Психосоматика. Всі хвороби від нервів?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Ahaha, 8 Січень 2017.

  1. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Дуже давно вже збиралась відкрити таку тему. Передивилась усе, ніби нема. Вже давно почала цікавитись психологічними причинами хворіб, зараз в інтернеті з"являється все більше і більше цікавого, але розпочати тему хотіла би посиланням на дуже хороший фільм, ненапряжний і дуже непогано знятий. Лікар у фільмі - не просто актор, він лікар кардіолог-ревматолог, доктор медичних наук, внук психолога А. В. Петровского, син відомого автора бардівських пісень Вадима Єгорова, Ілля Вадимович Єгоров.
    Чесно кажучи, цей фільм, можливо, мені дав більше ніж деякі книги, бо дуже наглядно ілюструє дуже типові психологічні заморочки. Буду постити потихеньку щось цікаве, що знаходжу. Давайте спілкуватись:connie_pull-pigtail
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Хороша

    Коротко конспектик.
    Для чого і чому хворіють діти? Софія Зеленкова
    1. Важливо дозволяти дитині проявляти будь-які емоції. Вчити проявляти їх в прийнятній для себе і соціуму формі: різати мамині плаття не можна, ось цю подушку, матрац гамселити, будь ласка.
    2. Коли дитина здорова, наголошувати на цьому: "бачиш ти здоровий, тобі добре, ми можемо ходити туди-то, розважатись, і т д" тобто давати позитивне підкріплення здоровому стану. Прихована вигода у хвороби є завжди, важливо щоб вигода від здоров"я переважала.
    3. Чим діти відрізняються від дорослих: а) не вміють (бояться) називати свої почуття. б) Повністю залежні від значимої дорослої людини в) Мають потребу у визнанні, схваленні, підтримці г) Чудово несвідомо маніпулюють, щоб отримати це. д) Нероздільні з почуттями своєї сімейної системи.
    4. До року дитина повністю залежить від мами. Сепарація - криза трьох років. Повністю дитина стає незалежною від батьків - коли себе забезпечує матеріально, живе окремо, і тоді коли може спокійно пережити критику від них. Чим молодше дитина, тим сильніше залежить від емоцій батьків (мами).
    Більшість врожений хворіб від неприйняття (від потреби у визнанні схваленні і підтримці, яка є у дитини), наприклад, мама-тато раді, баба незадоволена. Діє це через маму - тобто якщо мамі на це пофіг, то і дитині легше.
    Діти маніпулюють - одного разу якщо вловили, що хвороба дає "прийняття, схвалення, підтримку" вони цим користаються, несвідомо.
    5. Важливо вчити розпізнавати свої емоції - показати фото і питати, що відчуває ця людина. Радить книгу
    "Психология эмоций. Я знаю, что ты чувствуешь" Пол Экман.

    Завтра продовження напишу - це тільки півлекції.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Продовження лекції.
    Емоції і гормони.
    Не можна казати "не бійся", не забороняти емоцію. Нераціональні страхи - спосіб маніпуляція (боюсь спати один).Якщо дитина боїться, щоб отримати увагу, то дайте увагу.
    Страх - викликає біль. У дитини, яка боїться чогось постійно можуть бути постійні болі різної локалізації (результат ішемії, порушення кровообігу)
    АЦЕТИЛХОЛІН- гормон відрази. Не заставляйте їсти те, що дитина не любить - від чого кривиться. Коли в крові забагато ацетилхоліну виникає тошнота.
    Всі захворювання запального характеру - на (-іт) в кінцевому результаті результат придушеної ВІДРАЗИ, дуже часто також з придушеної агресією, (якщо з температурою), якщо супроводжується больовими відчуттями - СТРАХ.

    НА самому початку хвороби потрібно прослідкувати, щоб дитина достатньо пила води. (40 мл на кг маси тіла) Таким чином розбавиться рівень гормону якого забагато. Взагалі вчити багато пити.
    Якщо щось заболіло - дві склянки води, біль або проходить, або зменшується.

    Радість - ендорфіни, серотонін. У деяких людей бувають хвороби, пов"язані з придушеною радістю. Не можна забороняти радіти (АНЕМІЯ, втрата радості життя).

    Під час сну виробляється МЕЛАТОНІН (печаль), в темноті. Якщо світить світло, якщо говорять поруч, МЕЛАТОНІНУ недостатньо, дитина прокидається не в настрої. Бо СЕРОТОНІН похідне МЕЛАТОНІНУ. Небажано спати з включенним світлом.

    ОКСИТОЦИН - любов, ніжність. Скорочення матки, ерекція сосків, статевого члену, на емоційному рівні ЛЮБОВ ПРИВ"ЯЗАНІСТЬ. Депресія післяродова - штучний окситоцин, пізнє прикладання. Якщо прикладання неможливе в перший день - масаж сосків.

    НОРАДРЕНАЛІН - гіпертонія, язва, випадіння волосся - невиражена злість.

    ГІСТАМІН - теж ВІДРАЗА, алергія - передоз гістаміну - ВІДРАЗИ. Нема навику встановлювати границі, виражати недовольство і це може приводити до алергії. Алергія в дитини - мама надто багато ВІДРАЗИ тримає в собі, у неї нема ГРАНИЦЬ, вона все тримає в собі, не може сказати "ні", не може вчасно вказати на неадекватну поведінку в свою адресу.

    Важливо уникати ТИ - формулювань.

    Александр Лоуен "9 базовий емоцій". Важливо навчити дитини розпізнавати свої емоції - називати їх. "Я бачу, що ти злишся..."
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    о...психосоматика...дуже знайомо мені. Слава Богу,все в минулому,а то думала,що не вилізу з панічних атак,ВСД і проблем з травленням.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Дякую за тему, дуже цікава. Хоч я і на даний момент медпрацівник у вимушеній відставці((.
    @Ahaha, маю питання - чи не знаєте літератури, де описане психосоматичне підгрунтя діабету і міжхребцевих гриж (або загалом болю в спині)? Мені, крім Луїзи Хей, нічого не траплялося. Заздалегідь вдячна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    А як саме "вилізли"? Скільки часу на це пішло?
     
  7. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    @Demetra
    Здається,що дуже довго вилазила,але якшо порахувати по місяцях від початку лікування,то ніби небагато - приблизно 4 місяці. А без лікування,значно довше, і то виявилось не що не "вилажу",А ще глибше занурююся.
     
    • Інформативно Інформативно x 6
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Є ще Ліз Бурбо ось уривок У Лууле Віілма, здається читала, що діабет "бажання солодкого життя" такого собі баунті, щось таке. Є ще серія Психосоматики саме про діабет "Солодкоїжка". Але там діабет другого типу описаний. На рахунок спини, може, не саме те, але є схожа також серія . Ліз Бурбо - варта уваги книжечка "Твое тело говорит "Люби себя"
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  9. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    • мімімі мімімі x 1
  10. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Cybulynka ось тут є про спину Психосоматика: Спина — место, куда мы помещаем все, на что у нас нет желания смотреть

    Цікавлюсь психосоматикою дуже давно, все почалось з книги Сінєльнікова "Возлюби болезнь свою". Та й йога дуже наглядно показує зв'язок тіла і розуму :) вдалось подолати серйозну хворобу психосоматичну, медикаментозне лікування тривале не давало результатів :)
    --- дописи об"єднано, 19 Січень 2017 ---
    IMG_5108.jpg Ще ось тут на картинці дрібним шрифтом внизу є про грижі
     
    Останнє редагування: 19 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  12. Vivienne Dark

    Vivienne Dark Member

    Щодо психосоматичної причини бронхіальної астми згідна повністю.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Мда, і знову все вчергове приводить мене до того, що треба в голові складати безлад і тарганів ганяти :girl_in_dreams: (А тааак не хочеться :girl_haha:). "Притисло" мене уже зовсім серйозно і тривало здоров"ячко - тиск стрибав шалено, голова (запаморочнення і т.д), я то знаю, що частково спина виною, дотопала таки нарешті на масаж. Остеопат "порадував" що мої проблеми з шиєю і верхнім відділом хребта, звичайно, поправимі але з"являтимуться знову і знову бо є сильний гіпертонус якихось там м"язів шиї, а щоб його забрати не лише масаж і вправи треба, а й бажано трохи ставлення до звичних ситуацій поміняти... Слухаю себе зі сторни і прямо сама з себе злегка офігіваю :
    -"чого не розслабляєш шию, я ж тримаю?"- "я не можу розслабити/покластися на когось, як то хтось замість мене триматиме, я тільки сама звикла":facepalm:. В розмові "де що відчуваєш в м"язах і чого" теж всяке різне двозначне вискакувало...
    Тобто і тут опа - знов вилізло моє нездорове бажання всю відповідальність звалювати лише на себе (а потім мучитися від того), "я сяма", невміння розслабитися і моя гординя (я ж краще знаю :girl_crazy:)...
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

     
  15. Merry

    Merry Well-Known Member

    і мені будь-ласка
     
  16. LadyEva

    LadyEva Member

    Дякую за тему. Давно мала підозри, що проблеми з моїм здоров'ям походять від психологічних. В даний момент, обстежуючись, чітко це підтверджується.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Ой ото в мене таке теж є... Але окрім психосоматики тут може бути дефіцит чогось в організмі, наприклад, магнію. До речі, цікаво, що коли усвідомлюєш проблему, то знаходяться методи лікування, про які навіть не додумувався раніше. Маю на увазі, що корінь проблеми психологічний, але він ніби не дає розгледіти фізичних причин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. DarinaPetriv

    DarinaPetriv мама-блогер

    Я б порадила почитати Луїзу Хей - в неї я прямо ціла таблиця, де вотна проводить паралелі між думками і хворобами. Не скажу, що "настільна біблія" - аде дуже пізнавально! Справді!
    --- дописи об"єднано, 10 Травень 2017 ---
    вау, так цікаво! Про мене і про чоловіка мого - точно!