як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Galyna555, 13 Лютий 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Привіт дівчата, а під час вагітності можна якось підготовлювати себе до ГВ? Під час першої вагітності нічого не робила (незнала тай ніхто не підсказав) і були проблеми, словом довше 2 міс не годувала. Може ви щось підскажете,,,!!!:)

    **************************************************************************
    Що треба знати - Правила успішного грудного вигодовування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=+1]Начало пути...[/SIZE][/FONT]
     
  3. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    сподобався малюнок, який і можна до ГВ притулити. Дівчата, щоб не набивати багато шишок, дізнавайтеся та наберайтеся досвіду у жінок які мають успішний досвіт у ГВ
    [​IMG]
     
  4. marycherry

    marycherry Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Розповім з власного досвіду як я готувалась до ГВ. До того як на 6 міс. вагітності піти на курси в школу Народжувати можна сказати, що ніяк. Знаючи, що мене і мою сестру мама вигодувала груддю, я і навіть подумати не могла, що в мене може бути інакше. Через брак інформації чи досвід знайомих я й не знала що таке Nanи і т.п. І не розумілап чому не може бути молока. Тому вважаю, що психологічний фактор визначальний. Треба насамперед відкинути страхи - "А якщо в мене небуде молока?", і бути позитивно настроєним - Буде обовязково!
     
  5. arkka

    arkka Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    В мене з молодшою сестрою 10 років різниці, тому я вже в свідомому віці бачила, як мама її годувала і наскільки це було природньо. Тому навіть сумніву чи якихось страхів, що в мене може небути молока чи можуть бути якісь проблеми з ГВ в мене і думки такої не було, ніколи ні будучи вагітною ні після родів навіть не цікавилась ніякими сумішами.
    повністю згідно!
     
  6. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    мене цікавить, як підготувати груди до ГВ? радять розтирати рушником - яким? мокрим? махровим? колись в поліклініці казали таким вафельним.... ще радили мазати оливковою олією соски.... для чого? як часто? що ще треба робити?
     
  7. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Звичайно ви це все можете виконувати, але потім не скаржіться, що і вас ниє низ живота і є загроза передчасних пологів, чи соски стали чутливими і робляться тріщини і ви не можете годувати дитину. Не полінуйтеся і почитайте початок теми, а саме зверніть увагу на допис #21
     
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Якщо коротко - не потрібно, можна навіть нашкодити. Детальніше читайте тут - Нужно ли готовить грудь к кормлению?
     
  9. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    вже не буду :girl_cray:
    настимулювала я собі матку, чую йде віддача((((
     
  10. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    я до вас за порадою...хоч я і на вагітна наразі, і найближчим часом не планую, але все таки хочу знати наступне: чи має хтось такий досвід коли перша дитина була на ШВ, а друга на ГВ? Сашко в мене кесарський, ще в пологовому на суміш підсів, потім не хотів брати грудей, молока було мало і я здалась, за що зараз мені дуже соромно... тепер то я знаю, що за ГВ треба боротись до кінця. От і хочу запитати може в когось була схожа ситуація. Може таке питання і є дурним для спеціалістів по ГВ, але я не маю в кого спитати.
     
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    таких на ДП певно з половина (ті у кого двоє або більше малят і перше було на ШВ, а з другим вже було більше інформації і сильне бажання не наступати на ті ж граблі).
    Тому все залежить від вас. ШВ це явно не вирок. Успіхів!
     
  12. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    в мене Катруся нажаль з 3 тижнів була на штучному. було багато причин: ми попали в патологію новонароджених, з набряком мозку, родова травма. мені не дозволяли прикладати її до грудей, щоб не змучувати. я 3 тижні цідилася трохи підгодовувала. потім молока ставало все менше і менше. в 3 тижні чк нас виписували я запитала чи можна її прикладати вже. на що мені " добра " лікарка відповіла що воно мені не треба, бо мого молока мало, і воно лише зашкить,та й вона і так не візьме. я 2 дні пробувала її перевести, ній з того не вийшло, і я перестала цідитися. я якщо чесно навіть не знала нічого про ГВ. і повірила лікарці, доречі вона завідуюча відділом, попадали до неї через страшні блати.
    цього разу я вагітною дуже багато читала про ГВ. найбільше на ДП. і в мене не виникало жодного сумніву про успіх нашого ГВ. не мала жодних бздурів типу сине, не таке, вкисло, пропало, перегоріло. планую годувати дууже довго.
    єдине що мене засмучує як годую малого, це те що в доні, через свою необізнаність забрала цю радість ( і можливо трошки здоров"я)
     
  13. Nelpis

    Nelpis New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Доброго дня!

    Дівчата, в процесі виправлень помилок в своєму ГВ в мене виникло ряд запитань, на які не знаходжу відповіді або ж просто не розумію. Може роз"ясните або тикнете пальцем:

    1. Як зрозуміти коли давати груди "по-колу" , а коли "одна грудь повинна "чергувати" десь 2 годинки" (щоб маля добралося до заднього молочка)?

    2. Як зрозуміти, що одна грудь вже пуста і пора давати іншу? і чи пора?

    3. Якщо маля вже крутиться і виштовхує груди, але ніби ще не наїлося до кінця, хоча молоко в груді ще є ( при натисканні пальцями на ареолу б"є невеликий фонтанчик) - заставляти доїдати? чи дати іншу грудь?

    4 Чи грудям необхідно давати "відпочинок", щоб трошки молочка набралося? чи годування може бути нон-стоп і молочко виділяється завжди?

    5. Якщо маля їсть-їсть, а потім просто засинає, а не "відвалються" від грудей і продовжує задоволено бавитися. Це маля не наїдається чи просто темперамент такий?

    6. Якщо маля засинає тільки біля грудей ( з груддю в ротику), а вдень спокійно також і спить тільки біля грудей, а інакше не більше 15 хвилин ( вночі спить нормально і не прокидається), від цього треба відучити? чи з віком само пройде?

    Буду вдячна за роз"яснення.
     
  14. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    1. Кожну грудь дитина має смоктати сумарно не менше 30-40хв. Тобто якщо смокче 10хв і заснула, то після просинання - та сама грудь. В середньому - протягом 1,5-2год. всі прикладання до однієї груді, наступні 1,5-2год - до іншої і т.д. Але орієнтуйтесь, щоб було 30-хв. смоктання однієї груді, аж тоді можна до іншої перекладати.
    2. Через 30-40хв. Груди пустими в принципі не бувають, молоко утворюється в процесі смоктання.
    3.По ситуації. Якщо дуже вередує, можна поносити, заспокоїти і потім знову перекладати до тієї ж груді(якщо цю грудь смоктала ще не довго). Якщо у вас раніше молоко текло сильним напором, а зараз його вже нема (немає зайвого молока), то дитина може вередувати тільки тому, що вже звикла до тих фонтанів. Нічого, звикне і до того, що є зараз:)
    4.Чим частіше прикладати дитину, тим більше буде молока. Чим довше молоко є в грудях, тим більше призупиняється лактація.
    5.Тобто дитина спить з груддю в роті? Це нормально, з часом зміниться.
    6.Пройде. Самі побачите, в якийсь момент зможете вийняти груди, коли дитина вже не смокче, а явно спить і дитина в той час вже не буде будитись. Якщо поки таке не виходить, то з часом вийде.
     
  15. Uliacya

    Uliacya New Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    привіт у мене народилась друга дитинка з першою також були проблеми. Хочу тобі порадити в останній місяць до родів робити массаж грудей а коли родиш строге харчування до трох місяців тобто 1)дуже велика кількість рідини окрім кави какао капучіно та алкоголю 2)чаї для лактації,трави(фенхель аніс кмин кріп це усе в аптеці)кожного по 1 столовій ложці вимішати залити кипятком 1 літра і пити напів з молоком 3)усі молочні продукти 4)каші,супи без зажарки 5)відварне на пару мясо риба .Аці трави пити по 1-2 склянці за 15-20 хвилин до кожного годування.Я це усе на собі перевірила і малому вже 1 рік і 4 місяці а я ще годую і ще одне забула піля кожного годування ту грудь що давала дитинці обовязково трохи зцідити це для того що дитина росте і потребує більшу кількість молока.Рада відповісти на усі запитання.
     
  16. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Uliacya, Ви мене звичайно вибате, але ці поради можуть і не допомогти. наприклад надмірна кількість рідини навпаки може призвести до зменшення молока. пити треба стільки, як хочеться. Цідити нема сенсу дитина сама собі насмокче потрібну кількість молока. Це все Вам допомогло, бо Ви хотіли годувати і годували. Головне бажання і володіння інформацією.
     
  17. Uliacya

    Uliacya New Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    я хотіла допомогти
     
  18. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    уляся! Ви і мене вибачте, але я не робила масажу під час вагітності і не дотримувалась жодного з ваших 5 пунктів, але успішно годую більше 3 років. Чим поясните таке "чудо"?
    Шкодую, що пишу з моб.тел. і не можу вставити шокованого падаючого хом'яка, бо впасти можна біля кожної вашої поради...
    Хто ви і звідки дізнались стільки цікавого про гв?
     
  19. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Масаж грудей до пологів може спровокувати передчасні пологи - тому з такими порадами обережніше!
    Все решта може і не повпливати на лактацію (а тільки маму змучить і :bad: - я собі можу уявити оті травки з молоком як смакують). А може і прибути забагато молока - і це, повірте, не менша проблема, ніж коли молока замало...
    Ну, зціджування - ноу коментс. Якби ГВ були настільки складним і потребувало стільки від мами додаткових дій, то напевно ми всі як вид давно б вже вимерли - щось не можу уявити, що у всі часи жінки дотримувались таких правил.
    Uliacya, не ображайтесь, вас всі поправляють, бо хочуть, щоб інші жінки, які це все читатимуть розуміли всі нюанси.
     
  20. lulu

    lulu Well-Known Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    слухайте,я постійно читаю про боротьбу за гв.чесно-мені вже ТАААК страшно,що капут.гірше найбільших життєвих страхів!а що ні в кого це не вдається просто,природньо,без боротьби?а то один страх і жах перед очима...
     
  21. Kapitoshhka

    Kapitoshhka Well-Known Member

    Відповідь: Збираємось до ПБ

    про яку таку боротьбу???
    невже ви думаєте, що хтось ( типу медсестра) купить вам кашку і пляшку і буде насильно дитину годувати??? якщо мама сама НЕ ЗАХОЧЕ ДОГОДУВАТИ - ніхто не буде цього робити!!!!
    Можуть трошки мозги промивати - а ви обертаєтесь ( перепрошую) поп....ю і робите свою справу - ДАЄТЕ ЦИЦЮ і все!!!
     
Статус теми:
Закрита.