Дурник, пляшка - давати чи ні?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Анута, 31 Січень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    всі б дурники були такі, то може в нас би люди трішки встидались так дитину на вулицю випускати
    [​IMG]
    *****************************************************************
     
    Останнє редагування модератором: 10 Червень 2015
    • Подобається Подобається x 11
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Skrynya

    Skrynya Member

    Відповідь: Смоктання дурачка.

    Я своїй донечці взагалі того "дурачка" не давала! Хоча моя мама мене дуже сильно переконувала, що треба, що всі так роблять! Але вся новіша література говорить про те, що він не потрібен і тільки портить прикус дитині. А потім ще й проблема з відлученням!
     
  3. katkas

    katkas Well-Known Member

    Відповідь: Смоктання дурачка.

    Щоб не було такого моменту дурачка нема чого давати. При ГВ це не проблема. Звичайно, якщо дитина на штучному вигодовуванні, потреба в смоктанні реалізується через дурачок, але то вже інша справа. В такому випадку треба дивитися на дитину, але все-одно дитина смоктатиме дурачок до 3-4 років, бо тільки тоді зникає смоктальний рефлекс. У цьому випадку батьки самі вирішують чи забирати дурачок раніше, чи чекати поки дитина сама відмовиться.
     
  4. Lerusja

    Lerusja Member

    Відповідь: Смоктання дурачка.

    Звичайно,краще щоб дитина дурачка навіть"не нюхала",бо потім проблем...
    Ми свою доню з боями таки привчили.хоча 1.8 вона була на ГВ.Кілька разів намагалися відівчити,але плач був таким тривалим,що ми відступили,щоб дитина не зайшлася.Вичитала згодом одну пораду,завдяки якій забули про ці проблеми за один день!Треба(щоб дитина не бачила)зробити в дурачках зверху маленькі дирочки.Коли дитина візьметься смоктати.то їй буде вже не смачно і "прелесть"сосі пропадає,бо сося пропускає повітря.Для найзапекліших смоктунів кожного наступного дня дирочку можна збільшувати і збільшувати,поки від сосі не залишиться корінець(нам було достатньо однієї дирочки)Чудовим є те,що дитина сама починає ненавидіти дурачок.Головне його не забирати і не ховати,щоб дитинка була впевнена,що вона коли захоче,тоді її і візьме.Також в перші тижні не варто про нього говорити і нагадувати.:connie:
     
  5. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Смоктання дурника, як відівчити?

    Не вперше чую, що дитину з боями привчають... Навіщо? Тим більше, якщо дитина на ГВ. Наша Христинка дурника не знала. І ми з боями відстояли право дитини не жувати гуму. Недавно доня побачила ляльку-пупса з дурником в роті. Так дивилася на то, бо не знала, що це і навіщо.
    Як на мене, найкращий метод відівчити дитину від дурника - не давати його взагалі
     
  6. katkas

    katkas Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    слушне питання... бо мами не знають як обійтися без нього, коли дитина перших місяців висить на циці. А треба якось кудись відлучитись( в голову не приходить що можна дитину з собою взяти). І тут порадники(бабусі, педіатри,подруги з старшими дітьми). Що тут говорить, якщо сама намагалась втиснути дурника, правда мені пощастило, дитина його не брала, я лишилася того, ну а потім уже "мудра" стала, бо знайшла спосіб, щоб дитина була постійно коло мами і потреби в резиновій заміні відпала.
     
  7. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    В одному з журналів прочитала, що дурник бульше потрібен матері, а не дитині - на своєму досвіді переконалася, що це дійсно так.Коли в перший місяць малого мучили коліки і він мотиляв цицьою в різні боки, мені ставало себе шкода і я давала йому дурник.Потім почала давати на вулиці, так бистріше засинає.
    Але діти дуже розумні створіння і в два місяці він просто почав плюватися тією пустушкою і я його викинула, тому що по-перше, це вже як сказано в цій темі може бути неправильний прикус, по-друге. як говорить моя сестра логопед- дитина може неправильно вимоляти звуки, по-третє- це не гігієнічно і по-четверте я хочу довго годувати дитину грудьми.
    На всі зауваження старшого покоління, протте що дитина облизуючи свої руки хоче дурника - я відпвідаю, що він вивчає своє тіло, але їм це не доходить, тому я вже перестала це пояснювати і просто пропускаю їхні репліки поміж вуха.
     
  8. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Угу, деколи мені так його тре... коли моє сонечко просто безперервно висить на циці, зригує, все що насмоктав, і смокче далі... і навіть не маю як чаю випити... Але на щастя таке в нас не часто, а до дурника ой як далеко тре йти, тому ми чемні))) :girl_spruce_up:
     
  9. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    А мене вже довгий час мучить питання (чисто спортивний інтерес, бо ми прекрасно живем і без того :girl_smile:): "А коли того дурника давати???" Я не знаю: коли дитина голодна - то він смокче цицю, коли спить - нашо дурник?, коли хоче мами просто - то я так розумію дитина хоче мами, а не ґуми, коли щось болить, то дурник тут не поможе. Чи я щось не так розумію?
     
  10. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    а ше - шоб не надихалась холодного повітря - треба пипкою заткати дитину
     
  11. skarlet

    skarlet Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Ніколи не вважала , що дурник потрібен дитині, єдине пояснення від мам , що дають його дітям - дитина швидше засинає, менше плаче і т.п.
    Особисто мене батьки привчили до нього, а відівчити могли лише тоді, коли він мені впав у якусь щілинку і мама сказала, що мишка забрала.. Подруга відівчала теж завдяки мишці- порізала того дурника, поки дитина не бачила.
     
  12. Lidusha

    Lidusha New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Таке враження, що на цьому форумі сидять лише тих 10% мам, що не використовують пустишки))) бо інших думок ніхто не висловлює ))) Скоро заводи по виготовленню сосок певно закриються...:girl_crazy:
     
    • Креативно Креативно x 1
  13. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Не закриються! Не використовували, то не значить, що не купували:) Мені накупували різні родичі, то є вдома пару штук, малий деколи ними бавиться як іграшками, бо різнокольорові.
    А мій синочок сам не хоче - мама моя пару разів пробувала дати, то плювався. (мама бідкається, що "навіть дурачка ссати не вміє, як всі діти"). Та й нащо йому, якщо я завжди поруч і готова пригостити цицею:) Тим, хто з різних причин мусить надовго дитину, складно. Не знаю, що я б робила в такій ситуації:girl_cool:
     
  14. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Я може вже десь писала - не пам"ятаю, можливо повторюсь:
    справа не у тому, щоб "задурити" дитину, коли мами немає. Різні діти мають різні потреби. Дурник то є спосіб задовільнити смоктальний рефлекс. Одні діти використовують для цього мамині груди, інші - дурник, бо з грудей виключно їдять.
    Старша доня виросла без цього - не вміла і не хотіла смоктати дурник, та й навіщо, якщо вона смоктала груди по 40 хв. і їла кожних 2 години. :)
    А от молодша - наїдалась за 10 хв. і їла кожних 3 години. Груди брати просто так, коли не голодна вона не хотіла, а дурник - запросто. Мені спочатку це було дивно. Я не звикла. Намагалась змінити ситуацію. Але підчитавши різну літературу - дала дитині спокій. Після року відівчила без проблем. Ми його "загубили" і три дні чесно "шукали" перед сном по всіх закутках. Нема? нема! І спатоньки. :)
     
    Останнє редагування: 9 Січень 2010
    • Подобається Подобається x 1
  15. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    в нас дурника нема :) гризем цицю або зубогризку (рідко), а також яблуко, банан.
     
  16. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    ггг... приїхала чоловікова сестра в гості: " що дитина немає дурачка???" йдете до центру, то купіть!" добре, мені що шкода купити? мала плюнула його і більше навіть не взяла до рота...
    тепер мушу відлучатися трохи з дому, то незнаю як його вони пхатимуть чи не пхатимуть.. я проти.
     
  17. stira

    stira New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Дурник в нас виконує функцію "присутності", тобто це в нас такий ритуал, коли ми лягаємо спати, ми і цицю їмо і сосю просимо, рівно на час засипання, а потім випльовує її. Протягом дня про неї не згадує. Я б не робила проблему з дурника та пляшки, якщо дитина потребує, то чому б не задовільнити її потребу. А те, що вони можуть вплинути на прикус, ну то хіба би дитина цямала 24 години на добу без перерви.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Ну я з цього також не роблю проблему :) бо як правило саме такі виклики мені дають непогані гроші (спочатку привчають дітей а потім мордуються і переучують жити дитину без дурака)
    Якщо б дитині дійсно потрібний був дурак то вона б з ним в народилася! а так дитина має груди для задоволення смоктальної потреби (і гарний багато тисячолітній винахід людства слінг, щоб мамі полегшити догляд за дитиною)
     
  19. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Дитина, зауважте, також не в слінгу народилась...Придумали, щоб полегшити деякі моменти догляду. От і дурник...Як і слінг не панацея, але буває, що виручає. Все залежить від мотивації. :) Ви ж не будете схвально дивитись, як котрась мама, замість навчити дитину ходити, буде носити її в слінгу (бо то такий хороший винахід людства)? Мотивація використання і поміркованість дають кращі результати ніж фанатизм і категоричність, ви згодні? :)
     
  20. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    У нас така сама історія, тільки дурників нема і не було...Як старший народився, тітка передала повний арсенал: дурники, пляшечки, молоковідсмоктувач...Дурники я одразу викинула, шоб навіть спокуси не виникало, а решту сховала (ну бо викинути шкода:)). І голод і смоктальний рефлекс втамовували грудьми, інколи палець смоктав. Менша їсть по 5 хв з великими перервами, а смоктальний рефлекс задовільняє пальцем (груди не хоче брати, поки не голодна) або ж любою тканиною (особливо кутик подушок полюбляє:) може він їй на цицю схожий). Якщо її добре забавити, то вона навіть не помічає мою відсутність (я інколи ненадовго мушу відлучитися), мирно собі грається з кимось.
    А дурник, мені здається, жодна дитина просто так не визнає. Батьки мусять спочатку привчити, аби спростити собі життя, а потім відучують довго...
     
  21. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Ви будете здивовані, але вам справді тільки здається. Моя Аня відразу зрозуміла що і до чого з дурником. В мене очі були квадратні, коли вона з першої спроби його "засмоктала". Мало того - віддавати не хотіла. Я б сама не додумалась її привчати, бо як писала вище - старша доня у нас чудово обходилась і без нього і це нікого не напрягало.

    Хіба палець краще ніж дурник?
    П. С. Я не прихильниця дурника, але всеодно мені цікаво. :)