Церковний розвід, уневажнення шлюбу

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем L@vazza, 20 Лютий 2009.

  1. L@vazza

    L@vazza миється в бані

    Привіт. Я тут новенька, ще не дуже розбираюсь що до чого. От вирішила запитатись: як ви ставитесь до церковного розлучення.
    Детальніше: з першим чоловіком я брала шлюб, прожили ми разом недовго і розлучились. Зараз збираюсь виходити заміж вдруге, але майбутній чоловік наполягав, щоб я отримала церковний розвід. Я все-таки пішла до церкви, переді мною якраз дівчина до священника за тим самим прийшла і я стала свідком цього процесу. Потім ще прийшов її майбутній чоловік і.т.п, короче кажучи: це виглядало, ніби вони прийшли отримувати дозвіл на купівлю землі чи щось таке - з хабарями і таким іншим. Після цього я щось не дуже хочу цей розвід отримувати, не тому, що грошей шкода, просто не розумію для чого це взагалі потрібно?
    Буду вдячна за ваші думки.
     
  2. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    знаю,що в більшості церкв,вам просто не дадуть взяти шлюб,без церковного розлуучення
     
  3. L@vazza

    L@vazza миється в бані

    Відповідь: Церковний розвід

    так, але питання в тому, чи взагалі потрібно тепер це робити? я розумію, що тоді мені треба було добре подумати головою, але тепер вже нічого зробити не можна. Просто після такого відношення священника до надання чи розірвання шлюбу моє ставлення до церковного шлюбу як такого змінилося...
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    це вже вирішуйте з майбутнім чоловіком,чи потрібен вам церковний шлюб.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Мар"яночка

    Мар"яночка Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    В мому розумінні шлюб це поєднання двох душ назавжди, може трохи зафілософсько звучить, але то так, а це погодьтесь набагато більше ніж священник. Я взагалі священників не сприймаю не буду говорити шо всі погані. 100% є дійсно віддані люди, але в більшості свої не відповідають вони тій місії, яка на них покладається. (це так м"яко кажучи).
    Але бачу вам впирається в тому, що ваш новий обранець хоче шлюб,тут вже тяжче... дійсно без церковного розручення другий раз вам шлюб наскільки я знаю недадуть. :confused:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. L@vazza

    L@vazza миється в бані

    Відповідь: Церковний розвід

    він вважає що так, а я вже не знаю...
     
  7. L@vazza

    L@vazza миється в бані

    Відповідь: Церковний розвід

    я б і не сказала, що не хочу шлюбу з ним, але це не буде вже "справжній" шлюб, а якась пародія, як мені здається...
    і ще, відверто кажучи, не хочеться щоб на тобі нагло наживалися, та ще й хто - священник!!!!!
     
  8. Мар"яночка

    Мар"яночка Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    тут тяжко шось вам радити. так з однієї сторони це дійсно дивно брати другий шлюб, а з другої сторони шо якшо дійсно це якраз та половинка... навіть незнаю.
    Мені так дійсно здається чи то справді так, шо зара чин вінчання набрав такого характеру популярності і тому шо всі так роблять :confused:
     
  9. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    ТОбто лікарям та урядовцям дамо заробити, а священникам ні? ;) Не переймайтесь - чорний гумор. :shutup:

    Питання впирається у вашу конфесію. Якщо ви православна, то для вас із тим немає проблем. Православна церква практикує розлучення, але процедури я незнаю. Але я не розумію навіщо давати хабар, якщо розлучення і так є офіційною процедурою...хіба для пришвидшення, чи що?
    От у католиків та греко-католиків розлучення, як такого не існує. Є уневажнення подружжя - процедура довготривала та складна і не завжди закінчується бажаним результатом.
     
    • Подобається Подобається x 8
  10. L@vazza

    L@vazza миється в бані

    Відповідь: Церковний розвід

    Шлюб я брала в правлославній церкві, там і розвід хотіла отримати, але в тому то і "прікол" що той священник сказав: пишеш заяву, приносиш свідчення двох свідків, йдеш до мене на сповідь, ну і даєш 500-600 грн, як він сказав "дають, хто скільки зможе, хтось і більше дає". Гммм...
    А після цього всього він бере ті бумажки з грошима і йде до начальства. дав зрозуміти що "нема грошей - нема результату", типу що "начальство" дозвіл на розлучення не дасть. Отак...
     
  11. Victi

    Victi Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Якщо вашому майбутньому чоловікові так важливим є вінчання в церкві, то 500-600 грн. ще не надзвичайно велика сума для щастя коханої людини. Адже для нього, як я розумію, ви перша людина з якою він забажав поєднати свою долю, яку він кохає, і хоче заявити про своє почуття і перед людьми і перед Богом.
    А те що церква давно себе дискредитувала в плані здирання грошей, то не новина.
     
  12. молекула

    молекула Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Як на мене церковний розвід, це щось незрозуміле...шлюб береться раз на життя, а розвід, то вже напевне церква придумала, щоб здирати гроші... Мій дядько недавно одержав церковний розвід. А виглядало так. Дружина втекла від нього до коханця, а сина їхнього спільного лишила на призволяще. Дядько старався ним опікуватись, але сам ради не міг дати. Син залишився з бабцею жити. Від дитини вона відмовилась категорично. Вони розійшлись, і за якийсь час вона подала на розлучення церковне. Приходило кілька листів,з проханням з'явитись на розмову,якщо друга особа не прийде, то за третім разом церква має право їх розвести. Так в принципі і вийшло. А причина церковного розлучення банальна-не зійшлися характерами (так писалось у листі)....Прикро, але дядько по сьогодні її любить і неможе її забути, а пройщшло вже добрих 8 років якщо не більше...
    Сорі, що нагрузила вас...
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Чому не підете до церковного суду? Один священик нічого й так не вирішує.
    Хоча, з вашого опису все виглядає на вже впорядкований корупційний ланцюжок.
    імхо, краще йти до вищих гілок церковної влади й платити офіційно за послуги адвоката чи судді, чи хто там ще причетний до того, аніж брати то через хабарі.

    Та суть не в грошах, а в моральності, наскільки я зрозуміла проблему.
    Думаю, вирішити це можна, оскільки дискредитувала себе не Церква, а її окремі представники. Завжди можна знайти совісну людину. Треба тільки на це трохи більше часу потратити.
     
    Останнє редагування: 20 Лютий 2009
    • Подобається Подобається x 5
  14. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Оффтоп.
    А у нас вже є одна Лавацца
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церковний розвід

    Власне я знаю, що є. От і думаю, як би то перейменувати, бо нік має заборонені знаки й підлягає бану.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Нюта

    Нюта Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    кажуть те що створене на небесах не можна розірвати на землі! На мою думку від того, що люди беруть церковний розвід їхній наступний шлюб благословеннішим не стане! Розвід такий дають по декілької причинах,наприклад чоловік імпотент і не може дати потомства, чи жінка не може дати чоловіку дитини!
    Народна мудрість: Перша жінка від Бога, друга від людей, а третя від чорта!:)
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Або іншими словами: "кожна наступна жінка гірша за попередню".
     
  18. Vysoka

    Vysoka Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Недавно прочитала хорошу книжку "Дражливі питання про ...". Так якраз написано про розвід і таке інше. Підтримую думку, що шлюб має бути єдиним!! Ми ж у церкві клянемося бути разом до кінця, це ж таїнство, як і хрещення. А хреститися 2 рази не можна. Католицька церква не визнає другого шлюбу та розводу, навіть якщо люди брали шлюб, а потім розлучилися або одружилися ще раз, то їм навіть не можна приступати до Причастя. Але мені тяжко говорити, бо не була у вашій ситуації.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    «Що Бог злучив, людина хай не розлучає» (Мт. 19:6).
    А розлучення, як вже неодноразово писалось у Католицькій Церкві немає. Є можливість уневажнення Таїнства шлюбу, але бездітність (якщо не була затаєною) не є для цього причиною.
    «Хто відпускає свою жінку й бере другу, чужоложить із нею. І коли жінка покине свого чоловіка й вийде за іншого, — чужоложить» (Мр. 10:11–12)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Tasia

    Tasia Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    А мені чогось стало цікаво: а чого цьому майбутньому чоловікові так залежить той церковний шлюб (для якого власне потрібне то розлучення)? Такий шлюб вже ніби мав би бути дискредитований в його очах... і L@vazza так само може і з ним потім при потребі церковне розлучення взяти (Занудо, то я приєднуюся до вашого чорного гумору:))
    Одним словом, я більше бачу тут проблему в ставленні того майбутнього чоловіка, ніж в самому розлученні...

    І не зовсім по темі, але мені вже давно церква здається суцільною бюрократією і канцелярією з причудами, не гірше ніж деякі державні установи (принаймні ті церкви, з якими я стикалася). Що там далеко йти - коли ми брали церковний шлюб, то спішили і нам було байдуже який день, лиш би поскорше домовитися.. За день до одруження ми прийшли на сповідь, поговорили, ще раз все узгодили. Назавтра приїзджаємо до церкви - священник згадав, що почався піст!! І відмовляється нас вінчати:8:.. (Чим він вчора думав, йолки-палки!!!). Притому відмовлявся категорично. Але коли вийшов на двір, і побачив гостей-машини-каравай і т.д., то.. погодився зразу (ну не можна ж людей підводити:xaxa:). Я аж сама прибалділа від такої зміни церковних норм. То куди вони годяться? (риторичне запитання)
     
    • Подобається Подобається x 1