Готуємо паску

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Olenka, 22 Квітень 2008.

Tags:
  1. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Пропоную поділитися рецептами паски.

    Паска з цукатами

    :clapping:
    Смачного!

    Переписи пасок:
    Марусі-мами (паска)
    Баба львівська - Дарія Цвек
    Дани
    Ksani
     
    Останнє редагування модератором: 9 Квітень 2015
    • Подобається Подобається x 19
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  2. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Я починаю паску пекти зранку - по обіді готова (так як святимо в суботу десь о 16-17год., то до того часу має бути вже спечена). Краще раніше починай, ніж потім не будеш встигати. Від обіду суботи до ранку неділі ше зовсім не зачерствіє;)
    Взагалі я люблю паралельно пекти паски по 2 рецептах (один перевірений, другий новий, який дуже хочеться перевірити),часу займає практично так само, бо одночасно все росте і тільки треба так підгадати, щоб в духовку йшли по черзі.
     
  3. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Готуємо паску

    мої бабці завжди пекли в четвер, і паски стояли потім ще зо 2 тижні, поки їх з"їдять. тому, думаю, що той один день вам погоди не зробить і паска не зачерствіє :)
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Готуємо паску

    Буду всеодно пекти в четвер, бо їдем до свекрів, а там духовки нема.
    Може дійсно, краще зранку замісити, а в обід спекти.
    Але двох рецептів не подужаю :)
     
  5. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Саме так!!!!
     
  6. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Я читала, що для того, щоб паска довго залишалась свіжою, треба в тісто дати ложку смальцю або дві варені картоплини. Ще такого не робила, але планую цього року випробувати.
     
  7. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    ті хто мішають в ХП. підкажіть.
    паска ж має певну послідовність, якщо руками місити. то як в ХП?
    1. опару я вже зрозуміла-робимо.
    2. жовтки? перетерти і влити в опару?
    3. я даю ще 2-3 збиті білки ? куди їх? коли їх?
    4. далі заміс ручний передбачає поступове вливання масла. як в ХП? все дати на початку з рідкими інгрідієнтами? чи вливати порційно??
    6. коли дати ложку алкоголю? зразу?
    7. підміс родзинок вручну? після 1 розтійки? чи в ХП по сигналу диспенсера дати ще на замісі?.

    буду вдячна за детальний опис.
     
  8. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Готуємо паску

    моя свекруха зберігає її в каструлі під кришкою, не париться і не пересихає
     
  9. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    То якщо одна паска. А якщо багато? Треба мати величЕзну каструлю, або кожну пасочку класти в окрему каструлю. Буде хіт-парад каструль :).
     
  10. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Готуємо паску

    ну десь так і є, стоїть в коморі така каструля величенька, в ній менші паски, а якщо великі, то вже одна паска на каструлю :).
     
  11. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Дівчата, а хтось пік паску із заварного тіста? хочу цього року спробувати і може хто має перевірений рецептик. :girl_smile:
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Готуємо паску

    я вже два роки робила в тій послідовності, як і при ручному замішуванні. Тобто так: опара- окремо. В хлібопічку - потрібну кількість просіяної муки. Потім- опару. Жовтки ( я даю лише жовтки)- розтираються окремо і вливаються вже потім. Розтоплене масло вливаю потрішки в процесі замішування вже попередніх інрадієнтів ( тобто коли вони вже добре замісилися у кульку). Всі додаткові інрадієнти ( родзинки і т.п.) даю вже після сигналу ( заміс проводжу на режимі здобної булки, тому десь посередині циклу йде сигнал після якого можна додавати цукати. горішки і т.п.). А ще минулоріч я ставила на виміс двічі ( один раз за другим- просто щоб краще вимішалося. І то нічого, що вже були додані цедра, родзинки і т.п.). Потім тісто виймаю у миску, прикриваю і залишаю для зростання. Н у і далі вже як звично по формам розкладаю і в духовку.
     
  13. Olenya

    Olenya Active Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Дівчата, а який ви сир святите? Солодкий, солоний? Моя мама робить солодкий з родзинками, щось подібне, як той, що йде на сирник. А свекруха святить простий домашній творог.
     
  14. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Солоний, як простий творог, плястерком на тарілку, щоб можна було як торт різати.
     
  15. Maksli

    Maksli Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    колись ше бабуся моя робила простенький солодкий сир з яйцем, свекруха - простий сир без солі і без цукру, віддушує від сироватки і так святять,
    я ж - печу сирні пасочки!:nyam2::nyam2::nyam2:
     
  16. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Поділіться рецептом!
     
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Сніжна, дякую ВАМ! і нормально масло поглиналося?
     
  18. Maksli

    Maksli Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Сирна паска:
    1 л. сиру - перетерти (віддушити від рідини)
    4-5 яєць
    4-5 ст. л манки
    цукор, ізюм (курага, цукати - кому що смакує), кориця, горіхи, цедра лимона або апельсина - все за смаком.
    Вимішати. Форми для випікання добре помазати маргариною і посипати манкою(щоб не приставало). Пекти при t 220-250 градусів, близько години! Гарячі форми обкласти мокрим рушником і зачекати поки вистигне, потім виймати пасочки. Або пекти в розйомних формах!
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Готуємо паску

    Власне маленька шапочка на пасці мені не підходить. Вона має бути як купол, тому ніколи більше силіконові форми не буду використовувати. Так, тісто виросло до краю і на тому був йому габлик. Проте в металевих формочках виросли дуже гарно. Пасок вийшло багато, але видно таки замало, бо малий сам зразу цілу велику паску з’їв. До неділі ледь дожило 5 пасок, а було шість великих і вісім малих. А свячені яйця і пасочку дітиска так швидко схрумали, що я навіть не сподівалась. Голодомори!!!

    ПС. Готувала я з половини залишку білків (цього разу у мене їх було 15, бо до паски дала 15 жовтків і 3 яйця) маково-цитриновий пляцок. Пізніше виставлю перепис. Пляцок просто всі гроші.
     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Готуємо паску

    абсолютно. лише вливаєте його потрішки, маленькою цівочкою, щоб тісто встигало добре поглинати. А потім воно ще ж вимішується- так що все має бути добре ( п.с. до речі, згадала, що минулого року я пекла паски по двом рецептам. В одному з них давалися і 2 білки білки та сметана. То їх розтирала, додавала до розтертих з цукром сметани та жовтків і потім всю цю масу виливала у хлібопічку)
     
  21. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Готуємо паску

    і я! але одну, велику в тортівниці...