Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Для дитини - достатньо. Подумайте, чому ви вважаєте, що недостатньо.
    Те, що заставляти не варто, я впевнена, ви й самі розумієте.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не заставляйте. Імхо, достатньо самій з апетитом то їсти так, щоб дитина бачила. Ну і пропонувати час від часу.
    Влад до 4,5 років не їв ні ягід, ні овочів сирих, ні фруктів крім банана і ківі. Ні в баби в селі жодні ягоди не їв з грядки, ні у Львові. Овочі їв майже всі лише у вигляді рагу, ніякі салати було не вмовити. А потім як прорвало - сам почав вирпрошувати в мене помідори, полуницю, яблука, персики, малину, чорницю, огірки... Часом влітку як проходили мимо розкладк з овочами нив за малиною чи полуницею більш як за цукерками :girl_crazy:
    Щось схоже було й з молочними продуктами - менший був, то не їв нічого окрім сметани, зараз любить молоко, йогурт, творог (лише кефір "під настрій"). Каші на молоці не варила ніколи (бо я такого не їм :) ), відповідно якийсь час десь з 2,5 (закінчилося ГВ) до 3,5 він молочного майже не вживав, а тепер п"є і їсть як має бути.
    Тому я прихильник не мучити дитину, мати для себе достатньо розмаїте меню, пропонувати раз в тиждень, ні-то ні, їсти собі самій салати.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я прочитала перший список і подумала, що це дитина того всього НЕ їсть. Думаю, тяжкий випадок. І раптом дочиталася, що він то все їсть:girl_crazy: я взагалі не розумію, що дитині має бракувати з таким меню. Ну хіба на мій смак молока забагато, але можливо йому саме зараз воно потрібне. Плюс "буряк не їсть", але борщ червоний їсть? Ну так в борщі ж того буряка повно. Виноград не їсть, а родзинки в каші їсть. Рибу мої теж не люблять (середня може трошки поколупати), зате вони дуже люблять ікру. Я їм замість 2 кг риби беру 200 грам хорошої замороженої ікри і маю галочку в пунктику "діти їдять морепродукти". Ще вони люблять солену червону рибу. Я не захоплююся, але теж беру фаний кусок, сама солю і на канапку їдять. Глистів не боюся, бо беру морожене філе. Овочі-фрукти я сама зараз не сильно купую, але це мій бжик - я люблю наші сезонні, а заморські хіба дуже гарної якості, що в нас непросто знайти. Влітку будуть їсти. Ще можна заморожену чорницю давати замість повидла до сирників - в нас дуже йде. Малину перетерту морожену мої гризуть замість морозива (цукру я практично не даю). О так з варіантів, як таки закинути в меню те, що дитина не хоче в чистому вигляді. О, мої ще люблять салат айсберг хрумтіти. Замість капусти, на неї теж плюються. Яблукв можна потерти і туди ж морквину.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @smilechyk ,не знаю , чи заспокою...дитина на3 роки старша за вашого..
    Не їсть : жодних салатів, сирих овочів, мінімум фруктів які таки їсть, жодних цитрусових, риби, мясо(хоч трошки почав не так давно), жовтка, рагу, тушеної капусти, з голубців лиш кашку і то під настрій, сюди ж іде какао, бульйон, всі кислі зупки-борщі, до решти перших страв дуже прохолодне відношення, картопляне пюре (а ще рік тому їв), молоко, кефір, тушеного мяса, шашлику, ковбаси,рідко сосиски, твердий сир, ікри,мідій...
    Карочє - його покормити для малознайомих людей - це квест. При тім аналізи і самопочуття- норм. Фізичні навантаження - рухається, як електрон.
    Чекаю....
     
    Останнє редагування: 28 Січень 2019
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    @smilechyk в мого теж дуже обмежене меню. Їсть картоплю пюре з кефіром/молоком, картоплю печену, спагеті/макарони, вівсянку, гречку, кукурудзяні пластівці з молоком, вареники з сметаною, дуже зрідка (під настрій може раз в місяць) млинці з куркою або сиром, зупи овочеві/м'ясні суто юшку, хліб (обожнює гречаний), з овочів лише моркву хрумає, зато фруктів їсть багато, часто і різні. Ще куповані йогурти і фруктові пюре.
    Зелені, яйця, м'яса і риби взагалі не їсть. Колись з самого початку м'ясо і рибу чи не кожного дня наминав.
    Теж трохи переживала, але йому норм, колись перейде) от недавно захотів попробувати кисіль з чорносливом - сподобалося і то вже прогрес вважаю)

    Ми їмо, то не те що не виникає в нього бажання, а кричить нам "фууу, що то так смердить, заберіть це, мама відсунься"))


    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    наш не кричить,але всім видом показує - "какая гадасть ета ваша залівная риба".
    З досягнень - недавно почав пити чай.
    Нема навіть сенсу вмовляти спробувати щось нове. Я давно цього вже не роблю, але родичі намагаються регулярно.
     
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Яке шикарне меню.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
    • Подобається Подобається x 1
  8. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Мій теж на дещо спершу фукав, а тепер наминає - от десь рік тому настав якийсь період пошуку нових смаків у нього - щось сам просив понюхати-попробувати, щось я почала підсовувати. Але прямо малоїжкою він не був ніколи - завжди охоче їв супи, борщ і каші (практично всі), м"ясо - то я й не дуже переживала щодо іншого. Пробуваала йому з перемінним успіхом підсовувати фрукти-ягоди в кексах і т.д, але погоджувався він то їсти один раз з п"яти і то півпорції, то пізніше я й не наполягала. Іноді щось нелюбиме згоден був поколупати якщо полити сметаною :girl_haha:
     
  9. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Мій каже: "я не буду їсти цю гидоту":girl_crazy:
    Як на мене у Вас син їсть різноманітно, а стосовно вищепереліченого: яйця є в млинцях, в фрикадельках; буряк, капуста та і інші овочі в борщі; фрукти в повидлі, в сухофруктах - то з Вашого меню. Якщо їсть фрикадельки-котлетки, то овочі можна в фарш потерти. Я так котлети з кабачком, морквою, цибулькою роблю. З риби теж котлетки зробити можна. З фруктів можна компот зварити, галеретку чи морозиво зробити, фруктовий салат заправлений йогуртом і зверху посипати тертим шоколадом чи какао. Якщо печете і син їсть випічку, то можна туди фрукти давати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  10. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    О, так. як морква, так і капуста гарно йде не тільки в ліниві голубці, а й дрібно-дрібно порізана в звичайні котлети чи млинці з фаршем.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @smilechyk як на мене чудове меню в цьому віці. В мене мала теж всякі кашки добре їсть , хоча ми не їмо . кефір наприклад ми і самі не п'ємо , відповідно не купуємо і вона теж не п'є .
    Був період, коли крім борщу вона ніякого першого не признавала, то ми позаминулого літа через день ходили в кафе біля хати на той борщ, бо мати в хаті завжди борщ то нереально.
    А взагалі бачу, що одні продукти якось раптово входять в раціон, а інші виходять. Минулої весни почала пити молоко, просто сама захотіла, перші дні могла 2-3 склянки за день випити, потім воно пішло на спад, тепер може випити склянку раз на пару днів. Гречку і картоплю колись їла як самостійні страви, а тепер хіба в зупі.
    А на всяких святах в нас взагалі капець - салати, всякі закуски, голубці, вареники - нічо з того не їсть . Хіба може взяти кусок сиру твердого, хліб і якщо шось підходяще перше подадуть, то з гостини може шей голодна вернутись ))


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    В мене таке саме говорить
    --- дописи об"єднано, 29 Січень 2019 ---
    таке пробувала нічого не хоче
    --- дописи об"єднано, 29 Січень 2019 ---
    Заставляти я не люблю, просто з народження в нас постійний великий недобір маси тіла. Тому і переймаюся.
     
  13. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Ви така худенька на фото- мож син у Вас вдався?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    найгірші спогади дитинства- як нас з братом тітка закривала в хаті і ставила перед носом тарілку з картоплею і котлетою- не з)їсиш- з хати не вийдеш...
     
  15. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    я пам"ятаю, як тато стояв над головою, заставляючи мене їсти вареники зі сметаною (вареники я любила, а від всього молочного в мене на той момент рвотний рефлекс був), в мене сльози капали в тарілку, а тато сказав, що не встану з-за столу, поки тарілка не буде вилизана.
    При тому всьому я була, на мою думку, не перебірливою дитиною з хорошим апетитом.
    З такого, що тупо не могла в себе запхати, було молочне (дотепер їм тільки сир) і сало-шкварки (запаху яких дотепер не переношу).

    До чого я веду - по собі суджу, що оте заставляння в дитинстві потім виливається в розлади харчової поведінки і психології і мені воно конкретно заважає жити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  16. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    - як мене закрили на кухні з розсольником і я ревіла над тою тарілкою:girl_cray: З того часу його не їм і не готую. Мої діти тої страви навіть не пробували ніколи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  17. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    То мене так манку заставляли їсти. Купили мисочку з ведмедиком на дні і мама весь час казала, що як не доїм все, то він задихнеться)))
    Манку я довгий час ненавиділа, вже в дорослому віці перепросила і полюбила. А от спогад про того ведмедика залишився приємний, на диво:)
     
    • Смішно Смішно x 2
  18. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Я , мабуть, була щасливою дитиною, бо аж так їсти не примушували. Хоч їла я препаскудно !! І зараз би, себе тодішню , по пальцях настукала. Бо з зупки на обідок тарілки витягувалось геть усе - морква, цибулька, зелень, буряк....
    Ідеальна зупа в моєму баченні - це бульба і вода.
    Тому я й синочка не конче примушую їсти.
     
  19. marianast

    marianast Well-Known Member

    Помідорова зупа. Смак навіть пам’ятаю.
    Мене вдома не заставляли їсти. А ми гостювали в бабиної сестри, вона своїх напихала і мене шантажем змушувала. Зупа на смак як ганчірка була. Мені років 5 було, а ті емоції і відчай до нині пам’ятаються.
     
    Останнє редагування: 29 Січень 2019
    • Співчуваю Співчуваю x 4
  20. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Якраз мій син таку дуже любить, але помідори я тушу перед тим як дати у суп. Дуже смачно