Цистит. Що робити...

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем KAPUCHINKA, 26 Жовтень 2010.

  1. катенок

    катенок Well-Known Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    А мені соляна ванна не допомогла, на жаль, спробувала пару днів тому.
     
  2. Tsykerochka

    Tsykerochka New Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    Був в мене теж цистит, правда мав зв"язок з нирковим піском і гінекологією, тому пила різні ліки. Пила препарат Катарія конкретно від проявів циститу, як на мене взагалі оптимальний варіант для швидкої поправки, якщо потрібно зняти симптоми саме циститу (різь, біль і тд) Це 6 пачок порошку, розводити на воду пити по 3 рази в день 2 дні, всі симптоми циститу проходять. Коштує воно правда під 50 грн тих 6 пачок, зато 2 дні і все ок.
     
  3. A_Stella

    A_Stella Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    я не ношу і в мене трапляється, подруги носять - тьху тьху все ок.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    В мене цистит буває нечасто... та одного разу так схопило, що огого... не встати було. Згадала що пила колись Уролесан і Фурагін. Уролесану не було а фурагін не допоміг, а в мене ще й жовчний видалений, позвонила до лікаря... він порадив траву Толокнянку (Ведмежі вушка)... я скептично віднеслась до того, типу ось якась там трава і зніме біль такий.... запарила і пила як на упаковці (коштує до 10грн) ... за день зняло біль, ледь відчувала... пила ще 2 дні і все стало супер... тепер тільки цим і витягуюсь))
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. brso

    brso New Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    mamaTimy , Скажіть,а чи можна нею лікуватись коли цистит+збільшена нирка і пісок в ній ? Дякую
     
  6. Your Princess

    Your Princess Well-Known Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    Поясніть мені зв'язок циститу до зубів ? А то я не розумію,але таке чула,а зараз в мене та проблема..і зуби не лікувала сто років :sad:

    ---------- Додано в 19:39 ---------- Попередній допис був написаний в 19:27 ----------

    Я точно не знаю,що в мене таке ще..але вчора коли ходила в туалет по легкому,то після закінчення мене дуже чи то пекло ,але більше боліло...нині було просто жахливо..болів лобок..мама каже,що це сечовий міхур..все це дуже схоже до циститу або уретриту або ще піелонефриту...а ще я бачила ,що в сечі,є білі якісь виділення..чи як то навіть назвати не знаю..якісь штуки...
    Дуже часто ходжу в туалет ((
    Купила антибіотик "Ципринол"...приймаю..подивимся що буде..

    А ще я вирішила,піду та здам завтра в Медіс сечу на аналіз!
    Хтось чув таке про цистит після початку статевого життя?)
     
    Останнє редагування: 30 Липень 2014
  7. ViTanya

    ViTanya Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    Це називається "цистіт медового місяця". Можете прочитати тут

    А на раунок зв"язку цистіту з зубами - постійне джерело інфекції в роті дуже ослаблює організм, імунітет знижується, і нападають інфекції. В кого цистіт, в кого інші проблеми - де тонко, там і рветься.
     
  8. Your Princess

    Your Princess Well-Known Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...


    Ну..але якщо захищатися презирвативом..то як інфекція туди може проникнути...в нас все завжди з захистом...
     
  9. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    Суть не в тому, що з презервативом, а в тому що часті СА можуть бути причиною такого болю.
     
  10. Xasm

    Xasm New Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    Дорогі пані та панянки! Вітаю всіх! Вибачайте що вриваюсь у ваші дискусії, але коли я був на роботі, в моєї дружини стався той самий приступ циститу і вона вирішила почитати "інтернети" що воно та й як (я працюю позмінно тому не зміг їй все пояснити); натрапила на цю сторінку форуму. Коли вона поділилась що прочитала, я вирішив сам подивитись і очі стали затікати кров'ю...
    Отже, я сам лікар. Лікар екстреної медичної допомоги, а точніше, Медицини Катастроф, пункту "Львів" (хто не знає, це спеціальний підрозділ, ніби "швидка," але набагато крутіше - ми займаємось виключно найскладнішими випадками). Тим не менше, я недавно закінчив медичний університет і добре вивчав всілякі теми. Не обійшов і циститів (тим паче, в моєї дружини трапляється). Вичитавши що тут пишуть, зрозумів що це будуть читати і пробувати. Як людина просто не можу пройти повз і залишити цю тему, адже багато хто може і прислухатись навіть до критично ідіотських порад та сильно собі зашкодити. Тому зараз я постараюсь коротко висвітлити проблематику циститів і "розставити всі крапки над і," щоб ніхто не постраждав і всі були здорові!
    Отже, цистит (від слова "цист-" - міхур та приставки "ит(іт)" що вказує на запалення) - це запалення сечового міхура. Запалення - це не містичний процес, а реакція організму на пошкодження (наприклад, бактеріями), або неправильна реакція, внаслідок захворювання імунної системи (при автоімунних чи алергічних захворюваннях). Коли мова йде про цистит, в більш як 90%, мається на увазі саме запалення внаслідок бактеріального ураження. Тому, найпоширенішим циститом є бактеріальний і, що логічно, найчастішою причиною є бактерія. Але буває і по іншому. Тому, якщо приступ циститу виник вперше, ОБОВ'ЯЗКОВО слід звернутись до лікаря щоб зробити аналізи і не переплутати бактеріальний цистит з чимось іншим. Я думаю, більшість тут присутніх, на жаль, вже не раз мали приступи і знають який в них цистит. Отож далі мова піде про лікування неускладненого бактеріального циститу, а про все інше з радістю відповім на питання.
    Щоб зрозуміти як лікувати, треба зрозуміти чому виникає захворювання, адже середовище сечового міхура в нормі є нестерильним (тобто, там можуть бути бактерії в невеликій кількості, але самого циститу як захворювання це не викликає). Суть в тому що найчастіше цистит викликає "умовно-патогенна флора" - це власне такі бактерії, які за нормальних умов не заподіюють шкоди організму (наприклад, кишкова паличка, клезбієлла та інші). Значить, для виникнення циститу, потрібні не лише бактерії, а і певні умови. Такими умовами можуть бути: надмірне потрапляння бактерій (наприклад, коли вони "втираються" в сечовід при статевому акті, особливо коли імунітет до такого не "привик" - той самий "цистит медового місяця"), власне зниження імунітету, механічні проблеми (таким є, на приклад, пошкодження чи затримка виділення сечі через пісок або каміння, спазм який призводить до затримки сечі) та низхідне інфікування, коли бактерії потрапляють з нирокових мисок чи сечоводів при пієлонефритах (такий стан називається цистопієлітом і може бути оберненим по причинно-наслідковому зв'язку; трішки більше скажу далі). В нормі, та невелика кількість бактерій яка є в сечовому міхурі вимивається з сечею і не накопичується до критичної міри. Крім того, імунітет тримає їх під контролем без зусиль і їм важко вражати здорову слизву оболонку сечового міхура. Коли-ж, на приклад, людина перемерзає, в неї активується зразу кілька проблем: холод знижує активність імунітету + викликає холодовий спазм сфінктера що призводить до затримки виділення сечі та неповного спорожнення сечового міхура - змивається значно менше бактерій + спазм самого міхура підвищує тиск, який "втискає" бактерії в слизову оболонку. Тому вони швидко "переходять на сторону зла" і розвивається цистит. За рахунок того що наш сечовий міхур є дуже чутливим (щоб ми відчували коли треба "пі-пі"), симптоми циститу дуже гострі та неприємні - навіть незначний процес створює дикий дискомфорт.
    Таким чином, лікування має бути спрямоване як на "оборзівших" бактерій так і на умови їх борзості так і на симптоми. Почнемо з того що сидить першим в голові - з симптомів. Симптоми циститу бажано знімати комплексним лікуванням. Значно зменшити неприємні відчуття допоможе Кеторолак (Кетанов, Кеторол, Кетолонг - все одне і те-ж). Звичайно, можна використовувати любі знеболюючі - парацетамол, анальгін, аспірин, диклофенак, німесулід, ібупрофен і т.д. Перевага кеторолаку (і не треба лякати себе що це супер-потужний препарат, який треба приймати тільки коли вже свідомість втрачаєш) в тому що він не перетоворюється в організмі, не "отруює" його, а в незміненому вигляді виділяється з сечею. Тобто він зберігає свої протизапальні властивості в сечі. З обережністю його слід застосовувати у тих, в кого є "проблеми зі шлунком," адже він може їх провокувати та загострювати (виразка є протипоказом). Спазмолітики, зокрема Дротаверин (Но-Шпа), Папаверин (Папазол) чи препарати з ними (Спазмалгін і т.п.) допоможуть зняти спазм сфінктера що не тільки зменшить симптоми, а і зменшить застій сечі. Дуже хороша група спазмолітиків - холінолітики (Ріабал), але їх не завжди знайдеш та і коштують не мало, та якщо у вас часті проблеми з нирками то вони обов'язково мають населяти домашню аптечку. Тепло - це теж спазмолітик, але сильно не перегрівайтесь - краще без нього, бо є ризик ускладнити все пієлонефритом, що значно гірше! Уроантисептики (Уролесан, Канефрон і т.п.) теж трішки знімають спазм та мають деяку згубну дію на бактерії, але при тому досить безпечні тому без них не обійтись, а "нирковим" хворим це взагалі "хліб насущний." Препарати що "залужнюють" сечу можна приймати тільки один день. Кисле середовище сечі хоча і подразнює, але діє згубно на бактерії. До речі, тут було багато шуму довкола них, зокрема препарати цитрату натрію... Так от, цей преславутий цитрат - ніщо інше як банальна лимонна кислота! Є у вільному продажі, в якості припарви... Ніякої унікальності... Тепер про саме страшне - антибактеріальні препарати... Уууу! Лякайтеся! :) Приймати їх ТРЕБА! Треба і все! Не тому що я лікар і ми всі такі тупі і безмежно закохані в "хімію" (до речі, на приклад, той самий пеніцилін - самий природній з усіх природніх препаратів). Це тому що ми знаємо яка бідося буває коли цього не робити. Ви знаєте про себе і свою подругу, а ми знаємо про всесвітню статистику, про дослідження на тисячах пацієнтів і я особисто стикався з циститами не раз і не два... І схопити пієлонефрит чи стриктуру сечоводу через дурне "антибіотикитохіміянеприймати!" - це вже вам не пісяти по 10разів/день це вже раельна проблема, важка, загрозлива - це дуже небезпечно і наслідки такого можна потім відчувати все життя! Так от, тепер, коли я вас трохи налякав, поговоримо про препарати. Більшість антибіотиків зовсім не страшні. Найчастіші ускладнення - це "дисбактеріоз" та кандидоз, але вони вряд-чи настануть швидше, аніж ви вилікуєтесь, та і самі зовсім не страшні - 1 таблетка Флюконазолу все вилікує! У всякому разі, це значно менше зло, аніж нелікований цистит. Більше того, багато антибактеріальних препаратів їх не викликають взагалі! Отже, нітрофурани та похідні 8-оксихіноліну... Це Фурамаг, Нітроксолін - вони дуже часто використовуються для лікування, бо практично зразу йдуть "з шлунку в сечу" - практично ніколи не викликають дисбактеріозу чи кандидозу. Тим не менше, до нітроксоліну часто розвивається стійкість. В такому разі, рекомендовано брати Фторхінолони - Офлоксацин, Ципрофлоксацин. Як правило, достатньо 3-5 днів. Для фторхінолонів бажанно 7 днів, навіть коли симптоми вже зникли. Тут багато говорили за Монурал... Якщо вам не шкода 130-150 грн - то ваша справа. Я такі речі не рекомендую - хіба в тяжких випадках, лишаю сильні препарати "в запасі" - завжди є ризик що просте лікування буде безрезультатним - і це не вина лікаря чи пацієнта... Отож, якщо вам вистачає нітроксоліну за 7грн - то будьте тим раді, але якщо ні, то майте офлоксацин. Але за любої нагоди консультуйтесь з лікарем! Ну і багато пити...
    В когось може виникнути питання (там писали що лікаря оцінюють по призначених аналізакх і т.п.) зразу пояснюю: більшість із вас, при приступі циститу і так не буде дотримуватись ліжкового режиму і не буде тратити час щоб іти на аналізи. Можна зробити посів сечі але не всім це дозволяють умови (та і чи не саме по цій причині ви обговорюєте цю проблему тут а не в кабінеті лікаря?) - це було-б добре, хоча-б знати чим лікувати, якщо знову буде приступ, бо той і так повинен минути через 2-3 дні повністю, а посів займе 7-10 днів мінімум. Хоча, звичайно, я рекомендую максимум обстежень та аналізів!
    Тепер що можна і не можна додатково. Відвари, клюква, петрушка і все таке - можна, але тільки як додаток до того що написано вище. Парити попу і заливати колоїдне срібло через катетер - НЕ можна - це шкідливо і може заподіяти непоправної шкоди. Не можна лікуватись дома, якщо у вас затримка сечі (не пісяється), є кров у сечі, є пієлонефрит чи просто почало боліти в попереку, паморочитись, тошнить, болить голова, скаче тиск, сильна загальна слабкість, температура понад 38, якщо у вас цукровий діабет, проблеми з серцем, печінкою чи інші важкі затяжні захворювання, або протягом 2-х днів вам не легшає то ОБОВ'ЯЗКОВО, просто НЕОБХІДНО звернутись до лікаря і зробити аналізи...
    Дякую, хто дочитав... :) З радістю відповім на додаткові питання!
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 2
  11. VeronikaVita

    VeronikaVita New Member

    Відповідь: Цистит. Що робити...

    Xasm, вибачте ,що вас турбую !Хотіла запитати про цистит.У вашому останньому повідомленню по цій темі , ви писали, що цистит може виникати як неправильна реакція імунної системи (автоімунні захворювання, алергічні).Поясніть, будь ласка , як це виникає і чому , і чи будуть такі самі симптоми при циститі. Дуже прошу ,бо симптоми турбують вже більше 10 років і лікарі не можуть допомогти, а в мене від цього настрій поганий.
     
  12. brso

    brso New Member

    Також аналогічне питання, як в попередньому дописі. В мене аутоімунний тиреоїдит (приймаю еутирокс 25) ? Дякую !
     
  13. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Дівчата, кого мучить цистит, а Монурал ви не пробували? Невже не допомагає?
    Так, знаю, що сильний препарат і досить дорогий, але мені допомагав буквально одразу. То треба мати терпіння, щоб ванночками чи уролесаном лікуватись.
    В мене був цистит влітку, коли в офісі кондиціонером захопились.
     
  14. Raven

    Raven Мама малятка

    при хронічному то лише тимчасове полегшення симптомів
    т ой же монурал має дешевші вітчизняні аналоги типу уроксоліну і нічим не гірші
     
    Останнє редагування: 19 Лютий 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    мені Монурал не допомагав взагалі... викинуті на вітер не малі гроші...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Raven

    Raven Мама малятка

    власне мені прописали 5-нок з тої серії і не допомогло, лікар сказав, що в нього широкий спектр дії, але то не всепомічне
     
  17. olichka lviv ua

    olichka lviv ua New Member

    Підскажіть, будь ласка, хорошого лікар уролога у Львові. Такого, щоб пролікувати хронічний цистит. Бо постійно попадаю на лікарів, які лише підлікрвують цистит, але він з'являється знову і знову...наперед дякую!
     
  18. Golgy

    Golgy Member

    Антонюк Максим Анатолійович з Параскеви. Після лікування вже півтора року ця хвороба не турбує.
     
  19. L i s s a

    L i s s a New Member

    Хто зтикався з циститом після статевого акту? Як і у кого лікували?
     
  20. Nica

    Nica Well-Known Member

    У мене зараз таке! Лікар сказав що так буває, але це недобре! Дівчата!!!!! Не легковажте з проявами цистіту!!!! Тішуся за всіх кого пронесло!!! Я належу до інших((((, інфекція піднялась до нирок! Ліків приймаю жмені!!! Свята, відпустка все накрилося(((. Якщо маєте прояви, здайте сечу!!! 20 грн, 20 хв і все!!!!(на Руссових, Топольній)! Не можете самі піти попросіть чоловіка, маму, сусідів, любіть себе!!!! Я при перших проявах приймала Канефрон, не подіяло! Не буду писати теперішній перелік, бо то індивідуально для кожного!!! Всім здоров'я!!!