Дурник, пляшка - давати чи ні?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Анута, 31 Січень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    всі б дурники були такі, то може в нас би люди трішки встидались так дитину на вулицю випускати
    [​IMG]
    *****************************************************************
     
    Останнє редагування модератором: 10 Червень 2015
    • Подобається Подобається x 11
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. stira

    stira New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    А це загалом ще страшніше за дурник, бо дурника можна забрати, а палець присутній завжди. Ніколи не думала, що палець може дати такі жахливі наслідки, поки не стикнулась з ситуацією моєї подруги, в неї дитина дурника не брала, зате вправно цямала палець, до поки не здеформувала його, тоді переключилась на вказівний, смокче і до сьогодні, а дитині вже 9 рік.(смокче, коли дивиться телевізор,засинає разом з ним) Ось це проблема, здерформувала собі зубики, ходили вже до психолога, та все марно, дитина розуміє, що робить не добре, але на підсвідомому рівні тягне його до рота, вже і рукавичку одягали на ніч, не допомагає. Ось такі ситуації бувають.

    ---------- Додано в 15:27 ---------- Попередній допис був написаний в 15:22 ----------

    Думаю, що цей процес такий самий, як і привчити дитину до горщика, в когось це відбувається без проблем, а комусь треба прикласти трішки зусиль.
     
  3. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    в мене так само робив Остап. (йому втулили дурника зразу після пологового. а от Сашуня дурником відразу плювалася.
     
  4. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Як на мене то задоволення смоктального рефлексу ви не обійдете ніяк-не дасте дурника
    Як на мене дуже не вирізняється, маю знайомих де дитині дурника не давали -то він до двох з половиною років смоктав кутик рушника, і то одного і того ж, то вони його щоб випрати-то мали цілу катавасію, не те щоб забрати.
    Все індивідуально, ми дурник забрали з обиходу в 11 місяців, зараз інколи використовуємо на ніч, і то як знайде чи дуже марудиться.
     
  5. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Ого! Що, таке буває?:8: Бо я теж дурника не даю, а пальці малий час від часу смокче і я йому не забороняю...
     
  6. stira

    stira New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Як бачите, і глянувши на великий пальчик дитини, аж моторошно стає, він сплюснутий і на пів сантиметра довший за відповідний палець на другій ручці.
     
  7. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Палець можна замінити на цицю.
    Я вже тут писала, що моя доня палець брала до ротика. Дурника ми не давали. Але скористалася порадою тутшніх консультантів і як тільки доня тягнуло до рота палець, пропонувала натомість груди. Дуже скоро відівчили. Пройшов рік і про палець жодного разу не згадували ні Христя, ні ми.
    А щодо того, що дурника можна відібрати, то це для дитини може бути стресовою ситуацією, адже вона звикла заспокоюватися з ним, а тут її "найкращого друга" забрали

    Просто треба вчасно відреагувати, а не запускати. Краще попробуйте дитині груди давати, коли палець суне до ротика і все минеться.
     
  8. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Він коли не голодний не хоче циці; ситуація, як tslezinska описувала.
     
  9. stira

    stira New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    А відлучення дитини від грудей не стрес для неї? Ці процеси мають бути поетапними з найменшим дискомфортом для дитини.
     
  10. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Дивлячись коли відлучати.

    ---------- Додано в 17:49 ---------- Попередній допис був написаний в 17:45 ----------

    А я просто забираю ручку і починаю з ним говорити, забавляти - він одразу забуває про пальці.
    В цьому віці ручки для дитинки - це відкриття, з часом переключиться на ніжки і буде гратися з ними.
     
  11. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    мій синочок теж почав пальці в ротик класти, і груди не хоче брати, коли ситий, то я його привчила на дурник, а що робити.
    На рахунок стресу, то від дурника теж з розумом можна відучувати, без істерик.
     
  12. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Ірушка подала чудовий приклад, як відволікти увагу дитини від пальчика - почати з нею бавитися, розмовляти.
    Коли Христя почала пхати до рота пальчик, то їй спочатку теж не подобалося, що замість обраного нею пальця їй пропонують груди. Але за декілька разів вона здавалася і брала груди.
    Відлучення дитини від грудей має йти з її ж ініціативи, а от визначити, коли дурник не потрібен дитині, мені здається, важче.
    Зрештою, я ділюся власним досвідом, а не ставлю собі за мету когось в чомусь переконати.
     
  13. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Коли дитина смокче пальці, то не завжди є проблемою. Але коли дитина замість груді завжди обирає пальці, то треба шукати причину такої поведінки (отой випадок коли дитина вже доросла і сама розуміє, шо не треба смоктати пальці, але нічого з собою зробити не може - там же не в пальцях проблема, а набагато глибше!)
    Дурника і його аналоги колись придумали тільки для полегшення догляду за дитиною - мамі треба було більше вільного часу - хатні справи, город...от і давали то мякуш хліба, то ше шось - але справа тут була зовсім не в смоктальному рефлексі, думаю якби така мама могла б весь свій час проводити з дитиною, то цілком обійшлася б тільки грудьми, а оскільки роботи мала багато, то мусила чимось себе для дитини заміняти.
     
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    а я знаю випадок де були і дурник, і палець. І ніхто нічого не обмежував - смокче і на тобі шастя. І смоктала мала палець до 7-ми років точно. А мама бавилась в ліберальну.
    Т.щ. мабуть не варто плутати праведне з грішним, і одне і друге є замінником мами. Вийняток - це випадок коли дитинка вивчає своє тіло, але цей період короткотривалий (раз) і вивчає вона не тільки один улюблений палець (два). Моя думка все таки така, що в маленької дитини мама має бути №1 і якщо так нема, значить вже є якась проблема.
    Ще раз наголошу що це є виключно моя точка зору.
     
  15. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    У нас смоктання пальця не має загрозливих масштабів. Тобто дитина вивчає себе і все, що її оточує. Якщо я бачу, що вона має стрес чи ше шось, коли їй треба заспокоєння, то звичайно пропоную груди. Але зазвичай, поки вона не голодна чи, наприклад, у неї животик не болить, вона груди не візьме.
     
  16. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    не порівнюйте не порівняльне
    а що дурак? шумоізолятор тільки #29
    одних виручає а більшості заганяє бо статистика невблаганна. допис #42
    Щодо проблем які виникають через смоктання пальців проілюстровано в дописі #12 якщо мама тримає смоктання пальця під контролем то нічого страшного не відбувається #20
     
  17. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Дурник, пляшка - давати чи ні? Моя точка зору: ні, не давати, бо можна і без того обійтися. до такого висновку прийшли разом з доцею, коли сама від пляшечки відмовилася (приблизно в 2 місяці) і дурника не давала в ротика запхнути, а коли впихали (бабусі в основному), то мала відразу то випльовувала. була одна доба, коли мала таки смоктала пустушку...просмоктала вона вечір і ніч, і все, більше в ротика то не брала.
    от коли почали лізти зуби, то гризла, але не смоктала :girl_claping:
     
  18. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Півтора року тому мої родичі дивувались, як то дитина виросте без дурника, а тепер дивуються, як то він виріс без того. Ми навіть не пробували. Подаровані (так, промисловість загнеться не скоро) лежать запаковані далеко заховані.
     
  19. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Нам сьогодні тиждень. Ще багато чого не знаємо про ГВ (це я про себе). але одне знаю точно. ніяких дурників. Стріпали мені вчора нерви родичі, мама, коліжанка з якою вирішила порадитись. Всі товчуть, що я занадто часто годую дитину. і це занадто що 2-2, год. Щоб не розбалувати, не перегодувати, не бути привязаною і т.д. Купи дурачка і матимеш спокій. Я вчора сплакалась наніц. Потім перестрашилась, що молоко втрачу, бо менше почала відчувати набухання груді. А потім послала всіх і все. Не дозволю радити мені морити голодом свою дитину!!!!
     
  20. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    приблизно така позиція до всіх горе-радників допоможе вам зберегти ваше ГВ ;)
     
  21. skarlet

    skarlet Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    А чи годувала Ваша подруга дитину груддю? І як довго? Можу порівняти (може, і не зовсім вдало але...) подібні ситуації з кошенятком , якого занадто рано забрали від мами - тоді воно часто вибирає собі якийсь лохматий коцик чи светерок господаря і смокче перед сном (це може відбуватися і напротязі всього життя):girl_sad:.