Як довго годувати дитину грудьми?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 22 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"
    де написано


    Вартує прочитати:
    Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью.

    Як довго годувати грудьми:
    Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо?
    Годування після року

    как долго кормить грудью?
    ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ
    время отлучения ребенка от груди

    Естественный возраст отлучения от груди
    Когда наступит инволюция?

    Завершеня ГВ
    Отлучение от груди (1)
    Отлучение от груди
    Отлучение
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит?
    Отлучение ребенка от груди (часть 2)
    прекращение кормления грудью - практика
    отлучение ребенка от груди
    Как долго кормить грудью?
    Естественное отлучение
    Отлучение от груди. Как?

    Коли закінчувати ГВ по Біблії
    ГВ в Християнстві
    Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2016
    • Подобається Подобається x 8
  2. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    А я, а я, а я! Зараз вам розкажу!
    Корочче говоря їмо ми собі цицю і нікого не рухаєм. Але всі косо дивляться, що мол рік дитині минув.... Бабця на селі - кидай то вже! Приїхали ми в Шацьк там в господарів малий на трошки старший. Питає мамочка - вже не годуєте? Я кажу - та годую ще. Виявляється вона також годує! Потім парочка з Києва також з нами ровесники. Ну, думаю, вони вже такі емансиповані, що куда там. І теж годуються ще! Так що молоців таких багато, я не одна! Всім розказую і всіх наставляю.
    Приїхали ми до знайомих в Турку. А там мацьопа 2 місяці. І мене господарі (дідо з бабцею) питають скільки годувала і чим догодовувала, що їх донька маленька, худенька і не зможе. Кажу нікого не слухати годувати і все!!! Їсти наварити собі і зятьові і не рухати мамочки - хай відпочиває і годує!!! Подивились вони на мого козачка, який їм пів кухі перевернув за час нашої розмови, і заховали тут суміш свою в далеку шафку...
     
    • Подобається Подобається x 25
  3. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    давно збиралась і ніяк руки не доходили
    розкажу про ГВ і лікарню (в нашому випадку - алергологія на Орлика)
    по-перше - поки дочекаєшся коли тобі розкажуть де і кого можна знайти, поки поблукаєш в тих переходах, поки дочекаєшся коли тобі накінець-то покажуть де можна присісти з дитиною - можна втратити останні сили. шо би ми робили без циці, я не знаю)
    по-друге - при кожному опитуванні лікарі-студенти-професори завжди питали про ГВ. приводили до нас с сашкою делегацію студіків (2 раза) - і кожного разу лікарі повторювали рекомендації ВОЗу дослівно - *грудне вигодовування до 2-х років*))) ага, певно шо мусили казати, бо я таааааааак дивилась на них коли вони питались - ВИ ШЕ ГОДУЄТЕ??? напевно годую, коли в сашки цицька в зубах:girl_crazy:
    і найприємніше - бабулька з яворова, лежала з внуком, бо дочка (того малого мама) годує півторарічну дитину. сама ж мамуся була тіки пару днів - за той час маленьку годувала цьоця (тієї бабулька старша донька), яка свою 4рирічну доцю годує. а крім того вигодувала по 5 років ше двох дітей. тому бабуся зовсім не дивувалась (як багато інших, в тому числі медсестри) шо сашка цицьковий. прикольноооооооо
     
    • Подобається Подобається x 23
  4. zara

    zara Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    не розумію, вона що, годувала свою племінницю?
    А доречі, чи буде дитина їсти цицю іншої годуючої жінки? от цікаво..
     
  5. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    так вийшло - мама зі старшим і лікарні, молодша дитина з бабцею. прийшла тітка в гості, сіла годувати свою дочку. мала попросила - тітка не жадібна, погодувала дитя. думаю між рідними таке не є страшнйи гріх;)
    а щодо того чи
    не знаю. напевно залежить від того яка дитина
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Я їла. Мама не мала молока і за час перебування у роддомі мене годувала інша мама..тож десь у світі є молочна моя мама
     
    • Подобається Подобається x 9
  7. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    колись була ціла професія така - кормилиця ;) коли ГВ стало немодним, то і про це теж забули.
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    в мене напевно є кілька таких мам.. Бо моя мама розповідала що як вона мене народила всіх заставляли сціджуватися, а потім все в одному казані гріли на водяній парі і годували тим вночі дітей, а мамусям не приносили.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    А як на мене пузату годуючу дивляться уявляєте :))
     
    • Подобається Подобається x 12
  10. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    я б хотіла подивитись - ви напевно Мадонна (с умілєнієм)
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Незнайомка

    Незнайомка Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    свекор недавно в центрі бачив маму, що годувала вже дость велику дитину. і так захоплено розповідав, що мама така гарна і вдіта шикарно, і дитина уткнулась носом в цицю, серйозно зайнята, словом "клас":):)
     
    • Подобається Подобається x 20
  12. malibu

    malibu Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    МИ досі їмо цицю, хоча деякі родичі та знайомі дуже негативно до того ставляться. "Він вже великий, досить на мамі висіти, хай привикає до дорослої їжі". Іноді виникає бажання,так їм відповісти... Та найгірше, що чоловік наслухавшись тих людей починає "танцювати під їх дудочку" - каже, щоб я вже починала відлучати синочка від циці, а мені так не хочеться. Ну гамає дитя, хай собі гамає. Всеодно сиджу в декреті, то що мені важко погодувати своє чадо.
     
    • Подобається Подобається x 16
  13. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    а спробуйте сказати чоловікові, що відлучати маленьку дитину насильно від грудей, цк те саме, що відлучати 30-літнього чоловіка від сексу. Як йому таке сподобається? Думаю, що він ще й стане захищати вас від нападок родичів і тд.
     
    • Подобається Подобається x 18
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    боронь баже порівнювати Гв і секс - краще сказати шо їсти не будете давати
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    а нині по ЛТБ в Грильяжки одна пані посадовець казала, що рак грудей може бути і від надмірного годування грудьми і що не треба годувати більше ніж 1-1,5 роки! Бо є такі дані... де ж то такі дані є? у Львівській міській раді?
     
    • Подобається Подобається x 11
  16. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    +100% а як сказала про щеплення від раку шийки матки, мені так і хотілось її запитати чи сама вона себе "прищепила"
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Таки-так, це тепер нова "мулька" лікарів, неодноразово чула, що при онкопроблемах тепер питають, скільки часу годували, і кажуть, що онко якраз і є наслідком тривалого ГВ :girl_mad:

    Ото мудрагелі, весь медичний світ шукає відповідь на питання, а звідки та онкобіда береться, а наші знають - придумали :girl_devil:
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Моїй мамі теж казали, що у неї мастопатія від тривалого ГВ. А годувала вона мене 4 місяці, а брата 7 :)
    Мені чомусь навпаки видається, що різке припинення ГВ в рік, перев"язування, гормональні таблетки - прекрасне середовище для розповсюдження болячок.
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    а ескімоски годують своїх дітей до 15 років
    і про мастопатію навіть не здогадуються
     
    • Подобається Подобається x 8
  20. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Принесла мені мама книжку "Мать и дитя" 1949року!!!!!!
    дуже багато з чим там не погоджуюсь,але вот деякі цитати ,якими потім тицяла мамі наведу:
    "Ребенка с момента рождения до5-6 месцев надо кормить только грудью"

    "После 7-8месяцев кормления ребенка,молоко,не теряя своей питательности,несколько изменяєтся по составу" але "если мать питаєтся правильно...то....в молоке єсть все в чем нуждаєтся ребенок"
     
  21. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Яка різниця між сумішю і грудним молоком?

    Щоб не загубилося то ще і тут поставлю чому вартує довго годувати грудьми

    Одже жіноче здоров'я

    Наукове обґрунтування того, що тривале грудне вигодовування має позитивний вплив на здоров’я жінки:

    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку раку грудної залози:[/FONT]

    [FONT=&quot]Були зібрані, перевірені та проаналізовані дані з 47 епідеміологічних досліджень, проведених в 30 країн, для 50302 жінок з раком грудей та 96973 здорових контролів, в які була включена інформація про характер грудного вигодовування та інші аспекти репродуктивного циклу... [/FONT]

    [FONT=&quot]Відносний ризик захворіти раком грудей знижувався на 4.3% для кожних 12 місяців грудного вигодовування на додачу до 7% зниження ризику для кожних пологів. Виходячи з цих даних, частота виникнення раку грудей в розвинених країнах могла б бути меншою більш ніж вдвічі, з 6.3 до 2.7 на 100 жінок у віці 70 років, якби середня кількість пологів і тривалість грудного вигодовування були б такими ж, якими вони були до недавнього часу в країнах, що розвиваються. Чим довше жінки годують грудьми, тим більше вони захищені від раку грудей. Такий фактор, як відсутність або короткий термін грудного вигодовування дає основний вклад в високу частоту захворювання раком грудей у жінок в розвинених країнах.[/FONT]
    [FONT=&quot]Beral V et al. [/FONT]
    [FONT=&quot]Breast cancer and breastfeeding: collaborative reanalysis of individual data from 47 epidemiological studies in 30 countries, including 50 302 women with breast cancer and 96 973 women without the disease.[/FONT]
    [FONT=&quot]Lancet, Jul 20 2002; 360 (9328): 187-195[/FONT]

    [FONT=&quot]Жінки, які годували дитину грудьми більше 24 місяців, мали на 54% нижчий ризик захворіти раком грудей, аніж жінки, що годували не більше 6 місяців. Жінки, загальна тривалість грудного вигодовування за їх життя становить як мінімум 73 місяці, мають значно менший ризик розвитку раку грудей. [/FONT]
    [FONT=&quot]Zheng T et al. [/FONT]
    [FONT=&quot]Long-term Breastfeeding Lowers Mother's Breast Cancer Risk[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
    [FONT=&quot]Am J Epidemiol 2001[/FONT][FONT=&quot]; 152:1129-1135.[/FONT]

    [FONT=&quot]Сам факт годування грудьми щонайменше місяць або довше не впливав на ризик розвитку раку грудей (відносний ризик 0.9, 95% (CI) 0.8-1.2) ). Але ризик розвитку раку грудей суттєво зменшувався із збільшенням періоду грудного вигодовування. Очікуваний відносний ризик розвитку раку грудей для загальної тривалості грудного вигодовування 13-24 місяці становив 0.6 (95% CI 0.4-0.9), а для для загальної тривалості грудного вигодовування 25 місяців та більше – 0.5 (95% CI 0.3-1.1). На зменшення ризику більше впливало збільшення середньої тривалості годування кожної дитини, а не кількість дітей, вигодуваних грудьми (p для тренду = 0.03)[/FONT]
    [FONT=&quot]Chang-Claude J[/FONT][FONT=&quot], Eby N, Kiechle M, Bastert G, Becher H.[/FONT]
    [FONT=&quot]Breastfeeding and breast cancer risk by age 50 among women in Germany.[/FONT]
    [FONT=&quot]Cancer Causes Control. 2000 Sep;11(8):687-95[/FONT]


    [FONT=&quot]Якби жінки, які не годували грудьми, або годували менше 3-х місяців, годували б 4-12 місяців, рак грудей серед жінок пременопаузального віку, що мають дітей, знизився б на 11%. Якби всі жінки, що мають дітей годували б 24 місяці, або довше, частота виникнення раку знизилася б майже на 25%.[/FONT]
    [FONT=&quot]Newcomb, P. et al. [/FONT]
    [FONT=&quot]Lactation and reduced risk of premenopausal breast cancer.[/FONT]
    [FONT=&quot]N Engl J Med 1994; 330(2):81-87.[/FONT]

    [FONT=&quot]Порівняно з жінками, що мали дітей, але не годували грудьми, жінки, що годували 25 місяців або більше мали менший відносний ризик раку грудей.[/FONT]
    [FONT=&quot]Layde, P.M et al[/FONT]
    [FONT=&quot]The Independent Associations of Parity Age at First full Term Pregnancy, and Duration of Breast Feeding with the Risk of Breast Cancer.[/FONT]
    [FONT=&quot]Journal of Clinical Epidemiol, 1989.[/FONT]

    [FONT=&quot]Серед жінок і пре-, і післяменопаузального віку ризик раку грудей знижується із збільшенням загальної тривалості грудного вигодовування за все життя. Цей ефект більше виражений для жінок пременопаузального віку.[/FONT]
    [FONT=&quot]McTieman, A., [/FONT]
    [FONT=&quot]Evidence of Protective Effect of Lactation on Risk of Breast Cancer in Young Women[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
    [FONT=&quot]American Journal of Epidemiology, 1986[/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку раку яєчників[/FONT]
    [FONT=&quot]Серед жінок-учасниць Nurses' Health Study та Nurses' Health Study II (149,693, з них у 391 розвинувся рак яєчників) , що мали дітей сам факт годування грудьми асоціювався з недостовірним зниженням ризику розвитку раку яєчників порівняно з жінками, що ніколи не годували грудьми (RR=0.86, 95% CI 0.70-1.06); середня тривалість годування грудьми серед жінок, що годували, (медіана) була 9 місяців. Годування грудьми 18 місяців або довше асоціювалася з достовірним зниженням раку яєчників порівняно з жінками, що ніколи не годували (RR=0.66, 95% CI 0.46-0.96). На кожен додатковий місяць грудного вигодовування відносний ризик зменшувався на 2% (RR=0.98 на місяць, 95% CI 0.97-1.00).[/FONT]
    [FONT=&quot]Danforth KN[/FONT][FONT=&quot], Tworoger SS, Hecht JL, Rosner BA, Colditz GA, Hankinson SE.[/FONT]
    [FONT=&quot]Breastfeeding and risk of ovarian cancer in two prospective cohorts.[/FONT]
    [FONT=&quot]Cancer Causes Control. 2007 Jun;18(5):517-23. [/FONT]

    [FONT=&quot]Скориговані відношення шансів були відповідно 0.51 та 0.44 для жінок, що годували 12 місяців або більше 3 або більше дітей порівняно з жінками, що годували 4 або менше місяців 1 дитину. Відповідні залежності доза-відповідь були також достовірними (P<0.05). Таким чином, тривале грудне вигодовування може знизити ризик раку яєчників для китайських жінок.[/FONT]
    [FONT=&quot]Zhang-M; Xie-X; Lee-AH; Binns-CW. [/FONT]
    [FONT=&quot]Prolonged lactation reduces ovarian cancer risk in Chinese women.[/FONT]
    [FONT=&quot]European-Journal-Of-Cancer-Prevention. Dec 2004; 13(6): 499-502[/FONT]

    [FONT=&quot]Тривалість грудного вигодовування була достовірно та зворотно пов’язана (відношення шансів = 0.4) з немуцинозними, але не з муцинозними пухлинами.[/FONT]
    [FONT=&quot]Tung KH et al. [/FONT]
    [FONT=&quot]Reproductive factors and epithelial ovarian cancer risk by histologic type: a multiethnic case-control study[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
    [FONT=&quot]Am J Epidemiol. 2003 Oct 1;158(7):629-38.[/FONT]

    [FONT=&quot]В дослідженні оцінювалися фактори ризику розвитку раку яєчників. Тривалість грудного вигодовування більша за 1 рік асоціювалася з відношенням шансів 0.5.[/FONT]
    [FONT=&quot]Greggi S et al. [/FONT]
    [FONT=&quot]Risk factors for ovarian cancer in central Italy.[/FONT]
    [FONT=&quot]Gynecologic-Oncology. Oct 2000; 79 (1): 50-54.[/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку раку ендометрію,[/FONT]

    [FONT=&quot]Newcomb PA[/FONT][FONT=&quot], Trentham-Dietz A.[/FONT]
    [FONT=&quot]Breast feeding practices in relation to endometrial cancer risk, USA.[/FONT]
    [FONT=&quot]Cancer Causes Control. 2000 Aug;11(7):663-7 [/FONT]

    [FONT=&quot]Reproductive factors of ovarian and endometrial cancer risk in a high fertility population in Mexico.[/FONT]
    [FONT=&quot]Salazar-Martinez E[/FONT][FONT=&quot], Lazcano-Ponce EC, Gonzalez Lira-Lira G, Escudero-De los Rios P, Salmeron-Castro J, Hernandez-Avila M[/FONT]
    Cancer Res. 1999 Aug 1;59(15):3658-62.

    [FONT=&quot]Lactation and risk of endometrial cancer in Japan: a case-control study.[/FONT]
    [FONT=&quot]Okamura C[/FONT][FONT=&quot], Tsubono Y, Ito K, Niikura H, Takano T, Nagase S, Yoshinaga K, Terada Y, Murakami T, Sato S, Aoki D, Jobo T, Okamura K, Yaegashi N.[/FONT]
    [FONT=&quot]Tohoku J Exp Med. 2006 Feb;208(2):109-15. [/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку раку щитовидної залози[/FONT]

    [FONT=&quot]В цьому дослідженні було показано, що ризик раку щитовидної залози збільшувався із збільшенням числа вагітностей у жінок, що використовували препарати, які подавляють лактацію (P = 0.03), та знижувався зі збільшенням тривалості грудного вигодовування (P = 0.04).[/FONT]
    [FONT=&quot]Mack WJ et al, [/FONT]
    [FONT=&quot]Reproductive and hormonal risk factors for thyroid cancer in Los Angeles County females.[/FONT]
    [FONT=&quot]Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 1999 Nov;8(11):991-7[/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку раку стравоходу,[/FONT]

    [FONT=&quot]У жінок грудне вигодовування асоціювалося із зниженим ризиком розвитку аденокарциноми стравоходу (годували vs взагалі не годували: скориговане відношення шансів = 0.41, 95% CI 0.20-0.82) і спостерігався достовірний дозозалежний ефект щодо загальної тривалості грудного вигодовування. [/FONT]
    [FONT=&quot]Cheng KK[/FONT][FONT=&quot], Sharp L, McKinney PA, Logan RF, Chilvers CE, Cook-Mozaffari P, Ahmed A, Day NE.[/FONT]
    [FONT=&quot]A case-control study of oesophageal adenocarcinoma in women: a preventable disease.[/FONT]
    [FONT=&quot]Br J Cancer. 2000 Jul;83(1):127-32. [/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку ревматоїдного артриту.[/FONT]
    [FONT=&quot]Використовуючи мультиваріативну модель, скориговану відносно віку, ІМТ, паління, кількості дітей та інших гормональних факторів, ми спостерігали сильний тренд до зниження ризику ревматоїдного артриту зі збільшенням тривалості годування грудьми. P для тренду = 0.001).[/FONT]
    [FONT=&quot]Для жінок, які годували грудьми (порівняно з жінками, що мали дітей, але не годували грудьми) відношення ризиків (RR) та довірчі інтервали (95:wacko: були такими: загальна тривалість годування менш ніж або = 3 місяці , RR 1.0 (95% confidence interval [95% CI] 0.8-1.2); 4-11 місяців: RR 0.9 (95% CI 0.7-1.1); 12-23 місяців: RR 0.8 (95% CI 0.6-1.0); та 24 або довше : RR 0.5 (95% CI 0.3-0.8). Висновки: У цій великій когорті годування грудьми довше ніж 12 місяців було зворотно пов’язане з ризиком розвитку ревматоїдного артриту. Ефект, що спостерігався, був дозозалежним, з достовірним трендом до зниження ризику із збільшенням тривалості грудного вигодовування.[/FONT]
    [FONT=&quot]Do breast-feeding and other reproductive factors influence future risk of rheumatoid arthritis? Results from the Nurses' Health Study.[/FONT]
    [FONT=&quot]Karlson EW[/FONT][FONT=&quot], Mandl LA, Hankinson SE, Grodstein F.[/FONT]
    [FONT=&quot]Arthritis Rheum. 2004 Nov;50(11):3458-67.[/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик розвитку діабету 2 типу[/FONT]
    [FONT=&quot]Лактація асоціюється з покращеним гомеостазом глюкози та інсуліну, незалежно від зміни ваги. Серед жінок, що мали дітей (83,585 жінок з Nurses' Health Study (NHS) і 73,418 жінок з Nurses' Health Study II (NHS II).) , збільшення тривалості грудного вигодовування було пов'язане з зниженням ризику розвитку діабету 2 типу. На кожний додатковий рік лактації жінки, що народжували в останні 15 років, мали зниження ризику розвитку діабету на 15% (95% довірчий інтервал 1%-27:wacko: серед учасниць дослідження NHS та 14% (95% довірчий інтервал, 7%-21:wacko: серед учасниць NHS II[/FONT]
    [FONT=&quot]Stuebe AM et al. [/FONT]
    [FONT=&quot]Duration of lactation and incidence of type 2 diabetes.[/FONT]
    [FONT=&quot]JAMA. 2005 Nov 23;294(20):2601-10.[/FONT]

    [FONT=&quot]В ході проспективного дослідження, в якому взяли участь 62095 жінок середнього віку, що мали дітей, у Шанхаї, Китай, та в яких не було цукрового діабету другого типу або серцевосудинних захворювань в анамнезі на момент початку участі в дослідженні.<…>. Жінки, які годували дітей грудьми, мали нижчий ризик розвитку цукрового діабету, аніж ті, які не годували грудьми [відносний ризик (ВР) = 0.88; 95% ДІ, 0.76-1.02; p = 0.08].Збільшення тривалості грудного вигодовування було пов’язане зі зниженням ризику цукрового діабету 2 типу. Повністю скориговані відносні ризики сукупного стажу грудного вигодовування за життя жінки становили 1.00, 0.88, 0.89, 0.88, 0.75 та 0.68 (p тренд = 0.01) для 0, >0 to 0.99, >0.99 до 1.99, >1.99 до 2.99, >2.99 до 3.99 та >/=4 років в аналізі.[/FONT]
    [FONT=&quot]Villegas R[/FONT][FONT=&quot], Gao YT, Yang G, Li HL, Elasy T, Zheng W, Shu XO.[/FONT]
    [FONT=&quot]Duration of breast-feeding and the incidence of type 2 diabetes mellitus in the Shanghai Women's Health Study.[/FONT]
    [FONT=&quot]Diabetologia.2008 Feb;51(2):258-66.[/FONT]


    [FONT=&quot]Знижується ризик перелому шийки стегна[/FONT]

    [FONT=&quot]Факт годування грудьми, загальна тривалість грудного вигодовування та тривалість грудного вигодовування кожної дитини не були пов’язані з зниженням щільності кісткової маси, але грудне вигодовування довше 8 місяців асоціювалося з більшою щільністю кісткової маси в деяких місцях[/FONT]
    [FONT=&quot]Melton L et al.[/FONT]
    [FONT=&quot]Influence of breastfeeding and other reproductive factors on bone mass later in life.[/FONT]
    [FONT=&quot]Osteoporos Int 1993 Mar;3(2):76-83[/FONT]

    [FONT=&quot]Було показано, що грудне вигодовування зворотньо пов’язане з ризиком перелому шийки стегна. Порівняно з жінками, що годували кожну дитину 6 місяців, або менше, жінки, що годували довше мали співвідношення шансів: 7-12 місяців а дитину - 1.14, 13-23 місяці - 0.28, 24 або більше місяців на дитину 0.34. Серед жінок, що мали дітей, ризик перелому шийки стегна знижувався на 13% з кожними 6 додатковими місяцями грудного вигодовування на дитину.[/FONT]
    [FONT=&quot]Huo-DZ; Lauderdale-DS; Li-LM. [/FONT]
    [FONT=&quot]Influence of reproductive factors on hip fracture risk in Chinese women.[/FONT]
    [FONT=&quot]Osteoporosis International. Aug 2003; 14 (8) : 694-700[/FONT]
    [FONT=&quot]Однако, грудное молоко продолжает оста-[/FONT]
    [FONT=&quot]ваться важным источником энергии и высо-[/FONT]
    [FONT=&quot]кокачественных питательных веществ в[/FONT]
    [FONT=&quot]течении всего второго года жизни ребенка и после.[/FONT]
    [FONT=&quot]Essential Newborn Care and Breastfeeding. WHO EURO, 2002[/FONT]
     
    Останнє редагування: 20 Листопад 2009