Харчування малюків

Дитина не бере груди. Що робити?

Posted by Лідочка on 26 Квітень 2010 відповідей - 229
Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Надя, їй ще не давали пляшку. Ні пляшку, ні дурника, само собою. Годували трохи з ложки зцідженим молоком в ті дні, коли вона не їла по пів доби. Але подружка не може зцідитися нормально, їй треба, щоб дитина хоча б пару раз посмоктала, тоді може зцідити пару грам.

    Як це визначити і що з цим робити?
     
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    можн тоді елетричний відсмоктувач?
    я б попробувлаа з пляшечки щоб просто бачити, ну бо соска таки трохи схожа на сосок, будуть знати чи є спазми в животику, може їй щось просто заважає, тільки дірку або зробити мацюруську або купити з найменшою
    зі свого досвіду я схильна вважати що щось є в організмі мами що дає активний запах на грудях
     
  3. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Починає вигинатися, деколи ножки до животика тисне і дико верещить. Ми трохи з тими коліками намучились.
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Такого ніби нема, та й коліки були б і в інший час, я думаю. А в інший час дитина спить або весело агукає.
    Про відсмоктувач я теж радила, як нічого не зміниться на краще, будуть пробувати годувати зцідженим якомога довше.
     
  5. Smurfyk

    Smurfyk Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Головне якщо буде вона зціджуватись то хай все одно прикладає спочатку до грудей щоб дитина хоча б пооблизувала сосок і стимулювала вироблення молока
     
  6. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Вони в нас були в любу пору доби. І оте дригання в нас починалось біля грудей. Рятувала тепла пеленка, фітбол і інфакол на крайняк.
     
  7. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Як проходили пологи, чи не було ніяких післяпологових ускладнень? Тут ще треба звернути увагу на те як дитина смокче і як смоктала з самого початку, буває порушений смоктальний рефлекс навіть якщо дитина не мала замінників грудей, це більше відноситься до неврології. Може бути защемлення якогось нерва (в шийному відділі) після пологів, що смоктання може спричиняти біль. ВЧТ навряд чи, бо дитина спокійна і спить.
    Чи немає в мами гіперлактації?
    Буває що дитина не хоче їсти на руках чи лежаче на ліжку, а їсть в положенні животом до мами на живіт.
     
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    На коліки то справді не схоже, ні на газики, ні на неспокійність. Хіба якісь дуже рідкісні.

    Ідеальні пологи, в родзал на потугах, зловили дитину і все.

    Від чого і як з тим справитися? Ну дитина просто не бере груди, а якщо бере, то випльовує після кількох ковтків. Таке з народження, були періоди (кілька разів десь до трьох днів), що дитина їла нормально і якраз в той час набирала трохи ваги, в ті періоди ніяких змін в поведінці, оточенні, харчуванні мами не було. В інші дні, тобто майже завжди, дитина не смокче.

    Як це виявити? Щодо гіперлактації - вже немає, щодо поз - та ніяк, хоч догори ногами переверни. Найкраще просто лежачи.
     
  9. alibi

    alibi New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    прочитала от про цю ситуацію-в нас все було один в один так само.Просто різко мала в 2 міс перестала брати груди-мало того при ввигляді їх дико кричала, спочатку брала тільки на сні-а як прокидала-випльовувала і все.Потім навіть на сні не хотіла-що я тільки не робила і неперепробувала-все було марно-ми навіть на Орлика 4 дні обслідувалися-все ідеально, а груди не бере.Мало того-в нас ситуац ускладнювалася тим, що вона і бутилки не хотіла теж(бо з народж не мала ні соски ні бутилки)-так от я зціджувала і пицькала їй то молоко з ложки(брррр как вспомню-так вздрогну-уявіть 3-міс дитину нагодувати молоком з ложечки-воно тече, витікає..)
    Отак я з нею мордувалася довго і нудно-десь місяців в 4 як їй було взяла на прокат електовідсмоктувач(медела міні елекрик-тягне супер-бо перпробувала багато до того часу) і цідила майже до 6, потім мені не стало нервів -перейшли на суміш.Але до бутилки привчала дууууууже довго(десь певно з 7 міс тільки взяла пляшку, до того мучилися з ложки), десь-колись на сні могла взяти груди, але рідко.
    Зараз нам 10.5, згадую то все і мурашки по шкірі, в мене від того аж депресія була, бо малого досить довго годувал.
    Ми теж зверталися по лікарях-консультантах-ніхто нічого толкового не міг порадити. єдине казали, що може я десь крикнула на неї чи щось таке, то міг бути якийсь конфлікт і тому не хоче брати.
     
  10. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Це можна виявити при тому як дитина смокче, якщо вона смокче, висуваючи язик над нижніми яснами, мама може помітити як працює язик, тобто дитина язиком робить такі хвилеподібні рухи, витягуючи молоко з грудей. А коли смоктальний рефлекс порушений то дитина не може створити вакуум і тому відповідно не може смоктати і відмовляється.

    Це може бути після стрімких пологів, коли відбувається швидкий поворот голівки при проходженні через родові шляхи. Це може побачити хіба толковий лікар остеопат, але з тим треба бути дуже обережно.
    Ще можна спробувати оце, вправи для язичка. Часто допомагає при відмовах і при порушеному прикладанні.
    Мама дає свій палець подушечкою до піднебіння, хай дитина посмокче його 30сек. Слідкувати щоб дитина не відривала язичок від пальця. Потім мама повертає палець подушкою до язика, і нажимає легенько на нього і помало виймає палець з ротика. дитина має висувати язик вперед за пальцем.
    якби було би щось таке то воно би минулось за тиждень-два.
     
  11. nevtomna

    nevtomna New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Добрий Вечір!Вперше на форумі,щойно зареєструвалася.Дівчатка може підкажете:маємо проблеми з ГВ-великий сосок маля важко захоплює,деколи мучимося 30-50 хв.Відповідно час спливає,обоє вимордовуємося,частота годувань на добу 5-6р,а ще любимо довго поспати 4-5 годин,розбудити неможливо,якщо запхаю насилу,то випльовує,або просто спить і тримає сосок в роті.А так маля спокійне і рухливе,ніби і вагу добре набирає.
    Вже починаю впадати в паніку,може підкажете телефон хорошого лактолога.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. Jane

    Jane вєчно в бєгах...

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Якщо добре набирає вагу - я би не хвилювалася, а великий сосок - то тільки перші тижні проблема - потім ротик в дитини вже більшенький, та й сосок приймає форму, зручну для смоктання (сама перший тиждень ледь впихала малому груди, але навіть думки не було, що щось не так). Якщо хвилює, що довго спить, то якщо нормальний набір ваги і немає яскраво виражених симптомів "щось явно не так", то це добре, можете самі відіспатись, далі вже спати буде менше.
     
  13. nevtomna

    nevtomna New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Дякую за добре слово,а це нормально якщо їсть 5-6 р на добу,всюди пише 8-12,через кожні 2-3 годии їсти.В нас це явно не так.Інколи буває що візьме так собі ні з того ні з сього просто і легко,а інколи стисне десна і просто не пукає,чи захопить сосок(тобто я запхаю)і випускає-не хоче брати,і тоді мордація може бути до години часу і не завжди успіхом увінчана.Теж саме розбудити насильно не виходить-інколи можу будити годину і не вдається.
     
  14. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    А скільки дитині?!
    Моя перші два міс. теж довго спала, але годувань всеодно виходило мінімум 8. Їй було притаманно довго спати, потім довго їсти, наприклад протягом години-двох наїдала "свою порцію" і знову в сплячку))) Спочатку теж хвилювалась, але вага/розвиток відповідали і то спання швидко пройшло.
     
  15. nevtomna

    nevtomna New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Зараз нам 12 днів,але якщо спить 4-5 годин а потім їсть годину-півтори,а вдобі 24 години.Ось і порахуйте:виходить5-6 разів їсти-більше ніяк не вмістимось.
     
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Воно ще таке маленьке, від пологів відсипається. Їсть же годину-півтори, то я би взагалі собі до голови не брала. Крім ваги, рахуйте скільки пісяє, має бути 8-10 повноцінних "порцій" на добу. Але якщо маля реально по годині з цицею в роті, то проблем в вас не мало б бути. Хіба за грудьми стежте, якщо то перша дитина, щоб застоїв не було.
     
  17. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    На початку, як тільки синок народився, то теж така ситуація була: смоктав по 2-3 год безперервно, а потім міг спати 3-4 год. Але таке тривало не довго, з часом кількість годин несмоктання зменшилось, а частота і триваліть смоктання збільшилась. Дитина ще не навчилась правильно смоктати, а тільки цідить молочко, тому так довго їсть, а потім відсипається. Одним словом, в нас таке тривало до 4 місяців, а потім триваліть годування зменшилась до 30 хв, а зараз 10 хв максимум. Я думаю хвилюватись нема чого.
     
  18. Isa

    Isa Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    В нас так теж було, тут основне за грудьми дивитись, а тепер їмо по 5-7 хв, спимо по 20-30 хв...так що от так)
     
  19. Talya

    Talya Well-Known Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    сорі за злісний офтоп, але рука свербить написати
    в нас теж в пологовому були проблеми з гв. доня в першу добу безпробудно спала. чи то через окситоцин для стимуляції чи через стрес, але їла вона дуже мало. на наступний день нам підрізали вуздечку. я бачила, що їй незвично і зрозуміло, що дискомфортно їсти, ще й соски були завеликі для її ротика, але знову ж таки перерви між годуваннями були завеликі. у сні вона їсти не хотіла і постійно спала. на третій день моя дитина після довгих снів прокидалася голодною але груди брати не хотіла. кричала дві години, я з нею пританцьовувала і заспокоювала, потім вона виснажувалася і вже тоді брала груди. на фоні недоїдання і запізнілого запуску роботи шкт в нас почалася жовтяниця. пан дохтор мою дитину постійно важив і через втрату ваги не виписував додому. поради щодо догодовування, свічок вібурколу для заспокоєння, трубочок в дупцю і т д я відкидала категорично. єдине, попоросила акушерку розмасажувати мені одну грудь, бо вона затверділа і мала не хотіла з неї їсти. аж на 5 день моя доня не втратила, а набрала 10 грам і нас виписали. дохтор не дуже хтів, але мечнікова тоді вже закрили і в них починався аншлаг. і якщо хтось думає, що з приїздом додому все капець як налагодилося, то він помиляється. в нас цицяння нонстоп, одну грудь їсть годинами а іншу не дуже любить і випльовує періодично і добре їсть її тільки на сон. доводиться годувати з позиції нависання над дитиною чи з-під руки. спина болить немилосердно, але то все такі дурниці. памятаю як мене нервувало зависання на ціці старшої донечки і тоді згадую як заздрила сусідкам по палаті, в котрих діти їли безперервно, а моя годинами кричала. головне, що моя дитина на гв, а все решту ми переживем
     
  20. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Закрепи у немовляток