Дурник, пляшка - давати чи ні?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Анута, 31 Січень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    всі б дурники були такі, то може в нас би люди трішки встидались так дитину на вулицю випускати
    [​IMG]
    *****************************************************************
     
    Останнє редагування модератором: 10 Червень 2015
    • Подобається Подобається x 11
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. stira

    stira New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Годувала до 11 місяців і припинила через відмову дитини, але цямання пальчика почалося задовго до моменту припинення годування грудьми, напочатку все виглядало безпроблемно, всі сміючись називали малявку "дудариком" і на рахунок того, що дехто писав, що дитині бракувало маминої опіки та тепла, то можу сказати, що в даному випадку, турбота мами була велика, вона безперервно була з лялькою, вони з місяця читали книжечки, тут був повний тандем.
     
  3. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Не значию мами, не хочу писати про турботу. Тому наведу приклад інший. Помічали, що деякі дорослі гризуть нігті? Так дорослі втікають від турбот, намагаючись підсвідомо повернутися в лоно матері, де було так безпечно. Говорячи про те,що проблеми дитини лежать глибше, думаю, мали на увазі не відсутність турботи (в цьому випадку), а проблему, подію, яка вразила дитину.
    Казала вже, що своє дитя відівчила швидко від смоктання пальця. Якби не звертала на це уваги ,просто підсміювалася, сприймала б це як норму, то не знаю, чи не пальчик був би зараз найкращим другом доні замість мами
     
  4. stira

    stira New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Я рада за вас, що відреагували вчасно і що у вас все вийшло!
     
  5. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    відмова дитини у віці 11 міс. не є нормою і це неодноразово обговорювалось. Значить були проблеми раніше і це цямання пальчика видно теж не пройшло даремно :sad:

    ---------- Додано в 18:42 ---------- Попередній допис був написаний в 18:41 ----------

    100% і відмова в 11 міс. цьому ІМНО підтвердження
     
  6. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Я маю одне трохи дурне запитання...:shy: Але я просто ще без досвіду і збираю усі факти щоб потім не гонити...
    Власне от що хочу запитати, в мам які не давали ні дурника ні пляшки: якщо дитина свесь час висить на грудях, то як спати/готувати/знаходити час на якусь ще роботу? Ну бо дитинка з віком менше спить і я так розумію що коли вона починає плакати то їй налегше дати груди, так? Але ж тоді виходить що вона майже цілодобово на них має "висіти"... Поясніть пліз темній, бо я невторопую щось: то ж мама по суті взагалі з хати виходити не має без дитини, і спати як?:shy:
    Я знаю що запитання доволі дурні, просто я абстракто не можу щось собі уявити... А потім ж треба буде...
     
  7. Буцька

    Буцька Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    В мене особисто доця з народження висіла на грудях день і ніч... Довелося вибирати між хатньою роботою і дитиною.Вибрала дитину. Хоча було важко перебудувати все і присвятити всю себе дитині. Дитина не знала що таке ні дурник ні пляшка.З голоду не вмерли і порядок вдома був. З часом можна все навчитись і до всього пристосуватися.Нам вже 1 р і 4 м (ще на ГВ)-всюди разом,нікуди без дитини не виходжу. Але час біжить так швидко
    . діти ростуть так швидко.Тому думаю можна їм той невеликий проміжок часу присвятити всю себе вдень і вночі. Зі сном вирішила просто-спимо з донькою разом. Ну і є ще дуже зручна річ як слінг.
     
    Останнє редагування: 11 Січень 2010
  8. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Чому весь час? Є 2-3 годинні перерви.
    Не треба наперед налаштовувати себе на те, що коли дитина не спить, то плаче. Це по-перше, а по-друге, хіба правильно, коли дитина плаче, замість того, щоб взяти її на руки і пригорнути, прислухатись до її потреб (плач же ж має якусь причину) заткнути рот дурачком/пипкою?
    Спочатку може виходити на дуже короткий час, потім він збільшується. Але ходити можна і з дитиною - дитина світ побачить, а Вам спокійніше буде, що ніхто нічого зайвого їй в рот не засуне :)
    Погодужюсь. Пізніше ми не будемо дітям настільки потрібні. Треба цінувати час і можливості, які маємо, щоб потім не було шкода.
     
  9. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Кожен вік дитини має свої труднощі і приємні сторони. В пологовому в палаті зі мною була породілля, в якої син спав цілу ніч. А моя доня цілу нічку плакала, бо не могла їсти нормально лежачи поряд зі мною. Тому я ходила майже цілі ночі в пологовому (сидіти тоді не могла, тому годувала стоячи). Потім приїхали додому. Годувала сидячи. Поступово перейшли на годування лежачи. Спільний сон дозволяє мамі спати, коли дитина їсть. Тобто я прокидалася, щоб покласти зручніше дитину, правильно її прикласти до грудей і далі спала. Сон не такий міцний, як би міг бути, але я навчилася висипатися.
    Вдень спочатку також пожертвувала порядком вдома. Але дитина спить багато спочатку. В той час я або лягала біля неї, якщо була втомлена, або робила справи домашні. Зрештою, дитина не лише в мами, а й в тата, тому деякі справи може і тато зробити. Коли дитина не спить, то вона не обов"язково плаче. З нею можна розмовляти, бавитися. Тоді дурник точно не потрібен.
    Згодом доня виробила собі певний графік. Тоді ставало ще легше, бо можна було щось приблизно спланувати.
    Коли дитині було 3 місяці, то мені треба було піти до стоматолога. Тоді зцідила молоко і мій тато (50-літній чоловік, який з дітей мав останню на руках мене) годував Христю з ложечки. Він справився. Це я до того, що мама може вийти з хати, якщо треба, і без дитини.
    Дитина плаче з трьох основних причин: хоче їсти, щось болить, брудний підгузник. Якщо хоче їсти, то, самі розумієте, соска їй не допоможе. Щось болить... дурник заспокоїть, але, погодьтесь, коли у Вас щось болить, то хочеться ніжності, а не кусок гуми. Ну і коли підгузник брудний, то дурник тим більше його не замінить.
    В нас були періоди, коли доня висіла на грудях, але це було тоді, коли була хвора, були коліки або різалися зуби. В цей час дитині просто треба ніжності, тепла, мами.
     
  10. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Ну і я з свого досвіду розповім. Перших 2 міс. дійсно прийшлось пожертвувати порядком вдома, але не так через те, що дитина висіла на циці, як через те, що прийшлось повністю перелаштовувати свій побут, звички і т.д., але то не страшно. Крім того є така прекрасна річ як слінг, за допомогою якого мінімальний порядок вдома навести можна 9ну хоча б поверхово) Пізніше малого почало все цікавити і його вже можна було забавити і поки малий вп"ятдесяте заворожено прослуховував мелодію на карусельці, то можна було спокійно зварити зупу. Тепер малий стає більший і його ще більше можна чимось зацікавити - головне тримати в полі зору. А ще часто вдень повністю присвячую себе малому, а ввечері чоловік з ним бавиться, а я готую їсти. З приводу того що мама, яка годує і обходиться без пляшечки нікуди не може вийти - то це міф і стереотип. Я б навпаки сказала, що швидше мама дитинки-штучника нікуди вийти не може, бо не завжди є місце щоб ту кашу зварити. З грудьми діло набагато простіше - ходжу куди хочу, на скільки хочу і повертаюсь коли вважаю за потрібне. Маленький нюанс - з малим. Якщо конче кудись треба без малого, то на дві години можу його спокійно залишити з чоловіком - він навряд чи захоче їсти.
    Сон сумісний теж дозволяє виспатись, бо до ранку я не памятаю скільки разів годувала і чи годувала взагалі (хоча може бути 5-6 разів). І повторюсь - я не знаю навіть коли того дурника треба теоретично давати, бо дитина просто так не плаче.
     
  11. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    І я теж свої 5 копійок вставлю:) Ми дурників/пляшечок не мали з першою дитиною, не маємо і зараз. Зі старшим я також віддала всю себе дитині, кілька місяців хатою повністю опікувався чоловік. Якщо я не висипалася вночі, то вдень досипала з малим разом. По мірі дорослішання я вже могла деякі справи робити з ним разом, а з півроку ми обоє ходили щодня на роботу на цілий день.
    З меншою я вже знаю що й до чого, тому практично від народження можу по хаті зробити шось разом з нею. Ставлю біля себе у кріселко, розказую їй шось, забавляю і в той час може прати/готувати тощо.
    Дітей ми завжди скрізь берем з собою (от завтра йду разом з малечею на концерт), але дійсно бувають випадки, коли дитину просто неможливо взяти з собою (наприклад, коли я захищалась). Тоді зціджувала молоко і няня або чоловік годували її з ложки.
    Щодо плачу дитини, то справді причин може бути багато, адже дитина ще не вміє сказати словами, тому плач-це основний інструмент спілкування, спосіб висловити дискомфорт. В перші місяці при найменших ознаках стресу дитину треба перш за все прикласти до грудей, і тільки якщо дитині таке заспокоєння не підійде, пробувати інші методи: поговорити, поколисати, забавити...По мірі дорослішання спочатку варто пробувати спілкування та пригортання, а потім груди (так радять психологи), щоб дитина знала, що заспокоїтися можна в різні способи, не лише грудьми.
    А ще хочу сказати, що досвід приходить з часом, і скільки б порад ви зараз тут не читали, ваша дитина буде індивідуальною та особливою, і матиме свій режим та свої уподобання. Головне-налаштуватися на позитив і розуміти, що жоден замінник мами ще не призвів до якихось чудових наслідків...Мама-універсальний та єдиноможливий варіант для маленької дитинки!
     
  12. Anaid

    Anaid New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    В мене взагалі небуло проблем з дурниками.Старшого хоч і годувала 1,5 місяці грудьми та дурника не хотів.Пляшку якось сам викінув в три рокі.Та і мала не хотіла того дурника,мала цицю:girl_smile:
     
  13. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    У мене все трохи складніше, ніж тут описували, але соска тут і так не поможе. Моє сонечко вирішив поміняти день і ніч. Вдень спить, але переважно на руках (інколи в слінгу), вночі хоче бавитися. Спить дуже неспокійно, про те,щоб лишити його самого в кімнаті під час сну- не може бути й мови. Тому, якщо хоче якийсь час поспати в ліжечку - можу щось робити в кімнаті тихенько (попрасувати, пилюку витерти, або просто чаю випити), їсти варю, коли хтось є вдома (частенько вночі). Але мій синочок дуже активний.
    Бутилочка, яку нам подарували на хрестини, лежить в ящику для іграшок. Дитина вже нас наслідує і тягнеться до горнятка, пробує пити так, як дорослі.
     
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    знайшла єдину фотку єдиного разу коли саша спробував дурника))))
    [​IMG]
     
  15. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Моя мама мене вже тим дурником дістала... І дитинка хоче і буде спокійніша і все таке, і ти в мене смоктала і нормальна... А я мамі пропоную жувати гумовий бутерброд, добре на фігуру буде. Мама злиться. Михайлик ітак рідко їсть, перерва може бути і 4 години... може цілу ніч проспати... І якщо не голодний цицю не візьме. А ще дати дурника то взагалі . Марко і то частіше прикладається
     
  16. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Як я вас розумію.....
     
  17. Lidusha

    Lidusha New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    В мене дитина сосе пустишку і я не роблю з цього жодної проблеми. Маємо вже 12 зубів і всі рівнесенькі і чудесні.
     
  18. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    ой, дівчатка!!!А мій синуля все одно кулачки смокче, незважаючи на дурник. От так то. Як відівчити:ручки мокрі, насмоктані.....
     
  19. Ann

    Ann New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    А ми нашу меншеньку відвівчаємо від дурника граючись. Ми їй розказали казочку, що до нас приходив Зайчик, в якого є маленькі зайчатка і вони постійно плачуть. А наша Даринка вже велика дівчинка і добра, і вона може допомогти Зайчику і віддати свою сосю маленьким зачатам. Ну...вона віддала. Але деколи ввечері Зайчик приходить, і коли Дашулька в ліжечку приносить їй на трошки сосю (Щоб не одразу відбирати). Діє "жєлєзно"
     
  20. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

     
  21. Fire

    Fire New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    я на вулицях бачу дуже багатьох дітей з дурниками у ротику. нн спитатися, для чого їм давати того дурника, якщо є поруч мама, яка може дати молочко?
    вже, начебто, й моя дитина велика, мало б "попустити", але все рівно вражає :sad: