Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Чудово, я б теж раділа коли б моя дитина любила таке. Справа не в молоці.

    Та, якось так...
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

     
  3. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    У дорослому віці я теж таке роблю, якщо страва мені з вигляду не подобається, або консистенція не та, чи щось там плаває, що я не люблю, хоча це можна повибирати. Можу пробувати щось нове, але добре хвалене, і буває, що за першим разом мені не подобається, але через те, що знаю, що це корисно їсти - спробую ще кілька разів і таки потім подобається. А в дитинстві так не робила - навіть не пробувала нічого нового, бо, як каже ваша мама, боялась їжі, нової їжі. В гостях тільки солодке і пиття, зараз теж багато чого в гостях не їм, а рідке навіть не пробую.
    В дитинстві мене часто на ціле літо відправляли на село, то я там взагалі була перебірлива, бо не люблю нічого мащеного/жирного, то ціле літо їла одні яйця, хліб і купу городніх овочів і фруктів.
    Мені здається, що дитину дуже важко зрозуміти, маючи з нею навіть тісний контакт, просто діти не в силі пояснити певні речі, чому не подобається. Я завжди казала просто: "не хочу", а чому не хочу?
     
  4. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

  5. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Для кожної мами , напевне, найголовніше, коли дитина гарно їсть, бо тати тим аж так не переймаються.
    Навіть не знаю, радіти мені чи плакати, що Мартин не один такий. Моя мама мені щодня "мозок виїдає" ( вибачте, що так кажу) - " ведіть його до якогось лікаря, робіть щось, так не може бути..."
     
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я думала, що то тільки з моєю дитиною такі проблеми з харчуванням, але бачу, що це досить поширене явище. Обох своїх дітей я виховувала однаково, окремо нічого не варила, але молодший їсть майже усе, а доня дуже перебірлива в їжі.
    і то лише зрідка маленький кусочок, решта овочів в рот не візьме. Добре, що хоча їсть майже всі фрукти. А з м'ясом в нас взагалі катастрофа - їсть лише курячі відбивні і полядвицю ( лише магазинну і розглядає її як під мікроскопом, щоб не було ніяких прожилок). Від риби кривиться і відвертає голову (з морепродуктів їсть лише червону ікру). В результаті в неї була анемія.

    і в нас так само - нічого нового не поробує, як би не просили і не вмовляли. В школі, коли дають їсти гарнір з котлетою/відбивною/рибою чи якимось салатом, то з'їдає лише гарнір. Коли йдемо кудись в гості, то їсть лише хліб.
    Будь її воля, вона б їла одні макарони з кетчупом.

    ---------- Додано в 12:40 ---------- Попередній допис був написаний в 12:27 ----------

    як я Вас розумію.... в мене так свекруха говорить, що то не є нормально
     
  7. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Ржу.
    Як же мене тріпає від такого...)))
    Оце і мала така сама- буде підозріло порпатися в тарілці, як побачить слід від чогось нелюбленого, все , тарілка в сторону, надута, наїжачена...

    Соуси нас зараз виручають. Томатний стала робити сама, щоб не зловживати кетчупом, і песто ( теж саморобний) їсть з задоволенням, правда більше його ніж гарнір)), але то вже можна проконтролювати. Це на теперешній момент.

    Ну і як не будеш припрошувати і методи вишуковувати?
    Режим самозбереження у них якось не так працює, чи що?
     
  8. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я поки що не знайшла ніякого методу впливу: якщо вона чогось не хоче їсти, то не буде і ніщо і ніхто її не заставить.
    моя свекруха каже тоді до малої: візьми темні окуляри.
     
  9. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я давно підозрювала, що я трохи не така мама у ставленні до їжі, як більшість. Я вважаю, що в мене нема проблем у харчуванні дітей, хоча якби я написала список чого вони не їдять і ніколи не пробували, то вийшло би аналогічно до описаних тут дівчатами ситуацій. Ну я не бачу проблеми що моя Катя не їсть жодних фруктів крім яблука, бо яблуко ж вона їсть, з овочів так само тільки огірок (свіжий і зі свого городу і маленький, інші-ні), ну і нехай, добре хоч огірок. З супів вибирає тільки бульбу, моркву, фасолю і юшку. Але ніколи не відмовиться від гречки, курятини, картопляного пюре і хліба з варенням. Тим і живе і виглядає нівроку. Матвій перебирає ще більше, але апетит має добрий, про нього не розписую, бо він ще поки на ГВ. Не уявляю щоб я змушувала їсти своїх дітей те, що вони їсти не можуть/не хочуть, бо переконана, що здоровий організм сам має регулювати що з їжі йому потрібно і в якій кількості, і мама просто має не заважати цьому ( мова звичайно не про цукерки і чіпси), бо якраз через насильне годування організм втрачає здатність регулювати ті процеси. За нормальних умов людський організм запрограмований на самозбереження, а не на шкоду собі, тому повна відсутність апетиту має мати якісь причини, чи то моральні чи фізіологічні, які треба знайти і усунути. Я зі свого досвіду більше схиляюсь, що діти погано їдять саме через фанатичне ставлення батьків до їжі. Насамперед перегляньте повністю раціон дитини і подумайте чи справді їй цього мало, може якраз і вистачає?
    Короткий екскурс в історію звідки в мене такі переконання я напишу ввечері, бо мушу бігти.
     
  10. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    В чому це виражається?
    наприклад, в мому уявленні фанатичне ставлення до їжі:
    їж те що дали і все, я сказала
    фанатичне не допускання до "чужої" їжі для сім"ї
    їсти тільки в певному місці і в певний час
    нагодувати за будь-яку ціну, не зважаючи на стан дитини
    з"їдати все ,що на тарілці
    Що ще може бути?
    Так от, у нас немає нічого з того...
    А "впхати" то для мене виглядає взагалі нереально. Буде просто рвота. навіть коли не впихалось, а якось випадково на дві ложки більше з"їдала і все, рвота, бо забагато.
    Навіть знаю звідки))) напевно звідти ж , що і в мене)))
    Писала в першому пості.
    Чим і як можна пояснити відмову 1.5 річної дитини їсти все, що біле? Бо мама заставляла їсти біле?
     
  11. Hanny

    Hanny Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Маю питання на рахунок м'яса: в якому вигляді його їдять і люблять дітки. Моя Софійка нічим з їди не перебирає(або рідко перебирає), але от м'яско (крім перепілок) все випльовує, чи то кролик варений\ тушений , чи телятина, курка!!! А от шашлик чи чоловікові сардельки просто вимагає!!! Те саме риба :смажену залюбки, тушену\варену\печену - все випльовує?!
    П.С Ні чоловік, ні я не є фанатами м'яса!!!
     
  12. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Апетит то є, присутній. Але... до їжі, яка у великих кількостях не є корисною.
    Знайти і усунути, саме так, а як?
     
  13. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    моя катруся дуже любить фрикадельки зі супу, а також пельмені. ще може витягнути з гуляша кусок м"яса і дооовго ходити його жувати своїмо 4-ма зубами :).
     
  14. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    більш яскравий смак? А як взагалі до соленого-перченого-гострішого?
     
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Юля так само, причому огірки виключно солені консервовані, свіжі не їсть. І на тому наші фруктово-овочеві вподобання закінчуються. Ну могла раз вкусити персик чи абрикос, ну могла черешень трішки поїсти.... ну але щось регулярно то ні.
    Перше любить, але тільки в двох варіантах - супік з фрікадельками або бульон з лапшою.
    На друге їсть картоплю у варіантах/гречка/макарони та сосиски/котлети. Ніяке мьясо цілими кусочками, ніяких гуляшей чи курячих ніжок, ніяких відбивних не сприймає.
    Ну піццу мого виробництва любить, канапочки з сиром, яйця любить варені чи смажені, солодощі звичайно також.
    Салати не йдуть в нас ніякі, хіба олівьє, і то під настрій. Ще дуже любить блінчики з начинкою чи просто зі згущеним молоком, оладки...

    Мама мені вже диру в голові висверлила що дитина недоотримує корисних речових з харчування....але читаю темку і бачу що в нас ще все дуже і дуже оптимістично....

    а щодо садочкової їжі, то дійсно, вона настільки специфічна що мало хто б її погодився їсти з власної ініціативи...
    відмовляюсь зараз також :) Є певні страви які викликають у мене відразу лише при одній думці про інгрідієнти, хоча багато людей смакує їх і дуже любить...
    А була малою, то взагалі коли щось мені нове чи давно забуте старе пропонували поїсти, завжди питала чи я це колись вже їла...
     
  16. Hanny

    Hanny Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Ми таке сімейно не вживаємо, все недосолене і не перчене, гостре також ну дуже рідко!!! До прикладу : соленої гречки чи салату ні я ні Софійка їсти не будемо, для смаку нам більше пасує часник , зелень!!!
     
  17. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    я з сашкою мала отаке - смажена картопля, ковбаска, солодке, поки не провела дегельмінтизацію
    зараз їсть і супи і каші і м*ясо і набагато більше ніж їв до того 2 роки
    може то тільки в нас таке проблема була, за всіх не розкажу
    точно має відразу до макаронів, млинці, вареники - буде їсти
    сирники - то попросить добавки
    і почав аж в 4 з половиною просити шось попробувати
    навіть якшо потім скаже шо недобре, але попробувати - попробує

    ну і в гостях не їв, поки я мала метою шоб він їв, а зараз коли їх двоє і ямаю метою привести додому цілих (без травм гигиги) дітей - то їдять оба
     
  18. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    детальніше будь ласка...
     
  19. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    а що ви розумієте під насильним годуванням?)) як насильно дитину можна заставити щось зїсти. якщо вона навіть не дивиться в сторону тарілки?)
    Сьогодні може два рази вкусити відбивну, завтра він на неї не дивиться. Вареного мяса взагалі не їсть, колись варила телятинку і дрібно різала до юшки, а оскільки зараз юшки не їмо, то і телятина відпала.
     
  20. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Нууу, мій їсть. І то їсть- це ще слабо сказано, наминає просто. Каже вихователька він дає добрий приклад діткам і ті, які полюбляють мавпувати також їдять разом з ним.) А що в тій їді специфічного? Звичайне меню: каші, зупи, котлети, гуляші, запіканки іт.д. і т.п.
    На рахунок їсти дома, то тут він трохи перебірливий. Може спочатку кричати, верещати "кров з носа" дати йому то, а потім коли дам, вже не хотіти.
    Зі страв, які дуже любить- це макарони, картопля, гречка (на молоці також), котлети, омлет з яєць, налисники з сиром, а ше вареники.) З молочних каш просто обожнював і обожнює манку. З фруктів- банани і яблука і все. Ягід ніяких навіть до рота не бере. Я вже пробувала в кашу підбавляти розтерті- нівкакую.) З овочів- огірки. Ну, і незмінним фаворитом в нас було і залишається масло. Намащу на хліб, масло злизав і давай ше і ше і ше і так до безкінечності може бути. А як раз закрався в холодильник, то майже пів пачки отак просто стоптав.)
    Все решта поскільки-поскільки.