Чи має мама право на час "для себе"

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Зорянівонька, 7 Травень 2010.

?

Час на себе

  1. Є! Я вмію організуватися, щоб встигати все

    89 голосів
    53,3%
  2. Нема. Я ще не вмію встигати все

    76 голосів
    45,5%
  3. А воно мені треба..?

    2 голосів
    1,2%
  1. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    ні в якому разі, просто Ви ключові слова, які я в попередньому дописі процитувала, вжили - ключові для моєї думки. А те, що втомлюєшся від буденності я і без дитини знаю, це нормально, ми ж люди, а не тварини, нам потрібен розвиток і "їжа" для душі та тіла.

    ---------- Додано в 08:31 ---------- Попередній допис був написаний в 08:29 ----------

     
  2. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

     
  3. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Чи має мама право на час для себе? Звичайно, так. Як і кожна інша людина.
    Намагаюся викроювати час для себе, залишати з бабусею дитину, іноді з чоловіком. Чому іноді з чоловіком? Бо "час для себе" подобається проводити з чоловіком (кіно, театр). Все залежить від потреб мами, бо комусь достатньо годинку в тиждень "для себе", а комусь 3 години щодня недостатньо.
    Щодо того, що в садочку погано, бабусі негативно впливаються на дитину, няньки не дивляться, то знову ж таки, погоджуюся з думкою, що за 1-2 годину нічого поганого з дитиною не станеться з бабусею. Садочок... ну це окрема тема, яку не варто тут піднімати.
     
  4. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    часом є таке бажання, але ми маємо бабцю-діда, котрі часом заберуть малих на прогулянку на годинку-дві, і нам вже не хочеться. Любимо подорожувати сім"єю. Мені без малих скучно. Я звикла все робити з ними. На танці ходила з малим, на закупи їжджу з ними. Машина є, ерго є, не бачу проблеми. Самій часом хочеться побути, тоді встаю швидше на годинку, коли усі сплять, і встигаю сама собі і помедитувати і ванну прийняти і зробити що запланувала своє і просто полежати спокійно.
    всі діти непосиди, просто є спокійніші непосиди, є повні непосиди. Треба навчитися з тим жити. Думаю проблема у вас з організацією свого часу і з якимось внутрішнім конфліктом. В мене таке було з старшим, я сама не знала що я хочу, все мені заважало і то я не встигла і туди не встигла, і причина була - дитина заважає, от хтось би забрав на пару годин і все би встигла. Бабця його забирала, а я далі не всигала всього що запланувала, і не хотіла без нього щось робити, я зразу сумувала за ним. А потім почала все планувати з дитиною, ми разом і туди і сюди, і все разом робили і все стало ок.

    ---------- Додано в 09:47 ---------- Попередній допис був написаний в 09:42 ----------

     
  5. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Знаєте у мене дуже схожа ситуація: мама приходить разом з чоловіком: година 8 (ну чоловік може і в 10 :)) і на допомогу я не розраховую: готую сама, продукти купую сама, прибираю... На чоловіка я дітей майже не залишаю, бо тоді вдома три дитини, повний армагедон :) Зате можу собі дозволити в суботу залишити на кулька годин дітей одній чи другій бабусі і мушу за ті кілька годин все встигнути :) Ще від понеділка планую чим би то зайнятися на вихідних.
    Часом буденність настільки заїдає, що хочеться плакати, але ж так буває не завжди.
    Щодо колєжанок, у мене майже всі мають дітей, ще рік тому важко було зібратися і поговорити, а тепер - просто рай: діти бавляться разом а ми спокійно лялякаємо. Ті що дітей не мають знають що можуть будь-коли прийти до мене на каву (я ще з радістю кексика спечу до кави :)), але мене витягнути кудись важко. От так і живемо :) Ще рік тому було дуже важко, підозрюю що через рік все стане ще гірше, але бачу світло в кінці тунелю: з Петром вже зовсім просто.
    А каланетикою ми займаємося з дітьми удома. Мені так навіть більше підходить, решта все вечорами коли діти засинають (якщо я не засинаю перша :))
     
  6. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Мама повинна мати час на себе - інша справа коли :) Мені направду добре вдома з малим, але тут я багато чим завдячую своєму чоловікові - він дуже багато часу проводить із синочком і часом в мене навіть якась ревність прокидається, але в такий момент в мене спрацьовує сигнал що якщо їм добре вдвох, ніхто не плаче, не кричить і т.д., то це означає що я маю час на себе! Чоловік дає мені можливість годинку-півтори полежати в ванній, після того як приходить з роботи бере малого і я йду готувати вечерю, на вихідних вони гуляють вдвох, то це теж мій час, коли малий спить то це теж мій час і я його витрачаю саме на відпочинок, на себе, а не на заганяння себе в глухий кут. Люблю ніч, коли всі сплять, бо я можу собі спокійно повишивати, нафарбувати нігті і т.д. Закритою в 4 стінах себе абсолютно не відчуваю - ходжу всюди куди мені захочеться, але з малим, він мені не заважає. З 4 тижнів всюди їжджу з малим (де які магазини і т.д., ми всюди буваємо). Їздили і на весілля з малим, і в гості далеко, і знову плануємо в гості ще далі. З бабусями-дідусями залишати стараюсь не зловживати - роблю це лише тоді коли насправді потрібно, і то максимум на дві годинки, і то було таке максимум 3 чи 4 рази в разі крайньої необхідності. Колежанки мої, благо, мене розуміють і ми знайшли вихід - вони приходять на каву до мене (ну люблю я гостей + це додатковий стимул щоб вдома було чисто і прибрано), а в той час моя дитина чи бавиться біля нас чи чоловік трохи бере до себе щоб ми спокійно той чай допили. За останній рік-півтора дізналась і навчилась стільки нового про що завжди мріяла навчитись, але не вистарчало часу. Думаю це все залежить від мами, від цілей які поставлені перед собою :) А ще ніколи не сприймаю дитину як перешкоду, швидше навпаки - як стимул для розвитку, а ще не ускладнюю собі життя непотрібним і зайвим ;)
     
  7. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Наскільки пам’ятаю, що в Зорянівоньки чоловік програміст. Мій коханий теж. І працює так само зранку до вечора, деколи навіть додому бере роботу. А розумова робота набагато важча за фізичну, такщо дуже його і не понапрягаєш...
     
  8. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

     
  9. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    а мій нє ? (вони майже в усіх програмісти) :girl_crazy: - тільки він ще й хардварщик і головний інженер :) і зам по науці ( та ще плюс лекції - доцент) - а з малим - як раз має де з "високочолих" трудів відпочити + порухатися-погуляти
     
  10. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Декрет - колонія строгого режиму!
    Муж на роботі довго, а вдома далі бігом за комп і не має часу заколисати малих...
    Мама і так моя робить все що може, іноді я таки лишаю малих з мамою, але причина має бути особлива. За 4 роки декрету я ще жодного разу не могла лишити дітей з мамою, бо мені треба на каву йти...
    Можу взяти двох дітей і їхати розважатися... але певне самі знаєте яка це розвага з двома, та ще й відразу хворіють після поїздок....
     
  11. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Ну і мій теж :) але дітей в основному залишаю на чоловіка, і викроюю час на себе теж в основному за допомогою чоловіка.
    Ну і , все так не буде :) чим старші стають діти, тим легше з часом "для себе".
     
  12. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    може залежить який графік, або яка людина?
    Я ще не маю дітей, але думаю, що як будуть, то однозначно матиму час для себе, бо я з тих дівчат, які "себе дуже люблять" :) хоча не зарікаюсь :) бо як зразу двоє...то самі розумієте:)
     
  13. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Дівчата, я тут не прошу поради, як мені дати раду. Просто після прочитання сусідніх гілок склалося враження, що молоді мами за дитиною забули про себе і свої потреба, а тільки як краще для дитини думають. А життя йде...
     
  14. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    От і в мене таке враження, але мені собисто часу на себе бракує катастрофічно, бо на роботі намагаєшся за 3 дні встигнути те що роблять 5 днів, біжиш додому намагаєшся щоб було приготовано, прибрано, попрано, поправсовано, і коли залишити ту дитину ще на особисті потреби?
    Чоловік постійно на роботі, інколи і в неділю, або тижнями у відрядженях. Я навіть на манікюр з малою їжджу, і стригтись періодично, більше в мене нічого для себе не виходить.
    То певно я якась неправильна.
    От легко дома з дитиною все таки тим хто має активну допомогу і розуміння від бабусь і дідусів, тоді маючи можливість на сумарних 5-6 годин в тиждень виключно для себе і я би була задоволена. Але в багатьох випадках буває по іншому.
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Аналогічно. Не знаю, що б я робила без допомоги мами і без мого чоловіка. Але на каву ще поки що не виходить...ранувато відать, ходимо з Ромком разом, і то швидше на коктейль:girl_crazy:
    Оце точно, зарікатись не варто. Я от також в груди билась, що як це, не приділити собі увагу? не сходити в перукарню, чи з коліжанками кудись просто душу вилити та настрій підняти? А спортзал? з 3-4-го місяця треба приводити себе в форму!!!
    В мене такого не буде, я занадто люблю себе! Хоча я багато в чому переоцінила свої приіорітети, думала ГВ до 6 місяців і баста, бо дитині вже ніц корисного і мені тре на пивко сходити, тепер мама питає, скільки планую годувати, відповідаю - скіко схоче. Отримую в відповідь здивований погляд: та то ж до двух років може протягнутись!!! А мені що, шкода? Змінила свій погляд і щодо відпочинку без дитини, раніше вважала, що так має бути, як не поїхати на лижі в гори? як це відмовити собі в подорожі, і не відкрити для себе якусь нову країну? і що тут такого, якщо в цей час малюка побавлять мої батьки? а тепер не уявляю, як я без нього. Правда на рахунок садочка так і не сформулювала свою думку. Здається, що як Ромасикові буде 3 роки він буде вже такий дорослий, і я вже заслужу на більшу частину дня для себе, але то вже час покаже, він іде, і міняє наші пріорітети...
     
  16. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Зорянівонько, повністю з вами погоджуся. Мене трохи коробить, коли тут читаю, що єдине покликання жінки - бути матір'ю. Бо в мене - точно ні. Перш за все я жінка, потім мама, дружина і т.д. Глибоко переконана, що дитина тільки тоді виросте щасливою та гармонійною особистістю, коли у сім'ї буде гармонія (читати - коли батьки щасливі). Щось я важко собі уявляю, як можна бути щасливою, поклавши все своє життя тільки дитині :confused: Зразу скажу - усе вищесказане стосується тільки мене, в жодному разі не маю на увазі когось із форумлян :)
     
  17. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    100% і що саме головне - важко тоді уявити собі щасливою дитину...
    наразі в мене ще й хворіє чоловік - то я зі всіх боків мама. але я зовсмі не забуваю про те, що мені треба зробити для себе (хоч немаю наразі на це часу, але не забуваю).
     
  18. Tanju

    Tanju Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Я також погоджуюсь, що жінка -це багатогранне поняття, і це не лише мама. Так як моя дитина ще досить маленька , то звичайно брак часу "на себе" я відчуваю. Наприклад не можу зараз записатись в тренажерний зал, або на масажі походити. Але все-таки зустрічаюсь з подружками, чекаю вихідних, коли є можливість час від часу залишити малечу на батьків, а самій піти з чоловіком з друзямит кудись.Для мене це має велике значення, бо без спілкування і постійного однакового ритму впадаю в депресію, стаю нервова, і це може і на дитині відображатись у вигляді роздратування. А коли мама "розслабилась", то вона стає добра і пухнаста, і дитина задоволена біля такої мами:girl_tender:
     
  19. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    саме про це я і говорю - якщо мама чи тато нещасливі - дитина не може бути щасливою :sad: Тому особисто для мене важливий мій власний внутрішній стан - це запорука щастя моєї сім'ї.
     
  20. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має право мама на час "для себе"

    Час "для себе" збільшується з віком дитини. Коли дитина зовсім мацьопка, то часу дуже бракує, потім можна залишити з кимось дитину, або взяти з собою. А потім настає час, коли донечка стає подругою, яка може порадити щодо одягу і помічницею в хаті, а синочок стає помічником татка, бо в них спільний інтерес до машин, конструкторів, і час сам собою появляється в мами :) Просто треба пережити без зайвого трагізму, що часу може на все не вистачати і іноді, коли той час появляється, треба вибирати: чи піти в зал, чи посидіти з коліжанками. Ну і, звичайно, мамі треба вміти відпускати від себе дитину, коли вона хоче проводити час з татом, бабусею...
    Безперечно, якщо мама нещасливо, бо відчуває себе замкнутою, прикутою до дитини, то час дуже треба знайти, щоб трохи розвіятися. Є, звичайно, випадки, коли батьки так захоплюються відпочинком, що не можуть викроїти час для дитини, але то крайнощі, в які ніхто не збирається впадати.