А в школі... а вдома...

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 14 Серпень 2015.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    1. зараз усі мудрі. Все закріплюється у статутах школи. Так що- все за правилами:)
    2.З введенням нових стандартів освіти середня освіта буде уже не обов язкова. А на все решта- навіть якщо в якійсь школі адміністрація дуже має бажання возитися із дітьми і батьками зі своїми фьолами і ні при яких умовах "не просити" зі школи ( а таких реально немає. Хіба чийсь тато дуже добре фінансує терпіння директора- то так),при невідвідуванні певних уроків дитині просто проставляється "неатестований" у графі відповідного предмету. Що закриває фактично дитині можливість подальшого навчання у вузі з таким атестатом. Та і не у вузі теж.
    --- дописи об"єднано, 14 Серпень 2015 ---
    то було і загуло. Зараз немає того. І немає поняття "залишити на другий рік".
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Тут уже претензії до української шкільної системи. Що не втиснули на уроках, дотискаємо в домашніх завданнях. Це друга крайність, якої я взагалі не розумію. Але повна відсутність домашніх завдань - це теж великий мінус.
    Ну та діти й після школи можуть в іншій країні важко адаптовуватися.
    Я не є прихильником анскулінгу, але певні позитиви в такому навчанні теж є. Я точно є противником класичного гомскулінгу, бо то виходить школа вдома. Як на мене, коли інформації менше, її краще запам'ятовують, а де надмір - там багато відсіюється.
    Ту історію трохи перекрутили.
    Батько працює викладачем університету, але на мінімальній зарплаті. Натомість те, що би мало йти як підвищення йому, його роботодавці сплачують як пожертву в освітній фонд його дітей. Відповідно всі діти в дуже хорошій приватній школі. Я так порахувала, що в школі є лише 3-оє дітей, найменший ще не доріс, а троє старших уже в останніх класах школи, які приватна не покриває, бо там лише до 8-го класу.
    Мама не працює, але дуже багато годин присвячує на волонтерство в школі дітей. Вони дуже задіяні і в церкві, і в футболі, бо всі діти займаються ним професійно, то батько ще на волонтерських засадах є помічником тренера. І взагалі він так конкретно "вміє крутитися". Коли хтось має якусь проблему чи потребу, то вони ще й самі допомагають тим людям. Як тут не згадати притчу про останню лепту вдови. І коли хтось шукає якісь меблі чи одяг для дітей, чи возик, той батько завжди знайде або задурно, або за дуже добру ціну. Користоване, але якісне, що ще довго послужить.
    Діти дуже виховані, надзвичайно розумні й дружні. І чоловіка й жінку постійно запрошують проводити різні лекції щодо виховання, особливо християнського виховання дітей у сучасному секуляризованому світі. Коротше, приклад, яким можна захоплюватися. :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Вставлю і я свої 5. Як викладач, правда за освітою, але на практиці побувала і на Сході, і в нас, і на Півдні. Мені ідея дистанційного навчання подобається. Але не для всіх дітей вона підходяща. Ну як приклад: не можу я займатись фізкультурою сама вдома, мені тре тренера, групу і мотивацію. Сподіваюсь, зрозумілий приклад. Ну і до того ж питання соціалізації турбує, бо все таки спілкування з однолітками і переживати свої проблеми відповідно віку все ж не так мало. А так ідея хороша.
    Чесно, не знаю чому так наговорюють на радянську освіту, хоч я не вчилась в ті часи, а більше в 90-ті. Але мої висновки, не лише як учня, а й як викладача: подавали інфу простіше і доступніше, читали класиків більше (я до речі вчилась в англійській школі, але ми були останній рос. клас, тому на одному рівні вчили укр-рос-англ-нім. І літератур мали 3). 12-бальна система, то як на мене дурість. А от профільну освіту в старшокласників я підтримую, бо ж знаю багатьох, кому 3-ка з геометрії накрила срібну медаль (це ще коли це було актуально). Зі спостережень за сучасними дітьми бачу, що прогрес комп'ютерний веде до розумової деградації, пробачте мене.

    Sent from my SM-T230NU using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Питання соціалізації залежить у першу чергу від батьків, незалежно від того, чи дитина ходить до школи чи ні. То не така проста річ, аби посилання до школи це могло вирішити. Це радше лотерея, бо соціалізація залежить не від середовища, а від взаємодії індивіда із середовищем та його реакції на середовище. Тому й результати соціалізації можуть бути цілковито протилежними. Школа сама по собі не є панацеєю.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    100%. яскравий приклад я сама:садочки-школи-вузи- купа гуртків.Всюди я була. А у житті по натурі соціофоб соціофобом.
    --- дописи об"єднано, 15 Серпень 2015 ---
    я би сказала, що і батьки не особливо впливають. це скоріше саме індивідуальні особливості взаємодії дитини з навколишнім світом
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Лілю, дякую, що написали про власний досвід, цікаво було почитати.
    Чи я правильно розумію, що минулого року ви з Дарком проходили програму школи за індивідуально розробленим планом? Цей план ви самі розробляли чи школа? Чи були у вас якісь звіти по навчанню (іспити, к.р)?