Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем natorella, 26 Червень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    так-с. кажись є діагноз.
    зараз знайду в Тані статтю.

    !знайшла!
    Світланко, почитайте тут - Сонна дитина або синдром "гарного малюка". Мені щось схоже на вашу ситуацію.
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2009
  2. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А пологи якими були? До речі, ви пробували техніку стискання грудей?
     
  3. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Дякую! ЩОсь таке і було, але не на стільки погано. Статтю цю теж читала ще раніше. Але ж зараз в іншому причина.


    Пологи були майже ідеальні. Стискання грудей пробувала, на першому місяці трохи допомагало, а зараз - абсолютно не до помагає. Але це і без потреби, бо буває, що молочко аж смо ллється, а малий трохи посмокче і все.
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    ну що ж. ось і я тут.
    але, на щастя, вже з "розруленою" ситуацією.
    Велике Спасибі від нас з Тарасиком Галі за телефонні консультації!!!
    викладу свій досвід - може кому стане в нагоді.

    Ми всім сімейством поїхали на кілька днів погостювати до свекрухи: багато місця, багато няньок - на перший погляд рай. Але не все склалось як гадалось. Ті кілька днів виявились для мене пеклом - Тарасик відмовився від грудей. Їв лише вночі, на моє щастя. Перші дні я не могла зрозуміти що трапилось - дитина капризує і заспокоюється лише (!) на моїх руках. Спить теж виключно на моїх руках.
    Після розмови з Галею розумію, що від зміни обстановки та великої к-сті усю-пусюкаючих облич дитина дістала стрес і заспокоєнням є лише мама (ну це в принципі нормально). На вечір закриваюсь з малим в кімнаті і не вихожу з ним ніде по дому. Починаємо гарно смоктати цицю і так засинаємо.
    На ранок мамуська розслабилась, вирішила що вже адаптувався і знову йдемо "в люди". В результаті маю концерт ще гучніший (ну як до мами з першого разу не дойшло, то що залишається?)
    Загалом це все завершилось тим, що під гучний плач-крик малого терміново збираю усі манатки і швиденько їдемо додому. Вдома Тарасик порозглядався довкола і дещо розслабився. Потрібно було ще 3-4 дні перебування вдома аби ми зараз вже на 90% нормально смоктали цицю.
    Намахалась та замахалась я вам скажу сильно, ну але буду знати на майбутнє.
    Весь цей час в голові вертілось одне запитання "Як заспокоюють дитину коли вона не смокче груди??" Носила малого і люляла до стану "майже спить" і тоді підсовувала груди. Фокус спрацьовував не завжди і не з першого разу. Зазвичай починався знову плач і вигинання.
    Одного разу я мало не зірвалась на істерику - це реально треба мати сталеві нерви і витримку! Правда думок про суміш в моїй голові не проскакувало. Єдине, що обдумавала "Може б то зцідити і дати зі шприца?" але до того теж не дойшло, дякувати Богу.
    Ще хочу зауважити для мам, які можливо стикнуться (а краще не треба) з подібною ситуацією (відмовою). Оскільки лактація в мене вважаю налагодилась, то відчуття наповненості грудей у мене немає - молочко прибуває коли маля смокче. Отже по спокійному стану гредей можна б було зробити хибний висновок що "молоко пропало" і від того такі викрутаси. Якби я не мала успішного досвіду годування Павлуся, то можливо б Тарасик зараз і цмокав суміш з пляшечки. Але мама, дякувати Богу, ДП, Тані Яремко (знайомство з нею перевернуло мої погляди на ГВ) та Галі за поточні консультації, вже теж битий боєць і тому ми впорались. Але боротьба була важка і запекла.

    Бажаю всім успіхів і не стикатись з подібними ситуаціями!!
     
  5. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    в нас знову відмова :sad: Підозрюю що байкот на цей раз із-за моїх візитів до стоматолога. Як повернулась востаннє, то грудей не взяв і витримав інтервал до 5 годин (!). Із-за цього маю лактостаз. Т 39. Одіту під одіялом колотить страшне. Голова тяжка і практично не "варить". Груди частіше ніж за 3 години малому не впихнеш :sad: Вже хотіла писати оголошення на ДП "Позичте на півгодини дитину, котра файно смокче груди - для подолання лактостазу". Перечитала всі рекомендації - ніби справляюсь: трохи росмоктує малий, решта намагаюсь цідити "хвиру" грудь.
    А от відмова і ті верески мене реально вимучують і пригнічують морально :sad: Що робити? які методи "боротьби"? І куди подіти Павлуся аби налагоджувати наше ГВ? Адже тет-а-тет з Тарасиком мені не вдасться бути :sad:

    ---------- Додано в 23:58 ---------- Попередній допис був написаний в 23:11 ----------

    Танічка, це посилання в мене не працює :sad:
    дайте ще щось почитати , бо руки просто опускаються :sad:(((

    ---------- Додано в 00:08 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:58 ----------

    От в нас почалось на стику 3 і 4 місяця. Жодних пляшечок чи дурників. Недавно почались пальці. Практично від народження виробив собі графік, на всі мої вимоги годуватись частіше - глухий номер. Вночі інтервали від 2 до 5 годин (як коли), але в середньому від 12 до 7 ранку 3-4 годування. Вночі ТТТ їсть нормально. Максимально постійно (наскільки це можливо з 2 дітлахами) на руках, постійно в контакті. Гуляємо в слінгу - візок вкрай рідко і на вимогу бабусі.
    де помилка, що і де не так рпосто не знаю :sad: чи це він на шум/гам від Павлуся так "негарно" реагує.
    доречі, в перервах між годуваннями пальці практично не смокче. А коли починає смоктати пальці чи облизувати мені плечі сміло даю груди і, зазвичай в такому випадку, їх бере. Але це він вже в стані "напівсон". Бадьорий груди не бере. І інтервал вже спеціально відслідковувала по 3 години в середньому. Але заміну пальці на груди треба робити дуже швидко, миттєво. Інакше починається вереск і плачі.

    ---------- Додано в 00:11 ---------- Попередній допис був написаний в 00:08 ----------

    Павлусь мав "нюх" на груди, на молочко. Він вночі на запах міг найти і сам взяти. А тут треба під ніс засунути і то прямо в рот, інакше вертиться і починає ревіти бо нема. А як почались рьови, то вже мус підіймати і ходити колисати/заспокоювати і тоді знову давати груди.
     
  6. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Ой, Ануточко, як я вас розумію. В мене з Даринкою були постійні відмови, при тому що я стільки всього знала, і все було так як би мало бути. І мені не вдавалося засісти на декілька днів з дитиною в "гніздо", бо ж троє інших дітей потребували мене також, хоча я максимально носила її в слінгу, щоб була весь час зі мною. Я дууууже по цьому поводу переживала, але зараз розумію, що моє переживання ще додавало до проблеми, бо я замість того, щоб заспокоїтись, наполягала на смоктанні. Даринка була обсолютною протилежністю Денискові, який смоктав завжди, де б йому не запропонували, в любому місті і в любому положенні. Скажу чесно, здавалося ще трохи, і я здамся. Але шукала підтримки в консультантів по телефону на той час, це дуже допомагає, коли ти з кимось говориш про проблему. Тому зараз хочу вас підтримати, наберіться терпіння, ви справитесь, ваш малюк все одно не має іншого вибору, як тільки груди. Ми з Даринкою просувалися вперед, хоч і час від часу все повторювалось. Але ви справитесь. я знаю, що ви це знаєте, але дуже часто мами, які багато всього знають про ГВ можуть самі собі проблеми "надумувати", починають переживати і боятися, а діти то дууже відчувають і фактично відповідають нашим очікуванням. Принаймні в мене саме так і було. Я почала боятися всього: поїхати в гості, чи щоб гості прийшли до нас, боялася йти з нею гуляти, боялася, коли вона починала плакати, а груди не брала, боялася в лікарні (ми пару разів за перший рік мали обструктивний бронхіт), коли хтось з лікарів оглядав її. Тому що все це могло бути стресом для дитини. Мені здавалося, що саме це стосується мене і моєї доці. Але так не можна (це я вже тепер розумію). Так що ж тепер - не мати інших дітей, не ходити в гості, нікуди з хати не виходити? Це я до себе говорю.
    Тому, якщо має місце відмова, в кожній конкретній ситуації, ви як мама справитесь найкраще, ви знаєте що робити, просто трохи часу і терпіння.
    Я розумію, що груди не терплять, але постарайтеся заспокоїтись. На сон і після сну, вночі, думаю, проблем немає. Дитинка прикладається без проблем в ті моменти. Хай вони тривають чим подовше. А поміж тим - в теплий душ, масажуєм акуратно, зціджуєм (прямо в душі) наскільки це можливо, потім холод прикладаєм, щоб набряку не було.
    Так що тримайтеся, Ануто, все буде добре!

    ---------- Додано в 00:34 ---------- Попередній допис був написаний в 00:19 ----------

    Ануто, все так самісенько і в мене було. В чому я тільки не шукала причини, і в принципі їх можна було знайти, але вже в такиииих дрібницях, що я ж кажу хоч на вулицю не виходь. Так, причина можливо була. Саме цікаве, що вона виникла там, де ти максимально правильно все робиш. Ніби все знаєш, всіх правил дотримуєшься, а тут таке. Що стосується мене, то мені здається, що моя помилка як раз була в тому, що через надмірне переживання з приводу небажання дитини прикладатися часто і на мою вимогу, я просто далі наполегливо пропонувала груди, занадто наполегливо, там, де треба було почекати. І в такі періоди ми годувалися в основному на сон, та старалася спіймати момент після сну, хоча не завжди вона брала після сну. Вночі все було нормально. Признаюсь чесно, відмова остаточно відступила після того, як Дарині виповнилось 9 міс. Після 9 міс. дитина починає "любити" груди, тобто любити свідомо. Я про це знала, і це був насправді переломний момент. Так було в мене.
    Я знаю, що то важко, але спробуйте відпустити ситуацію, давайте груди на сон і після. Якщо позволяє ситуація можна лишати груди відкриті, щоб малікові доступ був до них вільний, але не пропонувати. Так можна робити, коли просто лягаєте на диван побавитись з дитиною, груди нехай будуть відкриті, малюк може захотіти прикластися, нехай це буде навіть хоч на декілька секунд. Це вже дуже добре.
     
  7. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Наталю, велике спасибі за слова підтримки!
    я вже неодноразово думала, що потрібно відпустити ситуацію оскільки своїми переживаннями лише нагнітаю. Ось і вночі, прочитавши ваш допис, подумала "Дійсно. треба заспокоїтись та відпустити". Але коли настав ранок і звову ці плачі.... як же важко зберігати холодну голову в такій ситуації :sad: я просто катастрофічно не переношу дитячий крик/плач. в мене серце крається на шматочки і втрачаю самоконтроль. не можу я це чути.
    але будемо намагатись справлятись оскільки іншого варіанту в нас немає. тримайте за нас кулачки.............

    ---------- Додано в 11:36 ---------- Попередній допис був написаний в 10:40 ----------

    ніби перша перемога ТТТ
    інтервал вийшов понад 4 години. як пропонувала раніше - був вже знайомий концерт, одразу ж забирала і танцювали далі. Врешті взяв грвди спокійно і саме так як я того хотіла. Нарешті мені не треба було вигинатись в акробатичну позу і повзти разом із ним в невідомому напрямку аби циця була під носом. Після годування заснув. Як довго проспить - не знаю, але буду намагатись тримати позицію до кінця. дай Бог нам сили!

    єдине питання:
    дитині не є шкідливими отакі великі інтервали між годуваннями? як трошки схудне із-за цих випендрювань, то не біда, надолужимо. Лиш би більшої біди не було
     
  8. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Ануто, я теж переживала за це, хоча Дарина в 3 міс. важила 8 кг. Якщо малюк гарно набирав напочатку, то запас точно буде. Знаю, важко вичікувати, але час сну все одно прийде, і малюк обов"язково поїсть.
     
  9. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    І в нас почалося.... :girl_sad:Ніколи не думала,шо моя дитина буде відмовлятися від грудей. Цілу минулу ніч ми не спали,дитина постійно плакала,заспокоювалась лише якшо взяти в слінг і танцювати взад-вперед по хаті,вона періодично засинала,при кожній спробі перекласти будилася знову і далі плач. Груди не хотіла брати майже добу! Я вже зі страху обезводнення давала їй з ложечки трошки води,вона її пила так виглядало,шо з задоволенням(десь одна-дві ст.ложки),а від грудей вперто відмовлялася... Дурака не маєм,з пляшечки не їмо,спимо разом,виключно ГВ. От тільки з годину тому мені вдалося її погодувати.Переживаю дуже але вірю,шо ми справимся. В нас вчора гості були,небагато але весь день,в хаті дууууже жарко,з"явилася пітничка-може шось з того і стало причиною?,а взагалі останнім часом Тая брала груди дуже під настрій... Ми ще й в Карпати з понеділка зібралися,вже навіть не знаю,добре то чи ліпше не їхати?.. Від лактостазу мене рятує Софійка,хоч то добре.
     
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Ная, як ваші справи?
     
  11. Януся

    Януся Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Дівчата, підкажіть, може в когось таке було... Як ви виходили з ситуаціі. Януся (1,1 рік) не бере груди вчора від 16:00. Ні на сон, ні у сні, ні вранці не взяла. Вечір вчора завершився істерикою, бо я її підколисувала і пхала груди. Так і заснула вперше не посмоктавши. Я у розпачі... Вже змучила маму Нату своїми дзвінками...
     
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Мар"яночка, розумію, що вам дуже важко, але будь ласочка, візьміть себе в руки, я думаю, все має встати на свої місця. Причину встановити важко, бо вона ніби хоче, знов ж таки, можливо дійсно щось в неї в ротику є, що їй болить, хоча з іншого боку, то дитина би це також якась капризна була. Одним словом, будьте з нею весь час, робіть спроби дуже акуратні, я би навіть казала, щоб вона сама була ініціатором, а на сон так як говорили - заколисувати, спробувати акуратно на півсні пропонувати. Якщо не виходить - обов"язково зціджувати, щоб з грудьми не було проблем. Тримаємо зв"язок для підтримки, все буде добре!
     
  13. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    і хто мудріше за консультанта шось скаже?? шо наталя радила, шо сказала? сказал шо то криза?
     
  14. kljysochka

    kljysochka New Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    почитала ваш допис в другій темі...я мислю, шо то через стоматит, якшо то справді він!ви колись таке мали? а я мала! жестяк!!! ликнути нереально НІЧОГО!!! постійно нєжно пропонуйте груди і лікуйте стоматит, цідіть. як троха їй мине, то все налагодится!!! успіхів!
     
  15. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    подружка подзвонила, каже що дуже мало молока (дитині 1 місяць), бо мала весь час висить на циці, а сцідити пробувала-вийшло 20 гр. і вирішила що його не стає. я вже їй переказала все що тут читаю. а вона далі впевнена що дитина голодає. подумує про суміші:bad: як ще її переконувати незнаю..
    ой не там написала. видаліть хтось.
     
  16. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    перенесу коментар
     
    Останнє редагування: 6 Травень 2011
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Януся я розумію що це легко сказати ніж робити, але все ж таки розслабтеся, дитина має забути цю біль і дискомфорт який приносило їй смоктання грудей, і тоді вернеться довіра до грудей. Обнімайте дитину, перебувайте в тісному контакті із дитиною но зараз не пропонуйте груди, нехай дитина почне, а ви тільки слідкуйте за зміною поведінки і аж тоді запропонуйте. підтримуйте лактацію зціджування і не переживайте коли дитина вернеться на груди там швидко відновляється кількість молока. І у цей святковий День Матері хочу побажати вам мудрості, терпеливості і успіху :)
     
  18. Януся

    Януся Well-Known Member

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Таню і мамаНата дуже дякую за підтримку! Пішов вже 5 день без грудей... Психологічно мені дуже важко, це не може бути кінець. Поки що я ціджуся 5-6 раз вдень і 2 рази вночі. Вірю, що доня вернеться. Груди періодично відкриваю, Януся посміхається коли бачить і сьогодні навіть гладила руками. Вночі мене відпихає, що дуже образливо.... Чекаю змін...
     
  19. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    Ви молодець! тримайтесь! гв вартує того, щоб за нього боротись!
     
  20. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

    як у Вас справи? є якісь зміни?