Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    І мій старший дуже погано їсть. Він може не поїсти приготовану страву, а потім просити хліба. Причому він може відмовитись від страви, яку перед цим з апетитом смакував. Ну, але є страви які він їсть, звичайно то дуже обмежена кількість.
    Але є ще, не знаю чи варто назвати проблемою, за свій вік малий не з'їв жодної сунички, черешеньки, персика, абрикоски, помідорки, диньки, кабачка, взагалом, фрукти овочі ігнорує, хіба яблука з фруктів і солоні огірки з овочів.
    На рахунок садочка - навіть деякі продукти навчився там їсти, такі як голубці, плов, підливку з м'ясом, але, молочні каші як не їв, так і не їсть ні в вдома ні в садку.
    Якось я йому приготувала кукурудзяну кашу на молоці, прикрасила гарно, поставила перед ним тарілку, а в нього від одного тільки виду тої каші спровокувався рвотний рефлекс, він навіть не куштував.
    Голодний він не бігає, бо якщо голодний то просить хліба і навіть масла не хоче.
     
  2. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    я не їм ніякого молока, і маю рвотний рефлекс від запаху праженого молока, дитині ніякої молочки не готую і проблеми в тому не бачу.
    в моїй сім"ї ніхто не споживає молочного, просто не любимо.
     
  3. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    забрати, категорично, взагалі з очей, зі столу, з дому, Ви йдете на компроміси, а отримуєте замкнене коло. Насильно годувати - ні в якому разі! Любить пару блюд -їх і пропонуйте.

    До речі про школи і садочки, то ще треба вміти ТАК готувати, аби ТАК "пахло":girl_haha: я б і зараз того не їла:girl_wink:
     
  4. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Проблеми, як такої, немає, та було б дуже добре якщо би дитина їла кашку( ну, і ваша дитина таки на молочному ГВ))). По перше- це зручно. Чому по перше? Бо замінити можна іншими продуктами, але кашу приготувати, навіть кожен раз іншу, легше. Кожен ранок думаю, ех, поїла б кашку і вже я була б спокійна за день в садочку(((. Вівсяночку зранку забабахати легше ніж щось інше, і корисніше ніж , наприклад ,смажені яйця. Так, мені кашок в раціоні моєї дитини дуже бракує :sad:.
    Немає такого вдома. Якщо є то хіба принесене кимось в подарунок і епізодично. Можуть бути хіба булки, сухарі, бублики сухі, і то , не часто ( наш тато любить погризти). Хліба теж часто не буває, ми його мало їмо...
    Сьогодні в садку прочитала вивішене меню і зрозуміла, що треба буде малу забрати зразу після сну, бо на підвечірок запіканка з макаронів, а їсти її вона не буде.
    Кожен день починається з того, що плаче бо в садку будуть давати їсти. Щоб не заставляли я вже домовилась, попросила, ніхто не заставляє, але навіть сам вигляд їди її нервує. Ну напевно, бо ж голодна, всі навколо смачно жують, а моя дитина не може себе пересилити. тОму й нервується.
     
  5. BlackSheep

    BlackSheep Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

     
  6. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    з молодшим групі є хлопчик, якому мама дає мисочку з їжею, коли всі обідають -вихователі дають йому його їжу.
    гризіть так, щоб дитю не муляти очі. Справа в тому, що це все тепер на хімічних підсолоджувачах, замінниках цукру, які погано впливають на обмін речовин. У віці 3 років моїм дітям було достатньо з"їсти пачку печива "марія" на двох, аби я тиждень мала проблеми з годуванням.

    яйця - білок, чому б ні. Можна зробити в "смятку" на ложці домашньої сметани, теж так нічо.
     
  7. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Напевно до того все йде((.
    Мгм, невже немає "таблєточки" від таких капризів)))))) ( жартую)
    Якщо серйозно, то не вважаю таку поведінку нормальною, не приховую що в першу чергу мене це турбує більше ніж дитину, хочеться, щоб сіла наїлася, те що дали, весело, гарно.

    ---------- Додано в 10:31 ---------- Попередній допис був написаний в 10:24 ----------

    Само собою, можна, але яйце буде їсти тільки тому, що воно смажене((.
    Замінюю, пробую, пропоную, ні, не напрягаю, досить тактовно все роблю. Взагалі я свою малявку відчуваю дуже сильно, на рівні інтуіції ( як і більшість мам), тому навіть легка зміна поведінки і вже бачу чим то закінчиться- чи поїсть, чи не поїсть.
     
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Підозрюю, що саме те, що мама переймається їжею більше ніж дитина, ще поглиблює ситуацію. Зробіть те, що можете - створіть умови. Заберіть печенька, шоколадки, чіпси, готуйте просту їжу. Якщо Вам розходиться в те, щоб дитина поснідала вдома перед садком, плануйте так, щоб на сніданок було щось одне з того, що дитина їсть. В садок дайте лоток на один прийом їжі. І відпустіть ситуацію.
    Я до речі теж з тих дітей, які мало їдять. Мене не пхали, а ставили годинник і я мала до того часу з*їсти. Півгодини, година. Тоді якщо не з*їм, не піду гуляти\не піду бавитись....Це мені апетиту не додавало.
    Десь років в 5-6 мені за обідом сказали - з*їж за 15 хвилин, підеш з татом на роботу. З*їла. А потім почала нормально їсти тоді, коли мала можливість сідати за стіл в стані голоду і за власним бажанням, а не тому, що мама вирішила, що мені треба їсти. І худюща я була років до 13.

    ---------- Додано в 10:41 ---------- Попередній допис був написаний в 10:39 ----------

    Якщо організму треба того холестерину, то дайте. Сало їсть? Масло?
    В 1,5-3 роки чим ви годували її?
     
  9. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я завжди в дитинстві погано їла. Мама навіть сусідських дітей запрошувала для компанії. Вони все гарно з"їдали, а я і далі порпалась в тарілці. Супи ненавиділа, завжди годинами над тарілкою сиділа.
    ПОки мій Антон був на ГВ то його апетитом дуже не переймалася. Любов до різних блюд весь час міняється. ВЕсною мені морально було найважче бо він їв лише картоплю, макарони і вареники з картоплею. Я навіть вітамінами штучними його підгодовувала трохи. За літо ягодів-фруктів з"їв напевно жменьку. З продуктами я трохи вигадую. Наприклад, творог малий не їсть, а сирнички з нього любить. В зупі побачить м"ясо і викладає його з тарілки. З"їсть дві ложки і каже, що більше не хоче або просить його погодувати. Я годую і він спокійно їсть те м"яско, що залишилося в зупі. Порції я даю маленькі і мені не принципово скільки він з"їсть, головне щоб не був голодний бо тоді в дитини капризи, істерики. А ще ми кілька днів їли кашу в горшочку як в мультіку)).
     
  10. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Сюзі, немає вдома поганих продуктів. Чесно пишу, що деколи вони таки залітають додому, але це не правило. У нас взагалі немає такого, і ніколи не було, щоб холодильник і полички тріщали від запасів, завжди харчувалися досить здорово і без витребеньок.

    Мені направду розходиться, бо дитина жаліється на болі в шлунку...

    З лотком в садок варіант, але теж не факт, що саме на цей обід вона захоче те , що я їй туда покладу зранку...

    У нас в класі було двоє дітей, яким мами носили в бритваночках їжу, в баночках борщі, і на перервах їх годували. Чесно- то всі однокашники трохи ржали з тих дітей, ну і я теж))). От, за что боролісь, на то і напоролісь))
    Часто також у своїх подруг вдома бачила ситуації зі ставленням годинників, з"їж за тата,за маму, їсти тільки з хлібом, чи ще всякі приколи, у нас вдома такого не було. Теж була худа, мала мінімальні бзіки харчові типу смажена або варена цибуля, майонез не їла, і...все.
     
  11. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?



    киселі з льону, до їжі або хоча б на ніч, якщо, звичайно, вип"є
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я не знаю, що би робила. Мої при мені, тому проблеми нема - захотіли їсти, пішла зробила, або зайшли в кафе і пішли собі далі.
    Подумайте, що саме в садку може впливати, крім самої їжі? Змушують їх їсти? Я би мабуть спробувала іжу з дому давати після прогулянки. Дітки ж якраз обідають в садку після прогулянки?
     
  13. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    приїхала моя свекруха з моря, розказує, що за час відпочинку племінник (йому вже 10 років) за цілий тиждень, сходив в туалет один раз, і таку ж має проблему вдома, бо взагалі ніяка фібра, чи рідина не потрапляє в його шлунок!
    він може спокійно собі їсти морозиво, чи запивати це все колою, бо так от йому хочеться! ніхто з дорослих його і не зупиняє!
    до мене його мама приходить з піцою, бо м"яско тушене і овочі він не буде їсти, ну так ж не сидіти йому голодним!
    дитина в такому віці не знає, що таке правильне харчування,і звичайно не може самостійно вирішувати, що найкраще йому йдуть чіпси і газовка!
     
  14. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    О, ідея, треба буде спробувати!

    ---------- Додано в 11:16 ---------- Попередній допис був написаний в 11:10 ----------

    От, у мене таке враження, що все, що їй не подобається в садку ( зміна, інші люди і т.д.) вона перенесла на їжу. Інші речі вона не може аналізувати, а їжа- це як основна яскрава причина.
    Спочатку я м"яко говорила,що їсти треба, щоб мати сили , потім відчула, що це не аргумент, тепер кажу- не хочеш не їж. Перед тобою тарілочку поставлять, а ти можеш не їсти. Вже так трохи легше. Хоч хліба погризе ( якщо він без масла) і зап"є компотом чи чайом, чи кавусею. Якщо зранку дитина поїсть, то я впринципі спокійна, на обід поп"є, а там сон і я вже забираю. Додому йде голоднюща як вовк, вдома потихеньку відходить ну а тут уже мама, забаганочки виконує))).

    ---------- Додано в 11:21 ---------- Попередній допис був написаний в 11:16 ----------

    Оце мене страшить. Виходить, якщо пускати все на "хай їсть, що хоче" то буде така картина.
     
  15. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Мдя, проблема. Таки варто вам спробувати давати з собою....Шлунок напевно і болить від того, що вона цілий день голодна, можливо це спазми..А на вечір прийде додому, наїсться і потім важкість і болі.
     
  16. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Їсть що хоче, але в рамках.
    Тому визначтесь, що для вас допустимо.
    Я б радила трохи відділити котлети від мух :)
    Чіпси з колою від потреб дитячого організму. І уявлення про корисність дієтичного харчування трохи переглянути. А коли мама буде впевнена, дитина швидше підлаштується.
     
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    В чоловіковій родині є така ситуація, що дитина нічого не їсть. Тобто за 6 років, що я їх знаю меню таке: смажена картопля, деруни, борщ, соки, чіпси і солодощі. Але хочу зауважити, що не їсть він тільки біля мами, бо коли в селі чи ще десь, то як на диво їсть те, що мама ніколи б в нього не запхала. Та такі ситуації, нажаль, є рідко.
    Мама ніяк з цим не "боролась". Їсть, то їсть нє , то- нє. Так за якийсь час вона мені сказала, що він коли хотів в туалет, то плакав, що його болить. І не забарився геморой(
    Я не знаю, якими методами правильно впливати на харчування дитини але точно знаю, що треба
     
  18. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Мені здається, що він ті каші їсть "на автоматі".

    І Мартин їсть з фруктів лише банан та яблуко, а з овочів - огірки. Перше не їсть узагалі. Я розумію, що не можуть бути у всіх однакові смакові уподобання, але відмовлятится від страви, яку ти ще навіть ніколи не пробував ?:girl_impossible: Їсти щодень лише кашу, картопляне пюре та банан ? Моя мама каже про Мартина - "дитина боїться їжі". Якщо змусити його щось спробувати нове, це відразу викликає у дитини рвотний рефлекс. Тому зі змушуванням я навіть і не експерементую. І ще, у гостях чи садочку чи деінде він не буде їсти навіть того, що їсть удома.
     
  19. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    я собі преспокійно готую ту ж саму вівсянку на воді, додаю яблуко, банан, родзинки, курагу, чи інші ягоди з заморозки і мені смачно і дитина любить таке.
    ну але я не на ГВ)))), і була дуже мало і молока не їла, не пила, зате знаєте, як я в дитинстві файно виглядала :connie_pull-pigtail!
     
  20. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    шойно вичитала, що як мало йоду в організмі то теж впливає на апетит.