Чи має мама право на час "для себе"

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Зорянівонька, 7 Травень 2010.

?

Час на себе

  1. Є! Я вмію організуватися, щоб встигати все

    89 голосів
    53,3%
  2. Нема. Я ще не вмію встигати все

    76 голосів
    45,5%
  3. А воно мені треба..?

    2 голосів
    1,2%
  1. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Я просто з розуму сходжу, якщо немаю трохи часу на себе. Ще до народження малого я сама йшла по магазинах або ще кудись без чоловіка на декілька годин. Він в цей час мав свої справи. Мені це необхідно, щоб побути самій, подумати, відволіктися. Зараз малому 5 місяців - десь починаючи з 3 місяців чоловік після роботи бавить його сам, а я роблю якусь домашню роботу, можу щось в інеті почитати або приймаю ванну. На вихідних я залишаю малого і йду по магазинах на годину-дві. Щоб відволіктись стараюся читати книжки, слухати музику коли гуляю з малим, по ночах дивимося фільми. Часто їздимо куди потрібно або вгості втрьох на вихідних, але по супермаркету і базару я з візочком не ходжу.
     
  2. manka

    manka Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Заздрю. Я змушена ходити і на базар і в супермаркет з п"ятимісячним малюком в колясці і з майже чотирирічним сином за руку. Чоловік на роботі з раннього ранку і до години 10 - 11 вечора, приходить - маленький вже спить. У суботу також працює до 16.00-17.00 і в неділю хоча б до обіду на роботі. Живемо самі, без батьків (чому дуже рада). Старшого зараз в садочок нема можливості водити через погодні умови (далекувато коляскою їхати по снігах чи болотах). Отже, покладаюсь лише на себе. Якщо надто холодно чи дощ і я не можу вийти на вулицю з дітьми і купити все необхідне додому, то чоловік протягом дня купить, але здебільшого люблю купувати все сама. Коли вже дуже треба (як от недавно сходити до стоматолога) - приїде мама посидіти з дітьми (але це не часто, бо вона працює). Тим більше малюк у мене грудний - більше ніж на три години відлучитись не можу. Звичайно хочеться і собі увагу приділити: сходити час від часу в салон чи на фітнес, або хоча б в своє задоволення по магазинах. Але мушу потерпіти, перечекати - час пролетить швидко, діти підростуть і ще встигну собою зайнятись(а радості від спілкування з малюками вже не поверну) Зрештою задоволена своїм життям: нехай змушена пожертвувати своїми забаганками чи бажаннями через те, що нема на кого дітей залишити (в тому, що живемо без батьків бачу лише одні "плюси" - ніхто не заважає, а няня... ну не можу собі уявити, що залишу дитину на няню, щоб походити по магазинах. І справа не в недовірі).
     
  3. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Ми теж живемо самі і теж малого годую грудьми. На фітнес не ходжу, магазини тільки ті що біля дому. Тому мені так і потрібна та година-дві в тиждень на себе і час на ванну або ще якісь справи ввечері. Єдине що чоловік купує все необхідне і допомагає з малим по вечорах.
     
  4. Lidusha

    Lidusha New Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Видно ви дійсно не навчили його бавитись самого ще в далекому дитинстві. Бо я з 6 місяців сиділа з сином бавилася в конструктор, машинки ітд. і зараз йому 2 роки і він може 30-50хв. самостійно бавитися в різні іграшки, але в основному це будівництво різноманітних конструкцій зі всього, що йому під руку попадає...
     
  5. manka

    manka Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Моєму незабаром 6 місяців, але щось не можу уявити собі як він конструктором може бавитися. Хіба, що я буду біля нього бавитись. А машинками ще й як бавиться: до рота пхає, не розуміючи їх призначення. А ваш, мабуть, більш "продвинутий".
     
  6. kira lv

    kira lv Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    А мій малий бавиться тільки зранку сам, ввечері не хоче. І батьки часто приходять і ніби я б усе мала встигати... Коли синочкові ще року не було на курси бігала і в хаті щось робила і по закупах встигала (коли бабуся приходила). А зараз ну нічого не хочеться, якась повна апатія до всього крім дитини. Аж соромно признаватись ну нічого не встигаю :girl_blush2:, старію, :sad:
     
  7. kljysochka

    kljysochka New Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    ги-ги!!!!!:girl_haha:скорувато!:girl_wink:
     
  8. Lidusha

    Lidusha New Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    З 6 місяців Я З НИМ БАВИЛАСЯ РАЗОМ, він окремо почав в 1 рочок бавитися.
     
  9. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Це просто напевно банальна втома. Треба знайти якесь заняття яке дає емоційну розрядку. В мене теж таке буває день-два, а потім я беру себе в руки і життя налагоджується. :) Дуже часто чую від жінок в декреті про постійну втому, апатію, тому вважаю що час на себе просто необхідний і чоловік, рідні мають це розуміти і сприяти. Думаю принаймі 2 год в тиждень багатьом вистачить щоб емоційно розрядитися, переключитися з домашніх справ на щось інше. Якщо в мами хороший настрій то й вдома буде все гаразд.
     
  10. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Я з малим бавилася до півроку, а як навчився сидіти, то почав сам бавитися, я мусіла тілкьи іграшки бігати замінювати.
    Зараз (2.5) може по декілька годин своїми справами займатися, а я маю час на себе:)
    Впевнена, що моєї заслуги у цьому нема. ПРосто малий сам по собі посидючий (може хвилин 40 сидіти і фарбами малювати або з пластиліну ліпити) ну і ігри вміє собі сам придумувати.
     
  11. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    Мама не має права на час для себе, мама має ОБОВ"ЯЗОК на час для себе! І це не лише її обов"язок, а й обов"язок люблячого чоловіка-татуся та інших близьких людей, які проживають разом, цей час для себе допомогти організувати. Бо хоч яка б мама не була відповідальна, обов"язкова, працьовита, терпляча і т.п. - всьому є своя межа і потрібно час від часу поновлювати свої сили, інакше буде кепсько всім, не лише цій мамі, яка не має часу для себе.
     
  12. Kurylychyn

    Kurylychyn New Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    В мене мала сама не хоче бавитись тільки з кимось Мені треба приготувати обід і вечерю кожного дня, щей з нею погуляти і все таке тай не вистачає часу на дитину.
     
  13. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    А ви приготуйте обід і вечерю на два дні і матимете день, майже вільний від кухні. І прогулянка з дитиною - це також час, проведений із дитиною))))))
     
  14. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    я думаю, що якщо мама повністю віддається дітям і не залишає часу для себе то гірше в майбутньому від цього буде в першу чергу саме дітям. мама повинна бути реалізована, якщо вона все вкладає в дітей, то потім занадто великі вимоги до них ставить і виникають проблеми з непорозумінням між мамою і дітьми
     
  15. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Чи має мама право на час "для себе"

    То ше залежить від того шо саме розуміється під "часом для себе",дехто буде жалітися на брак того часу і разом з тим не пропускати жодного серіалу по тб)
    Я часом для себе вважаю час на догляд за собою,час на свій розвиток в якомусь іншому напрямку,час на якесь хоббі і найчастіше той час я маю лише тоді як діти сплять. Зустрічатися з коліжанками можу і в компанії наших дітей.
    Час на себе завжди знайдеться навіть коли не дуже хтось помагає з дітьми,просто треба той час на себе використовувати,а не на всяке інше)
     
  16. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Не даю си ради, потребую поради

    Ми з чоловіком маємо двох Мацьоп, обидвоє працюємо (вільний графік), бо винаймаємо помешкання і інакше не протримаємося фінансово, мої батьки і його Мама живуть далеко і Нам хронічно не вистачає часу( постійно гора хатньої роботи, хронічна втома і мрія відіспатися). Останній місяць роблю опитування : " Як Ви даєте Собі раду? " Перепитала десь 50 осіб ( одружених з дітьми малими і великими ; неодружених ; одружених без дітей ) і всім також хронічно не вистачає часу і побут "дістав". Пропоную в цій темі поділитися досвідом, як організувати своє життя, щоб мати трохи вільного часу і давати раду.
    На моєму брєлку від ключів написані слова: "Коли Бог створював час, Він створив його достатньо." Шотландська приказка.

    Я повністю погоджуюся з шотландцями, але треба ще навчитися мудро використовувати час. Потребую практичного досвіду мудрих людей, які дають Собі раду. Дякую кожному, хто готовий відкрити секрет мудрого використання часу!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. MarMar

    MarMar Active Member

    Відповідь: Не даю си ради, потребую поради

    класно задумана тема! актуальна до болю)))

    не можу сказати, що даю собі раду, аж ніяк. але коли страшенно дістає, стараюся уникати "перфекціонізму") ну не буде блищати все в хаті, купа випраних-непрасованих лахів зросте, і т.д і т.п. але моральне здоров'я - важливіше)

    цікаво справді, як вкладатися в час і щоб все було "на глянц"
     
  18. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Не даю си ради, потребую поради

    Пам'ятаю маму. Вона вічно була в роботі. Раненько вставала, сніданок робила, потім бігла на роботу, з роботи в магазин/ринок, додому, вдома знов робота і допізна. Мама весь час була втомлена і я б не сказала, що задоволена сімейним життя. Єдине, намагалась біля нас, дітей, триматись весело. Мама трудоголік і вона без роботи ніяк. Тато працю на "швидкій", працює добу а то і дві, вихідні відпочивав. Але не скажу що нічого по хаті не робив, допомагав також.
    Але... Ми практично ніколи не їздили на пікніки, в ліс, по гриби, просто сім'єю вийти в місто на морозиво, то були рідкісні випадки. На морі я з батьками не була (хоча моя мама зі своїми батьками була і на морі, і в Одесі, і в Москві навіть). Вперше побачила море в 27 років з чоловіком вже.
    Отже, за роки життя з батьками я собі пообіцяла, що не буду себе заганяти роботою. Краще нехай посуд буде не помитий, але приділю більше часу дітям і чоловіку. Я не кажу що в мене повний бардак в хаті, але і не "глянц". Але я багато гуляю з дітьми, ввечері на вихідні з чоловіком переглядаємо фільми, подорожуємо багато. І про себе не забуваю. Моя мама вперше зробила манікюр, коли я працювала в салоні і їй його зробила. Чесно кажучи, не розумію такої самопожертви. Був період, коли у них з татом стосунки дуже не складались. На мою думку, це тому, що мама повністю віддавалась роботі, щоб був той "глянц" і забувала про сім"ю. На відміну від моїх батьків дідусь з бабусею жили практично ідеально, ніколи не сварились, ніколи дідусь голосу на бабцю не підняв, ніколи бабуся йому не перечила. Але бабуся не працювала. Вона була не домогосподарка, а господиня, берегиня сім'ї. В хаті було чисто, наготовано, вона навіть доглядала мене з братом (ми в садок не ходили і то за їі ініціативою). І я скоріше хочу взяти приклад з бабусиної моделі сім'ї ніж з маминої. Я хочу бути господинею, берегинею в сім'ї. Щоб всі були щасливі, і діти, і чоловік, і я сама :)
     
  19. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Пелюшки чи повзунки

    як так? хіба ви маєте хатню помічницю, бо інакше не бачу виходу- старші дітки всеодно потребують і догляду і свіженького поїсти, і перепрати-розвішати-попрасувати-поскладати, про чоловіка ніц не кажу, бо при потребі вони всі гарно справуються:girl_yes2:
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Пелюшки чи повзунки

    Ні, розуміючого мужа.
    Їсти готую так, щоб на кілька днів. Як не вийде, то чоловік щось купить.
    Не розвішую, не прасую. Попрати й поскладати займає дуже мало часу. Роблю, коли старший вертається додому й бавиться з середульшим. Я беру манюню, кладу голеньку на килимочок для пеленання й розкладаю прання, паралельно її висаджуючи.
    Попилотягати цілу хату - це хвилин 10-15. Підлогу й посуд миє чоловік.
    Ідеально чистої хати мати не прагну. Головне, щоби ніхто не був голодний і я на обід з малюками поспала. То пріоритети, а решта встигнеться. )))

    А я ще й рукоділлям мушу (внутрішня потреба) займатися. То я 2-3 ночі на тиждень щось творю до 4 ранку, а тоді днями відсипаюся. Не сплю вдень лише в суботу-неділю.