Газові колонки, котли, опалювальні системи (АГВ тощо) - поради, ремонти, вибір

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Consuelo, 17 Березень 2010.

  1. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    ми вже теж з чоловіком про таке задумались, але поки зовсім не уявляю як, що, де і за скільки то все береться..І ще дуже цікавить мене питання, може хто вже стикався з таким - чи можливо відділитися квартирою від центрального опалення? ми живемо на останньому поверсі, тому думки про встановлення сонячних батарей нас не покидають:girl_yes:.
     
  2. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    А хто досліджував питання сонячних батарей детальніше? Скільки то виходить по ціні тепер? І скільки дасть можливість зекономити, бо таки треба врахувати наші кліматичні умови.
    Я тим питанням цікавилася давно. В 2013 році ціна одного модуля (укр.виробництва) була 663 грн. (зауважу, що ціна була в євро). Номінальна потужність цього блоку 25 Вт. Це найменший і найдешевший варіант. Тож мінімально мені на той час треба було викласти приблизно 2500 тис. євро, щоб забезпечити собі 1 кВт електроенергії (без додаткових витрат в т.ч. на монтаж, генератор (чи як він правильно називається) і т.д.). При теперішньому курсі валют і цінах на світло невідомо коли окупиться вся та система.
    Хоча бажання в мене теж таке є . А от з можливостями...
    Якщо хтось знає хороші варіанти - поділіться.
     
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Приблизно від 400 євро.
     
  4. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

     
  5. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    То одна шт. українського виробництва, найдешевший варіант вакуумного сонячного колектора, продуктивнстю 2,55 (кВт година)/день. Це так приблизно мені сказали люди, які цікавляться тим для себе.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    і
    то різне і ще є якесь третє, але я вже не шарю))
     
  7. Fiyalka

    Fiyalka Active Member

    так різне, чоловік каже дешевше поставити сон.колектор буде гріти воду влітку (приблизно 15000)
     
  8. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Я теж не спец але ось те про що я писала, то є для економії на газі- для підігріву гарячої води і не тільки напевно, а сонячні батареї, то для економії елекроенергії або я вапше в тому дупль. Сорі, якщо збила когось з пантелику, просто попердньо мова йшла про економію газу і твердопаливні котли, то я так в ту тему гну)))
     
  9. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    нам ще весною порахували вартість твердопаливноі котельні 4тис.євро. Котел чеський. Значні витрати несе ще буферна ємність, яка має бути обовязково. Але в нас виходу нема, бо немає газу.Та за всіма розрахунками газ був дешевший. Ще додам, що з дешевими твердопаливними котлами потрібно дрова підкидати майже кожні 4-5 годин. З дорожчими 8.
    А скільки ви рахували обійдуться сонячні батареі?
     
  10. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Але та буферна ємкість того варта 100%. На 2-пов. особняк тримає приблизно10год., тобто в той час газом не опалюється будинок. Це ми буфер напалюємо до 80 верхній датчик і 40- нижній. Не знаю який котел в нас чи дорожчий, чи дешевший- але буфер то є сила.:ThankYou:.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Котельню ми будуватимемо самі, лише спеціаліст вже встановлюватиме все обладнання. Бюджет обмежений, тому зупинилися на котлі укр.виробництва, наші друзі вже користуються аналогічним 3 роки, нарікань не має, за газ рахунок приходить 20 грн.( за газову плиту). Не знаю, якщо ситуація зміниться в кращу сторону, то змінимо котел на кращий, але поки що, перспекрива платити за газ в 40 тис. нас не тішить.
    Щодо сонячних батарей, нам вони обійшлися практично за "дякую", бо наш хороший знайомий їх виготовляє.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Фірми SAS
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Ні, це практично неможливо. Мав би від"єднуватись цілий будинок, але здається навіть при такій умові вже давно не дають цих дозволів.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Не правда, я вам скажу так: щотижня міська рада видає по 4-5 таких дозволів на від'єднання. Правда зі скрипом)І тут ще важливо,чи вже в будинку є від'єднані квартири по стояку, бо вони практично дають дозвіл, коли залишилася 1-2 квартири на стояку, або можна використовувати ще такі нюанси, що в хаті проживає інвалід і т.д. Це все вирішується на якісь комісії
    --- дописи об"єднано, 25 Лютий 2015 ---
    Це я назвала ціну без будівництва котельні, лише саме обладнання і встановлення. Підкажіть будь ласка, а скільки часу тримає цей український котел, тобто як часто вони підкидують дрова.?
    І просила б контакти ваших знайомих з сонячними батареями на перспективу) Колись був сюжет по телебаченню, то там йшлося, щоб облаштувати хату сонячними батареями потрібно приблизно 15-20 тис. у.о.
    І ще таке, якщо у вас будуть сонячні батареї, то можливо доцільно опалювати хату електричним котлом?Чи там просто не вистачатиме потужності?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Певний час взагалі не видавали такі дозволи, все-таки зараз зрушилось щось.
    Але від"єднатись індивідуально неможливо, як питала форумлянка, ви погоджуєтесь?
     
  16. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Думаю, це все важко, але можливо і недешево) Треба буде пройти через бюрократичне пекло, комісію: офіційно, я так собі думаю, можна вказувати, що причина - недостатня подача тепла в квартирі, чи щось таке, хворі діти, хворі родичі, які потребують певного температурного режиму і тд..
     
  17. Нікуся

    Нікуся постою послухаю...

    Хто останнім часом чистив котел? Типу чи то кислотою,чи лугом систему проганяють.. Яка ціна?
    Бо щось довго воду котел нагріває, і не дуже то вона і нагрівається...
     
  18. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    300 грн.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Це теплообмінник чистили кислотою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Чистили відразу по святах- 200грн
     
    • Подобається Подобається x 1