як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Galyna555, 13 Лютий 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Привіт дівчата, а під час вагітності можна якось підготовлювати себе до ГВ? Під час першої вагітності нічого не робила (незнала тай ніхто не підсказав) і були проблеми, словом довше 2 міс не годувала. Може ви щось підскажете,,,!!!:)

    **************************************************************************
    Що треба знати - Правила успішного грудного вигодовування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    ото ж бо й воно...в мене питання нормального неонаталога і розумна допомога з ГВ в разі потреби забрати дитинку при жовтушці стоїть номером №2 у списку питань до лікаря, зя ким я йду в понеділок знайомитись...а то знову буду мати гризоту з ГВ....
     
  3. Tina

    Tina New Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Залежить, куди забрали і чи пускають туди батьків. Думаю, що батьки, які при розумі, і якщо їм дозволять зайти, куди забрали малюка, свого шансу не втратять.
    У нас жовтяниця проявилась на 4-5 день після пологів. Синочка нікуди на забирали, вже закілька годин перед випискою, на моє вперте прохання, взяли аналіз на рівень білірубіну. Сказали, що нормальний, додому відпустили. Хоч був там ще один малюк, якого "гріли" в кімнаті окремо від мами, нам сказали, що не треба. Рівень білірубіну мені так і не вказали. А я, на фоні розмов, що то "само" пройде, і не переживайте, його так і не уточнила. А дарма! Бо цього так ніде й не зазначили в документах, які мені дали на виписку. Через місяць ми їздили на П. Орлика і нас туди мало не покали через те, що та жовтяниця затрималась. Так що, на мою думку, краще погріти зразу, щоб потім проблем не було.
    Бувають різні, складні ситуації. Буває, що дитину не зразу прикладають мамі до грудей після пологів, не зажди мама може бути з дитинкою в одній палаті. Але це не означає, що ГВ через це не налагодиться. Мені синочка не залишали після КР, але я там під тою палатою з дітками мало не чергувала, якось вночі забрала, як почула, що плаче. Дівчата, що зі мною лежали в палаті, були від того, м"яко кажучи, не дуже задоволені. Бо вони "самі змучені, їм поспати треба, а тут дитина плаче". Казали нам принести суміш і точно давали глюкозу всім тим дітям, які були не з мами. Я постійно просила, щоб не підгодовували без мене, не віддавала, як приїждали діток "забирати". Казала, що ще не поїв, що перед тим спав, а тепер прокинувся і хоче гамати...Додому ми їхали на 6 день без бутилочок, без сумішей, і до тепер гамаємо цицю. Так що, якщо є бажання, то й з ГВ все буде ок і нічого не стане вам на перешкоді.
     
  4. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Дорогі, любі наші вагітні ті які готуються стати гарними мамами
    З 1 по 7 серпня у Львові будуть відбуватися ряд заходів. Такі як
    лекції на тему "Основи грудного вигодовування":

    1. Червоної Калини, 68 - 4 або 6 серпня, об 11.00 (трохи згодом уточню)
    2. Симоненка, 4 - 4 серпня, о 10.00, 202 каб.
    3. Лемківська, 28 - 4 серпня, о 14.00, 2-й поверх, 25 каб.
    4. Фредра, 2 - 6 серпня, о 12.00, 24 каб

    а 7 серпня о 11 год. відбудеться зустріч біля Львівської міської ради
     
  5. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    1.Мені моя гінеколог радила за вагітності сформувати собі соски. Тобто ввечері, або під час прийняття душу їх трохи відтягувати. Я це пролінивила і мала синяки, а моя коліжанка нормально сформувала і не мала ні синяків ні трішин, бо дитина могла гарно захопити сосок.
    2. В роддомі я була настроєна як останній воювака. Принципово не брала ні суміші ні бутилочки. В мене була коронна фраза - кістьми ляжу за грудне вигодовування:girl_haha:. Але то мені помогло, не слухала всяких дурних порад про допоювання, догодовування і.т.д. Тут дійсно основне бажання і настрой а решта речі поправимі.
     
  6. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

     
  7. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    :mocking::biggrin: Повезло. А мій схалтурив:mocking:
     
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Памятка в роддом
     
    Останнє редагування: 13 Жовтень 2010
  9. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    маю таке питання:дитятко треба прикладати якнайшвидше,правда?
    а після народження,я так розумію(бо досвіду ще нема),маля кладуть на живіт мамі,яка лежить. отож:як прикласти дитинку,лежачи на спині? бо,теоретично,знаю як сидячи,лежачи на боці,з-під руки,а от тепер задумалася... бо ж те преше прикладення має велике значення,то хотілось би правильно зробити...
     
  10. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Так, якщо точніше до рекомендацій ВОЗ, то протягом першої години після народження. Тобто це не значить, що положили дитину мамі на живіт і тут же ж їй пхають груди, бо я чула і такі випадки (коли медперсонал робить це буквально насильно, ну бо так тре по протоколу зробити і потім якомога швидше забрати маля на вимірювання і т.д., головне "приклали" до грудей, а там чи була дитина до того готова в той момент чи ні, то вже неважливо.
    Взагалі по протоколу ведення пологів малятко не мають забирати з живота матері протягом 2 год (при умові, що з мамою і дитиною все добре), що в нас і надалі не дуже роблять), там і слухати і проводити огляд. ТАк ось на протязі тих 1-2 год. маля точно в якісь момент покаже само признаки того, що хоче прикластися, буде навіть самотужки повзти, шукаючи груди, ну а саме прикласти мали б вміти помогти медперсонал, якщо мамі не вдається самій.
     
  11. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    ну а як не поможуть? то як це зробити? бо переважно по тому,що знайшла,то"голівка дитини трошки відкинута назад,рот широко відкритий"(чи якось так...)
     
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    ну теоретично саме так, відкинута голівка - це коли ви сидячи чи лежачи, а тут малятко якщо на вас - то голівку маля, шукаючи груди і сам припідніме в потрібний момент, і ротика широко відкриє, ви можете його підтримати, поклавши руку спинку, ближче до голівки, а іншою рукою взяти свою грудь (великий палець зверху, всі решта знизу,трохи зробивши "складку"), я думаю в вас все вийде, коли ви будете бачити дитинку, то просто відчуєте як це зробити і застосуєте ту теорію, яку знаєте.
     
  13. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    По-перше, дуже раджу наперед ці всі питання обговорити з лікарем, в якого плануєте народжувати. Бо по закону вам зобовязані викласти дитину одразу на живіт і не забирати протягом 2 годин (важити і міряти вже після 2 годин), мають помогти прикласти. Але на практиці все буває трохи інакше...Приблизно, щоб ви могли уявити тут є позиції для годування і серед них "малыш сверху", там трохи більша дитина правда.
    По-друге, почитайте наказ 152 і будьте готові відстоювати своє право. Усні домовленості з лікарем, на жаль, не завжди виконуються на практиці. Тому варто брати з собою на пологи чоловіка чи іншу особу, яка буде теж знати ваші права і їх відстоювати. Ще в тані Яремко є багато корисних посилань
     
  14. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    ось ще одне гарне посилання: http://www.gvinfo.ru/bn

    ---------- Додано в 23:21 ---------- Попередній допис був написаний в 23:18 ----------

    це звичайно при умові природніх пологів, тобто без медикоментозних втручань
     
  15. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    відкрила,скачала,треба вчити:)
    але там пише "Статус: Втратив чинність"...

    ---------- Додано в 23:38 ---------- Попередній допис був написаний в 23:37 ----------

    Дуже-предуже вдячна вам за те,що відгукнулися і допомагаєте!!!!
     
  16. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

     
  17. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    дуже раджу всім майбутнім мамам придбати і прочитати книгу
    "Вчимось годувати грудьми" З.Городенчук і О.Шлемкевич (від в-ва Свічадо) - дуууже багато цінної інформації, корисних порад, практичних рекомендацій. все-все-все про ГВ від першого прикладання до відлучення!
     
  18. apelsyn

    apelsyn New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Підскажіть що саме?? Я настроїлась годувати до кінця, але страшно що щось "запорю". Боюсь, що якусь інформацію пропущу.
    Дуже шкодую, що як родила старшого 13 р назад не було ні консультантів з ГВ ( в мене не було), ні інтернета, ні ДП.
     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    це дуже залежить від самої особи яка вона є по натурі,
    наприклад декому пропоную читати накази МОЗУ про ведення пологів (при тому я звернути увагу, що подовжили безводневий період і мало хто із лікарів на це звертає увагу і дотримується, також що особа має повне право вибирати положення (бо лежачи на спині це небезпечна позиція) під час родів, а також що від моменту викладення дитини на груди і до 2 год. дитину не можна забирати на важення і міряння і всі необхідні невідкладні огляди проводяться при потребі коли дитина на мамі, а вже потім через 2 год. непереривного контакту дитини із мамою, дитину важать ....) бо там є про по те як має виглядати самий початок ГВ, потім протокол по догляду за дитиною до 3 років там як медики мають консультувати маму.
    Для чого це читати? а для того що не встигнете народити як медики почнуть порушувати протокол бо вони медики розумніші за протокол, але якщо не дай Боже щось станеться вони будуть посилатися на протокол який порушували і тих порушень ви не докажете, бо ніхто крім вас їх "не бачив".
     
  20. Hanny

    Hanny Active Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Я читала всі гілочки по ГВ, особливо, мало молока, лактостази, позиції для годування, правильне прикладання! Можу кинути ще цікаві лінки!
     
  21. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    ще раз прочитала і згадала що ж є офіційні дослідження на цю тему
    У ролику показані діти після природних і медичних пологів в перші години після народження. Досліджується їх природна здатність самим знаходити груди і починати смоктати молока, а також те, як на це може впливати медикаментозне ведення пологів і розлучення з матір'ю відразу після пологів.
    http://am-am.info/samoprikladyvanie-rebenka-k-grudi-posle-rodov/
     
    Останнє редагування: 8 Травень 2011
Статус теми:
Закрита.