Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що варто знати

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Meriroma, 21 Вересень 2014.

  1. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    І так, треба мені допомоги знаючих в цьому питанні. Хочу в 5 клас перевести малого із нашої школи, ніби-то з поглибленим вивченням іноземних мов (німецька+англійська) до гімназії. Зараз розглядаю ту, що від Політехнічного (математичну), але цікавлять відгуки, розповіді і про інші, особливо якщо такі в центрі. Як туди потрапити, які іспити складати, чи реально без блатів, взяток, спираючись лише на знання дитини туди вступити? Чи достатньо тих знань, що дають в школі, чи варто все ж наймати репетиторів?
    Чи може не парити собі голову і хай дитина вчиться в звичайній школі? Він не хоче переходити в іншу, міняти звичне коло спілкування, залишати друзів, але могла б його переконати ще до кінця року навчального.
    Додам, малий відмінник, на разі, любить математику, вчитися не завжди має бажання, особливо читати, але має чималі здібності:)
    Буду вдячна усім, хто допоможе розібратися в такому не легкому для мене виборі:)
     
  2. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Цікава тема!
    А мене цікавить польська школа. Нам ще, ніби, зарано. Але хочеться інформації, щоб знати, чи треба готуватись заздалегідь...
    Наприклад, який рівень знань польської мови потрібен для першого класу?
    Як там з патріотичним вихованням? )все-таки, виховую українку, а не польку ) ?
    Ну, і рівень знань важливо ?
     
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    в цьому питанні не може бути однозначної відповіді- ви орієнтуйтеся по своїй дитині, по її інтересам, по її бажанням теж ( може їй не захочеться змінювати свій вже сталий колектив і йти до нової школи; може дитина важко адаптується у нових умовах і т.п.). Тобто це дуже індивідуально.

    Стосовно нас, то я вже писала відгуки у темі про школи. Цьогоріч розпочали навчання у Класичній гімназії . В принципі, поки задоволені. Тепер якщо коротко по пунктам:
    1.
    українська мова і математика. Зразки тестових завдань, які були цьогоріч є на їх сайті- можете подивитися і ознайомитися. Цьогоріч українська була досить проста ( навіть враховуючи "нелюбов" до цього предмету у попередній школі мого малого- мова і читання- то не його "фаворити " були)- диктант, аудіювання, граматичне завдання. Математика була складна- цьогріч чомусь тут дали найскладнішу порівняно з іншими закладами- в Євшані, Академічній завдання були легші.

    так. Нікому нічого не платили, не домовлялися. Йшли здати іспити без "ідеї фікс", що якщо не пройдемо, то все. Ну не пройшли - то пішли б в інших заклад і все. Тобто не зациклювалися і не шукали якихось виходів- хабарів і т.п. Здали і пройшли власними силами.Ну але, звісно, за всіх сказати не можу- коли на одне місце цьогоріч було більше 3,5 діток, то, цілком допускаю, що хтось міг іти і нішим шляхом. Але цілком реально пройти і власними знаннями.


    репетиторів не наймали, попередньо дитину не тестували. Йшли виключно із шкільними знаннями + самі вдома займалися математикою по одній купленій в магазині книжечці ( можу порадити якій. Займалися просто для себе- малий має схильність до математики, тому просто вдома любив додатково якісь нестандартні задачі поза шкільною програмою виконувати). Тобто нічого особливого спецільно не робили. Але ви можете реально глянути на зразки тестових завдань і оцінити рівень. Тоді будете бачити, що вам потрібно і чи потрібно взагалі. Бо знаю, що є і діти, які займалися з репетиторами додатково , які їх спеціально на вступ готували. То вже від дітей залежить і від батьків ( дехто просто хоче наперід перестрахуватися). Можна спокійно і самому пройти.Навіть не ідеальному відміннику.

    Наразі навчанням задоволені- бо з плюсів наступне:
    - колектив дітей. В класі досить хороші діти,і досить сильні. Тобто тут хоч не хоч- вчитися будеш. Бо інші теж вчаться;
    - викладачі в принципі теж непогані. Звісно, що при бажанні можна придратися, немає шкіл не без того, але викладають в основному досить цікаво. Принаймні малому подобається і немає такого, шоб не не хотів іти на якийсь урок. Навантаження досить великі, але бачу, що поступово за 2 тижні вже втягнувся в процес і якось іде більш консолідовано. Англійська мова є щодня, 5 разів на тиждень, два рази- німецька, два рази- латина. Досить цікавий вчитель біології ( природознавства у 5-класників)- малому він подобається. хоч дає на вивчення багато з першого ж дня. Переживала за фізкультуру ( малий в попередньому дкже не любив цей предмет). Але у них викладає молодий вчитель ( тільки перший рік в гімназії) і теж проводить уроки цікаво для дітей- і в баскетбол, і в волейбол. і в футбол навчає грати.
    Ще можу назвати з плюсів, що тут дитина стала більш зібрана- тобто діють певні досить строгі правила ( чого я не люблю :), але які, як не дивно, він нормально сприймає.

    З мінусів ( але то вже для мене скоріше, а не для дитини)- певний ряд бюрократичних речей, які вже пов язані з адміністративними питаннями.

    Їдальня- вже писала- сосисок ще цьогоріч ні разу не давали. Натомість є відбивні і котлети. Діти за власні кошти купують самі, що потрібно з того асортименту ( меню), що є. З перших страв був борщ і якийсь суп ; на гарнір- гречка, рис ( в різних формах-то просто рис, то а-ля різотто), макарони, картопля. З м ясних страв- відбивні і котлети. Напої- чай заварний в пакетиках і чай "загальний" з баняка :).Є прості салати- з капусти. моркви, буряка. Непогана випічка. Мінус- вартість страв як для шкіл не є дешевою ( перші страви по 4 грн, гарніри по 4 грн, м ясне- по 6-8 грн). Якщо дитина в школі їсть не один раз ( наприклад, залишається на групі продовженого дня і тому муситт в школі двічі харчуватися), то може вийти досить накладно.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Корисно Корисно x 1
  4. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Сніжна, дуже вдячна, що не полінувались і стільки корисного мені відписали:)

    та звичайно, що не хочеться, як кожній дитині в такій ситуації, але поки вирішальне слово за мною, то буду з того користати:)
    Мого чоловіка тітка малого туди давала в 5 клас, то дуже радила і дуже задоволена...малий сам в Університет Франка поступив після ЛАГ, хоч відмінником в звичайній школі не був.
    Плюс цей фактор має велике значення:

    якщо можна, детальніше...можна в ПП, як тут не хочете писати:)
     
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

     
  6. LAGIDNA

    LAGIDNA Active Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Я теж хочу знати, яка книжечка. Дякую.
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    я її завтра пошукаю і відпишу автора. насправді це невелика книжечка із різними задачами з математики, в т.ч. нестандартними. Там немає нічого аж такого особливого, і ми її в принципі пройшли за місяць часу. Вона просто буде цікава дітям, які люблять математику.

    А ось тут- тестові задачі, які були цьогоріч на вступі з математики ( складалися з усіх цих 3 обов язкових частин) www.cg-lviv.org/download.php?downloadid=63
    А тут- цьогорічні вступні завдання з української мови ( теж повністю викладені) http://www.cg-lviv.org/download.php?downloadid=62
     
    • Корисно Корисно x 1
  8. Uganka

    Uganka Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Парьте собі голову,тим більш маєте сумніви щодо своєї школи. Якщо ваша дитина має здібності,то їх треба розвивати і цей розвиток тримати на контролі,бо ваша дитина нікому не потрібна по великому рахунку.У мене особисто зі старшим в 5 класі встало таке саме питання,після першого півріччя я зрозуміла,що школа дала все,що могла,і далі учбовий процес скочується у прірву.Вибрала іншу школу, готувала сина морально до переходу. Чи були сумніви-були,чи було страшно-було. Але адаптація пройшла дуже швидко,рівень знань учнів був вищим,він був відмінником і з'явились конкуренти,для хлопця це дуже важливо,вчителі кращі. Він розумний хлопець,тому дуже швидко оцінив ситуацію і отримував задоволення від навчання в новій школі. Я всім своїм подругам кажу,що не бійтесь міняти школу,якщо школа перестає відповідати вашим вимогам,ніхто крім вас не знає,що краще для вашої дитини. Успіхів вам і вашій дитині. Вчимось в Євшані в 10 класі,залюбки розказала б все,але це для нас нова гімназія,тому важко радити щось. Єдине що,вступили без іспитів ,бо прийшли після фіз-мат ліцею,ніяких натяків на внески,поміняти вікна,вставити двері не було.Але думаю,що іспити не були б проблемою,бо ДПА чотири 10 і одна 8. Сину подобається.Провчиться рік,обов'язково напишу відгук,може комусь допоможе зробити вибір.
     
    • Корисно Корисно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  9. Romanka

    Romanka New Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Я теж планують малу віддати в Євшан .Наразі вчимося в ЛНВК ім.В.Стуса (4клас).Дуже цікавлять відгуки про Євшан!
     
  10. Uganka

    Uganka Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Знаєте,дуже не люблю,коли дитині приклеють ярлик відмінника чи троєчника,і ходить вона з ним до школи і змінити нічого не може, і вчителям зручно. Мій "розумник" 1 з укр.мови приніс за матеріал другого класу,ну буває -заклинило,а я радію (в душі ,звичайно),бо бачу процес є,не вивчив - отримай,вчителю не байдуже,бо більш за все та байдужість вбиває. Це Євшан.
     
  11. DYVNA

    DYVNA New Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Якщо не секрет, а чому не підійшов фізмат? Можна в ПП
     
  12. Guapa

    Guapa Active Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    В фіз-мат ліцей поступали після 7 класу? чи після 8 класу? І чому вирішили перейти в Євшан? В Євшані є математичні класи?
     
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Сам Євшан власне є гімназією природничого (економіка-математика) спрямування. Тбт тут початково усі класи йдуть з таким спрямуванням, а не окремі. Власне Євшан розглядається для багатьох ( нарівні з Академічною та 52 школою) як початкова сходинка до Фіз-мат ліцею ( багато діток після 7-8 класу переходять у Фіз-мат, оскільки все-таки фіз-мат ліцей дає більш фундаментальні знання. Та і у рейтингу по ЗНО вже який рік- саме фіз-мат на першому місці у Львові та на 2- по Україні ( випередив його лише київський подібний заклад при КПІ). Цьогоріч троє випускників фіз-мат. ліцею стали президентськими стипендіатами, 2- срібними призерами міжнародної олімпіади з хімії ( де брали участь майже 300 учнів зі всього світу) і ще один- срібний призер міжнародної олімпіади з математики. Для навчального закладу- це дуже високий рівень учнів

    п.с. до речі- по списку вступників цьогрріч до фіз-мат ліцею- тут четвертина власне учнів "Євшану" ( 7 чи 8 чоловік у 8 класі )
     
  14. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    можу підтвердити. Торік, як вступала моя мала у фіз-мат, найбільше вступників було саме з євшану.

    ---------- Додано в 08:21 ---------- Попередній допис був написаний в 08:20 ----------

    у фіз-мат є вступ у 8й і в 9й.
    Раджу підготовчі курси в фіз-маті з лютого місяця
     
  15. Guapa

    Guapa Active Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Щоб поступати в фіз.-мат.ліцей потрібно брати репетиторів? І коли їх брати? Достатньо року для підготовки? І коли краще поступати-після 7 чи після 8 класу?

    ---------- Додано в 08:24 ---------- Попередній допис був написаний в 08:22 ----------

    Реально поступити без домовленностей?
     
  16. Uganka

    Uganka Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Навчались у фіз-маті в іншому місті,не у Львові. Був дуже крутий заклад у всьомі,такої організації навчання немає ,здається, ніде в Україні,бо взяли найкраще в европейців,плюс кращі вчителі міста там,кращі учні там. Провчились рік і остаточно зрозуміли,що наше- то гуманітарне направлення,а Євшан,бо все-таки математику губити не хочеться (а в школі саме так і буде) і клас в нього економічно-правознавчий,як раз те,що нам треба.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Romanka

    Romanka New Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Мені теж такий підхід подобається.Дитина має вчитися для знань,а не для оцінки.
     
  18. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    В ліцей краще поступати без домовленостей. Інакше, якщо дитина не тягне, то буде мука і дитині, і батькам, і вчителям. Заради понтів туди іти не варто категорично.

    На сайті є задачі попередніх років, є підготовчий курс по суботах - матеріалу для самостійної підготовки достатньо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Syrojizhka

    Syrojizhka Member

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    Можу поділитися враженнями від Академічної гімназії. Іспити (як і всюди) - українська та математика. Цього року математика була досить простою (вже сніжна писала), набирають три класи.
    Абсолютно реально, ми ні з ким не домовлялися. Дуже помічними є їхні курси до вступу (по суботах, починаються десь із березня). Там дають основні типажі задач + збірник задачок, по яких в основному складають вступні. Крім того, тим, хто добре напише підсумкову контрольну, дають додаткові бали при вступі. Також ми вдома розв'язували задачі із книжки "Планета міркувань" (можливо, сніжна її мала на увазі), там багато цікавих і нестандартних задач на логіку.
    Серед наших знайомих були і ті, хто на курси не ходив, а займалися приватно. Скажу так, їх результати не були вищими (а дехто взагалі не подолав прохідний бал). Про це дуже залежить від дитини, можливо комусь буде комфорніше займатися один на один, ніж один вчитель на 20 дітей.

    В цілому навчанням задоволені. Харчування нормальне, але в класичній краще :) (наші колишні однокласники там вчаться). У 5 класі математика кожен день + 1 раз на тиждень логіка, англійська 4 рази в тиждень, німецька 2 рази в тиждень, латинь буде у 6 класі.
    Учні в класі досить сильні, всі хочуть вчитися. Наразі негативу немає (вчителі і батьки цілком адекватні).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що ва

    сьогодні бачила ту книжку, була в школі, розмовляла з нашою вчителькою і та теж радила мені цю книжку, навіть пропонувала дати покористуватись:)
    сказала, що по шкільній програмі розв*язують лише задачі по аналогії, логічні не входять у програму тай я сама помічаю, що малому легко запам*ятати аналогію, а з логікою трохи важче. Дякую, що сказали про курси, обов*язково будемо взнавати і ходити, якщо будуть.