Для мамусь і татусів (3)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Zoryanazirka, 11 Травень 2007.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    В підготовку до школи нам ще рано, тому тут спитаю. Малий проявляє цікавість до писання букв-цифр. Тому таке:
    - є Прописи в клітинку і лінійку. Які краще взяти для початку?
    - є Пишемо друковані і Пишемо писані літери. Які?
    - Олівцем пробувати чи одразу ручкою?
     
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    На мою думку - перші два пункти байдуже, треба пробувати.
    Третій: якщо дитина дуже чутлива до своїй помилок, то олівець. Якщо ні - ручка.
    Я ост після старшої витерла те, що вона написала олівцем, і дала писати заново меншій.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Dominika дати звичайний білий листок, написати кілька букв/цифр, сказати, як що називається, а він нехай сам вирішує, що з того і чим писати. Покласти на стіл поруч ручку, олівець, фломастер, навіть маркер. Я би ставила за мету не навчити каліграфічно писати, а познайомити з самою суттю письма.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    в нас теж недавно такий період почався, але я не хочу збити її з теми спецзасобами, пише там, де хоче і коли хоче, зазвичай крейдами по бруківці і патичком по піску, ручок дітям не даю, їх зі стін не можливо відмити.
    Поки що тільки друковані показую
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    А мені таке скажіть: коли ваші діти захотіли окрему кімнату?
    Моїй зараз 3. За пів року чекаємо на поповнення. З старшою досі спільний сон. Поки що планую зробити ліжко і поставити в нашій спальні. Але мала дитина може плакати вночі і відповідно будити старшу. Є кімната, яка колись буде дитячою. Цікаво з точки зору психології коли діти хочуть свою кімнату.
     
  6. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @ГаЛоЧкА готувати я то почала. Вона вже ніби запам'ятала, що в нас буде маленька дитинка. А от вчотирьох нам буде тіснувато. Мені втрьох вже зле спати: затиснуть мене з обох боків аж дихнути важко.
     
    • Смішно Смішно x 1
  8. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    вони то хочуть, але спати не завжди там будуть) Наш рідко яку ніч спить повноцінно в своєму ліжку в ін. кімнаті. Приходить до нас, в кращому випадку над ранок. В гіршому - через 2-3 години після того, як заснув. Мені теж тісно втрьох, тому я переважно тікаю на його ліжко. Вчотирьох то взагалі не уявляю)) з тими годуваннями нон-стоп в позі зю, а тут ше двоє людей коло тебе). як варіант, коли старша проснеться, чоловік переходить спати до неї, а ви лишаєтесь з малюком двоє
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я розумію.. в нас ліжко шириною 1.40 .. приставили дитяче збоку..
     
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ще дуже залежить від темпераменту дитини, але так назагал, років до 4 я б не селила дитину в окрему кімнату. Це виходячи з теорії розвитку прив'язаності. Сон - це розділення з батьками, хоч дитина ніби й залишається вдома, в звичній обстановці, але таки це їй дискомфортно. А з 4 років (ну це орієнтовний вік) прив'язаність мала би виходити на такий рівень, коли дитина здатна утримувати відчуття, що її точно люблять, перебуваючи без батьків. А в 3 окреме ліжко поруч з батьками, думаю, цілком може нормально вам піти.
    Мій досвід, правда, інакший, біля трьох ми також пробували окреме ліжко, але син почав будитись вночі, хоч до того спав міцно вже всю ніч, і залазити до нас. Тому таки повернувся назад, де і досі спить, але у нього об'єктивно підвищена тривожність щодо розділення, тому я не форсую, думаю, вже підуть окремо спати разом з молодшим.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Старшому приставили окреме ліжко до нашого в 2.10, в 3.2 народився менший. Був період після появи брата, що відставляли окремо (в тій ж кімнаті) і спав там, але любив засинати біля мене, або під ранок приходив. Потім вирішили знову приставити і так досі спимо всі четверо (наше ліжко 1.60 + дитяче повноцінне). Синові зараз 4.5, досі не виявляє бажання ні відставляти, ні тим більше в іншій кімнаті спати. Більше того, йому власне мало просто спати біля мене, він хоче засинати, притулившись до моєї спини і на моїй подушці, під моєю ковдрою. Потім посуваю його і так вже спить, під ранок, а інколи і серед ночі може знову до мене "на подушку" прийти. Значить бракує, значить компенсовуємо.
    Ми не форсуємо події і насолоджуємося)
    І в нас менший не будив старшого, навіть якщо бував рух якийсь вночі, старший спав без проблем. Вже хіба в більшому віці зранку, якщо прокидався скоріше, повз будити брата:)
     
    • Подобається Подобається x 5
    • мімімі мімімі x 1
  12. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Спочатку з точки зору психології - три роки то якраз достатньо і дитина має вилізти з батьківського ліжка (сама-сама крайня межа то десь 5 років), але в три роки починаємо її виселення.

    Наш досвід - мала перебралася на окремий диванчик-малютку в 2р11міс. Ми жили в 1к квартирі і то був максимум куди можна було її від нас відселити. Малий народився коди їй було 3р4міс. Перші два місяці малого - вона будилася вночі коли він плакав практично щоразу, потім це стало притихати. Як почалися перші зуби в малий часом дуже вже голосно кричав, то я з ним бігла на кухню , бувало кілька разів мала таки будилася.
    Зараз ми другий місяць як переїхали і доня відразу з радістю пішла спати в окрему кімнату. Щоправда то тривало тиждень. Потім почала нити чого ми всі разом, а вона сама. Теж щоночі будиться і я йду до неї щоб вона знов заснула. Або придумала собі приходити і лягати спати до ранку в дитяче ліжечко, воно присунуте до нашого , але малий в ньому не спить, а біля мене. Кілька разів ще звечора просилася, то відразу її клала в те дитяче


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Просто виговорюсь...Обрізання нігтів на ногах, пацану шостий рік пішов, сльози, воплі, торг - " тільки один нігтик і все" і т.д. В підсумку я обрізаю в кращому випадку два нігті за раз, вмовити на наст день далі нереально, навчилась обрізати коли він спить, але в нього вже чуйка, ногою крутить - не дає. З руками проблем немає. Коли то закінчиться?(то риторичне)
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  14. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В нас так. Тільки вже сьомий рік. Обрізає тільки тато і тільки кусачками, ножицями не дає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Моя ледве навчилася терпіти (її лоскотало там, де я тримаю ступню лівою рукою, якраз під пальчиками, поки правою підрізаю). Може, йому неприємним є саме дотик, а не страх чи біль від ножиць(раз на руках дозволяє) - я, наприклад, не люблю, коли мені лоскочуть підошви, деколи аж ніби больві відчуття, брр... (то чоловік часом навмисне шкрябає, щоб подратувати - потролити).
    Може, купувати? Знаю, не дуже педагогічно, але по 1 грн. за пальчик = 10 грн. - для декого був би аргумент :girl_crazy:. Мене слухати необовязково :girl_haha:.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    в нас з стрижкою капець. але під мультик з планшетом дається.. а от руки мити ніяк. зато зуби чистив б весь час..
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    @Dominika
    Васькові 10р, але поки пообрізаю на ногах ті нігті:girl_cool: готова прибити:girl_crazy:.З дівчатами старшими і меншою проблем не було
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Садочок.... Дитині 5 на днях.
    Два місяці не ходили. То хворіли, то аденоїди лікували. Сьогодні третій тиждень почався як ходимо.І щоранку одна картина. Встаємо гарно, вдягаємося, виходимо, йдемо, розмовляємо.
    Приходимо в садок і тадам! Як тільки починає роздягатися і перезуватися, починає шмаркати, поки перезується, то вже добряче плаче. Потім ще стоїть і не йде в групу, ридає, аж поки хтось не забере її в кімнату.
    Яааак мене то злить! Особливо тому, що я не розумію, що таке? Вона почала ходити в садок з липня, але отакого не було ніколи, з перших днів. Йшла, прощалася. А ото....
    --- дописи об"єднано, 17 Лютий 2020 ---
    І обнімаю, і пояснюю, і обговорюю з нею. Сердить це(
     
  19. Virna

    Virna Well-Known Member

    Не знайшла відповідної теми, тому пишу тут. Вчора купила малому вітаміни і омегу від "Solgar". Вітаміни від 6 років, омега від 4. Хотіла ще щось малій, але для 2-3 років нічого в аптеці не було. А провізор мені сказала, що вітаміни можна давати , тільки розділити цю таблеточку навпіл, а омегу теж можна 1 ціленьку, бо то ж омега. І що обмеження по віку пише, бо діти в такому віці не всі можуть з'їсти капсулу, а не, наприклад, жилейку. Порадьте, будь ласка, може, хто так давав. Знаю, що треба подзвонити до сімейного лікаря, але зараз така ситуація, не хочеться зайвий раз турбувати. Вирішила спершу тут спитати.
     
  20. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Virna наша сімейна проти профілактичного давання комплесних вітамінів і омеги для дітей без показів.

    Єдине що радила давати в даний період часу це вітамін Д.
    щодо омеги, то я купляла жилейки для такого віку. Насправді доза омеги теж має значення і в капсулі вона більша.
     
    • Подобається Подобається x 3