Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    ще тіко скажи, що ви сирі даєте :girl_haha:
     
  2. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я думала що я одна така бідна, а тут виявляється що я не одна така, та й зовсім в нас не критично з харчуванням.
    Правда порівнюючи з попереднім літом Гриць дуже врізав собі раціон ягід/овочів, але не критично.

    Було дуже важко коли не могла його нагодувати, і чим більше старалась - тим гірше виходило. Тоді заспокоїлась і почала значно рідше пропонувати їжу. - Тепер їсть 3 рази + перекус після обіднього сну, і проблем стало менше. Деколи навіть сам може попросити їсти.

    Є улюблені страви, рідкого - дуже важко просити їсти, я вже змирилась що борщ готую тілько для нас з чоловіком. Надіюсь то переросте...
     
  3. Liliya Shukh

    Liliya Shukh Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    в нас практично проблем з годуванням немає, даю синочкові їсти коли він просить, не намагаюся напхати через силу (як би це хотіли зробити бабусі), але важить синочок досить мало в 1,4 роки - 10кг
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Мабуть треба визначитись - або мама довіряє дитині, і обмежує дитину від шкідливих продуктів забираючи їх з раціону сім*ї, а далі слухає побажання дитини.

    Бо організму таки видніше (здоровому!). (Про харчування печеньками і цукорками не пишіть - це цукор, ароматизатори , підсилювачі смаку, тому тут потрібне розумне втручання дорослого). І бажання жирного, і смаженого (замініть на печене!) є нормальним, бо холестерин потрібен для росту і розвитку мозку. (Смажена картопля, масло, шкріка курки/мяса, сметана, яйця ). Організм адаптується до жирного. Квашена капуста, огірки , сіль, перець, лимон, хрящики на кісточках - мікроелементи і мінеральні речовини для росту кісток і зубів. Дитина їсть тоді, коли хоче, що хоче, скільки хоче.

    Або мама нав*язує те, що вона вважає правильним. Якщо мамині уявлення не співпадають з бажаннями дитини, то без ламання тут не обійдеться. А в майбутньому посиденьки матимуть ще одного дописувача в темі про Психлогію харчування.
     
  5. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Повністю погоджуюсь. Коли малому було 2,5 роки дала попробувати три ложечки грибної зупи, то мали сильне харчове отруєння :sad:
    Що стосується самої теми, то в мене з тим проблем Слава Богу немає, бо діти їдять порції більші , ніж я сама їм:8:, звичайно, що були періоди коли старший не їв чогось, бо там побачив помідорчик, чи якусь зелень і навідріз відмовлявся їсти, але він це все з часом переростає і їсть практично все і завжди, молодший теж великий любітель поїсти. Але навіть як є періоди що хтось не хоче їсти, то абсолютно з цього проблеми не роблю, як проголодаються , то обов"язково попросять.

    ---------- Додано в 10:21 ---------- Попередній допис був написаний в 10:09 ----------

    Ще хочу запитатись дівчат хто робе своїм дітям меню на тиждень? Моя свекруха мене вже замучила, що я мушу писати меню для дітей на цілий тиждень, і кожний день готувати дітям повний раціон і не дай Боже там небуде три рази в тиждень риби:8: Це звичайно все супер, але навіть якщо б я була не працююча мама, то для мене це трохи нереально, я звичайно контролюю, щоб діти отримувала всі вітаміни протягом тижня, але кожний день по три різні нові страви це вже слішком...
     
  6. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    в мене доня казала, що вона не корівка травичку їсти, але розказували яка зелень корисна і як вона від неї швидко виросте сильною, здоровою, то відсуває через раз тепер. Син лише тепер почав картоплю з кропом їсти, теж казав, що то картопелька з травичкою і він таке не любить.

    ---------- Додано в 13:29 ---------- Попередній допис був написаний в 13:25 ----------

    я ні, для мене то заскладно
     
  7. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    а чого вже тільки для дітей, тоді на всю сімью меню робити, чи повноцінно харчуватись треба лише дітям?
    Хотя думаю що з харчуванням у вашій сімьї і так все в порядку :)
    к слову про рибу - Юлька рибу не їсть взагалі, ніяких морепродуктів чи риби. Да і ми з чоловіком якось по тим продуктам не особливо виступаєм. І нікому нічого не бракує :)
     
  9. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    у моєї свекрухи глибоке переконання, що якщо дитина не буде їсти риби, то в дитини буде погана пам"ять:connie_pull-pigtail, але то таке ми рибу любимо, тому і так її готуємо.
    Та я вже колись пробувала такий експеримент, бо впринципі сама ідея не погана,
    але чомусь не слідувала я цьому меню, бо то не було часу приготувати, або виникали якісь інші побажання:girl_in_dreams:
    Що до теми, то ось ваша Юля наприклад не їсть риби , а мій старший не хотів взагалі їсти ягід таких як малини, суниці і чорниці і коли на них був сезон, то мені "виносили мозги" , що якщо дитина не буде їсти ягід, то буде хворіти цілий рік:8:. Тому я почала пропонувати Артуру різні варіанти подачі ягід (із сметаною, цукром, йогуртом), але він всеодно їх не хотів. Я така людина, що довго вмовляти не буду, нє, то нє, тоді сама з"їм:girl_yes: Ну коли приходила мамам і питалась Артура скільки і яких ягід він з"їдав, і цей відповідав, що ні скільки, то у нас починалося ШОУ:girl_crazy:із словами "Смотри Оля, как правильно надо кормить ребенка!" і вдію почали іти пісні,підтанцьовки, віршики, великі обіцянки про машинки , цирки і цукерки:dance2::nyam2:. В результаті, малий таки з"їдав цілу тарілку ягід без ніякого задоволення, таке враження, щоб тільки "бабушка" відстала, в результаті чого вона гордо стояла і дивилась на мене звисока із задоволенням , що місія виконана, а я стояла і думала, кому було потрібне це ШОУ? Артур всеодно ще довго не любив ягід, до того моменту, як я не запропонувала їх його брату, який з задоволенням почав їх наминати, а за компанію і старший теж :pardon:
     
  10. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Оля, в нас ягоди їм в сімї хіба я) Старша ягоди вживає хіба в кампоті, ну не любить і все. І все в нас нормально)
    А як бабця хоче харчуватись настільки правильно, то екхай готує і приносить.
     
  11. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Сюзі, якось мені оці два речення дуже співзвучні і тотожні. Просто під іншим соусом.
    Більше цікавить питання "як" технічно перевести дитину в площину комфортну і для неї, для її здоров"я, і для всіх членів сім"ї.


    зараз я сама для себе шукаю інформацію як відучити дитину акцентуватися на змісті їди. Це для нас ,на фоні відмови від садочкового харчування і голодування ,зараз найважливіший момент. Не зациклююсь на кількості їжі, тільки на якості ( н-д, якщо жирне- то якісно жирне, якщо солодке- то якісне солодке,) і , хоча би, більш- менш, систематичності, так щоб в шлуночку щось булькало)), щоб не була категорично голодна.

    Отримала такі поради: не говорити про їжу взагалі. Ні про хороше, ні про погане, ні про користь\шкоду, смак\несмак і т.д. Просто вживати, не обговорюючи ніяким чином те що вживаємо і сам процес. За столом не говорити про їду, не обговорювати її.Ніяким чином в маніпуляціях дитиною не використовувати щось пов"язане з їжою. н-д- цукорок після їди, не поїж- не підеш, поїж -підеш, а також- підемо в кафе з"їмо щось смачне, якось так.
    По пораді Сюзі будемо вставати раніше, для розкачки, щоб встигнути поїсти перед садком.
    Коли почала включати словесний фільтр- зловила себе на тому скільки разів ми згадуємо про їжу, без потреби...
     
  12. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Оль, я впринципі з цього теж велику проблему не робила, після прочитаної теми, то мені взагалі здається, що мої діти просто супер-пупер харчуються:girl_yes2:
    Так вона деколи готує і приносить, і я впринципі не проти, але десь в глибині душі, чомусь це задіває мою самооцінку:girl_in_dreams:
     
  13. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?



    одна моя коліжанка має 3-х діток, одне ще немовля, як наш Андрюша, двоє старших на даний час мають 3,10 і 2,1. Так от старша доня харчами перебирала довго і нудно, допоки до мами не дйшло що треба створити конкуренцію. Тепер вона їм дає 1 тарілку і 2 ложки. І діти топчуть все не дивлячись...

    Юлька моя з ягід їсть виключно малину, і то коли вона не з дачі, а куплена на базарі і бабусі у лоточку, і тільки тоді коли вона ще з хвостиками (і ті серединки ще не вийняті) :connie_pull-pigtail в неї сам процес - виймати серединки і їсти ягідки...
    Всі решта ягід вона не їсть. Але от минулого літа якось ми пішли за компанію на якусь зі сліногфорумівок. А там мама одної дитини принесла червону смородину в лоточку, ну щоб дітки собі поїли.... я не знаю скільки вдалось поїсти діткам, але Юлька наша загребала з того лоточка цю смородину жменями, за компанію добре пішло. Я, направду прозрівши, на наступний день попросила бабусю привезти нам з дачі смородини.... ну і прийшлось зварити з неї компот, бо Юля вже вдома їсти її не хотіла і не хоче до сих пір.
     
  14. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Можливо Вам допоможе, але маю теж коліжанку, в якої мала відмовилась їсти, то їй трохи допомагає такий спосіб. Вона пропонує своїй доці сісти за стіл із своєю улюбленою іграшкою і покормити її , бо ляля голодна, а заодно і показати лялі як треба правильно їсти. Вона каже, що дуже допомагає, то що потім ляля вся в зупці, то таке:connie_pull-pigtail, зато доця хоч пару ложок , але з"їдає:girl_yes:

    ---------- Додано в 12:12 ---------- Попередній допис був написаний в 12:03 ----------



    Ти знаєш, я взагалі четверта дитина в сім"ї, і в нас в плані харчування був дуже поширений девіз :"Хто не успел, тот опоздал", але навіть при цьому я дуже добре пам"ятаю, як не любила докторської ковбаси із салом, і щоб її з"їсти пів години викулупувала сало:connie_pull-pigtail, а перші страви їла тільки в тому випадку, якщо мені дозволяли іти погуляти:girl_yes:
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Різниця в ширині рамок. В першому мама забирає з дому солодке, хімію і дитина їсть з того, що лишилось те, що хоче, тоді, коли хоче і стільки, скільки хоче.
    В другому мама переконує, що дитина має їсти зупку, що морква корисна, від кашок ростуть велииикі і сильні.
     
  16. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    отак саша казав, шо суп з кров*ю їсти не буде)))
    кажу - то не кров, то буряк,а він - буряк з кров*ю???
    але як сказала шо є борщ і макарони, то вибрав борщ

    аналогічно
    цього року на селі дали саші волю на попастись))) сам зривав і їв і ложками
    +++ помітила, якшо сашу випитувати шо він буде їсти, то він заплутується і починає капризувати
    а якшо приготувати і ніби мєжду прочім сказати - йдем їсти - сідає і їсть
     
  17. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    не захоплююсь комаровським, але трапився на очі його адекватний коментар щодо поганого апетиту в дітей і біодобавок.
     
  18. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    випадково натрапила на тему. Моя Софія їсть все і всюди, проблем нема, не хочеш їсти, не їж. не хоче їсти з того, що готове, є сухофрукти каші їсть, зупи(дуже рідко якоїсь зупки не хоче), молочку їсть, зелень, цибулю і зелену і таку, овочі нормально, рибу, мясо і нове любить пробувати...
    А свекруха мене запевняє (і всіх навколо, хто не знає), що мала дуже-дуже мало їсть. їсть в них мала чуть-лі не круглодобово, бо вона росте,їй тре багато їсти(то за нею ходить свекруха з ложкою і примовляє, припрошує,коли та не хоче, але це буває рідко, бо вона завше хоче...)добавились- мала до них не хоче йти і не хоче щоб бабця приходила, хіба, як не буде заставляти.
    в нас бувають дні, коли дитина нічого крім яблук не їсть, або цілий день тільки пє.
     
  19. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Навіть якщо попросить один раз за день?

    В мене ще питання що робити, якщо дитина не хоче їсти САМА ложкою/вилкою?
    В садочку його годує дівчинка Оля. Вдома - я. Сам - може зїсти 3-4 ложки (і то під настрій).

    Гриць загалом в нас педант - деколи здається що не їсть, бо боїться вимазатись...
     
  20. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    То значить ми не одні такі))). Хоче мед та не бере- бо то блек (брудий буде типу))) ).
    Це НОРМАЛЬНО. Тим більше що він в садок ходить. Так він увагу добирає. Так що годувати\одягати і ще всіляку роботу по самообслуговуванню дітям бажано давати поки вони її просять.