як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Galyna555, 13 Лютий 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Привіт дівчата, а під час вагітності можна якось підготовлювати себе до ГВ? Під час першої вагітності нічого не робила (незнала тай ніхто не підсказав) і були проблеми, словом довше 2 міс не годувала. Може ви щось підскажете,,,!!!:)

    **************************************************************************
    Що треба знати - Правила успішного грудного вигодовування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    Чому не вдається? Я можу сказати, що в мене боротьби як такої ніколи не було... Я просто постійно годувала, а кризи, якщо й були, то я навіть і не знаю коли :)
    Малий не відмовлявся, молоко не "пропадало",ну і т.д.
    Так що настроюйтесь на позитив:girl_in_love:
     
  3. kljysochka

    kljysochka New Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    та ви чого?? ну скажуть вам догодувати, бо дитина може плакати, а ви кажете " дякую" і всьо:) колись дітей забирали і ви нічого проконтролювати не могли, а зараз все у ваших руках, а насильно нагодувати чи забрати дитя у вас ніхто не має права. а після роддому, якщо дотримуватись елементарних правил успішного гв ( на форумі є все і більше:)), то все буде без проблем. я немала жодних. за 2,7р гв - жодних! тому киньте подалі страхи! все буде гуд!
     
  4. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    а чим це аргументувалося? Бо я витискаю, щоб очистити протоки коли приймаю ванну. Протоки ніби "запломбовані" чимось типу змазки, то я її зчищаю вологою щіточкою, потім пробую чи легко йде молозиво з усіх проток, а тоді починаю "масаж" щіточкою. Після всіх процедур змазую соски Пуреланом. І не помічала тонусу від цього чи ще чогось неприємного. Правда в мене тонусу як такого ніколи й не було. А нащо я то все роблю- готую груди (точніше соски) до ГВ, щоб не було тріщин, так мені казала Г. Роблю "масаж" (гучно сказано) м"якенькою дитячою щіточкою, а потім махровим рушником. Я і з першою малою так робила, то не було ні тріщин, ні нагризань, ні болючості. Правда я і тоді профілактично змазувала соски Пуреланом.
     
  5. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    Та власне тим, що Oddly написала - нібито така стимуляція грудей провокує продукування окситоцину і викликає скорочення матки. Просто пригадую, що в тих статтях і книжках, які я періодично читаю, постійно пише щось на зразок "на такому-то терміні може почати виділятися молозиво, але його не можна витискати, треба лише носити підкладки під бюстгальтер". Не знаю, наскільки то правда. Певно то все індивідуально, як і решта рекомендацій.
     
  6. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    :girl_crazy: ше-м такого не чула :girl_crazy:

    так на хлопський розум поясніть мені - для чого їх "розпломбовувати" завчасно? Нє, ну чесно.

    Колись взагалі казали після кожного годування груди зеленкою змащувати - то для мене та сама опера.



    Будь ласка, обов"язково напишіть потім, чи це спрацювало. Дуже цікаво.


    У відповідь на ваше питання:
    І це не моє дилетантське припущення.
     
  7. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    якщо справді цікаво, то просто дочитайте допис до кінця і будете знати, що:
    А щодо:
    то я не послухала і переказала, а бачила свої груди, може не знаю як вірно то описати.

     
  8. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)


    Просто я подумала, яка та природа дурна, що блокує протоки, щоб тільки бідним жінкам ускладнювати подальше годування. А я ще дурніша, що не можу того сприйняти.

    та я то дочитала, але все одно прямого зв"язку не бачу. мені незабаром народжувати і мене ці питання прицільно цікавлять. тільки хочу обгрунтовано розуміти.

    Лактолог мені пояснювала, що тріщини можуть виникати
    а) у випадку надмірної чутливості сосків в принципі (що є індивідуально і не так часто)
    б) - і найчастіше - від неправильного прикладання дитини на початку -
     
  9. Malyatko

    Malyatko New Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    Я не боялася та стикнулася з таким в ПБ. Але завдяки форуму,все "поборола", читайте багато про ГВ і нічого не буде страшного
     
  10. lulu

    lulu Well-Known Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    ну я сподіваюсь, що все буде добре, просто я ж зараз абстрактно всю ту теорію вивчаю і то, ясношо,трохи так по-школярськи виходить, як на екзамен. а тут ше понарозказують як то тяжко...і боротьба і т.д. що я собі матолком наляканим здаюсь.
    я сподіваюсь, що все-таки ми далеко від природи, та хоч щось природнє в нас лишилось-невже воно взагалі тепер не спрацьовує?
     
  11. Олята

    Олята Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    слухайте,я постійно читаю про боротьбу за гв.чесно-мені вже ТАААК страшно,що капут.гірше найбільших життєвих страхів!а що ні в кого це не вдається просто,природньо,без боротьби?а то один страх і жах перед очима...


    Люди не страште майбутніх мам. яка боротьба смієтеся? ........я ніразу не чула щоб заставляли годувати кашкою......я годувала два рази грудьми і натяку на інше не було. є різниця коли молока нема, або вона не жирне, а дитина без перемтанку плачу, то можеть зарропонувати підгодувати, але так що у дитину насильно пхали...........менше думайте про такі речі і менше буде страшно.
     
  12. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

     
  13. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    люди добрі... Нащо їх готувати? Природа все продумала, коли створила вас жінкою і дала можливість завагітніти :)

    думаю, причиною успішного гв була зовсім не попередня "підготовка"...
     
  14. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    ну це питання я вирішу зі своїм Г., а не на форумі.
    це особисто мій досвід і я думаю що саме завдяки цій підготовці я не мала тріщин, і ще раз прошу- облиште мій допис, досить коментарів, я не намірена ні з ким дискутувати на цю тему.

    Ще раз дякую тим, хто ставиться з розумінням до чужої думки і не намагається мене повчати.
     
  15. mazurik

    mazurik New Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (6)

    Я тоже не поняла что за батлы ))) Мне свекровь-педиатр, педиатр больничный( при прохождении осмотра) все в один голос сказали , что нужно готовить грудь к ГВ, просто делать это с умом. Ничего страшного в растирании махровым полотенцем, контрастном душе или ношении грубой ткани в лтфчике _ НЕТ. Я все это делаю, и нет у меня никаких сокращени и преждевременных родов. Есто куча знакомых которые сейчас имея грудных детей плачут крокодильимы слезами, что не готовили соски и грудь в целрм. На каждое мнение есть противомнение, каждый решает сам.
     
  16. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    ок, ок, ок! Вагітних нервувати не варта (по собі знаю :) )!
    чому плачуть? В чому саме проблема? Я діісно не розумію, бо БЕЗ ЖОДНОЇ ПІДГОТОВКИ грудей під час вагітності успішно годувала 3,5роки. На основі цього роблю один-єдиний висновок: ДО ГВ ТРЕБА ГОТУВАТИ НЕ ГРУДИ, А ГОЛОВУ (іншими словами треба вивчити і зрозуміти правила успішного гв. І неухильно їх дотримуватись).
     
  17. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Хорошо, что у Вас все хорошо. Но растирание полотенцем и прочие манипуляции на успешность ГВ не влияють. Лучше почитайте об организации ГВ.
     
  18. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    а ваш Г яке має відношення до вашого майбутнього успішного ГВ?

    ---------- Додано в 10:58 ---------- Попередній допис був написаний в 10:56 ----------

    ні, причиною був молоковідсмоктувач

    туфелько, ви пробачте, але ваш досвід (слава богу шо успішний) - то набір класичний того, без чого можна абсолютно обійтись
     
  19. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    поділюсь своїм досвідом 50/50 негативно-позитивним
    з першою дитиною готувалась до ГВ як радили в ЖК (розтирання сосків рушником), наслідки: постійний больовий тонус матки (сама ж то її і стимулювала), страшні тріщини до крові, такий біль, що чоловік силою тримав і прикладав малого годувати
    годувала по режиму,як казали в жк, давала малому вдосталь поспати
    результат: на 10 день суміш, бо малий не набирав,а лише втрачав вагу... 7 місяців боротьби за молоко
    Я читала вже тоді форум, мала багато інфи... але, якби поруч був хтось толковий...
    з другою дитиною було так: не робила нічого, лише читала, по 10 раз перечитувала і дала собі настанову годувати до "потолка", що я мушу годувати дитину молоком і, що я можу! це основне)
    як мала народилась, її поклали мені на живіт, вона не кричала - вона підняла голову і подивилась на мене, потім почала шукати цицю (яка ж вона у мене розумничка) і я їй трішки допомогла і вона її як вхопила.... і по нині майже не випускає)))
    перші 2 місяці це було тотальне годування 24/7... вона на циці, а я роблю чай, їсти...весь час на руках
    я вважаю, що запорукою мого успішного ГВ були: велика кількість прочитаної інфи, налаштованість виключно на ГВ і !!! в пологовому мала з грудей взагалі не злазила, як брала груди в 9 вечора,так відпускала в 9 ранку))) і по новій))
    тому основне нічого не робити до, лише читати, вчитись як !!!правильно прикладати,це дуже і дуже важливо, а після давати дитині груди на вимогу, будити, якщо дитина спить довше 2-3 год(це в пологовому), тому що перші прикладання дуже важливі.... Якщо дитина спить з цицею, то чудово... Йдуть імпульси, що молоко повинне вироблятись!
    Основне набратись терпіння!!! та розуму)

    ---------- Додано в 12:18 ---------- Попередній допис був написаний в 12:14 ----------

    і ще: у мене мала по нині їсть на вимогу, може бути що півгодини, що години... у мене не було жодної проблеми з грудьми,жодного молочного кризу! тому вчіться краще на чужих помилках і позитивному досвіді)
     
  20. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Безпосереднє. Вона не один рік працює в ПБ і допомагає налагодити ГВ всім бажаючим мамусям. (уточню, працює вона неонатологом в ЛОКЛ, просто як і всіх лікарів з якими я спілкуюсь щодо моєї В, я умовно позначила її буквою "Г", що зрозумілося як гінеколог)
    А яке відношення до цього маєте особисто ви, що так переймаєтесь?
    Це мій досвід, і він має право на існування, от тільки я не розумію чого вам так не йметься щодо мого молоковідсмоктувача чи порад мого Г? З молоковідсмоктувачем я зекономила немалі кошти на послугах масажисток і консультантів. До речі, ним я користувалася теж за порадою лікаря.
    Наторелло, ви теж не ображайтесь, але мені ваші шпильки вже набридли, я була про вас іншої думки, бачу помилялась.

    Мій досвід ГВ був успішним, і це було в тому числі через мою підготовку молочних залоз до ГВ. Як це робити мені порадила моя Г- людина з медичною освітою і багаторічним досвідом, якій я довіряю значно більше, ніж поодиноким порадам "вузьких спеціалістів" на форумах . Дякуючи їй і її порадам, я не знала що таке тріщини, кров з сосків, чи больові відчуття при годуванні, про які я часто читаю тут на форумі.

    А зараз я поставлю жирну крапку в цій історії - так, я масажую соски м"якою дитячою щіточкою і махровим рушником ( я за всю В не знала що таке тонус чи загроза), я змащую після масажу соски Пуреланом, а груди кремом Мустела, я роблю контрастний душ для молочних залоз, в мене є напоготові молоковідсмоктувач, є охолоджуючі вкладиші в станик, є чаї для підвищення лактації Хіпп і Хумана, також є спеціальне вітамінізоване харчування Клінутрен Нестле, яке я буду пити в пологовому. Така моя підготовка.

    Я цього не пропагую і нікому не раджу, просто це моє рішення. Я не пояснюватиму своїх вчинків. Розумний- зрозуміє, а іншим тлумачити- шкода часу.
     
    Останнє редагування: 3 Листопад 2012
  21. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Туфелько, ви самі провокуєте ті відповіді на дописи, які маєте :) це форум, і тут пишуть все, що думають. зрозуміло, що гормони ваші почуття підігрівають ще більше :) готуйтесь собі наздоров"я, чи вам хтось забороняє ;)

    і по темі. я груди не готувала, молоковідсмоктувачі не купувала, чаї не пила. від а до я вивчила правила успішного ГВ і фсьо. нікого своїм дописом не ображаю і не повчаю. як результат моєї підготовки - жодної тріщини, лактостазу, кризи (принаймі мною поміченої). майже 9 місяців практично виключного ГВ і 10-ти кілограмовий малюк :)
     
Статус теми:
Закрита.