Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем yasna, 9 Квітень 2010.

  1. yasna

    yasna Well-Known Member

    Обов"язки дітей у сім"ї

    Цікаво у кого які ?
    Зякого віку починати?
    Чи відрізняються обов"зки хлопчика і дівчинки?
    І чи взагалі варто, чи навчаться коли час прийде?
     
  2. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    В мене Остап ровесник Вашої дочки. і маємо в хаті такі самі баталії. але мова навіть не йде про допомогу. а про самооблслугу. як він вдома - то в хаті голову можна зламати від порога і далі...

    методи... пробували може не всі, але багато... от щойно приходжу з малою з вулиці і застаю: в коридорі брудний м"яч, далі брудні кросівки в яких вже ходжено в коридорі, в кухні на столі кришки і погризена зелена цибуля, далі розкидані диски і напівзаправлена постіль... і він воссідає в брудних штанах перед телевізором...
    ух...:girl_mad:
    наразі що робить? заправляє своє ліжко (з нагадуванням), кладе тарілку до мийки, і (велике досягнення!!!) вчора затягнув із своїм другом Сашину коляску до хати) мотивуючи тим, що не хоче щоб бомжі спали в сестрички возику:girl_haha:
     
    Останнє редагування: 9 Квітень 2010
  3. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Моїм - Назарові 9,5років і Тарасові - майже 8р. Як я вже писала в іншій темі, найперший обов"язок у них - гарно вчитись у школі. Так їм і пояснювала, що я маю обовязок працювати, а ви - вчитись. Дальше - порядок у їхніх речах. Найгірше - то одяг. Прийдуть, поскладають на кріслі, а от у шафу - то вже після нагадування. Тримати у порядку робочий стіл, полички, книжкову шафу і іграшки. Дуже довго боролась з цим. Разів 100 пояснювала, що якщо ви бавитесь в боулінг, а потім захотіли бавитись в монополію, то боулінг треба поставити в коробку, а потім витягувати монополію, а не просто відсунути ногою куди-подалі. На вулицю - ні, поки не буде порядок в кімнаті. Ще чистять своє взуття і шкільний піджак (чомусь форма в перший день після стірки має здатність "прийти зі школи завди "білою" )Інших обов"язків не мають. Крім уроків, ходять ще на малювання, літературн-журналісткий гурток, додатково на катехиз і у вівтарну дружину. Старший ходив ще на футбол, але фізично не встигав, і останнім часом не ходить. Якщо серед того всього появляється вільний час, виганяю на вулицю. Спілкування з друзями, поїздити на велосипиді - роликах теж дитині потрібно. Ввечером з 7 години ми починаєм ввечеряти, пити чай, обов"язково разом, щоб поговорити, поспілкуватись про день, про якусь дівчинку і т.д.. Тоді разом можем щось зробити, приготувати, чи помити, але то так - не так "для миття", а щоб побути разом. Або просто полежати, якийсь мультік подивитись. Останнім часом граєм в шашки-шахмати. Може це тільки я дітей своїх так загрузила навчанням і гуртками, але краще нехай ходять на гуртки і займаються тим, що їм до душі, чим миють посуду дома .
     
  4. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    тут якось вже дуже тонка межа.
    От приходить чоловік з роботи - він свій сімейний обов"язок виконав, і приходить дружина з роботи - і має ще купу сімейних обов"язків.
    Я говорю Дзвінці, що вона навчається тільки для себе. Я можу лише допомогти у чомусь, але не буду контролювати і примушувати. Дитина ходить у музичну школу, на плавання і має додаткові заняття з англійської. Але це її свідомий вибір.
    Я до декректу ходили на роботу, арабські танці, вокал, вела екскурсії по Хортиці.
    Це був теж мій свідомий вибір.
    татко наш теж ходить на роботу, грає в рок групі. ходить у спорт зал.
    Мене ніхто не звільняє від обов"язку мити, прати, готувати.
    татка теж ніхто не звільняє від чоловічої роботи по дому.
    Чи повинна в такій ситуації дитина мати свої обов"язки?
    Тим більше, що у нас починається перехідний вік, а відповідно спроба відвоювати собі побільше прав.
    Я намагаюся донести до дитини, що чим більше у людини прав, тим більше у неї обов"язків.
    Хочеш, щоб до тебе ставилися як до дорослої: отримуй дорослі обов"язки.
    Почали з посуду після вечері.
    але якось воно дуже туго йде.
     
  5. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Ого! І всі ці заняття вона відвідує з радістю і за власним бажанням? Говорити про свідомий вибір "для себе" в цьому віці зарано. Пригадую, що був період, коли я хотіла закинути художню школу, але мама не дозволила це зробити, за що тепер їй вдячна. Діти імпульсивні у своєму виборі, сьогодні одне захоплення, завтра інше. Обов"язок батьків дати всебічний розвиток дитині і не позбавити дитинства. А хатні клопоти нікого не оминуть, всьому свій час. Аргумент "вари доню їсти, пери, прасуй - потім буде легше", не сприймаю. От виховати акуратність, повагу до праці батьків, ініціативність - це перше завдання, яке ставлю перед собою. Найкраще, що можуть зробити батьки - це любити свою дитину!
     
  6. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    маємо те саме:girl_cray:
    намагаюся знайти цьому причину, але бузуспішно.
    Хоча, якщо по правді. то моя мама теж безуспішно боролося за порядок.

    ---------- Додано в 12:54 ---------- Попередній допис був написаний в 12:50 ----------

    Я не знаю щодо радості, але я не примушую її цим займатися. Не захоче - кине.
     
  7. Melisa

    Melisa Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    У моєї дитини в основні обов'язки входить навчання, і підтримання чистоти в себе в кімнаті, і ще плюс прибирання клітки в папужки. І тут починаються проблеми, тому що зараз в школі дітям дуже багато розказують про їхні права і майже нічого про обов'язки. І тому коли просиш дитину прибрати в себе в кімнаті чуєш у відповідь- а я маю право на відпочинок, і тому я йду гуляти з друзями. Пробую застосовувати різні методи "заохочення", проте деколи нерви не витримують і після 151 разу "прибери в кімнаті" донечка дістає по одному місцю добряче. Потім вже погано мені, бо вона плаче, кричить що вона тепер нам не потрібна , бо ми вже маємо іншу дитину. Ще до народження синочка ми розмовляли з донечкою, розповідали їй що в нас буде маленька дитинка, яка буде отребувати багато маминої уваги і тому інколи мама не зможе приділяти багато уваги старшій дитині, але це не означаиме що я не люблю її. Вона все розуміє, але інколи її поведінка стає просто нестерпнною. З навчанням з'їхала і взагалі стала некерованою. Вибачте що так багато написала але це вже напевно крик душі. Просто не знаю що з нею робити. В мене таке враження що в мене дві доньки одна та яка все розуміє, прийде притулиться, я її поцьомаю, а інша просто як їжак.
     
  8. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    а що? я сама просилась на народні танці в 5 і на бандуру в 7 років!і з радістю ходила!
    і на курси англійської теж з радістю!
    головне - підібрати те, що дитині подобатиметься!

    Зараз малому 2 роки, то його обовязок -складати іграшки. Звичайно, я йому допомагаю, але тут основне - привчити до порядку (ще би мене хтось привчив:))
    Після себе виливає горщик сам. І як поїсть - відставляє тарілки.
     
  9. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Коли я народжувала дітей, я йшла свідомо на це, знаючи, що обовязків у мене буде більше. І діти на світ не просились, і я їх не народжувала для того, щоб мені легше жилось. Я народила їх, і рахую своїм обовязком - дати їм змогу навчатись і мати дитинство. Якщо він зараз не накатається на ровері, то коли ж це буде робити? на пенсії?
    Я роблю для дітей те, що можу і мої діти цінують це, я це знаю. Мій Тарас, наприклад, любить куховарити (має навіть свою "кулінарну книгу"), робить свої "фірмені" канапки, або фруктові салати. Але це не є його обов"язок. Він просто їх робить, бо йому подобається. Якщо вони приходять зі школи, а в мене "завал по роботі" нема часу загріти їсти, я питаю, чи можеш загріти сам їсти? то він ще спитає: мама, тобі тоже загріти? Для моїх дітей найчарівніші слова, це "Хто хоче мені допомогти? Аж будуть сваритись, кому більше роботи.

    Спробуйте робити щось разом, наприклад ви мийте, а дочка нехай витирає. І сміятись, жартувати під час цього, щоб це було весело і приємно, а не рахувалось якось карою. Вони ж діти!
     
  10. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Не всі діти усвідомлюють свій талант, декому цікавіше на вулиці з друзями ганяти. Батьки мають побачити схильності дитини і сприяти їх розвитку.
     
  11. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Ну так! Але чи потім не виростуть неробами? Маю багато прикладів, коли мами з синочками панькалися, а коли сини повиростали, то не можуть зупу собі загріти, чи поприбирати...
    Думаю, з дитинства треба залучати, але в розумних межах!!!
     
  12. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Я теж любила малювати і подобалось навчатись, але був певний період в житті, що якби не певний контроль зі сторони батьків, то б в художній не довчилась і школу запустила б...
     
  13. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Я впевненна що привчити дитину до певних обов"язків можна лише власним прикладом.
    От ,наприклад, завжди роззуваємось біля вхідних дверей на килимочку і поряд скдалаєм взуття. Сашка то на автоматі бачить щодня і сам робить так само.....а коли , бувало, прилітаєм з вулиці, десь бігом роздваюсь ( бо в Т хочу:)) і кину свої капці посеерд коридору, то вже малий мене поправляє що так не можна.....
    Останнім часом зауважила,що Сашка прибирає зі столу після того як поїсть...несе мені то все в мийку....
    Дуже багато бере з садочка- перед сном поскладати речі на стиульчик, завжди вивернути колготи на лице...
    З іграшками тяжче:) але то майже у всіх так...складаєм лише з моєю допомогою.....

    Але я проти щоб з маленткого дитину нагружати якимось обов"язками....прибрати за собою- так, а все решта дитина сама потім навчить=ся на прикладі батьків
     
  14. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    поприбирати? а коли вони вчаться тримати свої речі в порядку, це що, панькатись?
    зупу загріти? я вже про це писала.... найкраще навчання, на мою думку, це спільна праця, а не ставити дитині в обов"язок самому гріти собі зупу. І ще гарно написала Каті про власний приклад.
     
  15. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    згідна, все треба робити разом і показувати на власному прикладі, але не робити самому, а дитина - тільки бавитися, розкидати...
     
  16. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    погоджуюся, але до якого віку?
    Коли дитина вже знає і вміє робити, продовжувати робити з нею удвох? До заміжжя?
    коли давати дитині зрозуміти, що від її дій залежать інші? Що вони на неї розраховують?
     
  17. katrinka

    katrinka Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    моєму сину вже майже 5, в його обов"язки входить тримати у порядку свої іграшки і все що рознесе по хаті занести на місце, бо крім іграшок бавиться практично всім що є під руками, потім дивуєшся чому журнали у ванній, подушка з вітальні в кухні на столі, крісло з вітальні на веранді і т.д. я фізично за ним не встигаю то все складати, тому хочеш розносити- вмій поставити на місце. іноді треба нагадати кілька разів, але складає. до хатньої роботи не кличу ніколи, сам проситься допомогти попилососити, посуду помити величезне задоволення, робить це добре, тільки я стою поруч і допомагаю полокати-складати, пилюку витерти. дозволяю (якраз дозволяю! бо коли просить мене ніколи не кажу, щоб робив це сам) самому робити собі канапки, тобто і хліб різати, сир, маслом мазати. дуже любить накривати стіл, навіть в гостях. як таких обов"язків більше не має, хіба бути чемним:girl_in_dreams:, решта все буде з віком добавлятись, поки не противиться бути моїм помічником, навіть дуже радий що допомагає.
     
  18. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    ви ж самі кажете - дитина. Знає і вміє - це одне, головне, щоб не відбити охоту, щоб дитині було цікаво це робити. Якщо зробити хатню нудну роботу її обов"язком, то ця робота їй спротивиться і вона буде йти на кухню (наприклад) з відразою, "як на каторгу". До якого часу - не знаю, але бачу, що навіть мій старший, ще не настільки дорослий, його явно ще зарано грузити дорослими обовязками чи почуттям того, що на нього розраховують у допомозі хатньої роботи.
    Батькам варто не забувати, що ці діти ще розраховують на нас, їм потрібна наша підтримка і допомога, їм потрібно відчуття захищеності і не довести до того, що діти в такому віці обізляться і не будуть мати до кого прийти навіть побалакати через відчуття того, що не виконують наших сподівань чи не можуть зробити все "по-дорослому"
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    Не навчиться, не вірте. Як не навчите змалку то так і буде.
    Коли почитани, а чим швидше тим краще, бо он ми не дуже свого сина до роботи женемо і бачу що росте собі он такий - дай, подай.
    Чи повинні відрізнятись? А не дуже... я заставляю однаково що сина що доньку замітати в себе в кімнаті, застеляти ліжко і прибирати за собою після того як зробив уроки і брудні речі кидати в ящик з пранням а не залишати по-цілій хаті. Я дуже воюю зі своїми за моду де їм там і гаджу. Мають прибрати за собою тарілку.
    Всіх вчу, що як мама приїхала з закупів легкі кульки вони несуть додому а важкі то я вже сама. Наразі не виносять сміття, але думаю що ще замалі волочити вниз по сходах важкий мішок, хоча он пляшки з під води, соку і молока вони можуть винести. Заставляю пилісосити, хоча син пручається бо легше посидіти тєлік подивитись.
    А чи залучати самих маленьких? Так! Я вважаю що треба бо он бачу що моє мале бистре до того аби мені насмітити а прибирати має мама, а це неправильно. Воно насмітило і то мале має прибрати. Я ж не швабра аби постійно лазити по-хаті з відром і стиркою в руках.
    Вчора дивилась суперняню - британське шоу, і взяла для себе багато розумного. Причина наших невдач (моїх особливо) є в непослідовності, бо нераз виходить що роблю наскоками а треба постійно, щоб вони знали що мама думку не змінить і вже. Т

    ---------- Додано в 15:17 ---------- Попередній допис був написаний в 15:12 ----------

    Самому загріти зупу також треба вміти але не в 5-ть років, погоджуюсь. Діти повинні знати обов’язки незалежно від батьківської любові. Тобто любов і почуття захищеності нічого не мають спільного з дитячою домашньою роботою. Певно, що коли малечі 3 рочки то її саму не поженеш на вулицю сміття виносити але забавки вона сама може поскладати, без маминої допомоги. Моя може, он правда не хоче і втікає бо знає що можна мамою маніпулювати і мама ІТАК все поробить. А якраз такий підхід не правильний бо потім виростає дитина якій всеодно.

    Це треба зробити її обов’язком але при тому все треба робити з любов’ю і великою шаною до дитини як особистості бо тоді й справді буде як ви пишете - спротивиться на все життя.
     
  20. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї