Знання, які можуть колись врятувати життя

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем jassystay, 29 Травень 2014.

  1. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Нещодавно зловила себе на думці, що зовсім мало знаю про першу допомогу. Так, ці випадки трапляються нечасто. Але ризик завжди є. А що якщо завтра дитинка впаде і розіб'є голову або щось небезпечне проковтне?

    І чим старша дитина, тим цих ризиків більше. Що робити якщо вставить дріт в розетку або отрується їдкою рідиною? Чи всі батьки знають, як себе поводити в таких випадках? Як повернути дитину до свідомості або де знаходиться найближчий травмопункт чи дитяча лікарня?

    На ці думки мене наштовхнуло недавне падіння моєї лялечки з ліжка. Це було ввечері й я була сама з малою вдома. Слава Богу все добре. Але я уявила собі що ЯКЩО б дитина втратила свідомість абощо. Зрозуміла що треба мати знання (хоча б теоретичні ) з першої допомоги та інформацію куди дитину везти.

    Колись ці знання можуть врятувати життя. Бо як відомо Швидка у нас тільки за назвою така... Та й інколи навіть секунди мають значення.

    Давайте ділитися хто що вміє і знає як робити. І куди везти якщо ЩО.

    А, можливо, Вам прийшлось колись надавати першу допомогу? Чи на Ваших очах це робив хтось інший?
     
  2. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Знання, які можуть колись врятувати життя

    Допомога немовляті, якщо дитина вдавилася:

    1. Опустіть дитину лицем донизу так, щоб голова її була нижче від Вашого предпліччя. Підтримуйте її голову та плечі рукою. Вдарте між лопатками п’ять разів.

    2. Переверніть дитину лицем догори на іншій руці. Огляньте її рот і видаліть пальцем предмет, що спричинює обструкцію. Не проходьте до горла насліпо.

    3. Якщо удари по спині не допомогли, то покладіть два пальці на нижню половину грудини і різко натискайте вгору – вниз п’ять разів з частотою 3 с. Це спричинить штучний кашель. Перевірте рот ще раз.

    4. Якщо дитини не нормалізує дихання, то повторіть кроки 1-3 тричі, негайно викличте швидку.


    Порізи і садина

    Порізи і садна дуже часті в дитинстві. Більшість з них можна лікувати вдома. Переконайтесь, що Ви вчасно щепили дитину від правцю. Кусані рани лікуйте як розрізи.

    Надавши дитині першу допомогу, якнайшвидше відвезіть її у лікарню, якщо:

    · розріз великий і глибокий;

    · краї розрізу пошматовані і видерті;

    · дитина сильно порізала собі лице;

    · рана чи розріз забруднені;

    · у дитини колота рана (глибока, але з невеликим отвором на шкірі), завдана гострим предметом, наприклад, іржавим цвяхом або зубом тварини

    Негайно зверніться до лікаря,
    якщо шкіра навколо рани червоніє і стає чутливою - вона може бути інфікованою.

    Що я можу зробити?

    1. Якщо можна, спершу помийте власні руки. Очистіть розріз, тримаючи його під проточною водою або ніжно протираючи навколо антисептичним тампоном чи ватою, змоченою у теплій воді. Беріть чистий шматочок вати для кожного витирання. Не витягуйте нічого, що застряло в рані.

    2. Якщо розріз ще кровоточить через 5 хв, то міцно притисніть його клаптиком тканини, наприклад, хустинкою, на кілька хвилин.

    3. Зверху накладіть лейкопластир або пов’язку, щоб захистити рану. Не змащуйте розріз жодною антисептичною маззю.

    4. Накладайте пластир або пов’язку, доки рана не загоїться. Це забезпечить ділянку вологою і значно швидше залікує розріз. Змінюйте пластир або пов’язку щодня;щоб легше було зняти пластир, змочіть його водою.
     
  3. zorkas

    zorkas Member

    Відповідь: Знання, які можуть колись врятувати життя

    Причини кровотечі з носа
    Що стосується різних механічних пошкоджень, то тут деколи без них обійтися просто неможливо, особливо в дитячому віці. Тому, якщо у вашої дитини після легкого удару йде кров, то не варто відразу панікувати. Це всього лише наслідки чутливої частини носа і нічого страшного в цьому немає. Ще однією причиною, по якій можуть виникати кровотечі є порушення цілісності судин передньої частини носа. Що стосується задньої частини носа, то в цьому випадку кровотечі виникають набагато рідше. Але, варто відзначити, що якщо вже це сталося, то такі явища можуть нести небезпеку. Це виникає через підвищення артеріального тиску і характеризується в основному виділенням темної і густий крові. При пошкодженні передньої частини носа кров найчастіше йде червона і не сильно. Тому різницю можна помітити.

    І так виділимо основні причини кровотеч з носа:
    • травми;
    • часті хірургічні втручання в порожнину носа, різні операції;
    • механічні пошкодження носа і слизової;
    • можливі хімічні впливи, що ушкоджують слизову;
    • часті інфекційні захворювання в гострій формі;
    • підвищений артеріальний тиск або його різкі скачки;
    • хвороби нирок і печінки, авітаміноз і наявність злоякісних пухлин;
    • статеве дозрівання у підлітків і можливий гормональний збій;
    • постійне недосипання і перевтома;
    • часті стреси і нервові зриви;
    • знижена здатність згущуватися крові;
    • внаслідок теплового удару або перегріву на сонці, в лазні чи сауні.

    Перша допомога:
    • потрібно спочатку визначити з якої саме ніздрі йде кров;
    • поверніть невеликий тампон і змочіть його в перекису водню або просто в чистій воді. Тампон повинен бути вставлений таким чином, щоб кров не протікала, але при цьому і не викликати біль, або змочити у холодній воді чистий рушничок, і прикрити ним ніс. але так щоби було як дихати ;
    • хворого необхідно посадити і трохи опустити його голову вниз, а на потилицю покласти щось холодне. Пам'ятайте, що при кровотечі не можна лягати і закидати голову назад;
    • можна трохи затиснути ніс двома пальцями, але при цьому, не сильно стискаючи, щоб не нашкодити більше. Наприклад, у людей з ніжною шкірою, може викликати цю напругу і біль, від чого кров посилиться;
    • при сильному крововиливі з носа, можливо, доведеться тампон замінити, попередньо його змочивши.

    Що не можна робити, при кровотечі в домашніх умовах:
    • ні в якому разі не приймайте горизонтальне положення і не піднімайте ноги вгору. Це підсилює приплив крові до голови;
    • не закидайте голову назад, так як кров може потрапити в задню частину глотки або в дихальні шляхи. Таким чином, це може викликати блювоту або запалення легенів;
    • після того, як кровотеча з носа було зупинено не рекомендується висмарківаться протягом 12 годин;
    • не рекомендується так само після зупинки крові пити міцний чай або каву, так як такі напої можуть підвищити тиск і можливо, крововилив поновитися.
     
  4. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Знання, які можуть колись врятувати життя

    Як починається інсульт людині веде рота , слова робляться незрозумілі хоча сама людина цього не усвідомлює і дивується чого її не розуміють, треба попросити її посміхнутися , посмішка стає такою ( дивною, як не сповна розуму ) моментально викликати швидку бо власне в оті перші години чим швидше буде надана допомога тим швидше відновляться функції .
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Відповідь: Знання, які можуть колись врятувати життя

    Щодо інсультів то я так розумію що ці симптоми хтось може сприйняти як оп'яніння або подумати що дійсно людина несповна розуму... Особливо на вулиці якщо таке станеться або там де незнайомі люди.

    ---------- Додано в 18:29 ---------- Попередній допис був написаний в 18:22 ----------

    Ось реальна історія як знання основ першої допомоги врятувало життя дитині:

    Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження можна подивитись тут :

    http://gordist.org/laureate/2003/volodymyr_bortnichuk/
     
  6. Hafijka

    Hafijka New Member

    Думаю, в цю рубрику потрібно також внести ларингіт. Сама недавно дізналася від приятельки, наскільки небезпечне це захворювання. Аж здивувалася - чому мамочок не інформують про це захворювання дільничні педіатри, аж злість взяла. На перший погляд може видатися, що дитина застудилася, бо кашляє. Однак цей кашель, "гавкаючий" як його ще називають, може стати життєвонебезпечним (дитина може задихнутися), якщо дитині вчасно не вколоти ліки, які знімають спазм. Мені радили такі: Дексаметозон, або Тавегіл + Ношпа - це все в ампулах, або якщо кашель тільки почався, і ви запідозрили, що то саме Ларенгіт, то Ректодельт (у свічках). Це перша допомога. А далі, я так розумію, треба пройти курс лікуання, або хоча б проконсультуватися з лікарем.
    --- дописи об"єднано, 6 Січень 2016 ---
    Деталька в носі. Якщо дитині потрапила деталька (напр., намистинка, горошок від іграшки-брязкальця), треба негайно її видалити. Насамперед потрібно взяти себе в руки, щоб дитини не бачила паніки, бо почне плакати, і схлипуючи, вдихне детальку далі. Дитину треба заспокоїти, сказати, щоб не плакала, зараз все буде добре. Взяти довгий пінцет і обережно вийняти детальку. Принаймні, так зробила моя приятелька, і це спрацювало. Можливо, хтось ще порадить якісь способи видалення деталей з носової порожнини.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А дозування для дітей знаєте?
     
  8. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Доня подруги нещодавно запхала в ніс шматочок часника. Дитинці 2,5, мама спанікувала, дитина накричалась, витягти не змогли, але якимсь дивом той шматочок пропхався в рот і дитина його виплюнула.

    ПС. Ну теж як варіант, якщо витягти не вдається...
     
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Наш двічі запихав в ніс собі: перший раз-кусок яблука, вдруге- деталька від Лего. Вперше витягав лікар, вдруге- чоловік, боялись втрачати час на доїзд і малий плакав, страшно було щоб не вдихнув. Витяг таким медичним зажимом чи то пенцет.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk