Як довго годувати дитину грудьми?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 22 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"
    де написано


    Вартує прочитати:
    Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью.

    Як довго годувати грудьми:
    Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо?
    Годування після року

    как долго кормить грудью?
    ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ
    время отлучения ребенка от груди

    Естественный возраст отлучения от груди
    Когда наступит инволюция?

    Завершеня ГВ
    Отлучение от груди (1)
    Отлучение от груди
    Отлучение
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит?
    Отлучение ребенка от груди (часть 2)
    прекращение кормления грудью - практика
    отлучение ребенка от груди
    Как долго кормить грудью?
    Естественное отлучение
    Отлучение от груди. Как?

    Коли закінчувати ГВ по Біблії
    ГВ в Християнстві
    Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2016
    • Подобається Подобається x 8
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    На вихідних мала розмову на ту тему. Нашо годувати більше року, якщо в молоці вже нічого нема..... Приємно було, що мене підтримала старша жіночка. Розказувала, що її дочка годувала свою дитину до 2-х років і завдяки цьому дитина не хворіла жодного разу.
     
  3. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Якщо навіть не брати до уваги користь, яку ГВ приносить здоровю дитини (і мами ), годувати після року можна просто тому, що дитина цього потребує і просить цицю :) І чому б їй у цьому відмовляти?
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Розмова була з старшою жінкою, яка виховувала свою дитину за порадами радянських і пострадянских педіатрів. Їй важко усвідомити, що то не таке саме молоко як в корови, що то не тільки їжа, що дитині це потрібно(!!!!) і що мама повинна поважати потреби дитини (!!!!!!!!). Якось так :) Але сподіваюсь потрохи, потрохи, власним прикладом..Навіть моя мама вже перестала робити великі очі, коли мова заходить про довгогодування :)
     
  5. zylia

    zylia Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    я вважаю. що дитину слід годувати 1,5 рочки. Тобто спочатку. щоб не давати ті штучні суміші, а потім, щоб легко адаптувалася дитина до дорослої їжі. З другою дитиною буде саме так. Бо свою старшу доньку годувала 2,4 роки і нічого доброго в цьому не бачу. Хворіла, як всі діти, постійно вимагала груди, чим перебивала собі апетит, тому погано їла звичайну їжу, через, що погано поправлялася.
     
  6. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    А може це від дитини залежить? Бо моя і поправляється і аппетит має добрий до всього і сіся їй його не перебиває ніколи.
    Мене вже всі родичі дістали потроху.... а найперша моя мама(((....всі в один голос - Завязивай!!! Ну і ті самі слова про не корисність для малої, про шкідливість для мене, про те що взагалі вже велика дівчинка. Чоловік мене з тим питання не чіпає..... годуєш - добре, не будеш годувати - то і так молодець що стільки часу годувала бо багато хто і до того не дотягує. І не повірите - лише моя свекруха , з якою в нас практично ніколи не співпадають погляди ні на шо, схвалює те що мала їсть цицю. І каже що памьятає як її сестра вже маючи років 3-4 брала табуреточку, сідала біля мами... і їла цицю.... і то капец як корисно і добре.
    Ну і крім того що я з тим з нею згідна.... я стльки часу намагалась не втратити, зьерегти наше ГВ і "роздоїтись"..... і малій то так смачно і так подобається, а ще то так зручно вночі годувати крізь сон не встаючи з ліжка..... що мені шкода з тим завьязувати. А ще я лінива.... і як подумаю що якби не циця то прийшлось би мені ночами в пляшечках пиття калатати....слава Богу що "все свое ношу с собой".
     
  7. Ніка

    Ніка Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    приходить сьогодні мій тато від своєї похресниці і розповідає ,як зле його товариш відреагував на те, що я ще годую малого грудьми. "та навіщо та довго? от я читав десь, що то навіть шкідливо!що діти зле ростуть..."ітд... мій тато - "а тебе мама скільки годувала?" - "3 роки..." - "тобі пошкодило?" - і тиша... ги-ги!!!

    а мене свекруха постійно пиляє - "щоб наступна дитина була з дурником, бо то зручно, бо можна дитину залишити ітд..." я ДУЖЕ люблю свекруху! тому тільки киваю...ги-ги!!! ну різне у нас виховання - у неї настанови "всезнаючих" соціялістичних лікарів, а в мене гінтернет і купа різного досвіду! :)


    о!!! ті самі думки мене декілька днів тому навідали!!! заснула з малим в 10 вечора, проснулись в 10ій ранку!!! відкрила очі - і думаю - от так класно виспалась. а якби не їв цицю, то би треба було бігати за тими пляшечками чи ще якоюсь бідою!!! :8: а якщо добре слідкувати за собою, то і груди не постраждають!!! :) а одна моя знайома взагалі іншу фішку придумала - сказала - я відгодую трьох, а потім попрошу в чоловіка зробити сілікон!!! :girl_crazy:
     
  8. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Відгодую трьох, а потім попрошу в чоловіка.... зробити четвертого :girl_crazy:
     
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Я з місяця штучна дитина їла дорослу їжу препогано, в ночі ставала що години. Мій молодший брат до 1,5 року годувався грудьми мама і виспалася і відпочила і гарно їв дорослу їжу (відлучила бо поїхала у відрядження). І на роботу моя мама ходила з 1 місяця мого брата і це їй не заважало годувати грудьми.
    Так що це все дуже індивідуально і порівнювати дітей це не правильно і ГВ нічого спільного із поганим харчуванням дорослої їжі немає. Найваще витримати перші 2,5 роки (це з моєї практики після 2,5 в ночі можна було гарно виспатися, тільки от біда я завжди просиналася навіть тоді коли дитина вже давно в ночі не годувалася).
    Якби довге годування не було так важливим то ніхто б в наказах це не давав #1 (нагадаю наш МОЗ рекомендує годувати грудьми як мінімум до 2 років Аналіз наказів МОЗУ (ГВ після 1-го року)) і ніхто б не досліджував зв'язок між відсутністю довгого ГВ і раком #40
     
    Останнє редагування: 21 Грудень 2009
  10. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Таки є ще нормальні лікарі - бо моїй свекрусі якраз сказали навпаки - що то може бути наслідком того, що в 3 місяці припинила колись ГВ!!!!!Тому вона тепер дуже ЗА ГВ!!!!!!!! І свою "мудру" маму я вже теж виховую, бо вже на початку вагітності наслухалася про "водичку вночі", догодовування і все подібне. На моє питання "Скільки ви годували мене і сестру?" - почула "3 місяці", на що я сказала "От як би годували хоча б рік і три місяці, то я би вас слухала, а так тема закрита!!!!"
     
  11. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Старшу доню годувала 1,3 і годувала б ще, але вона сама відмовилась(хворіла і через закладений носик і біль в горлі їй важко було їсти). При цьому я починала вводити прикорм з 6 місяців.
    Меншу планую годувати поки сама не відмовиться. Напевно доведеться довше, бо вона в мене відмовляється від прикормів - хіба десь, колись їй щось засмакує, то вона з"їсть. І бачили б Ви її - 11кг. в 10 місяців. Старша з тими всіма прикормами і з молоком грудним в рік не важила і 10 кг. Можливо, це все індивідуально, але мені таки здається, що потрібно максимально годувати дитину грудним молоком. Адже це в першу чергу здоров"я Вашої дитинки. Два місяці тому в мене вдома перехворіли всі, старша доця двічі, а меньшенькій (тьфу-тьфу-тьфу) хоч би що. Ото маєте материнське молоко.
     
  12. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Звязку між ГВ і дорослою їжею немає, швидше всього ваша дитина і так погано б їла дорослу їжу спочатку. Але маючи грудне молоко вона голодною ніколи не залишиться:) Часто буває, що на період хвороби дитина відмовляється від їжі, а коли є грудне молоко, то хоч за те серце не болить.
     
  13. skystar

    skystar Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Я взагалі дивуюсь фразам типу " не годує, бо лінива" чи чути про якісь там "незручності" з тим пов"язані... які незручності, от вночі ставати їсти робити, те саме зранку... коли могла б поспати хоч з годинку лишню, ото незручно. А вночі маля заплаче і не знаєш що з ним робити, щоб заспокоїти, а так цицю дала і всі задоволені.
    І "не своє молочко" теж пробували, вірніше малий мій пробував і не раз:girl_cool: В мене на восьмий день після пологів мастіт почався, вночі температура різко почала підніматись, до п"ятої вже 40 і 3 було, так ми в шостій ранку дзвонили до сестри, мусіла бідака таксі брати, малого в охапку, і як годуюча мама на допомогу, поки я в лікарню. Нічого, гамав як має бути:girl_claping:
     
  14. Miramama

    Miramama New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    ТО не від того. Я ось годую рік і 8 місяців, сіночок-Мирославушка лопає їжу "дорослу" сам я тільки з боку спостерігаю, щоб не вдавився, або шо. Груддю годую часто, разів 10 за добу (може й більше) Їсть все підряд: супи, борщі, каші, м'ясо, рибу, сир, молоко, кефір, овочі свіжі і в рагу, фрукти, загалом все. Жодного разу не було проблем з "дорослою" їжею.
    Я, до речі, стала помічати по подружках, що ті дітки, яким стали давати дорослу їжу до півроку (3-4 місяці) ось ці дітки дуже погано їдять ... Мабуть, відсутність ферментів, що допомагають травленню їжі (які з'являються 6 місяцям, умовно) дуже ускладнюють процес в організмі і дитина вже нстроена, що: поїли, болітиме животик. але це моя суб'єктивна думка, мої особисті, скромні спостереження.
     
  15. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Дівчатка, а до якого віку вважається нормальним, що ГВ - основна їжа.
    Моєму зараз 1,4. Із задоволенням пробує усе, що я пропоную. Сам тягнеться і просить, як бачить, що я їм.
    Але вистачає його на парочку кусочків.
    Лише кашу зранку і ввечері більш-менш їсть.
    Все інше - молочко.
    Я то бачу по ньому, що виглядає нівроку, важить біля 12 кг, ніяких відхилень, зрозуміло, не шукаю але все ж таки цікаво.
    перший прикорм був у мого в 6 міс, але завжди молочко у нас було основним.
     
  16. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Розмовляючи з одною коліжанкою,кажу,що буду годувати дитину мінімум до двох років(а може і довше,якщо получиться) .Відповідь від неї була:ти що дурна,що так довго, ти напевно просто лінива,бо не хочеш дитині їсти готувати і мориш її голодом :8: Ой і ліниваж я:girl_haha:
    Іншій також таке кажу. Вона: це ж збоченьство,дитину дорослу годувати грудьми. :girl_cray: Після таких слів почуваю себе "збоченкою":girl_crazy:
    І коли ж вже до людей дойде,що це нормально,годувати дитину довго і успішно.
     
  17. olena

    olena New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    А мій татко вчора видав такий перл:пора вже відлучати малого від грудей(синочку 1.1роки),на моє питання для чого,відповів,бо він уже великий,а цьоця питалася в мого Толюсіка чи йому не встидно такому кабанчику цьмакати цицю.От таке радянське виховання.Не сприймають вони довгого годування грудьми,от приходиться боротися з ними,та добре що на мене їхні байки не впливають.
     
  18. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    іноді цікаво за що наші дітлахи будуть з нами "боротися" і казати що ми стереотипи-пережитки ;)
     
  19. skystar

    skystar Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Головне, щоб для них довге ГВ не стало "стереотипом-пережитком", ато прийдеться "боротись", задля внуків:girl_wink:

    ---------- Додано в 14:13 ---------- Попередній допис був написаний в 14:03 ----------

    А що ви думаєте? Я з малою знаєте скільки такого наслухалась... І "мачухою була, і голодом морила, і молока в мене не було, і плакала дитина від голоду, а не від кольок і ще від того що я їй чайочки і еспумізани не даю":girl_crazy:
     
  20. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Старшого годувала дуже мало 1,5 місяців,та не зі своєї вини:girl_cray:.Но малу вже годувала до 2,5 років:girl_claping:
     
  21. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Моє щастячко про цицю вже може довго не згадувати і їсти один раз на 2-ві доби перед нічним сном. Спочатку думала, що буду відлучати ближче до весни, щоб набратися сил для народження дитинки.
    Та чомусь особливо тепер, коли годую мало, відчуваю, що мені цього не вистарчає, саме такого прекрасного спілкування з дитям не вистарчає. Тому думаю, що, можливо буду годувати до народження і після:)

    На мою думку, годувати дитину потрібно мінімально до 3-х років, можна до 5-6, поки є молочні зубчики (тому вони і молочні).