Готуємо паску

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Olenka, 22 Квітень 2008.

Tags:
  1. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Пропоную поділитися рецептами паски.

    Паска з цукатами

    :clapping:
    Смачного!

    Переписи пасок:
    Марусі-мами (паска)
    Баба львівська - Дарія Цвек
    Дани
    Ksani
     
    Останнє редагування модератором: 9 Квітень 2015
    • Подобається Подобається x 19
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  2. Olenya

    Olenya Active Member

    Відповідь: Готуємо паску

    І я пекла за Даниним рецептом паску мин. року.
    Дуже довго підростала, я навіть не дочекалась, запхала пекти.
    Була досить крихка, погано різалась.
    Тому думаю, чи то я щось не так зробила, чи то вона така мала бути?
    Але на смак - пречудова!

    ---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:47 ----------

    Ще цікавить хто пік Панетоне за Даниним рецептом? Получається на смак як наша паска?
     
  3. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Так як рецепт мій то і відповідати краще мені, в мене паска росте добре, навіть дуже. Не кришиться, і ріжеться чудово, на гарні кавалки. Раз погано росла, можна грішити на муку, на температуру в приміщенні, на вологість повітря, на самі дріжджі, на молоко загаряче чи холодне, причин може бути багато, тут треба пробувати, пекти, мені також паска не з першого разу вдалася, і не з другого, все приходить з досвідом і відчуття що тісто добре викисло, і що не треба більше муки, і що пора садовити в духовку.

    Скоріше більше на нашу паску, до "волокнистого" панетоне не дуже подібна, принаймі в мене. І ще як на мене треба трішки більше цукру, я люблю дуже солодку паску.
     
  4. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Готуємо паску

    тепер для таких першопрохідців, як я :) трошки детальніше роз"ясніть, будь-ласка :)... як я розумію, має бути в приміщенні тепло, і краще сухо, ніж більш волого? і молоко температури прибл. 35 град?
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Готуємо паску

    Дано, а поділіться премудростями буль-ласка. Яка температура має бути в приміщенні? Може тісто поставити в духовку разом з каструлею гарячої води, щоб тепло і без протягів? А що з вологістю має бути? І скільки часу приблизно в теплі кисне?
     
  6. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Готуємо паску

    моя мама завжди ставить тісто підходити в те місце, де немає протягів. а якщо прохолодно в приміщенні, то ставить баняк в миску з теплою водою. і ще не дозволяє нікому там ходити, гепати, стукати і т.д...
     
  7. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Буду пекти того року також перший раз паску. Хочу попробувати кілька рецептів, але малими порціями.
    Маю деякі питаннячка:
    До Дани: у Вашому рецепті (зараз не знайду посилання) вказано двічі по 100 гр. дріжджів. То опечатка, чи так має бути?
    Дівчата, хто пік з сайту "Хлебопечка.ру", ви в хлібопічці пекли, чи по тих інгредієнтах вручну?
     
  8. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Готуємо паску

    я замішувала і підходило в ХП, а пекла в формочках в духовці...
     
  9. LILY

    LILY Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    думаю 100гр. то живих?! а сухих скільки?
     
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Готуємо паску

    Живих. На паску краще брати живі і свіжі-свіжі. Вище писали, що співвідношення сухих до свіжих 3:1, тобто 33г. Але мені здається, що маленька пачка сухих (11 г) то на 1 кг борошна. Хоча можу помилятись.
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Готуємо паску

    вчора пекла за Вашим рецептом- саме так і вийшло: смак чудовий, але схоже на нашу паску, а не панетоне.
    я не дуже раджу пекти паску у хлібопічці. Замішую тісто там ( причому інколи включаю двічі режим замішування). А от печу у духовці. Чому не раджу у хлібопічці? там тісто "обмежене" об емами хлібопічки і її режимами випікання. Паска має мати "простір", щоб "дихати". Паска з хлібопічки виходить більш схожа на смачну солодку булку. Але пухкості їй не вистачає.
     
  12. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Готуємо паску

    колись зустрічала рецепт панетоне, то запам"яталось мені, що тісто там підхотдити має 9 разів 9 год. треба було його щогодини його перемішувати і ставити, щоб підходило.
     
  13. HalynaKv

    HalynaKv Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Я знаю таку пропорцію 50 г живих дріжджів = 10 г (або 1 пакетик) сухих.
    Ми вдома вже років 10 печемо паску за аналогічним рецептом, як у Дани, правда, ще ніколи не дотримувались пропорцій абсолютно. Зазвичай, наприклад, даємо 5 жовтків і 5 яєць. Ось, думаю, цього року спробую нарешті саме так, як треба.

    Може, була зарідко замішена.
     
    Останнє редагування: 8 Квітень 2012
  14. slobodianka

    slobodianka Member

    Відповідь: Готуємо паску

    я схожу печу, то підходить вона 3 рази по 3год-але така пухка виходить і ніжна, що воно того варте:girl_in_love:
     
  15. whisper

    whisper Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    дівчатка а ніхто минулого року не місив тісто на паску в хлібопічці, поділіться досвідом чи варто, ну і звичайно, якщо вдалась то за яким рецептом пекли. Дякую!!!
     
  16. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Готуємо паску

    на останніх 5-ти сторінках то питання писали зо три рази.
     
  17. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Муку візьміть провірену, що ви вже з нею щось пекли, і нехай на кухні постоїть хоча б день перед випічкою, щоб мала нормальну температуру що у приміщенні. В Кухні має бути сухо, і не волого, при високій вологості паска дуже погано піднімається, от така погода як сьогодні то погано для паски, можна замісити і покласти в духовку яку прогріли при 50градусах 20 хв, і виключили, через 10 хв можна класти паску для викисання. Тобто там буде тепленько але не гаряче і без протягів.Яйця також треба вийняти з холодильника з вечора щоб не були холодними. Паска по моєму рецепту є досить здобна, багато жовтків, цукру, масла, дріжджам треба час і силу щоб підняти таке тісто.
    Молоко маєбути тепленьким, таким щоб коли опустити в нього палець було комфортно, тобто температура тіла.
    Коли тісто викисло я бачу по тісту, і по запаху, приємний запах тіста :-0 не знаю як пояснити. Кисне паска довго, краще їй дати час і не підганяти, якщо не викисне - потріскається, але якщо буде дуже швидко підніматися також не добре, бо в духовці може сісти. От в мене вже замішана паска піднімається, і руками "опускаю" її, вона знову виростає, а повторюю операцію, на третій раз вже викладаю в форми.
    По рецепту треба 100 грам дріжджів, там "описка" а виправити вже не можу:-(
     
  18. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Ще в Метро нині бачила. До вибору до кольору.
     
  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Готуємо паску

    Хоч приблизно зорієнтуйте - 3 години, 10 годин? Я планувала по обіді місити тісто. Щоб не прийшлось вночі пекти :girl_blush2:
     
  20. HalynaKv

    HalynaKv Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Ну дивіться - півгодини на розчину, до години часу треба місити, підходить у мисці 1,5 - 2 год, потім ще у формах з півгодини - близько 4 годин, плюс печеться паска до години часу, а з такої порції я, наприклад, за один раз не поміщаю в духовку. Ми завжди печемо в суботу, то розчиняю о 5.30 і до 12-ої займає.
     
  21. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Дівчата, а якщо спекти паску в середу? То зашвидко? Бо то єдиний день, коли чоловік буде вдома, хоч з дитиною побуде. До кінця тижня працює потім...