Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Не знаю про які ви садки говорите, але в нашому такого точно нема.
    Мій Святослав не дуже то перебірливий, але отакої "калапуці" з розлізлими макаронами, розвареними синіми кашами і т.п. точно б не їв. В нас взагалі макарони часто роблять самі (домашня лапша). Те що він не їсть дома- хліб з повидлом для прикладу не їсть і в садку. Все решта- за милу душу. Правда дома набагато більше перебирає харчами, а в садку як заходила декілька разів під час їхнього обіду, то чемно доїв перше, друге, попив і тільки тоді дався забрати додому.) Так само і полуденок. Не піде поки не доїсть. Тому роблю висновки що не смачним воно не є. Тай на вигляд досить апетитно виглядає і на запах нормальок.))
     
  2. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Отже, моя історія :).

    Це все, дівчата, пишу для того, щоб пояснити, що таке в моєму розумінні "батьківське фанатичне ставлення до їжі" і до чого воно може привести.
    Якщо ви бажаєте своїм дітям добра, то не пхайте в них те, чого вони їсти не можуть і навчіть їх що таке харчуватись правильно змалку, щоб вони і в дорослому віці розуміли коли вони голодні, а не їли бо так треба.
    Я не кажу про всіх, але добре знаю батьків, які вважають, що дитина голодує, хоча їсть вона нівроку, намагаються нагодувати в будь-який спосіб і постійно. Так моя мама взагалі в шоці від того як їдять мої діти і ми під постійним контролем зі всіма "прєлєстями" і якби їй дати волю, то мої би їли цілодобово!
     
  3. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Вечір. Сьогодні. Львів. 2012.))
    Прийшла Мар зі садку, ходить голодна. Вхопила хліб - ок.
    Суп будеш? щавлевий! ні. ок.
    А що будеш?
    Смажену картопельку.( від цих слів мене вже ( умовно) підкидає)
    пішла в холодильник заглядати. Нічого не сподобалось. (Смаженої бульби там не було)))
    Трохи псіхує.
    Напилася компоту. Ще напилася. Ок.
    Я стала виймати з каструлі овочі на вінегрет ( захотілося зимової салатки).Покликала різати, чистити, принесла цибульку мені, дістала з банки квашені огірочки. Бачу, дитина слюнями заходиться. Може картоплинку з"їсиш- з"їм, може бурячка? так. може моркву варену попробуєш? так! а цибулі до того? так!А огірочок квашений? ага! Вобщєм з"їла скільки хотіла і що хотіла, а вже мамачька то давольна як слон))) Думаю, навіть якщо зранку псіхуватиме на рахунок їжі то я вже спокійна, дозу дитина получила, до завтрашньої вечері протримається.
    Нє, дівчата, буду я з тим боротись, розслаблятись не збираюсь, буде моя дитина нормально їсти)) Буду і завлікати, і припрошувати, і всякі фіглі придумувати))))) Ажіотаж- таки так, є, бо і казочку до їжі, і ура-ура, і молодець, процес відбувається. Сьогодні з овочами теж була ціла історія, і хто їх їсть і хто приніс, і як ніс ,і для кого....та мама зробила свою чорну справу, впихнула в дитину таки те , що треба- а далі, хоч їж, хоч не їж, роби що хочеш. Жар- ту-ю!
     
  4. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я аж сама зраділа, цілий день сьогодні думаю про вашу Марусю і уявляю як то коли дитина голодна, але не їсть, і що би я робила в такому випадку. І робила би напевно так само як і ви, шукала би ненасильницькі методи, бо коли дитина голодна їй треба допомогти.
     
  5. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Рано радувалась я , у малої рвота.
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Мамця перегодувала. Забагато всього впхала на раз.

    Доречі мої їдять, як то називається, роздільно і тоді їм добре. Моя Андріася нині з’їла коло мами, поки мамуля жує шпинат, бо ніхто інший в родині того не хоче... Так от, малеча з’їла коло мами тарільчик борщику, АЛЕ - бульбочку відтіля витягла, і з’їла окремо. Моркву відібрала, і не їла. Горошок витягла. Одним словом з’їла лишень водичку, без сметани, з бурачком. Потому пізніше тато зварив макарони з сиром, і вона то з’їла.
    Макарони з сиром в нас всі їдять. То мамин порятунок, особливо якщо мамі треба кудись піти, як онто сьогодні на збори, а тато вдома і не знає чим дітей забавити. Забавляє макаронами з сиром.

    А Данило, то в життю не буде їсти м’ясо разом з бульбою. Бульба сама по собі, потому зачекає і з’їсть м’ясо. Але не дай Боже, аби на тарілці м’ясо доторкнулось до бульби. ВСЕ! Того ніхто їсти не буде. Та сама історія з пирогом і сметаною. Не мають права доторкатись. Покусаються. А він буде їсти пиріг і закусуватиме сметаною, але все має бути само по собі.

    Ой... а я тут вдарилась в здорове харчування, і бідні діти з чоловіком у мене сидять без хліба. Я знайшла в мами кусок батону, то вони всі як накинулись на нього, то думала, що буде война домова. :girl_blum:
     
  7. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Ух, перестрашилася я вночі...
    То була не блювота, а приступ печії. Я перше не розуміла що відбувається, бо дитина кричала і дерла собі руками рота, але не казала що її болить. Попила і трохи відпустило, казала що тошнить. Просто пояснити не знала як. Десь в третій ночі до мене дійшло. Дали Ренні (більш нічого не було)і все пройшло.
    напхати не напхала, огірків квашених дитина з"їла десь зо три, плюс цибулі кавалок.



    Але вже та мама, кругом бігом винна)))
    Таки винна, бо треба було поставити тарілку супи, дзявкнути, аби з"їло чудо, і дитина була б сита на раз, і в садок би пішли і не мали би вночі отаких історій.
    І не починати : а шо б ти з"їла, а може так, а може сяк, бла-бла, на твій вибір. Копен дупен, і вже, вибору нема.
     
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    А потім Ренні і зробити вигляд, що все гаразд?
     
  9. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    не було б ренні, а було б отак:

     
  10. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    )) Та, вже аж не так...
    Справді, важко знайти правильний важіль впливу на дитину в тому питанні.
    В мене якось так склалося, що коли даю їсти, то знає, що має їсти. Тобто: зранку- каша, до обіду якісь перекуси можуть бути, попити, на обід(обов"язково)- перше і спатки, після сну їсть, що хоче. На ніч- каша або, що ми їмо. З м"ясом, рибою- проблем нема. Фрукти- яблука, банан, апельсин. Дуже любить ягоди. Нажаль, тепер не хоче сиру домашнього
    Та все ж бувають дні, коли мушу "наполягати")

    Я не прихильник насильницьких методів але маю багато знайомих, яких діти проблематичні з їжею. Всі сюсі-пусі- результату- нуль . Бо в кінцевому результаті мама дає те, що хоче дитина:" Краще ніж нічо".
    Та завжди маю на думці слова шкільної вчительки:" Людина живе не для того, щоб їсти, а їсть, щоб жити" . ВІд цього відштовхуюсь але беручи до уваги, те що організму дитини потрібно і те і се для правильного росту і розвитку в цілому
     
  11. Alexx

    Alexx New Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?


    Мій малявчик останнім часом також відмовляється від їжі і перебирає деякими продуктами. Наприклад м"ясо не їсть зовсім.... рибу тільки дорогих сортів і то переважно червону, якогось хека не хоче ))). З овочами також проблема, огірки з задоволенням (сирі, квашені), буряк колись любив, а зараз перестав, моркву тільки сиру гризе... тай ще багато заморочок. Я щось тим всім не заморочувалась поки на цю темку не натрапила.... От тепер не знаю, що мені чекати від нього.... Такі примхи почались після відпочинку в Карпатах де нам готували. Там господиня любила все добряче посолити, а ми їмо майже не солене (раніше я думала, що ми їімо нормально солене ))))), а виявляється що ні). Ще там було багато смаженого і грибного (вдома йому такого не давала, тай сама не зловживаю). І малий відмовлявся їсти. Я спочатку забила, потім вмовляла хоть щось поїсти.... щось трошки їв, а потім напихався зеленими яблуками і аличою (бо їсть тільки кислі яблука, як солодке, то каже, що воно солодке і викидає). Рятувало те, що ми в господарів купували молоко свіже і він його пив з апетитом і заїдав хлібом домашнім (також пересоленим, як на мій смак). Я з господинею мала пару розмов на тему солення і блюд не доходило поки не занесла їй назад весь обід і сказала, що платити за нього не буду. Потім якість їжі покращилась, а примхи залишились. І набігувався, наплавувався за день і всерівно не нагодуєш.... Я насильно не пхаю, але скажу чесно, що бажання нагодувати є ))))). Колись зарікалась і казала, що не буду заставляти своїх дітей їсти )))), бо мене в дитинстві заставляли і не дозволяли з за столу виходити поки не зїм (всерівно не їла і з скандалами виганяли ))) ). А тепер в мені бореться "мамашка", яка хоче нагодувати і "дитячі спогади" про заставляння.
    В принципі не нарікаю, але бачу тенденцію про яку описують тут мами.... і починаю хвилюватись ))).
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    так даємо
     
  13. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я якраз подумала, що мій Антон майже завжди приймає участь в приготуванні їжі коли готуємо і часто з того щось йому перепадає - морква, капуста, любить іноді сиру картоплю погризти. Сьогодні разом робили яблучні млинці, малий тер яблука на комбайні. З"їв із задоволенням (хоч він їх і не дуже полюбляє). А ще ми також з мамою часто гарно примовляємо-нахвалюємо їжу. Антошику то дуже подобається "ммм, вкусноооо, мама, а тебе вкусно?" )))
     
  14. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    гриби дуже важко засвоюються оранізмом, тому дітям до 7 років їх не рекомендують давати, оскільки лиш в 6-7 років формується травна система до кінця. найчастіші випадки отруєння грибами трапляються серед дітей, тому я зачекаю з грибами, і думаю, не багато втратимо.

     
  15. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?


    слідкую за темкою третій день і розумію, що зараз проблем у нас з їдженням практично нема, хоч син їсть не дуже і відповідно виглядає (в свої 7), але їсть регулярно і чим далі, тим більше сам розширює раціон. На тижні побачила, що їв яблуко зі шкіркою, чуть в обморок не впала, він до цілих яблук і близько не підходив раніше, лише чищені-порізані.
    Перебирання харчами почалось після півтора року. В 2 перестав пробувати щось нове і відмовився від м"яса, лише могла задурити перемеленим з супом в блендері і я погодувати маю.
    Думаю той блендер додав мені клопоту, бо довший час ніц не хотів жувати, він не давився, вмів і міг, але НЕ хотів їсти те, що шматочками і край. Моркву до сих пір не гризе. З донею я це врахувала, довго і так ретельно не молола, овочі - виделкою, з жуванням таких приколів не мали.
    Потім почалось: звари мені бульбочку-я вже хочу омлет-ні, вже хочу гречку- то не буду, я переймалась, щоб дитина не була голодна і виконувала забаганки. Той цирк припинив наш тато, прийшов і сказав, що в нас не ресторан, мама у нас одна, її треба шанувати, їмо те, що є. Ще зі мною була проведена робота, я змінила ставлення, дали дитині зрозуміти, що є межа. Побажання враховуються, але не в ту ж секунду. На обід борщ, хочеш омлет - буде на вечерю, не хочеш борщу, є ще таке з готового, не підходить - чекай вечерю і ніякого перекусу, з хати пропали всі печенька, з"явилось правило:
    В нас це подіяло, вередування відійшло, трапляється, звичайно, але то поодинокі випадки. Я намагаюсь не готувати того, що вони не люблять, якщо якась страва не пішла зовсім, то вона виключ. з раціону.
    Ще ми читали про травну систему, чому важливо для діток отримувати достатньо буд. матеріалу, про вітаміни і мікроелементи і він не так трагічно почав деякі продукти сприймати. Правда часто дістає допитуванням, що є корисного в тому чи тому, які там вітаміни, в результаті страва холодна і обід затягується.
    Ну і маю щастя, що обидвоє люблять молочні каші, хліб з маслом, сметану, це у нас є завжди і є альтернативою.
    З донею взагалі проблем нема, в тому, що не їсть ягід, з фруктів лише яблука і банани, а овочі лише варені/тушені, я трагедії не бачу. Зі старшим було схоже, але потроху проходить.
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

     
  17. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

     
  18. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Ба навіть до 12-ти років. І добре, що в моїй сімії ніхто грибів не їсть, бо боюсь їх готувати, а про те, щоб давати дитині - то й мови нема.
     
  19. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Напевно не через те, що травна система не досконала, а через попадання в їжу отруйних екземплярів грибів.
    Шампіньйони- цілком допускаю, що може дитина їсти, якщо хоче.
     
  20. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Напишу наш досвід, моя Іра з тих. що нагодувати було складно і нереально, памятаю, як я зачаровано дивилась на тих дітей які відкривали рота і диву давалась що таке буває.
    Так от, я теж пробувало трохи вгоджати, просити. наполягати, а потім плюнула. Іра не їла фруктів взагалі, практично овочів також ні. Їла тільки бульйон і борщ, картоплю товчену зі сметаною, каші і сирники, потім після 3-х зявились ще макарони але повністю відпали каші, це при повній відсутності перекусів, жила на молоці - перед обіднім сном 200 гр і перд нічним 200гр, і часто ще вночі стільки ж.
    Їсти ми почали трохи більше після 4-х, фруктів так і не їмо, зате почали пробувати мясо, рис, і щось нове може спробувати.