Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Lapatulya

    Lapatulya Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    В мене Яна м'ясо їсть, правда трошки, але їсть, переважно роблю котлети на пару чи фрикадельки з супу, але солені і перчені, також буженину чи шинку запечену, то це взагалі із задоволенням їсть.

    ---------- Додано в 15:25 ---------- Попередній допис був написаний в 15:19 ----------

    в нас також масло на йде на "ура", також його злизує з хліба, а хліб залишає
     
  2. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Що специфічного? мабуть те що їжа садочкова якісно ( в гіршу сторону) дуже відрізняється від їжі домашньої. І деякі діти, і моя зокрема, гірше ніж вдома їсти не хотять....
    І оскільки точно знають що вдома поїдять смачно і ситно, в садочку воліють взагалі нічого не їсти, чи їсти по мінімуму...
     
  3. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Що ви робити у цій гілці, це ж мрія , а не дитина :girl_wink:.
    Можливо, хтось думає, що я недоговорюю про раціон Мартина. Він їсть лише банан, молочну кашу- рис, пшоно чи вівсянка і картопляне пюре з огірком, інколи булочку. М"яса не їсть узагалі, ніякого, ні у якому вигляді. Ви вважаєте, що я фанатична мама, яка думає, як би то напхати свою дитину чи ,що я усе перебільшую і все чудово :girl_in_dreams:?

    ---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:39 ----------

    Певні, але ж не усі.
     
  4. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    А чому ти так вважаєш?
    Звичайно в садочках не дають ананаси ,ікру і прочі делікатеси, аале їжа там збалансована і точно непоганої якості. Коли сашка ходив в садок він там снідав молочкою( вдома ніколи, тільки омлети і оладки) ,завжди їв перше- повну тарілку, а не 3 ложки,як вдома, а далі вже просить друге. Всадку чергується мяско,рибка, сирні страви. Ну і Сашка до сих пір кже, що я не вмію таку запіканку робити,як в садку і тефтелі
     
  5. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Є діти, які просто не зациклюються, а їдять все, якщо голодні.
    Далеко не всі такі. Я от про себе не можу сказати, що я зробила не так, що моя дитина так капризує, причому нестабільно, змінюючи капризи, і настільки вперто. Отака вперта, і все...Ламати? Морити голодом і ламати? Сорі, не буду.
    Ну але ж кожен мусить сказати, що ні, таки ти перебільшуєш проблему, бігаєш за дитиною,щоб напхати, перемудровуєш, розслабся. Бо потрібно, щоб їла коли голодна, сама захоче і наїсться, і нема чого виготовлювати.
     
  6. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    А вазагалі в мене дві протилежні дитини. Сашка- який їсть все,завжди і всюди. Перші слова зранку-а що в нас на сніданок. )) І Дімка- який дуже паскудно їсть..а інколи взагалі не їсть цілий день-лише надвечір пару пельменів( то напевне єдине що я поки що вивчила що він любить)
     
  7. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Якщо б моя дитина це усе їла, я б також вважала, що проблем з харчуванням нема .

    ---------- Додано в 15:48 ---------- Попередній допис був написаний в 15:42 ----------

    У мене Юстя, може в десятій годині вечора запитати - а ми ще щось будемо їсти. І це після вечері о дев"ятій. Вона теж не усе їсть, але їсти просить :girl_haha:. І садочкову їжу дуже любила і я не хочу думати , що лише тому, що вдома, відповідно, готують несмачно :girl_wink:.
     
  8. Hanny

    Hanny Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Софійка телятину їсть таку як і ми всі любимо: ріжу на куски, до неї тру моркву, ріжу багато цибулі, сметани, трошки солі і на малий вогонь в духовку, фрикадельки жує і випльовує, відбивні рідко і то тільки курячі, а котлетки тільки смажені, пельмені не дуже, кролика зрідка і також приготованого як і телятину!!!
     
  9. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Галь, то до мене питання? я так не вважаю, адле після розмов з іншими мамами, я стосовно Юльки, вважаю що її раціон мав би бути більш насичений ніж є... не в кількості і не в якості а в різноманітності саме.
    Ну ...как би ето....
    макарони - сіруваті і розварені.... Ні, ну понятно що я знаю що це макарони, але їх мабуть пів години мучили щоб довести до того стану, а ще ї злипші....
    Суп - ну домашні супи Юля їсть і добавку просить, а ті нюхала і казала що не буде.
    Котлети - цікаво який відсоток мьяса там?
    Сосиски я думаю також з тих що попрощє, а це на смаку також відбивається...

    Я не виключаю що є певні садочкові страви які діти люблять, і які направду є смачні як по смаку так і по вигляду, ну але в основному.....
    так може це тому що
    і Саша і Юстя мабуть якраз з таких дітей, які
    або в різних садочках по різному готують, що в цілому також цілком реально...
    набір продуктів може бути однаковий, але ж смак і вигляд то може різнитись

    ну а якщо забране в дому все солодке, хліб, і що там же мала їсть коли більше нічого не їсть... як довго вона голодуватиме?
    Я не для того це пишу що зламати, заморити голодом а нагодувати... але ж вона не може себе заморити сама. Щось вона ж хоче їсти коли голодна.

    Положа руку на серце, не зважаючи на те що Юлька в цілому їсть багато чого, я щоразу перед тим як щось готувати питаю її, що би вона хот іла щоб я приготувала. Ну і відповідно це готую. А якщо я для нас всіх зготувала щось одне а вона цього не хоче, то пропоную зробити їй щось альтернативне, не надто складне по часу і по продуктах.
     
  10. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Типу чи вдасться їй себе уморити?))))))
    Наприклад: Марусі було два з половиною. Поїхали ми зі знайомим на природу. День перед тим в обід поїла, на вечерю не хотіла нічого, зранку не поснідала. Поїхали ми досить далеко, на чужій машині, вернутися тоді коли нам треба не могли. Їсти дитина там нічого не хотіла. Була страшенно марудна, істерила, стала слабка. Але тільки пила,хоча було купа продуктів, різноманітних, але картопляного пюре не було, бульйону не було ( це те, що вона на той момент полюбляла). Потрапили ми додому в 9-й вечора. Почалася рвота, жовчю, т-ра 40. Поки полегеньку, по крапельці, відгодовувала її думала мені волосся вилізе. Якось потім мені не хотілося повторювати такі випадки, старалась перестраховуватись по максимуму. Хоча це й не викликає розуміння у оточуючих, але мені по цимбалах.
     
  11. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    суть питання була не в коли себе уморить, а в тому чи наступить межа після якої вона таки їсть. З подальшої відповіді зрозуміла що таки уморить....
    Тоді мабуть варто годувати лише тим що мала їсть, в подальшому сподіватись що переросте.
    О, а коли мала нагуляється, набігається? поняття "нагуляти аппетит" також відсутнє?
     
  12. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    може тоді в таких випадках варто з собою брати для дитини їжу,яку вона точно зЇсть?
    в мене зараз так- часто їдемо на цілий день на дачу, знаю,що ні шашлик ні шось інше малий не буде їсти, беру йому прості макарони ( це те що він завжди пожує) або пельмені в мисочку. Навіть як охолоне-то їсти можна
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Та розслабитись Вам треба, роз-сла-би-тись !:)
    Спочатку треба провести "дегельмінтизацію" в маминій голові :girl_flag_of_truce:
    Можуть бути і психологічні причини - подумайте, може дитина таким чином отримує більше уваги. То дайте їй ту увагу іншим шляхом, без їжі.
    Мені тут ще одне на думку спало. Я так розумію, що у випадку с садком, вам важливо, щоб дитина снідала вдома (бо в садку потім не їсть до вечора). Може їй треба раніше вставати або йти в садок пізніше, щоб між прокиданням і сніданком більше часу було.
    Мої снідають лише за годину-півтори після підйому. І я в принципі теж так люблю. Але в мене є вже поняття "треба, бо потім не буде коли\де", а дітиська їдять тільки тоді , коли голодні.
     
  14. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    ого, я іноді допускаю думку, що в нас проблеми з їжею ( ну бо оточуючі про то говорять і Домчик рііідко зїдає навіть половину того шо я накидаю ( а порції в нас невеликі), але після прочитаного заспокоїлась. Домінік їсть те що любить( може в тому ключ?), або те що йому смакує саме в той момент, сам вибирає що саме хоче зїсти, фрукти в вільному доступі, пиття теж, холодильник відчиняє сам. Взагалі не п"є молока, але п"є кефір, йогурти і дуже любить сметану, може пів банки зїсти, не їсть масла, хіба розтоплена на тостовому хлібі. Простого хліба в нас практично вдома не буває ну то його і не їсть, але їсть хлібні палички
    Раніше снідав вівсянкою на воді з бананом і трошки меду, їв омлети, зараз яєць взаглі не їсть і вівсянки ложки 3-4 зїдає
    Любить гречку, може їсти макарони, рис (якщо виколупувати з суші), плов, обожнює смажену картоплю і картоплю фрі, фрі з макдональдз то взагалі чудо штука в дорогу-20 хв дитина жує:) любить голубці, кнедлі і вареники бо то все можна їсти з шкварками і сметаною, м"яско їсть різне, але не багато-пару шматочків і в основному тушковане або печене або смажене, парове-ні, але найбільний фаворит то запечена риба, з"їдає половину великої рибини, я тільки встигаю пильнувати щоб кісточок не було. Любить сосиски але я їх не часто купую. Сиру твердого вже не їсть, творогу теж, хіба сирнички і налисники знову ж таки з сметаною, їсть моцарелу (маленькі кульки)
    Щодо овочів то їсть огірки і помідори, шкірку залишає, любить оливки, з фруктів дуже любить груші, виноград і кавун, звичайно їсть яблука і банани
    випічки практично не їсть, хіба печенько і шарлотку або штрудель може покулупати.
    гине за цукатами і родзинками, але тільки тими що в пачках з Фінес з фруктами:girl_haha:
    шоколаду я йому ще не даю, але як потрапляє до рук кіндер то може вкусити, решту доїдаю я, їсть орнагічні льодяники
    борщі-супи їсть під настрій, тобто він любить різні продукти, але прослідкувати залежність що саме він буде їсти сьогодні важко, від чого покищо жодного разу не відмовився то риба ну і любить щоб їжа була кругла : несквік, оливки, виноград, круглий сир, картопляні крокети

    а ще важливо не тільки, яка страва а як приготована, от свекруха жаліється що внук нічого не їсть, а моя мама не встигає внуку накидати :) , а вдома іноді він може цілими днями їсти тільки цицю і хлібні палички, а деколи каша-банан-йогурт-печенько-суп-йогурт-оливки-рибка-помідор-сир-каша і то в такому порядку:wacko1: от сьогодні дві маленькі сосиски, йогурт+мюслі і циця
    в нас так само, але вже нічого не готую, завжди є альтернатива: йогурт, несквіт, хлібні палички або фруктова пюрешка і всьо
    в нас відсутнє, але може тому що завжли є циця, то тривалість прогулянки-відсутності їжі не впливає на її споживання якщо це щось таке, що син в даний момент їсти не хоче
    Коли мене не має на горизонті їсть краще, коли вдома тільки він і я - суп ніхто не зачіпить(
    то я все до того , що в нас є дні коли дитина не їсть і дні, коли дитина їжею перебирає
     
  15. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Так і роблю, бо вже знаю, чим то пахне))
    Вона нормально голодніє, апетит нагулюється, але їсти все одно буде тільки те, що сама захоче.
    У мене немає претензій до фізичного потягу до їжі, тільки до капризів.
     
  16. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    тему створили? ловіть горіхи;)
    ну можна поспівчувати, що втомилися від капризів (а кому легко?), але ж не за цим сюди прийшли ;)


    або кашу розварити до невпізнання))) і молочка там розведена до напівбілого, в порівнянні з натуральним коров"ячим молоком.
    Згадуючи своє дитинство - в садку пила тільки компот, хліб з маслом мені був не так порізаний і розносили його в жахливій мисці - відповідно їсти я його не могла, про перше-друге взагалі не йшло мови, хіба картопляне пюре (якщо не замурзане бурячками), запіканка. Годували вранці вдома, забирали швидше, і в садок ходила рідко. В другої бабці я навіть морозива не їла, ну бо запах кухні мені там не подобався)))
    гм, а відрізняєте як?
     
  17. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Та йой, я гарєхи люблю))
    Їсти хоче, тобто фізичний потяг їсти має, не те що нема апетиту.
    Але не їсть, бо має харчові вподобання, капризи. І не їстиме, поки не даш того що їй сподобається.
    Ну та поспівчувайте)))
    А не хочу щоб було тяжко.
    Розслабитись- розслаблена. Але не в тому плані, що "та, карочє, ніц їй не буде", а в тому плані, що "приймаю, в принципі, ситуацію, хочу її змінити, але нахрапом того робити не буду".
    :girl_impossible::girl_impossible::suicide:
    Може це заразне? ))))
    Вас треба піддати гіпнозу і вивідати таємницю золотого ключика )))
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    В мене вдома два таких чуда. Одне доросле, 12-ти річне, каже, що хоче їсти а якщо запропонуєш, то фекає, що такого їсти не буде. Не буде, той гризе хліб і п’є чай. Колись одна розумна лікарка у Львові сказала моїй теті, яка страшенно переживала, що її синочок нічого не їсть. Лікарка сказала - чай п’є? хліб їсть? Ну і вже добре. Зачекай, потім не прогодуєш. Так воно і є. З віком в них уподобання щодо їжі змінюються і їдять багато, бо ростуть.

    Мала в мене страшенно вередує і капризує якщо голодна. Мушу мати із собою молоко, приготоване саме так як вона любить. Вип’є, і все в порядку. Знову на дитину подібна. А вдома дуже перебірлива в їжі. Мушу готувати те, що їстиме і на то нема ради. Почекаю. Може підросте і буде легше.

    Але я перестала на то звертати увагу. Вона в нас їсть як горобчик, але дуже часто.
     
  19. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Фанатичне ставлення до їжі в моєму розумінні це коли батькам (і особливо бабусям) здається, що їхня дитина нічого не їсть, бо має їсти постійно і все підряд, а не тільки тоді коли гододна. Дівчата, тільки наголошую відразу, що я не маю на увазі жодну з вас, пишу виключно свій досвід і свої переконання, бо я і є дитина мами з фанатичним ставленням до їжі і можу ой багато про це розказувати.
    Насправді, я не знаю що би робила якби мої діти абсолютно відмовлялись їсти, чи їли би тільки смажену бульбу, може би теж переживала, але я ніколи навіть не замислювалась, що в нас може бути така проблема. Я взагалі деколи можу забути, що Катя не вечеряла ще, аж поки перед сном дитина не скаже "я би щось з`їла" (таке рідко, але буває). Ще буває, що бачу в Каті ломку за солодким, ходить питається чи є щось солодке, то я вже розумію що вона голодна, даю їй їсти і кажу, що солодке буде тільки після нормальної їжі. Тобто вона може і не їсти як не хоче, але солодке тільки після того як поїсть, то вона завжди обирає їсти і отримує після того своє солодке.
    Карапуз, я писала свій допис попередній поспіхом і забула уточнити, що хоч і процитувала твій допис, але це все не є стосовно тебе і я жодних ярликів ні на кого не вішаю, писала узагальнено. А стосовно того, що Мартинко має такий обмежений раціон, то скажи, будь ласка, як ти думаєш, чи є спосіб це змінити і чи почувається він погано, що їсть саме так, чи бракує йому енергії? Я думаю, що нема ні способу його змусити їсти більше і почувається він добре, то на місці батьків я би просто розслабилась і чекала, бо смаки в дітей змінюються з віком, швидше за все це такий період, а коли організму буде бракувати чогось, то і апетит до іншого з`явиться.

    Я теж вважаю, що просто трохи розслабитись мамі і нехай дитина якийсь час їсть те, що їй смакує, з часом це зміниться. А про "не їсти білого" , то я знала колись такого хлопця, що не тільки білого не їв, а взагалі дуже багато на що з їжі мав внутрішнє табу, таке в нього було з дитиства і теж казав, що мама як могла так боролась з тим, поки не змирилась і він мусив їсти тільки так, як обрав собі, бо на все решта теж була рвота. На той час як я його знала, йому було 19 років, це був здоровий, міцний хлопець, спортсмен, вчився в інфізі і нічого йому не бракувало, хоча і багато життєво необхідних продуктів він не вживав.
    Ялатан, якщо ваша дитина не їсть білого, то дайте їй таке право, я думаю то не просто примхи. Може в неї особливий хімічний склад ферментів, який не може перетравлювати і засвоювати певну їжу, а з віком все ще може змінитись.
     
  20. kljysochka

    kljysochka New Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    слухай, а може дійсно? купа ажіотажу навколо їди.. може то, може то, а чому ні, так не можна, ну прошу і т.д. а ше спало на думку як про кефір прочитала - може звечора перед сном подумати шо б хотіла на сніданок? я думаю, що кожна мама, і я серед них, шо голодом не морить, а спрощує всім життя і дає дитині їсти те, що любить( я не про цукорки, канєшна:)) варю те, що знаю- з"їдять, або питаю чи то, чи то..вибирають:connie_pull-pigtail але як мала відмовляєтся, то маю завжди заміну, бо наразі не діє - проголодалась, значить вечерю змете.ні. вона, як пишеш про свою, робится капризна і хоче надолужити хлібом чи солодощами. але такий прийьом діє зі старшим. коли зачинає фукати, чи ше шось в тому руслі - геть з-за столу, до наступного разу:girl_feminist: діє безвідмовно, бо поїсти він не прочь, тому вже думає шо казати:girl_haha: можливо діти навіть з того мінімуму, що їдять, отримують все їм на цей час потрібне. моя мала часом міняє уподобання( дуже любила клюски і гречку з маслом, домашній йогурт з мармолядкою- зараз не хоче зовсім, натомість "присіла" на печену бульбочку), переконана, що це через зміну потреб. зауважте, що ми робимо те саме. для мене, наприклад, головне шоб були яйця, м"ясо, морква, сир і яблука:girl_flirt: часом листя салату, і я щаслива і добре чуюся, то чого насилуватиму дітей? запропонувати щось нове- святе діло, але як нє, то нє.