А навчіть мене... або таємниці файної господині

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    МОЛОДЧИНКА!!![​IMG]
    Дуже красиві, надіюсь що і дуже смачні!!!
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Яка краса! Мняммням! Поділіться, будь ласка, і з нами таїною (переписом)!!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    дякую, дівчата!
    пекти з дріжджового тіста мене навчила одна жінка, коли мені було 16 років (ми разом лежали у лікарні), а до того для мене то була загадка, бо мама не пекла.
    тож тепер, знаючи основні принципи цього тіста, я печу зовсім без рецепту. нічого не відміряю - все "на око" кладу.
    тож і пасочки кожного року у мене різні виходять.
    на цей раз я пекла з таких компонентів:
    дріжджі, сметана, борошно, 7 яєць + 4 жовтка, цукор, ванілька, сир (творог), родзинки, курага, горішки, кунжут, масло + олія, дрібка солі.
    рецепт гарно Маруся-мама описала, тож не повторюватимусь.
    а таїнство для мене у підході на настрої.
    особливо, як вимішуєш тісто, а воно, наче живе, тебе слухається, піддається.
    а потім горою всходить...
    то треба пережити.
    і не боятися того, бо то саме задоволення.
     
    • Подобається Подобається x 10
  4. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Привезли мені різні олії - оливкову, з ростків пшениці, арахісову і кукурудзяну. А я не знаю, що з ними робити. Ну, крім салатів, які поки їсти не можна. Десь читала, що добре зранку ложку олії зїдати на голодний шлунок. Але як то грудне годування вплине? Що думаєте?
     
  5. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    думаю не варто пити Вам зараз... це своєрідне очищення організму буде, а дитинка ще маленка - невідомо як зреагує на це :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Олія з пшениці чи кукурудзяну я б використовувала на смаження. Ми на маслі нічого не смажемо і масла чи смальцю зовсім не їмо. Чоловік як привіз смалець з України 3 роки тому, так він в кутику в холодильнику і стоїть - викинути жаль :D:D:D Так он, ми все смажимо і готуємо будь яку страви лише на олії.

    А натще ложка олії, як Оля вже сказала на очищення організму. Може понести... той на малятку може відбитись.

    Не розумію чому не можна салатів? Ну розумію може про салат з капусти але будь чого іншого? Вініґрет для прикладу?

    Якщо хочете зберегти олію, просто поставте її в спіжарку в темне місце і вона вам довго постоїть і не зіпсується.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я все готую на оливковiй олiї. Смажу на простiй, а салати i решта заправляю Extra Virgin Olive Oil. Недавно жарила чебуреки, то купила просту овочеву олiю, бо треба було багато, та й не хотiла щоб тiсто пахло.
    А смалець я купила (хе хе хе) в польскому магазинi. Колись намiряюсь з'їсти бутерброд з смальцем, часником i сiллю, як дома з домашньої свинки мммм так, слюнi вже потекли.
     
    • Подобається Подобається x 9
  8. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дякую за підказку! Зробила і пакую!:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Поділіться досвідом як спекти безе.
    Ніби з випічкою дружу, а безе ніяк. Вже по-різному пробувала, виходить суфле зі скоринкою.
     
  10. Alias

    Alias Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    У моєї мами теж виходить суфле. а от тато любить випікати торт Київський, то його "коньок", безе з горіхами у нього класно виходить
     
  11. Марічка

    Марічка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Попробуйте посушити безе 2-3 години на маленькому газі, відкривши духовку на сірникову коробку...
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Духовку обовязково треба добре прогріти, потім скрутити температуру на мінімальну... тоді вставити бритванку з безе в духівку і сушити їх довго і нудно в привідкритій духовці, як Марічка казала, але пильнувати аби колір залишався білий ну чуть бежовий. Коли він стає насиченого кольору то може бути не дуже добре.
    Доречі, безе треба випікати на добре посмарованім пергаментнім папері. Інакше білок приліпає до бритванки.

    Окрім Київського безе люксусно перекладати між бішкоптами/бисквітами.

    Зауваження. Вершковий і сметанковий крем розмягчують безе і воно робиться як жувачка. Тому до торбів в які входить безе завжди рекомендують масляний крем. Ну або смарувати безе чеколядою з обох боків а потім пересмаровувати збитими вершками.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дякую за поради. Ніби все правильно робила, єдине, що духовку не відкривала, а ставила режим конвекції. Спробую ще раз, бо ми з малим дуже любимо тістечка поїдати :).
     
  14. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Будь ласка, навчіть мене тушити курячі крильця.
    І ще, може хтось знає як приготувати білий соус, в якому є майонез (може зі сметаною), часник, орегано.. Щось таке. Такі соуси в деяких містах Польщі дають в піцеріях.
     
  15. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Довелось маму спитати як то робиться.. Залила крильця водою, додала цибулі, сметани, спецій.. За 30-40 хв були готові. Але не такі, як я хочу.. Вони були світлі і ніби варені. А я хочу такі коричневі, напівсмажені..
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Іринко, я крильця не робила, але ось, наприклад, качку спочатку обсмажуюю до скоринки(коричневої), а вже потім тушу в сметані з цибулькою, спеціями....
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я й курку іноді так готую :)

    Додано через 4 хвилини
    Та соусів з майонезу повно є :) Але які саме в Польщі подають точно не скажу. Давно я вже там була, а коли була, то не цікавилась цим :)

    Ось наприклад:

    1 помідор
    1 зубчик часника
    1.5 цибулини
    Все натерти на дрібній терці.
    250 г банка майонезу
    100 г сметани (можна і менше)
    Все перемішати.
    Цей соус добрий до риби.
    Я ще кріп додаю.

    Навряд чи це такий як в Польщі подають...
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    О-о-о! Власне я колись таку качку їла і хотілось так курку приготувати.
    Я ще чайник, тому у мене слово "обсмажити" викликає стільки питань! :shy: До того треба маринувати м'ясо? Смажити просто на олії? А тушити потім на цій же скоровідці чи перекласти в баняк і додати воду, сметану тощо?
     
  19. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Не обов.язково маринувати.
    Я гомілки готую так:
    кладу просто щоб підсмажити з обидвох боків (чуть олії). А вже коли є скоринка, наливаю до курки сметану, пару зубчиків часнику ріжу четвертинками і кидаю туди, чуть приправи, накриваю і тушу :)
    Швидко і легко :)))
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А я нічого не підсмажую після народження дитини (бо годую малого і не їм смаженого). Зате прилаштувалася до духовки. Тепер нам все смакує печене.
     
    • Подобається Подобається x 3
Статус теми:
Закрита.