Як довго годувати дитину грудьми?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 22 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"
    де написано


    Вартує прочитати:
    Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью.

    Як довго годувати грудьми:
    Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо?
    Годування після року

    как долго кормить грудью?
    ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ
    время отлучения ребенка от груди

    Естественный возраст отлучения от груди
    Когда наступит инволюция?

    Завершеня ГВ
    Отлучение от груди (1)
    Отлучение от груди
    Отлучение
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит?
    Отлучение ребенка от груди (часть 2)
    прекращение кормления грудью - практика
    отлучение ребенка от груди
    Как долго кормить грудью?
    Естественное отлучение
    Отлучение от груди. Как?

    Коли закінчувати ГВ по Біблії
    ГВ в Християнстві
    Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2016
    • Подобається Подобається x 8
  2. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Не бачу дискримінації щодо мам, які не годували через незнання. Просто мами, які довго годують і відчули, побачили, що це добре для дитини і для мами, хочуть поділитися досвідом, переконати якнайбільше майбутніх мам, які планують народити першу, другу, третю дитини, годувати своїх крихіток довго.
    Кожна людина має право вибирати. Просто рекламу ГВ проводимо ;)
     
  3. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    не відбувається тут жодної дискримінації, просто такі дурні мами - хочуть шоб всім дітям було добре так, як їхнім. повірте. а те, що на кожній сторінці зустрічаються подібні суперечки і гасла - ДУРНИК - НЕ ЗЛО!!! то консультанти, які впевнені і переконані (практично) в іншому - змучились спокійно пояснювати і розжовувати. тому подеколи жорсткуватий і прямий аргумент сприймається як зверхність чи дискримінація
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Комусь занадто, а комусь в сам раз ;)

    ---------- Додано в 23:31 ---------- Попередній допис був написаний в 23:12 ----------

    Нагадалось - недавно знайомі розпитували на тему чи ще годую і скільки ще планую годувати. Дожартувались до того, що будем відлучати років в 16, щоб зразу передати на інші груди :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    то треба вчитись обходитись без цього! тут є море дописів в яких люди в нормальному тоні, дружелюбно пояснюють чому збираються довго годувати свою дитину і бажають цього всім, а є дописи такі як ВАШІ.... треба вміти тримати себе в руках...
     
  6. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    А мене мама останнім часов все питає, коли відлучати збираюсь... Ага, після всіх прикладених зусиль поки що не думаю про таке.
    Але дівчата, консультанти, скажіть, будь ласка вашу думку. Коли я була на огляді в мамолога ( років 5-7 тому), то він наголосив, що дитину треба годувати 6-9 місяців. Не менше 6, але й не більше 9. Це для грудей. Далі, дивлюсь передачу про дітей і т.д., так лікарка розповідає, що дитину требагодувати 1-1.5 роки, бо саме в цей час проходить інволюція.
    ???
     
  7. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    маммолог,не конусльтант з ГВ...та і різні вони бувають.(як і всі лікарі).до речі,в цій гілці десь на перших сторінках викладено результати досліджень,які ДОКАЗУЮТЬ протилежне тому,що вам сказав ваш маммолог.пошукайте.і при нагоді розкажіть йому (ну а якшо це ще чоловік-мамолог...:girl_crazy:)
     
  8. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Сьогодні багато лікарів знаходяться під впливом думок та стереотипів суспільства та грунтують свої поради на цьому. Це по-перше, а по-друге, погодьтеся ще 5-7 років тому в нас навіть в пологових будинках не було й близько інформаціїї про ГВ, ні спільного перебування, ні прикладання до грудей після народження. То що говорити про мамолога.
    До 1.5 років рідко наступає згасання лактації, не те що інволюція. Згідно з деякими джерелами про ГВ інволюція ніколи не наступає поки дитина прикладається, навіть якщо це раз в три дні, тобто інволюція - це коли грудь не виробляє молока зовсім. Але як би не називали цей період спеціалісти з досліджень цього питання, суть залишається та сама - ГВ мінімум до двох років корисне як для мами, так і для дитини. Так що годуйтеся на здоров"я.
     
  9. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Якщо годувати за тим принципом, якому вчили в часи навчання того мамолога, то довше і не вийде - прийде та сама інволюція... Що три години, заміняти годування, не довше 10 хвилин, дурники-пляшечки... Не знаю, яких подвигів треба, аби з таким підходом довше прогодувати.
     
  10. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    У тому то і річ, що розповідав він ( так, це чоловік), з точки зору користі для жінки і грудей....
    Взагалі, я багато таких думок чула, але е на всі звертаєш увагу і не до всіх прислуховуєшся.

    Ще була в мамолога-жінки, дуже здивувало, що коли я розповідала про те, як невдало годувала старшого сина, то вона сказала, щоб я такого не говорила, і що груди потім можуть образитись. Їх треба тільки хвалити :)

    Ще мені досі дивно, чому я годувала старшого тільки 3 місяці, а через три роки молоко ще було. Багато я поки про інволюцію не читала, але вразило, що протоки закриваються через 40 днів після того, як припиняється ГВ. В мене так і не закрились, клітини, що виробляють молоко залишились. З цього приводу і зверталась до мамологів. Дякую їм, о не призначили "лікування", як малось би бути в таких випадках, мамолог пояснив, що якщо почне мене "лікувати", то з 2-ю дитиною можу зовсім не мати молока. Обійшлись гомеопатією та вітамінами :)
     
    Останнє редагування: 24 Лютий 2010
  11. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Я, якщо чесно, не особливо переймаюся станом своїх грудей після годування. Є гарна білизна, купальники, яка зовні допоможе сховати усі недоліки. Чоловік розуміє, що всі "жертви" ради здоров"я і гармонійного розвитку нашої дитини. А показувати свої груди комусь посторонньому в найближчий час ще не планую. :girl_in_dreams:
    І ще. Не уявляю, що би я робила вночі, якби не годувала грудьми... :girl_crazy: Юстина прикладається майже щогодини, а коли лізуть зубки - щохвилини... Важко, напевно, серед ночі бігати і гріти компотики, молока, пхати дурник, нє?...
     
  12. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Саме завжяки таким принципам у мене з ГВ були ще ті коломийки.
    Я була налаштована годувати дитину якнайдовше. Але ж довкола мене "танцювали" і намагались допомогти-навчити: мама-лікар, тітка (немає власних дітей, але приймала активну участь у нашому вихованні) - педіатр і на той час студентка-медик сестричка.
    З першого дня у дитини був дурник. З першого дня мені було казане й читане, що годувати кожні 2 год. то зло і відповідно напідхваті була пляшечка з водичкою. З першого дня постійно змінювались нотації яким чином підтримувати лактацію, що їсти і пити, але то не допомагало і нагадувало катування.
    Я розумію, що ці люди хотіли допомогти. Я розумію, що зробила помилку всеціло поклавшись на їх досвід (але ж це рідна мама!) не підкувавши себе гідними знаннями.
    Як результат, у 3 місяці у мене різко за ніч пропадає молоко. Повністю. Груди висять опустілі як хустинки, а дитина плаче аж заходиться. Мій стан важко назвати шоковим. У більшу паніку я не впадала мабуть коли почула погані новини про Ганнусиного батька. Паніка була від того, що я розуміла до цього привело моє сліпе дочірнє прислухання до слів мами (я ж також хочу послуху і довіри від доньки). А мама спокійно відреагувала "я ж також вас до 3-ьох місяців годувала, це все гени". Дитина опинилась на сумішах. А як наслідок донька до сьогодні дуже погано їсть, її слова: "мама, зі мною з їдженням не має проблеми, я ж постійно не голодна".
    Але якби ж це гени... Коли дійшла черга до сестрички, яка також народила доньку, вона категорично нікого не слухала. Непослух сестри увінчався годуванням малятка впродовж року.

    Дівчата, як я себе картаю за такий вислід щоразу, коли моя Ганнуся сідає до столу, щоразу, коли набираюсь корисного досвіду у Вас! Наскільки я вдячна Вам за вдалі та корисні приклади! Дуже тішусь за тих матерів, які намагаються якнайдовше підтримати ГВ. Оскільки, завдяки усьому цьому, наступного разу, як Бог дасть нам малятко я не допущу такої помилки!
     
  13. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

  14. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Наш малий був на днях дуже хворенький, так мурдувався... А я мало не плакала, що не можу дати йому груди, йому було б набагато спокійніше і легше!
     
  15. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Нині зранку Софійка засунула голову мені в виріз футболки,поцьомала цицю,вилазить і так задоволено:"Просто чудо!..." Я розумію,шо в її віці висловлювання ше не є свідомими,але як кажуть росіяни "устами младенца глаголит истина",нє?:girl_smile:
     
  16. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Мені моя свекруха після хрестин малого (йому було 10 днів) ЦУ давала: на дворі спека - допоювати водичкою, плаче - зразу дурника до рота.
    Звісно, я її не послухала. У мене в голові не вкладалося, чим це вода чи дурник краще за моє молочко.
    Зараз коли десь в родичах починаю малого годувати(йому півтора рочки), то дивляться, як на цирк. дехто прямо каже "ану пустіть, хочу подивитися як така доросла дитина цицьку смокче". За мене дуже "хвилюються", що тим годуванням організм геть виснажила.
    Бувають дні, коли малий нічого окрім молочка взагалі не їсть.
    При цьому вагу набирає добре, має пампулі,пузік, але не грубас.
    До двох рочків точно буду годувати, а там час покаже.
     
  17. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Залізла я сьогодні на сайт Комаровського, почитати, що він пише про алергії. Так до алергій і не дойшла, би вбила мене його порада чоловікові годуючої мамочки.

    Вопрос

    Нашему сыну почти три, а жена продолжает кормить его грудью. Говорит, полезно для здоровья. А по-моему, это не совсем нормально. У парня зубы в три ряда! Кто из нас прав? И как теперь отучать ребенка от груди, если он без нее заснуть не может?

    Ответ

    Я согласен, это не совсем нормально. Для женщины, жившей в доисторический период в пещере, может быть, и нормально. Но для женщины, живущей в ХІХ веке, — не вполне. Сейчас существует мода на длительное кормление, чуть ли не до естественной инволюции (когда молоко исчезнет само по себе). Сторонники этого метода подчеркивают, что прикладывание к груди не имеет отношения к еде. Это процесс духовного общения мамы и ребенка, обеспечивающий невиданную близость и теплые чувства до старости: ребенок, которого вы долго кормили грудью, с вероятностью 100% будет стоять с чашкой воды, когда вы будете лежать на смертном одре. Мне это кажется недоказуемым. Огромное количество детей, которых кормили грудью до года или не кормили грудью вообще, внимательны и заботливы по отношению к родителям. А что касается духовного общения, есть множество более цивилизованных способов. Методы отучения — только жестко педагогические. Лучше всего ненадолго отправить маму в командировку, а папе взять огонь на себя, потерпеть 2—3 дня, после чего жизнь войдет в нормальное русло.


    Я з того всього перечитала всю цю тему ДП.:girl_claping:
     
  18. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    а мене ця інформація "не вбила". Я цілком погоджують з лікарем Комаровським
     
  19. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Кожному своє :) Але не можливо пізнати радість годування не годувавши довго.
    Хоч тут кожен вирішує для себе сам.
    Коли я годую малого і дивлюся в його щасливі очі мені й на думку не приходить: принесе він мені в старості горня води чи ні. Мій обов"язок дати йому все, що в моїх силах не сподіваючись на подяку :)
     
  20. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Угу, в мене така ностальгія за тими почуттями. Як собі згадаю, як дитина вар'ювала біля циці, я, певно, отримувала більше задоволення, ніж вона. Впевнена, що якби не деякі проблеми з вагітністю, продовжувала б годувати й далі.
    Я деколи як згадаю за цицю, вона так тулиться. Нині підняла мені футболку і так цьомала, тішилася, а мені аж сльози на очі виступили.
    Між іншим, чомусь всі думають, що якщо дитина погано їсть дорослу їжу, то це обов'язково через груди. Фігня то все, в мене Олеся останні 4 місяці разом з грудьми пакувала дорослу їжу, аж гай гудів, причому могло бути таке, що вона поцямкає груди, з'їсть тарілку зупи і знов йде груди їсти. А багато дітей знаю, які були на ГВ 2-3, то мами мають такі жахи з годуванням, що ого-го. Та й взагалі, цицю дитина буде мати 2- 3 роки, а решта все життя буде їсти дорослу їжу. не шкодуйте дітям те, що їм дає природа:)
     
  21. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    але природа дає і яблука, і рибу, і і сир ітд. хто ж шкодує для дитини :xaxa: ?