Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    То може тоді трохи ще почекайте) Я вже колись писала про свого племінника, який ніколи не хотів їсти, а зараз нагодувати неможливо))
     
  2. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    У нас вже більш ніж півроку отак з коливаннями в кращу-гіршу сторону, останнім часом тільки в гіршу. Причому цього тижня кілька разів лишала на маму на 2-3 год., то не капризувала, цицю не згадувала і сама просилася їсти на кухню. Хоча все одно їла лише те, що любить, від йогурту, яблук відмовлялася. Коли я вдома, то циця зазвичай щопівгодини. Але я теж не маю можливості постійно на когось лишати, бо моя мама тимчасово живе в іншому місті, чоловік на роботі, а батьки чоловіка сидіти з малою не приїжджають. Няню не розглядаю з особистих і фінансових міркувань.

    ---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:50 ----------

    Читаю як про нас писано. Правда в малої ще лишилося пару улюблених страв. Зате часто до ложки/тарілки аж відраза якась. Нині ми з мамою пробували їй запропонувати в кімнаті, не на кухні навіть, кашу зранку, ввечері печене яблуко і йогурт, то істерика така була при вигляді ложки, мама дарагая... Верещала, ногами в підлогу била... Жесть просто. Я такого ще не бачила.
     
  3. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Бачу ми не одні такі... У нас з тим їдженням ціла катастрофа. Коли сідаю малого годувати, то їмо годину-півтори і то я ще мушу ротик привідкривати, бо сам рідко відкриває. Їсть лише під мультики чи рекламу, улюблених страв у нас нема взагалі, все їмо погано, мене ті годування ТАК вимучують, вже не маю сили :sad:
     
  4. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    В мене теж дитина деколи краще їсть з татком, ніж зі мною. Особливо, якщо за компанію.
     
  5. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Наскільки я пригадую ви вже не на ГВ? Бо в мене постійно закрадається думка, а чи не зав'язувати нам з ГВ. Але нема гарантії, що краще їстиме. Хоча коли мене нема, їсть таки краще. А коли я вдома, то циця щопівгодини, яке після того їдження. Ніякого режиму. Ну але ж не йти мені з дому тепер?? :sad:((
     
  6. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Грудьми годуєте?
    Якщо годуєте, то не заставляйте їсти багато дорослої їжі. Намагайтесь самі побільше при дитині їсти, щоб зацікавити. Якщо дитина не хоче їсти, значить вона ще не готова до сприйняття великої кількості дорослої їжі. Я розумію що ви хвилюєтесь, але при телевізорі не годуйте, бо від того потім може сформуватись неправильна харчова поведінка. Почекайте троха/, відпустіть ситуацію, погуляйте надворі, найте дитині проголодатись, а потім самі сідайте їсти і чекайте може дитина сама попросить. Я знаю випадки що дітки і в 1.5-2 роки тільки починали цікавитись дорослою їжею.
     
  7. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

     
  8. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Ми так їмо, коли треба кудись йти, а малий капризує і вимахується, і то дійсно вимахується, бо я вже навчилась розрізняти. Коли не хоче їсти, немає апетиту, то жоден мультик не допоможе. Як щось дивиться, то як зомбі, просто відкриває рот і монотонно жує, ні на що інше не звертає увагу. А зазвичай ми їмо двома ложками, малий старається їсти сам, при тому я розказую, що ми їмо, яке воно смачне, то картопелька, а то морквочка і т.д., інколи годуємо якихось тваринок, йому так цікаво, то їсть гарно, аж прицмокує) Ще одна гра: набираю в ложку їжу і тримаю біля нього, він з'їдає, а я кажу здивовано: "ой, хтось з'їв мою кашу"))) І він хоче так ще і ще. Тому може пробуйте якось так, акцентуйте увагу на їжі, бо до мультиків як привикне, то важко буде відівчити.
     
    Останнє редагування: 26 Листопад 2014
  9. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Так, ми вже не на ГВ. Але малий ніколи не проявляв особливого інтересу до дорослої їжі, навіть, коли ще цицю гамали, а тепер то взагалі аврал, тому гарантій як бачите 0. Часом просить їсти, коли бачить, що я їм, але таке буває вкрай рідко. Крісло для годування, таке враження, що то в нього місце для каторг :) Пробувала вже різні підходи - і в формі гри, з забавками улюбленими, але на разі ніяких позитивних змін нема, можливо ми дійсно поки не готові до сприйняття великої кількості дорослої їжі, але ж не буде сидіти на одних кашах :sad:
     
  10. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Заберіть то крісло, садіть на звичайне доросле крісло із спинкою за стіл з усіма. Просто садіть і їжте. Чекайте, дитина попросить, нехай зїсть трошки, але із задоволенням. Готуйте ті страви, які дитині більше до вподоби. Не хвилюйтесь, інтерес до їжі проявиться.
     
  11. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    І я згадала... Розсольник досі не ім, а вже тридцятка на носі:) Дочку не заставляю, можу щось запропонувати взамін, попросити, але не мучити, завжди себе згадую. Мама каже, що не знає як я взагалі виросла, я дуже погано іла. Тепер каже, що Яна мені так мститься:)

    ---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:39 ----------

    А Влад, то мені подарунок за харчові муки з Яною. Синок ість все, що дають і швидко, і з задоволенням:)
     
  12. Grushka

    Grushka Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    в нас з їжею теж трохи проблеми, малому рік виповнився, а він крім циці майже нічого не хоче їсти... деколи запхаю в рот, він розпробує, то тоді може зїсти пару ложок, але не все вдається запхати першу ложку))
    дуже тим не переймалася до недавнього часу, але здали ми аналіз крові і гемоглобін в нас 86(( свекруха зразу почала мені розказувати, шо він в мене нічо не їсть і як то я не можу дитину заставити їсти, та в неї діти в такому віці 200 г каші за раз зїдали ( при тому шо вона не годувала грудьми!!! ну як тут можна порівнювати!!)
    я вважаю, шо з грудним молоком йому йде все необхідне, але переживаю за низький гемоглобін...
    стараюся готувати щось новеньке йому, сьогодні снідали з татом, то наминав гречку як має бути))) але то таке дуже рідко буває)
     
  13. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Grushka, і в нас така історія. Доні 1.1, на ГВ. Їсть погано, але я не переймаюсь тим. От тільки мама моя постійно насідає з тією "дорослою їжею", типу, що як так цицятися будемо, то хтознащо з дитиною станеться, бо ж вона нормального нічого не їсть. І все б нічого, але вона постійно намагається щось в дитину запхати, особливо коли я не бачу! ;)
     
  14. Grushka

    Grushka Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    в мене перевага в тому, що ми живемо окремо від його батьків, бо моя мама нормально ставиться до того, що ми мало їмо, а от свекруха дуже би вже хтіла всім малого нагодувати! йому ж вже рік, то вже всьо можна їсти!! і свекор так само! недавно були в них на гостині, то вони малому ковбасу хотіли дати!! але знають, як я до того ставлюся, я прямо кажу НЕ ДАВАЙТЕ дитині того, він в нас ше такого не їсть)) всі вже знають, що я до харчування синочка дуже ретельно ставлюся, але свекруха все одно не може заспокоїтись, шо малий мало їсть...
    вона просто не бачить, скільки раз він до цицьки за день прикладається)))
    в неї ше була настирлива ідея нагодувати малого манкою) бо типу її діти на манці виросли і нічо, то чого я дитині не даю манки)))
    як лишала малого на цілий день з нею, то вона таки зварила малому ту манку, але він її не їв:girl_crazy: (обломчик)):girl_in_dreams::girl_crazy:
     
  15. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Та ясно, що дитина краще знає, що їй треба. Я, власне, почала перейматись не через те, що щось шкідливе типу ковбаси дитині дають (бо моя мама більш менш знає, чого не варто давати), а через те, чи вона тим запиханням не сформує в дитини відразу до їжі.
     
  16. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Не знаю в яку тему писати..
    В нас проблеми з їжею полягають в тому, що сидіння за столом триває не більше 2-3хв, а потім біжить кудись, спішить, за столом сидіти їсти просто набридає...Потім може доїсти все, що було на тарілці поки я за ним бігаю по хаті з ложкою і годую, а не буду бігати, то і їсти не буде, а через пів годинки попросить цицю і задовільнить свій ненаїджений шлунок. Я не проти давати цицю, але як не поїсть нормально, то цицю просить щопівгодини..Така поведінка триває десь місяць (зараз нам рік і 7м).
    Хто підкаже як навчити дитину сидіти культурно за столом?
     
  17. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Нормально..
    нормально..
    всій сім"ї сидіти культурно за столом, і , з часом, владнається.
    рік і сім то трохи замало для культурного сидіння))
    Я, наприклад, ще і зараз вчуся "културному" сидінні за столом))
     
  18. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    от нормально повечеряти всім разом ( коли вже всі дома) через нашого карапуза просто нереально, бо як тільки йому стає нудно, то поїсти спокійно не можна нікому, бо йому одразу потрібно лізти на стіл в чужу тарілку, розкидати все, виливати і т.п. Тому і хочеться, щоб він мав якесь зацікавлення в цій трапезі..

    знаєте, я теж))
     
  19. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    А ви стільчика для годування не маєте? Моя якщо вже не їсть, то ще сидить бавиться там чи книжки розглядає, недовго, хвилин 10, але вистачає, щоб доїсти.
     
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я помітила що мій вертюх їсть значно краще коли сам ложкою грабається в своїй тарілці а я не звертаю на нього уваги, їм собі і тільки розказую яка в нас каша сьогодні смачна.
    А ще реально допомагає не класти в тарілку одразу всю порцію а покласти спочатку, наприклад, трошки гречки - Влад її з"їсть, потім "глянь, що в мене ще є - такий салат смачний!", а потім "обана" :girl_crazy:, а в нас ще м"яско є. Так з"являється якась різноманітність в тарілці і йому цікавіше сидіти.
    То не всім так пощастило :) Влад навіть в процесі їдження по 5 разів в тому стільчику встає-сідає і ноги наверх дістає, а про те щоб там просто сидіти і мови немає.