови від щеплень - бо це особиста справа кожного і потім мами обюрюються, що консультант не стільки про ГВ переживав, як про щеплення. І страждає довіра до всіх консультантів як таких:sad: Не можна також переконувати висаджувати дитину, схиляти до домішніх пологів і таке інше. Це все на совісті батьків і їхній вибір. Так складається, що той хто хоче налагодити ГВ - знайде інформацію, знайде консультанта якщо треба і все буде добре, а хто не хоче - переконуй, не переконуй - невдячна то справа. Так до прикладу і зі щепленнями - мене особисто ніхто не переконував - якось сама "дойшла", знайшла інформацію, хотіла спочатку всіх "просвітити", але як людина неготова - нічого не вийде:umbrage:
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Консультанти бувають різні й з різним рівнем підготовки.
    ЛЛЛ дає ІBCLC, це найскладніший і довгий курс, але з дипломом можна працювати нарівні з лікарями (не з акушерками), у деяких країнах ІBCLC прирівнюються до лікарів по статусі.
    ВОЗовські курси дають сертифікат і розраховані на лікарів, є 19 й 42х годинні курси. Звичайна мама після цих курсів може вважатися консультантом.
    Є ще приватні організації типу "РОЖАНИ" а від неї і пішли "Молочні Ріки" й інші, які видають свій сертифікат.
    А я впевнена що цілого семестру буде замало, але потрібно з чогось починати, а потім поновлювати свої знання новим навчанням тренінгами, семінарами, як і в будь якій професії безцього не обійтися.
    Щож до юридичної строни то ну звичайно що центер лактації це медичний заклад де працює адекватний лактолог і можна туди звертатися із складними випадками бо вони як лікарі виписують медикаменти при тій чи іншій ситуації по ГВ.
    Що ж до нас то в школі для вагітних "Народжувати" є група підтримки ГВ до якої входять і лікарі цієї школи. Вона функціонує (наскільки я знаю, але можу і помилятися) на правах громадської організації без реєстрації. Але це все можна просто змінити якщо буде пена кількість зацікавлених людей то можна організувати офіційно наприклад обласну ГПГВ Львівщини. Тут я проблем не бачу, тільки хто візьме на себе обов'язки здавати світи а потім і потрібно буде і бухгалтера бо без грошей нікуди. До чого я це веду якщо будуть дійсно бажаючі то це легко все організувати з юридичного боку.
     
    Останнє редагування: 27 Листопад 2008
    • Подобається Подобається x 7
  3. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Власне питання реєстрації ГО я теж вичитувала, все можна зробити без проблем, якщо справді буде бажання.

    З іншого боку ми так само можемо і свій сертифікат придумати і проводити курси...

    Можливо, спробуємо відновити зустрічі по ГВ? Раз на місяць, з грунтовним обговоренням одного з питань ГВ. Приміщення не проблема...
     
  4. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    я за те щоб надавати батькам різносторонню інформацію, а вирішувати тільки їм що робити
    я наполягати не буду, просто не зачіпати ті теми теж не зможу, якщо буду консультантом з догляду за дітьми і ГВ, а не лише ГВ
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    але хто навчає в Україні?
    на сайті ЛЛЛ вказано що є представництво тільки в Макіївці
    решту не можу перекласти :confused:

    хм... а як це питання регулюється на законодавчному рівні?
    консультації з вирішення проблем з ГВ вважаються медичними чи медичними?
     
    Останнє редагування: 27 Листопад 2008
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    як мені до вподоби ваша дискусія! така рада, що в нас піднімається свідомість, аж пишаюсь!
    я сама ще рік назад (коли повиправляла свої помилки в ГВ і зрозуміла що "все могло бути значно легше і простіше") теж хотіла вчитись на консультанта, але потім зрозуміла, що наразі не вийде. Поїхати кудись вчитись з дитиною я не готова, а без дитини - тим більше.
    а зараз читаю вас - і в душі щось там ворушиться, метушиться... може якраз?
    як кажуть "за компанію і жид до армії пішов" :))
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    якщо набереться ціла група на навчання, то можна буде провести тренінг у Львові
    можна запросити спеціаліста з організації, яка має право проводити навчання і видавати сертифікати
    теоритечно це не так складно. я так думаю :xaxa:
    а що то за зустрічі були? для всіх чи для консультантів?
    з дітьми чи без?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    збиралися кілька разів у тісному колі, мами, які більше року годували і годували правильно (без порушування правил ГВ). Ідея зустрічей була удосконалити знання, глибше вивчити різні сторони ГВ і по можливості консультувати по телефону чи на форумі. А також це була формація групи підтримки ГВ.

    Оскільки зустрічі були в тісному колі то діти не заваджали :)

    Стосовно сертифікатів, думаю, що ані Ксані, ані Yaremko вони не потрібні, бо народ і так довіряє їх порадам і не сумнівається в знаннях :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    їм довіряють ті, хто їх знає, це само собою зрозуміло :)

    не знаю наскільки потрібні сертифікати як такі, але начання і іспити потрібні
    це ж не просто папірець, імхо, це підтвердження рівня знань
    новим консультнтам необхідно здавати іспити перед більш досвідченими спеціалістами
    інакше будь-хто може назватися консультантом і такого наконсультувати! :8:
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Комусь цей сертифікат не потрібний, він і так буде вірити, а хтось хоче папірчик бачити. Крім того, якщо консультант має сертиікат, то більше гарантій, що не наговорить дурниць жінці (не раз читала негативні відгуки про консультантів ГВ).

    -------------------
    Тому, якщо без проблем організувати таку школу, то чом би й ні?! Орієнтуватись не тільки на Львів, а й на райони, там теж жінки народжують, відкривати філії в інших обласних центрах. Щоб легше це діло просувалось, можна попробувати пов*язати діяльність консультантів з поліклінікою і гол. лікарем.:xaxa: Ще й би зарплату платили...:xaxa: Вони ж повинні проводити лекції для вагітних, а не проводять, бо нема кому; приміщення під ці лекції виділені, і пустують.

    ... Якщо це не вимагає великих інвестицій ...
    ... А якщо вимагає, то шукати спонсорів.:)
    ... Допомоги в держави...:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Дякую за теплі слова :)
    Але на курси "Молочних рік" я б із задоволенням походила, якби вони були у Львові....не так для сертифікату, як для поглиблення знань і спілкування з цікавими людьми.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    а може вони б погодились провести курси в Львові, якщо збереться група?
    в нас навіть на форумі купа бажаючих
    львівським мамам було би дуже зручно :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    зручно, але чи всі собі зможуть дозволити оплатити вартість семінару?
     
  14. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Трохи не в тему , але про вартість . Я в 2007 була на семінарі-тренінгу по допологовому психологічному супроводу сімей від ВООЗ, вартість 5 днів - 1800 грн з харчуванням без проживання. Не думаю, що то буде дешевше.
     
  15. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Ми на курсах в "Молочних ріках" запитували Ксенію Соловей, чи не могли б вони провести курси в інших містах. Відповіла, що могли б, якщо група велика збереться (поки вони в таке не вірять, бо в Києві організовують раз на рік і то до 10 людей набирається, хоча виявляли бажання на початку більше 30 осіб). Про вартість - не знаю, треба буде вирішувати коли група набереться, в Києві - 1500 грн. без харчування і проживання. Якщо реально багато бажаючих, можна "подати заявку" на проводження курсів у Львові:)
    Чесно кажучи, я сама їхала до Києва в основному заради свідоцтва, бо наші люди звикли вірити в папірець і без нього слухати не хочуть (в принципі правильно - хтозна що можна й наслухатися від усіх бажаючих роздавати поради:8:). Але після першої години занять зрозуміла, що приїхала ще й за купою знань (виявляється знала я далеко не все:shy:)
    А стосовно групи підтримки ГВ, то в її організації повинні допомагати власне медичні установи:
    http://www.moz.gov.ua/ua/main/docs/?docID=6533
    (10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів

    10.1. З 10 випадково відібраних жінок 80 % повинні описати одну з рекомендацій щодо зв'язку з групою підтримки грудного вигодовування або повідомити, що у закладі можуть надати допомогу з підтримки грудного вигодовування після виписки із стаціонару.

    10.2. З 10 випадково відібраних співробітників 80 % повідомили про те, що у закладі функціонує система надання підтримки матерів, які годують грудьми.

    10.3. Старша медична сестра закладу (відділення) повинна описати систему взаємодії жіночої консультації, пологового стаціонару та дитячої поліклініки з питань охорони і підтримки грудного вигодовування. )
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Якщо набереться група у Львові, то я згідна, в Київ їхати ніяк нема змоги, а у Львові думаю нас 10 чоловік набереться, правда?
     
  17. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    не знаю :confused:
    треба обговорити і обдумати це питання
    і порахувати кількість бажаючих - чим більше тим дешевше могло б бути
     
  18. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    не повірите- вже цілий тиждень вигадую можливість як би то поїхати в Київ на курси- а тут ось- спеціальна гілка. я вже навіть вмовила чоловіка, що він візьме відпустку і ми поїдемо в Київ з малечею.
    мене теж дуже гризе, нервує, обурює і зачіпає якась дикунська необізнаність лікарів і мам щодо ГВ.
    я теж зголошуюся на курси. якщо потрібно щось зорганізувати (посидіти на телефоні, щось кудись писати ітд)- в мене досить вільного часу. щодо офіційної організації- зареєструвати не є великою проблемою. бухг. облік теж не найбільша проблема. я це вмію і думаю, що не одна така:)
    ПС: я вас всіх дуже люблю і ми з Меласею завдячуємо своїм годуванням саме форуму. Я ж в дитинстві не мала жодної крапельки маминого молочка. І мені всі казали, що наша родина "не молочна"
     
    • Подобається Подобається x 11
  19. mirtagroffman

    mirtagroffman миється в бані

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Дорогие девочки!
    Теперь есть возможность стать консультантом по гв, не выезжая со Львова - я \организую тренинг, который будет проводить сама Виктория Нестерова
    После тренинга вы сможете тестироваться на получение сертификата консультанта по ГВ. Всю дальнейшую информацию я буду выкладывать в специальной ветке,в разделе объявления - тренинг Виктории Нестеровой для тех кто хочет стать консультантом по ГВ. Сейчас в течении первой половины февраля можно подавать заявки на участие в тренинге. Предварительные заявки оставляем в ветке о которой шла речь выше:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: як стати консультантом з ГВ?

    Які вимоги до майбутніх слухачів тренінгу? Я маю на увазі, чи можу я пройти цей тренінг, чи можна тільки після того як нашому ГВ виповниться рік - півтора??