Скільки "вартує" мистецтво?

Тема у розділі 'Мистецтво', створена користувачем Редвумен, 2 Лютий 2010.

  1. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Назва теми трохи провокуюча, але мене цікавить, як хто оцінює вартість мистецького витвору? за якими критеріями? для чого купуємо твори мистецтва - це інвестиція чи для естетичної насолоди?
     
  2. natalka-matias

    natalka-matias Well-Known Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    купую тоді коли подобається-перший критерій.
    други чи він мені по кишені:)
    от є картина Юрія Коха "Сон Європи". то за першим критерієм -вона мені шалено подобається, а за другим критерієм 10.тисяч євриків не по-кишені , капець:)а купую періодично...в колекції маю дві роботи вищезгаданого Коха+три екслібріси. одну Руслана Грабара, одну Леоніда Ковриги, декілька шаржів австрійських митців(правда подаровані)а загалом декілька ще менш відомих львівських художників:)
    а вартість залежить від багатьох чинників:) в кожному іншому випадку то по-різному.не розумію високої вартості лише на репродукції. для мене перемальована робота вже особливої цінності не становить:)
     
  3. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    А цікаво, що б ви (звертання до всіх) вибрали в такій ситуації: Є дві картини з майже однаковою ціною. Перша вам надзвичайно подобається, друга - непогана. Але автор першої невідомий широкому загалу, а автор другої визнаний художник. Яку картину ви купите?
    пс. Те саме може стосуватися і інших видів мистецтв, включаючи дизайн одягу, наприклад...
     
  4. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    я - перший варіант! Бо дивимось (носимо чи чуємо) на витвір, а не прізвище митця
     
  5. Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Найважливіший фактор: подобається чи ні.
    Є художники зараз модні, але я б їх витвори не повісила б у себе ніколи! Ну не розумію я отого авангарду...
     
  6. Bilenjka

    Bilenjka New Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Вибирати тільки те, що до душі!
    До того ж, хтозна, може автор того твору, який вам нині сподобався, завтра стане дуже відомим, і тоді ваша картина (чи щось інше) стане, може, й за ту іншу ціннішою? :girl_in_dreams:
    Але то жарти.
    Насправді мистецтво не товар - і навіть не твір! Це те, що відбувається в нас самих при сприйнятті мистецького твору, це діалог у сфері нематеріальній, це сфера (простір) того буття, в якому немає видатних імен, популярності чи вартості в у.о. та інших одиницях.
    Прекрасно, що існує мистецтво!
    :girl_in_love:
     
  7. Lastivochka

    Lastivochka Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Я б вибрала першу. На мою думку, ті хто обирає другий варіант (картина не подобається, але художник визнаний) таким чином підкреслюють свій фінансовий стан, бо звівсно все розкручене коштує набагато дорожче. А якщо і художник визнаний і картина подобається (а ще якщо ціна підходить :) ) - то другий.
     
  8. Dana K

    Dana K Well-Known Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Мої фінанси наразі не дозволяють вкладати у витвори мистецтва...
    Але відповідь однозначна -- не куплю роботу супервідомого автора, навіть за доступну ціну, якщо вона мені не "смакує" ;)
    А от навпаки, на річ, яка з розуму зводить, можу "вишкрябувати" зі всіх закутків гроші :girl_cool::girl_haha:
     
  9. Picasso

    Picasso New Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Тільки ту, що подобаєтся! :radist: Дуже люблю дитячі малюнки - дитина, в процесі творіння, незадумується над анатомією, пропорціями ..., а просто творить "душею"
    Цінність мистецького твору (духовна) в першу чергу залежить від враження,яке він справляє на глядача,а матеріальний бік - хто як себе оцінює, складність (технічна, матеріальна)...
    В ідеалі було б добре, коли продажем, рекламою і т.д., займався не митець!
     
    Останнє редагування: 9 Березень 2010
  10. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Все залежить від мети покупки. Є полотна для іміджу, а є для душі. Це щось на зразок купляємо джинси GUCCI чи джинси з Туреччини (звичайно, дещо грубе порівяння). Буває так, що коли ми дізнаємось, що перед нами творіння відомого митця, то навіть якщо сам твір особливих емоцій не викликав, намагаємся відшукати прихований зміст картини, зрозуміти і відчути полотно і т. д., потихеньку переконуємо себе, що витвір справді геніальний. Людина, яка не довіряє свому смаку, боїться проявити індивідуальність у виборі йде за тенденціями, продиктованими іншими. Більше шансів отримати одобрення свого вибору від оточуючих. Індустрія брендів...
    Запитання ніби просте з очевидною відповіддю, але підступне. Уявила, що стою перед витвором Малевича "Чорний квадрат" і дуже гарним натюрмортом невідомого автора... З однієї сторони епохальний колекційний витвір, а з іншої - для душі. Ціна питання висока... Ех, куплю обидві, мріяти так мріяти. А якщо серйозно, то у моєму фінансовому становищі переплачувати за ім"я немає можливості.
     
  11. pip

    pip New Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Як сказав мій знайомий: я не настільки багатий щоб купляти дешеві речі!! А взагалі себе треба оточувати тим що подобається, і аж ніяк в грошах питання. Те що митець відомий і його картини дорогі не означає що вони мені подобаються і на такі речі мало треба звертати увагу!
     
  12. Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

     
  13. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Для мене це болюча тема.
    І я вважаю шо твір мистецтва коштує стільки, скільки за нього хоче Митець. А Митцю вже самому видніше скільки часу, зусиль, душі, праці і себе він вклав у продукт мистецтва.
    Заробітчани до своїх витворів ставляться інакше. Вони штампують купи "мистецьких творів", списують на голе пензлі і мають на меті лише заробітки. Їх не цікавить, що в собі несе цей "мистецький витвір".

    Коли мені було 14р я навчалася в одного художника. І ті хто вчився в Трушняку впевнена що добре його пам*ятають. Старий такий дідок з відсутністю рамок і стереотипів у голові. Це був справжній Митець. Кожна його робота була сповнена змісту, кожне його полотно не мовчало, воно радувало оку, душу і серце. Ось таким має бути мистецтво.

    Ми живемо в часі коли навчитися малювати може кожен. Тут не потрібен талант... лише відточена техніка і знання як змішувати фарби на палітрі. Ми живемо в час коли кожній людині доступні скульптура, коли кожен другий підліток пробує писати вірші. В наш час мистецтво - більше спосіб самовираження, а не спілкування з споглядачем. Сучасне мистецтво егоцентричне і є мало Митців готових ділитися собою Більшість чекає на овації і шалені суми гонорарів. У вічності залишиться те, що здатне щось дати, а не те, що хотіло лиш взяти.

    І ще можна піти на Вернісаж... Так є майстерно намальовані пейзажі... сотнями полотен. Є гарно вималювані пелюстки цвітуйочків... сотнями полотен. І якось мені в око там втрапили коти... так кумедно, смішно і мультяшно намальвовані коти. По нині коли згадую ті роботи то посміхаюся. Але подекуди шоб затулити дірку в стіні потрібен саме якийсь живопис з нашого Вернісажу.

    І ще я б мріяла мати ціле життя лише на те аби писати картини...
     
  14. Laskava Kvitka

    Laskava Kvitka New Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Стосовно питання, яку картину обрала би, то обрала б ту що дуже подобається.

    А ту що подобається, але нема змоги купити можна замовити художнику-копіїсту або зробити прінт.
    Дорогі картини відомих авторів це не тільки витвір мистецтва, а і спосіб вкладання грошей.
     
  15. Epica

    Epica New Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    А мене цікавлять ціни на картини на Вернісажі. Хоча б приблизно
     
  16. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    основний критерій -аби мені подобалась картина. на жаль, не можу собі зараз дозволити купити, те що хотілось би. бо ціни на творчість кусючі.
    маю вдома картину, куплену на блошиному ринку в Німеччині за безцінь. на ній зображено вузьку вуличку, по якій йде дівчина і сонце кидає промені на її спину і капелюшок. пастельні тони, коричнева стара рамка. то моя улюблена домашня картина
     
  17. Kofe

    Kofe New Member

    Відповідь: Скільки "вартує" мистецтво?

    Я купую картини для естетичного задоволення. Тому можу за них віддати кругленьку суму. Люблю купувати картини невідомих художників.
     
  18. ritacool

    ritacool New Member

    скажiмо так, чим круче художник тим дорожче[​IMG]