Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ольга, 3 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Годувати дитину-то потрібно і природньо, з екстремальних ситуацій-годувала в черзі в аеропорту коли всі бігли сідати на літак і товклись на купі, а ми розслаблялись :), звичайно що то не показуха а задоволення потреби як дитини так і мами, і керується любовю.
     
  2. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Єво, поки не йдіть з цієї гілки, я розкажу ще про свій досвід :girl_wink: правда, нет глючить, я оце стільки накатала і все пропало :girl_sad:, тепер буду лаконічнішою

    Раніше до вагітності і до народження Злати я думала така само, як Ви. При чому що радикальності в цих думках мені було не позичати :girl_crazy: Але-але... зараз усе змінилось. Не знаю, чи пропали комплекси :girl_haha:, але годувати малу можу і при людях. Звичайно, коли ми в гостях чи в нас хтось гостює, то мені зручніше вийти в іншу кімнату правда, є такі родичі, що можуть й туди за мною пертись не зрозуміло чого, якщо я своїм виходом дала зрозуміти, що ми вийшли поїсти самі і нікого із спостерігачів нам не потрібно:girl_devil: але то вже інша історія... Але на вулиці ми їмо: і влітку, і взимку. І мені не холодно :girl_crazy: Просто або спеціальний одяг для годування, або просто зручний одяг для таких потреб суттєво зменшує певні психологічні незручності для мами при годуванні маляти при чужих, ІМХО

    Єво, в принципі це Вам на разі може так здаватись, а там далі буде видно :girl_in_dreams: Ми так і починали: сидиш на подвір"ї і думаєш "та навіщо йти до будинку, якщо можна і тут". Приклала Златика до грудей, сиджу, гойдаюсь на кріслі, годую і так класно - навіщо ще кудись йти :girl_curtsey:?

    Повірте, з народженням маляти все може дуже змінитись у Ваших думках, Вашому відношенні до певних речей :girl_smile::girl_in_dreams: Варто ще трошки почекати :girl_in_love:
     
    Останнє редагування: 25 Листопад 2009
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    мда... а починалось все з пологового...

    даремно ви так... тут пів форуму таких циган, які годують дитину за будь-яких обставин лишень тому, що дитина просить їсти. І носять в слінгу як цигани, ну і т.д.

    Єво, вас намагались налаштувати на позитив в ГВ (до дописів Тані Слезінської я вже звикла - вона завжди відповідає коротко і місцями різко). Якщо ви навчите дитину на такий "інтим" в годуванні потім же складніше буде, якщо вона дійсно попросить їсти за інших ніж таких висококомфортних обставин. Що тоді робити? Гнати бігом з голодною кричущою дитиною до комфортного дому аби сховатись у нірку чи все-таки погодувати? Чи задурити голод гумовим замінником?

    Давайте краще цю дискусію перенесемо на час "після пологів" ;)
    Хоч і більшість годуючих мам вам стверджують, що це природньо і гарно, у вас своє бачення. Наскільки воно вам допоможе чи буде заваджати - це ваш варіант ГВ. Зустрінемось через 30 тижнів у гілці про ГВ ;)
     
  4. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Досвід годування в громадських місцях є: і в парку годувала, і в поліклініці, ще десь не памятаю де. Найчастіше все-таки в парку, то завжди або накривала дитину рушничком, або в слінгу. А вдома, то не годую перед свекром, чоловіковим братом. Хоча вони то сприймають з розумінням і самі без зайвих нагадувань виходять коли я кажу, що малого треба погодувати. Хоча при свому кумові годую абсолютно без комплексів, але то швидше тому, що його жінка також годує і ми багато разів годували разом, то якось так склалось, що наші чоловіки обоє були при тому процесі, то вони вже звикли. Відповідно і його жінка також спокійно годує при моєму чоловікові. Часом доходило і до курйозів :) А взагалі якщо хтось буде присутній при годуванні, то я просто запитую чи ніхто не буде проти якщо я погодую дитину, бо з мого досвіду, то чомусь створює проблеми не мені, а оточуючим, яким чомусь незручно.
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    так, екстремальні ситуації часом стаються, не часто але бувають... згадала, я раз годувала малу в примирочній магазинчику одягу в ВАМ - бо мала ікала і іншого виход як напоїти дитину- в мене не було. І якби акож в аеропорту прийшлось і іншого виходу не було - годувала б і там, не зважаючи на те що неподобається мені то на людях робити. Але переважно форс мажори стаються не так часто і не так негайно. Тому все залежить від мами - якщо їй годувати на людях абсолютно нормально - то вперед. Якщо мамі ід того дискомфортно - шукаються інші варіанти виходу з ситуації. І нєнанда зараз яростним прихильникам ГВ трактувати мою останню фразу як пропозицію годувати з пляшечки))). Насправді є багато варіантів як годувати грудьми і при тому не показувати це на обозрєніє оточуючих.

    хоча і не мене питались але я відповім як у нас. Річ у тому що ми з малою весь день самі - тобто істи без присутності когось ще крім мами вона звикла сама по собі - бо кожного дня так їмо. І крутиться вона при глядачах у випадку коли ніби і треба поїсти але цікавіть подивитись по сторонам перемагає. Але коли вона дійсно хочу їсти, то пофіг все що коїться навкруги - вона їсть, а вже коли достатньо наїсться - знов крутиться, хоча за інших обставин, якби не було зовнішніх подразників, а були б ми вдома насамоті - вона б далі продовжувала їсти.
     
    Останнє редагування: 25 Листопад 2009
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    ніхто не трактує нічого лишнього.
    просто здебільшого є така закономірність: якщо дитина звикла до годування в інтимній обстановці, то за інших обставин (як ви називаєте форс-мажор супермаркет, аеропорт, поїздка) вона буде відволікатись і їсти погано, або ж взагалі відмовиться їсти і влаштує істерику вимагаючи "комфортних умов".
    Плюс, якщо мама налаштована на годування лишень в комфортних умовах, то вона цим, як на мій погляд, "прирікає" себе на безвилазне існування в закритому просторі "я і маля", бо якщо десь вийти і дитина захоче їсти, то що тоді? Чи згідна мама сидіти безвилазно 2 роки аби годувати? а потім скаже, що я як закінчила ГВ "немов з тюрми вирвалась" (таких цитат є досить і там термін явно не по 2 роки).
    тут або звикати і адаптуватись, або повністю ізолюватись для комфорту. Я би обирала (та й обрала) не таку категоричність в сторону комфорту, оскільки це реально обмежує.

    дитина розумніша: обирає іжу аніж комфорт ;)

    а у віці вашої красуні (взагалі-то починаючи десь з місяців 4-6) властиво відволікатись на сторонні звуки, предмети тощо. Тому до комфортабельності умов воно відношення не має жодного - вона просто пізнає світ :)
     
    Останнє редагування: 25 Листопад 2009
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Як про мене писали :)
    Підтримую на всі 100! Або заганяєш себе в рамки на декілька років, або вчиш дитину жити в реальних умовах. Можливо для жінки, яка не потребує спілкування, подорожей це не буде обмеженням, але я 2 роки гуляти біля дому не можу :)
    Знову ж таки, як на мене, ГВ на вимогу хороша можливість налагодити взаєморозуміння з дитинкою, навчити поважати потреби мами.
    Одним словом, Єва, не сприймайте все в штики, сприйміть це як інформацію до роздумів :) Жінки різні, діти різні, кожен вибирає щось своє.
     
  8. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Також колись мало собі уявляла,як буду годувати десь "на людях ",а коли народила,то весь стид як рукою зняло. Екстремальних умов годування правда в мене не було. Годувала і в гостях, і в машині, коли були в Шацьку ,то на пляжі годувала:girl_cool:,
    і скажу чесно, коли годувала на пляжі ,де навколо повно людей то мене не стид брав , а ГОРДІСТЬ за те що годую свого малого грудьми.
    До речі,там же відпочивала жіночка з тримісячним хлопчиком ,вона також не кремпувалась,а годувала малого коли той хотів їсти.
     
  9. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    До народження малого думала, що годувати буду тільки вдома. Спочатку навіть всіх (крім чоловіка) виганяла з кімнати. Потім почали гуляти довше і виникла така потреба. І я і чоловік були проти показових годувань. Але в будь-якійситуації можна знайти можливість усамітнитися. Ще дууууууууууже допомагав спеціальний одяг, в ньому нічого інтимного видно не було.
     
  10. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Для мене процес годування дитини - дуже інтимний, ніколи не хотіла, аби хтось з чужих був при тому присутній (ще коли годувала малих) :) На вулиці не годувала ніколи - бо й сама майже ніколи не перекушую на ходу - втрачається естетична насолода від їжі :) І тішуся за мам, які годують дітей за потребою незалежно від місця перебування - головне, як на мене, аби груди були прикриті , бо те, що жінка є годуюючою мамою, не відміняє те, що вона є жінкою ;)
     
    Останнє редагування: 25 Листопад 2009
  11. Margaryta

    Margaryta Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Ми такі без комлексів, цицю гамаємо де тільки пасує і не пасує, бульбу копали того року року дитина їсти захотіла помила руки, груди під літньою водою і гайда на полігодувати, і в маршрутці раз було що ну так припекло малу, ну що тут вдієш правда ми в слінгу були, і на базарі Південному і на Шуварі, а про парки то взагалі традиція я така не одна.Ну так сказать не комплексую, що природнє то не стидно, можно сказати, що ми як цигани.:girl_crazy:, але в хорошому розумінні нехай дитина привикає і о складних умов.
     
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Ну і я скажу свою думку :).
    Найголовніше ніколи не кажи ніколи! 1000% що після народження дитини мама до багатьох ситуацій підходить протилежно ніж у час вагітності. Я знаю дуууже мало осіб які казали під час першої вагітності "годувати прилюдно? та запросто" насправді більшість, і я такою була, що навіть не уявляла що я це буду робити. Але як і в кожного після народження дитини світ став догори ногами і це нормально.
    Є різні випадки і при одних не відчуваєш ніякого дискомфорту і годуєш, а при інших відчуваєш достатьо сильний дискомфор.
    Особисто я наприклад весь час ГВ не могла годувати і виганяла з кімнати деяких осіб. ну немогла годувати при них і це нормально для кожного. Бо є люди при яких ну не можеш себе пересилити. Але це ще нічого не означає.
    Я завжди годувала в одягу для годування бо мені не комфортно було або піднімати наприклад светер, або давати на показ всі груди. І для кожної жінки є якісь моменти коли їй дискомфортно і це є зрозумілим і нормальним. Годувати не потрібно на показ якщо є можливість це не робити, наприклад вийти в іншу кімнати (якщо наприклад приїхали родичі чи просто знайомі які не відносяться по особистих відношеннях до достатьо близьких людей). Але панічно ховатися не потрібно. Для чого себе закривати в 4 стінах? Купіть одяг для годування і годуйте коли потрібно.

    Я погоджуюся із висловом Тані бо на даний момет щоб мати успішне і довге ГВ для багатьох потрбно докласти чималих зусиль. І буть-якого роду психологічні заморочки вони достатньо сильно мішають.
     
  13. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Щодо можливості усамітнення - тут я згідна. Одне - це годувати дитину в екстремальних умовах, десь в куточку, де менше людей, коли ну аж ніяк нема іншого виходу, бо так склались обставини, а інше - демонструвати це годування завжди і всюди, з потребою чи без і при цьому плювати на сотні людей, які тебе оточують невідомо з якого відчуття гордості. Думаю, для дитини є одне бажання - наїстися, а все решта - то вже суто бажання матері.
    А ще, не можна рівняти всіх під одну лінійку. Є дівчата, які запросто засмагають топлесс, інші такого собі не дозволяють, а от в жіночій роздягалці спокійно можуть зняти ліфчик. Я ніколи не відносилась ні до перших, ні до других (як через великі розміри грудей, так і через соромязливість).

    Підтримую. Всьому має бути міра.
     
  14. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Літом частенько годувала малого на площадці. Накривалися ганим тоненьким шаликом, що нікого не смущати і малий гамав собі.
    Пару разів в Арсені просилася в примірочну магазину білизни і там годувала.
    Коли в гостях, то йдемо в іншу кімнату. Не люблю годувати при батьках та родичах чоловіка. Не знаю чому, та ось такий пунктик маю.

    Не розумію, як можна голодній дитині не дати грудь на вулиці.
    Але пару разів бачила, як мами годують в парку чи на площадці, при цьому якось дуже демонстративно. Мені таке видовище якось не альо.
     
  15. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Я спеціально для цього купила парочку кофтинок (теплих і тоненьких) на замку.
     
  16. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    боже!!! виганяти всіх!! а вийти самій? оце і є демонстративність, на мою думку. якби сіла собі тиженько. дала цицю - ніхто б не звернув увагу. а так - ОСЬ ДИВІТЬСЯ - Я ГОДУЮ ДИТИНУ, ПІШЛИ ВСІ З КІМНАТИ

    у вас будинок і напевно огороджений. а ви дитину будете ше і в хату забирати - може муха побачить як ви годуєте)))))))))

    от власне. а не те шо це процес інтимний

    а як це??? стають на п*єдестал, витягають груди, кричать - Я ГОДУЮ, УВАГА?:girl_haha:
    як на мене ДЕМОНСТРАТИВНО мама мотаєтсья з голодною дитиною, щоб пошукати де ту дитину можна погодувати.
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Згадалося. В маршрутках коли дитина плаче спочатку серце розривається, а потім зла на маму. і питаюся дитина на ГВ, вона каже так, ну кажу то погодуйте, бо ніяк не може заспокоїти дитину, та інші жінки та і чоловіки кажуть годувати, а мама ну ніяк стидається. І вже мало хто витримує в маршрутці цей крик мол "нафіг з дітьми по маршруткам таскатися" То тут хочеться матюкати та нафіх твої груди комусь здалися ти погодуй і все, щоб того крику не було, а вона нє і всьо. І виходиш з тої маршрутки голова розпухла і згадуєш ту маму "не злим тихим словом"
    Як то кажуть вибачте але таких мам я не розумію.
     
  18. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Як на мене демонстративно - то спочатку дістати цицьку і вже потім дитину з візочка.

    Я до того, що деякі мами так годують дитину, що нікому це не помітно. А деякі цілу виставу починають грати. Як на мене, то останнє не зовсім того.
     
  19. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: Будь-де і будь-коли, або годувати дитину в різних ситуаціях

    Якщо всі поприходили в дитячу кімнату, то що, мама має бігти десь в дідусеву-бабусину чи на кухню, чи легше попросити їх вийти?
    Ну, бачу висловити свою думку тут не виходить, вже почалися штики і биті яйця. Ліпше лізу в тему рукоділля, там принаймні настрій можна підняти. А тут замість права висловитись чи порадитись - починають навязувати своє.
     
    Останнє редагування модератором: 25 Листопад 2009
  20. natorella

    natorella Well-Known Member

    мало не впала!!!!!!! я вже така незакоплексована людина, але таке уявити не можу)))))))) хіба таке є???

    як я зараз жалію шо не мені не трапились до пологів люди які б переконали у висаджуванні, слінгах, сумісному сні (про ГВ я начиталась, тому все пішло ОК). я би стільки нервів, часу, а головне грошей не стратила)))
     
    Останнє редагування модератором: 25 Листопад 2009