А навчіть мене... або таємниці файної господині

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Redhotchilly

    Redhotchilly Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    забула уточнити, що кипятити треба в тому чайнику, який хочете почистити

    p.s. а дітям ліпше чаю зробити, нашо їм та бяка
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    ага, ще кажуть кока-кола добре роз'їдає)
    хоча ми також використовуємо воду з оцетом
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Так чайник то плястиковий, а кока-кола має в собі йод... то що не залишить плями?
     
  4. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    В сестри на роботі Фантою чистили , залишиллось після якогось застілля, і вони вирішили перевірити "а чи правда, що ...." і залили в чайник.Весь накип відвалився після ночі:) Фанту вони після того купувати перестали.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Чесно - не пробувала, хоча від багатьох чула. Але вода з оцетом теж накип знімає, це перевірено.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я оцтом чищу чайник. :) Але потім ще дуже добре водою відмиваю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А навчiть мене пекти паску!!! Я вже стiльки рокiв милюсь спекти а все нiяк не спечу. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    ВЧУ!!!

    Сідаєш на літак Шікаґо-Ню-Йорк, Маруська тебе вздріне в аеропорті забере домів дасть паску і відправить обратно. :radist:
     
    • Подобається Подобається x 15
  9. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А мене навчите???
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Обовізково!

    Правда на сьогоднішній день лишилась но маленька одна - дитяча. Але за місяць часу знаєте ківко можна напекти :radist:
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    я, мабуть, цього року також пектиму паску.
    що найцікавіше, що хочеться пекти, коли маєш для кого...
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Основне для паски - хороший рецепт і ДОВГЕ вимішування, навіть кілька годин. Тоді вона супер пухкенька виходить.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Alias

    Alias Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    І мене навчіть :)
    Марусю, то вже починайте зараз. бо час швидко летить, треба ж руку набити...щоб фейс потім не набили :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    точно, я вже подумала, що то треба буде зо кілька разів потренуватися.
    але чи потім на Великдень мої хлопці ту паску їстимуть?
     
  15. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А за шо фейс??:)
    Гарна традиція, дуже..Але. Не сприйміть за рекламу та після пасок П"ятого заводу я вже не хочу їх пекти.
     
  16. Alias

    Alias Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    За невдалу паску :haha:
     
  17. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А я хочу шоб так зовсім трошки вийшло...кіко нам на 3-ох треба, а ше бабусі певно дадуть...але так хочеться здивувати чоловічка і всі рідних своїм витвором...



    Зорянівонько, а ви цього року будете пекти?
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Тодi рецепти в студiю! Я сама нiяких немаю, i в моєї баби питатись не дуже хочу бо її не солодкi, а я люблю солодкi :) :shy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Маруся трошки підхоріла, то нинькай лікувалась але про вас не забула.
    Тісто годинами місити точно не треба... але пишу що треба робити.

    Тепер сурйозно, як пече паску Маруська.

    До печення пасок так як і до печення хліба треба підходити з дуже великою любов*ю і обовязково з молитвою. Вбратись треба в найфайніший халат і застелитись найкращою запаскою, фартухом тобто.
    Помолитись Отче Наш і Богородице Діво і аж тоді братись до замішування тіста. ПЛЮС!!! ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!! Коли печуться паски в хаті не можна сваритись, підвищувати голосу і траскати дверима або баняками. Має бути тиша і спокій в хаті.

    А тепер що до продуктів. Продукти краще приготувати з вечора а тісто замішувати зранку. Витягаємо і залишаємо на столі:
    муку ( я беру на око, але приблизно півтора кіля треба «загріти»)
    яйця - 12 штук
    цукор - 1кґ (беріть менше, бо український цукор солодший)
    масло - 250-300гр
    ваніль
    родзинки. Також готуються заздалегідь. Приблизно склянку-дві родзинок треба замочити в келішку-двох коньяку або горівки. І лишити аби вони набухли десь так на годинку. Потім зціджуємо родзинки і даємо висохнути. Як висохнуть виваляти в муці. Але то можна зробити і в день вимішування тіста.
    цукати - якщо любите

    Продукти мають бути кімнатної температури, аби були теплі.

    Отже, витягнувши всі продукти на стіл день перед замішуванням тіста ідемо файно спати. Зранку встаємо чим швидше тим краще але коли встанете тоді буде добре, головне аби настрій був добрий. Далі вбрались файно і беремось до роботи.

    100 гр свіжих дріжджів (я люблю свіжі, бо вони живіші, але можна замінити і 3-4 пачками сухих.)
    0.5 літра молока, загріти але не дуже сильно. Я завжди пробую молоко мізинцем, якщо в палець тепло але не пече тоді добра температура. Дуже важливо аби молоко було не захолодне і не за тепле. В гор*ячому молоці дріжджі гинуть, а в холодному повільно входять в реакцію і тісто не росте.

    Отже, загріли молоко і залили ним палочку дріжджів і поставили в тепле місце.
    В між часі, пересіяли муку два рази і відклали на бік.
    Потім відділили жовтки від білків і склали жовтки в глибоку миску.
    Масло (250-300гр) розтопити в мікрофалювці ~20-30 секунд. Масло стане мягке але не гор*яче.
    Родзинки замочити в кон*яці або ромі, дати постояти, тоді відкинути на друшляк і висушити на рушнику (я висушую на грубій серветці). Рідину з родзинок не виливати. Після того як підсушили, файно виваляти родзинки приблизно в ложці муки.
    Приготувати цедру 1-ї помараньчі (апельсина)
    1 ч ложечку ванілії або 1 пачечку ванільного порошку.

    Отже беремось до самого тіста:

    Міксером збити жовтки 1 кг цукру до біла. (Я беру цукру багато бо люблю солодку паску, але ви можете взяти менше, скажімо 2-3 склянки, якщо хочете більш прісну паску подібну на халу)
    Додати масло і знову гарно збити.
    Тоді вливаємо молоко з дріжджами, які за останні 20-30 хвилин поки ми готували родзинки і решту продуктів почали рости і на молоці утворилась шапочка.
    В кінці підсипаємо муку і вимішуємо тісто. Муки я беру скільки забере, а забирає приблизно кілограм. Все залежить від погоди яка буде в цей день - сонячно і сухо, багато муки не піде, а при вологості муки піде на склянку більше. Коли мука вже вся гарно розчинилась вливаємо ванілію, або всипаємо ванільний цукор, цедру і вливаємо келішок рідини з родзинок. (тобто рому в якому мочились родзинки).

    І тут починається заміс тіста. Дріжджове тісто любить ласку і щоб його мяти довго. Якщо ви маєте файний міксер то вам треба буде вимішувати тісто приблизно від 5 до 10 хвилин, а якщо руками то час треба подвоїти. Ви відчуєте готовність тіста коли воно почне відлипати від рук, свистіти при замісі і буде утворюватись багато бульок. Так як ми жінки маємо мало сили в руках, до цього процесу я завжди залучаю мого тата. Якщо він часом не хоче пацькати рук, то я йому даю велику деревяну ложку і він вимішує мені тісто хвилин з п*ять. Це скорочує мої муки в два рази.

    В кінці коли тісто вже майже вимішане додаємо родзинки обваляні в муці, цукати (хто любить) і просто щераз перемішуємо.

    Тепер або залишаємо тісто в великій мисці де воно місилось або перекладаю в велику миску чи баняк висмарувану ложкою олії. Зверху тісто притрушую мукою і накриваю вологою серветкою-рушником. І ставимо тісто в тепле місце аби воно підійшло.

    ДУЖЕ ВАЖЛИВО АБИ В ХАТІ НЕ БУЛО НІЯКИХ ПРОТЯГІВ!!! І ТЕМПЕРАТУРА ТРИМАЛАСЬ РІВНОМІРНА +25 ГРАДУСІВ ЦЕЛЬСІЯ! Тісто погано виросте або й взагалі злякається і сяде. Тоді вся ваша робота на смарку. :sad:

    Приблизно годинки через дві тісто повинно вирости і подвоїтись. Тепер його треба знову легко перемішати, обмяти, і знову накрити серветкою і поставити в тепле місце.

    Підходить час аби готувати форми на печення пасок. Я беру металеві банячки (хто ходить в походи може взяти свої походові банячки), можуть підійти бляшані баньки з під горошку чи кукурудзи, або невеликі баняки-кастрюльки без ручки або з металевою ручкою. Отже, форми треба гарно висмарувати маслом і застелити дно пергаментним папером.

    Коли тісто знову підросло (десь ще одна годинка) його можна викладати в форми. Беремо рукою тісто і відриваємо кусочок так аби заповнити форму на 1/3 або на половину. Краще заповняти на 1/3 тоді паска гарно виросте і не вилізе з форми. Після того як ми заповнили форми тістом, знову даємо йому підрости ~30-45 хвилин, а в міжчасі розігріваємо духовку до 180-200 градусів.(350-375 Фарнгейта в заграманицях)

    Після того як наші пасочки підросли смаруємо їх зверху розбитим жовтком з молоком, можна і без молока.

    Всаджуємо до п*єца і печемо ~ 1 годину великі паски, і 40-45 хвилин маленькі. Паски готові коли ваша хата наповнилась запахом свіжих булочок з найулюбленішої пекарні. Пильнуйте аби пасочки не пересиділи, тому я за ними підглядаю включаючи світло в духовці і через 25 хвилин провіряю сірничком на готовність, особливо коли в мене багато маленьких пасочок для дітей.
     
    Останнє редагування: 9 Квітень 2015
    • Подобається Подобається x 25
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Марусю! Це найкращий Великодній перепис, який тільки зустрічала! Бігме! Суцільна насолода! Вас почитати--і вже кортить до роботи...:)
    Колись, ось так подібно, пояснювала мені як пекти пасочку моя бориславська тета...
    :naci:
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
Статус теми:
Закрита.