Харчування малюків

Дитина не бере груди. Що робити?

Posted by Лідочка on 26 Квітень 2010 відповідей - 229
Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Насильно пхати ні в коїм разі не можна, можна ще більше спричинити відразу. ПОстаратися перш за все заспокоїтись на рахунок, що дитина голодна. Бо саме з цього переляку мама насильно пхає, думаючи, що цим зарадить, але може навпаки погіршити ситуацію. Можливо це пов*язано з вищевказаним лікуванням, можливо ще з якихось інших причин, стресові ситуації в житті дитини. Тут вже мама сама має праналізувати, що могло статися, коли дитина могла трохи втратити довіру до мами.
    Тому, потрібно заспокоїтись, бути впевненою, що все це тимчасове явище, більше часу носити малечу на ручках, шкіра до шкіри, спати разом вдень, вночі, груди зробити доступними для дитини (а раптом прикладеться), не насильно пропонувати (так як би між іншим), відмовилась дитинка, все встали пішли далі займатися справами з нею, тоді пропонувати на сон (на сон дітки при таких умовах беруть краще груди), якщо не получається відразу, спробувати заколисати до напівсоного стану і запропонувати. Одним словом, трохи терпіння, часу, і все налагодиться.
    Можна підціджувати груди і доливати молочко з ложки, залежно наскільки жорстка відмова. Порахуйте к-сть пописів в сутки.
     
  2. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Шановні консультанти! Дитина за 3 год. 4 рази попісяла багато і 1 раз трішки. Вона наїдається? Хвилююся, бо до неї з цицею частіше, ніж 1 раз за 3 год. не підлізеш, буде вигинатися і кричати. Вночі взагалі їсть 22.00-3.00-7.00 і не довше 5 хв. Какає раз в 3 дні, але це точно не запори. Народилися 3750, в 2 міс. важила 5110г, але маю враження, що після 1,5 міс. стала гірше їсти:sad:
    Поправте, будь-ласка, посилання, більша половина не відкривається.
     
  3. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    можливі два варіанти - нежорстка відмова в силу якихось причин (дурак, бутилка, стресові ситуації - ви вже самі проаналізуйте, бо в пості мало інфи), а може просто новий етап розвитку дитини, діти з 3-4 міс, деякі вже з двох починають вести себе по-іншому, не як новонароджені, прикладаються в основному на сон, під час, та після сну - це є надовші прикладання, всі решта на хвилинку-дві. В любому випадку приставати з грудьми не потрібно, бо можна зворотню реакцію викликати. По к-сті пописів орієнтуйтеся (за 4 год. не показник, бажано - за сутки), по вазі, за два міс. вас досить пристойна прибавка.
    Самі також психологічно розслабтесь, по дитина відчуває ваші хвилювання і діє за вашим очікуванням. Спробуйте не зациклюватись, пропонуйте груди так як би між іншим, не наполягайте.
    Чи так постійно? Я би в 24.00 ще б спробувала прикласти, і ще одне під рання, а як ви спите? окремо чи разом?
    поведінка дітей на протязі всього періоду ГВ змінюється, відповідно і мама має це розуміти та по-іншому поводитись (тут можна почитати : http://www.akev.narod.ru/art/povedenie.htm)
     
  4. apelsyn

    apelsyn New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Дівчата, терміново потрібна допомога. Подруга родила 2 дні назад, хлопчик 3 кг. Родився на 37му тижні, стрімкі роди (не без допомоги наших чудових лікарів). Добу дитину протримали в боксі,вчора ввечері принесли, але він дуже вялий зі слабким смоктальним рефлексом, весь час спить. В мами молоко вже прибуло, але він не має сили їсти. Лікарі, звичайно, пропонують догодовувати, якщо ні- страшать крапельницями. Подруга дуже настроєна на ГВ, але переживає дуже, звичайно, під тиском лікарів. Порадьте, що робити? Може в когось було таке?
     
  5. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Можна поки зціджувати груди і "вливати" в дитину зціджене молочко з шприца без голки.
     
  6. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Підкажіть, хто знає. Моя мала ніби розівчилась брати груди. Ій 2 міс., на ГВ, не даю ні пляшечки, ні навіть дурачка. Все було добре, а останні 3-4 дні якийсь капець: даю груди, а вона не може взяти, плаче страшно. Я іі заспокою, рукою запхаю ій той сосок, тоді нормально ість. І ще ситуація: ість спокійно, аж раптом плює груди і починає дико плакати! Знову заспокоюю, тоді мала продовжує спокійно істи, як ні в чому не бувало. На животик це не схоже... Але що ж це таке???
     
  7. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    подивіться в ротик дитині - чи нема білого нальоту, прищиків?
     
  8. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Причин може бути багато, основні із них:
    -заковтування повітря, треба підняти поносити стовпчиком
    -гіперлактація, сильний прилив молока, тоді дитина з плачем кидає груди
    -перезбуджена, голодна, чим дитина голодніша, тим важче їй захопити груди(особливо при відмовах)
    медичні причини: молочниця, біль в горлі...
    Частіше пропонуйте груди, перед годування поносіть на ручках, шкіра до шкіри, щоб дитина запокоїлась тоді давайте.
     
  9. GalkaSv

    GalkaSv Active Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Дівчата, дитині всього 2 місяці 10 днів, бувають рази, коли дитина не хоче брати цицьки, несамовито кричить, по пів години, нічим не заспокоюється при тому між годуваннями проходить по 2 год., я знаю, що дитина голодна, а нагодувати неможу. Вперше зтикнулася з такою проблемою. Старшого сина без проблем годувала груддю 2 роки і 7 місяців, закінчила ГВ будучи на четвертому місяці вагітності. Соски не сховані, м`які, молока достатньо, до цього часу доця без проблем гамала цицю, а тепер не знаю що робити. За останній тиждень, це вже четвертий раз, коли дитина від нестерпного плачу засинає голодна, а цицьки не бере. Я вже сьогодні пробувала зцідити і дати з пляшечки, то невміло висала 40 гр. частина з яких витекла і дальше розплакалася, так і заснула. Дитина виключно на ГВ, нічим не допоюю і не догодовую. Груди даю по вимозі, в нас виходить в основному кожні 2- 2,5, год., вночі одна перерва може бути більше трьох годин. Вночі цицю гамає без проблем. Допоможіть!!! Порадьте, що робити?

    Прошу вибачення у модераторів, що написала одразу у двох темах, але мені дуже потрібно почути думку фахівця у такій проблемі..
     
  10. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    подібно на відмовну поведінку. Справа не в сосках, не в к-сті молока, скоріше за все якісь зміни в житті дитини, якась стресова ситуація (переїзди, хвороба, лікарня, плавання в великій ванні с пірнанням, професійні масажі, шось з того), яка саме - тільки ви можете відповісти на це запитання. Не дуже маю час описувати подетально що робити, краще зайти в тему про відмову. В любому випадку, щоб не було причиною, треба перш за все бути спокійною мамі, тому що дитина буде слідувати вашим очікуванням, пропонувати груди напівсвідому стані (бачите, вночі бере без проблем), так само і вдень, заколисувати на руках, зосередити основні годування на навколо снів, якщо пропонуєте груди поміж снами, робити це ненасильно, а якби між іншим, контактувати з дитиною максимально, шкіра до шкіра, груди в доступі, вертаючись до колисання - колисаємо на руках, коли дитинка починає входити напісвідомий стан, прикладати, але груди відкриті, обмежити стресові ситуації, поїздки, гості, можливо навіть щоденні купання, ніяких пляшечок звичайно
     
  11. GalkaSv

    GalkaSv Active Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    mamaNata, дякую Вам за відповідь. Жодних стресових ситуацій перелічених Вами небуло. Проходили курс професійного масажу, він закінчився ще 9 червня. Я ще думаю, що це можливо пов`язане із спекою, у нас в квартирі західна сторона і на даний час температура в кімнаті 28 градусів, навіть за ніч з повністю відкритим вікном температура в кімнаті не падає, а з кожним наступним днем зростає на пів градуса. Не часто виходить носити доню на руках, бо одразу все стає мокрим. Засинає вона або сама або на прогулянці в візочку. Купаємось в малій ванні щодня і з великим задоволенням, боюсь, що як не покупаю хоча б один день, то буде пітничка, бо донечка пампушечка. Вже завтра почну слідувати Вашим порадам, надіюсь ми будемо на ГВ ще довше за синочка.

    Ще забула написати, що за цей останній тиждень, доця активно почала смоктати ручку. При першій можливості або пальці, або кулачок запихає в ротик і смокче.
     
    Останнє редагування: 25 Червень 2013
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    завжди? оце якраз я би, принаймні при такій поведінці, не практикувала, тому що в таких ситуаціях, пам"ятаю свій досвід відмови, все робила для того, щоб дитина засинала біля грудей, бо в свідомому стані не брала.
     
  13. GalkaSv

    GalkaSv Active Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Напротязі дня завжди, тільки ввечері засинає погамавши цицю, вночі також поцьмакає і спить дальше. Вона від народження не дуже любить бути на руках, її взагалі дуже важко втримати на них, вона випинається, махає руками, ногами, а в напів лежачому положені на руках доця взагалі сідає (у мене були стрімкі пологи), так поведінку доні пояснила мені невропатолог. Тому на руках кормлю рідко, найчастіше на руках вона їсть на вулиці. Сьогодні вже три рази давала цицю на руках поколисуючи і ходячи по кімнаті, то їла нормально.
     
  14. Kiss

    Kiss Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    допоможіть і нам. Останні 2 дні синок почав дуже нервуватись, плакати, відпихатись і вигинатись, коли намагаюсь його погодувати, ротик відкриває, груди шукає, але не захоплює сосок (не закриває ротик), їсти хоче, але не їсть, плаче сильно, заспокоїти можна тільки, коли забереш від грудей і колишеш, носиш на руках і тд. А іноді все нормально, гарно бере груди і гарно їсть. Не можу зрозуміти. Молока в мене багато, тече фонтаном, зусиль сильних йому прикладати не треба.То що ж не так?
     
  15. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    важко сказати, трохи мало інформації. Можливо використання штучних замінників до цього призводить, щось у догляді за дитиною (купання, гуляння), особливість будови соска, коли дитина кричить під грудьми - не варта насильно цицю запихати, коли дитина заходиться, вона вже сконцентрована на плачі, тому часто груди вже не візьме. Підняти, заспокоїти, поколихати, тоді спробувати ще раз. Можливо великі перерви між годуваннями, тобто дитина вже прокидається з плачем, постарайтесь реагувати прикладанням вже тоді коли малеча язичок витягає, кряхтить або вовтузиться
    теж варіант, якщо були моменти, коли дитина захлиналася - не справлялась з потокм - налякалася - в результаті отака реакція. Коли починає сильно ковтати-захлинатися, трохи відхилятися назад разом з дитиною, щоб маля опинилася на мамі, тоді не так б"є той фонтан
     
  16. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    В мене синочок мав стоматит, то не міг смоктати , то тепер боїться цицю брати . Підкажіть, що робити ? В нас тандемне годування, то я за молоко не переживаю, бо сестричка дає собі раду, але шкода,бо малий дуже любив цицятися, прокидався зі словами : "Мамо , цицю ".
     
  17. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    коли був стоматит? скільки часу не прикладався? Головне перший раз щоб приклався і переконався що не болить. Скільки малому?
     
  18. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    В нас та сама історія. Але я знайшла пояснення (я так думаю принаймні). Нас животик турбує (ножки напружує, підгинає і випрямляє сильно), малий хоче заспокоїтись біля циці, але його болить і через плач не може навіть соска схопити. Насильно цицю не даю, бо всеодно випльовує і далі плаче. Носимось, гріємо животика пеленками, за півгодини-годину то проходить і дитина нормально їсть.

    ---------- Додано в 12:50 ---------- Попередній допис був написаний в 12:49 ----------

    Я спершу теж припускала, що то через фонтан молока, але коли малого нічого не турбує, з фонтанами справляється відмінно.
     
  19. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Минулого тижня в четвер, сьогодні тиждень, як не прикладається, ті дні хотів сам, пробував боліло і відпускав. Тепер вже все їсть нормально, ротик чистий, а груди боїться брати, каже "Нє-нє-нє ". Малому 1 рік і 8 місяців. Як його переконати, що то вже не буде боліти. Шкода мені так, що аж плакати хочу .......
     
  20. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    спробуйте дати вночі або під час денного сну. А як проснеться скажіть що вже не болить і не буде боліти. Не опускайте руки, пообнімайтесь, поговоріть, будьте з малим постійно, а циця хай буде у вільному доступі, може сам прикладеться.