"Начиталася інтернету"

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Liliyah Romanova, 5 Листопад 2012.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Останнім часом дуже важко мені дописувати на ДП, бо мало того, що геть не встигаю читати те, що мені цікаво, то ще й самі посиденьки в мене постійно підвисають... Але дуже вже хочеться (і то давно) почати цю тему.

    Не розумію, чому оте "начиталася інтернету" використовують як якийсь негативний фактор. Хіба не 21 століття за вікном? Чи, може, бібліотеки в нас такі прогресивні й там можна почерпнути всю найновішу інформацію? Чи журнали та газети не мають своїх електронних версій?
    Ну, добре, ще з вуст бабусь таке почути можна, але он навіть від своєї бабусі, якій понад 70 років, такого не чую, вона в захопленні від того, "до чого техніка дійшла". А якщо таке щось говорять спеціялісти, то що з це про цих спеціялістів говорить?
    Так, в інтернеті є багато всілякого сміття, купа реклами, але попри це все він є величезною безплатною (майже завжди) бібліотекою. При тому саме такою бібліотекою, що йде в ногу з часом.
    Для мене така фраза "начиталися інтернету" свідчить про добровільну обмеженість того, хто нею послуговується, при тому цілковито серйозно. А ви як кажете?
     
  2. марі177

    марі177 Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Та якби то бабусі тільки говорили,а то моя сестра,яка на 5 років старша!!!і лікар казав минулого року."лікарів треба слухати і старших людей вони поганого не скажуть і не порадять: Хомяк:sad:сумний досвід частково я звідти почерпнула).Подумаєш інтернет,хіба там щось розумне можуть писати,поначитуються всяких новшеств і потім вигадуть щось".
    А я і до цього часу не можу зрозуміти чим люди керуються,адже справді під рукою вся інформація в любий час дня і ночі,та й зрештою голова для чого дається не тільки шапку носити....
    Людина трясе руками,падає в паніку бо незнає як її поступити в цій чи іншій ситуації,помиляється,але навіть і не подумає в інтернет заглянути щоб хоч щось прочитати.:girl_nea:
     
  3. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    І ми так кажемо)))), ну тобто повністю згідна з тобою.

    Я таке чую від нашого дільничого педіатра. Ніби і "спеціяліст", а не бабка, але його фраза, що "він би взагалі заборонив інтернет простому люду, а дозволив би тільки таким спеціялістам як він", мене доводить до нервового сміху. Вірніше, дивлюся на нього як на велику дитину.

    пс Он купила вчора вперше в житті хурму. Приношу додому, а дитина питає звідки той плід завезений і чим він такий корисний. Клац-клац - і вуаля: "начиталася" і всі довольні))))))).

    Але ти напевно питала, чи використовую я фразу "начиталася інтернету" в негативному контексті. Чесно кажучи, волію говорити "прочитала в інтернеті". А "начиталася" використовую, коли сміхуюся сама з себе))).
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Тобто йти в ногу з прогресом не потрібно? Ну, добре, на новітні технології треба коштів, але ж інформація безплатна, бери й читай, тільки фільтри треба не забути ввімкнути. Як можна бути добрим фахівцем, якщо інформація застаріла, при тому давно-давно застаріла?
    У нас таке саме. Купили "драконячу грушу" чи щось таке, то почитали і про корисність і зразу навчилися, як то різати-чистити треба. ))))
    Я мала на увазі фразу "поначитуються і дуже мудрі". Виходить, що мають ніц не читати й бути тупими. Приклад твого педіатра то підтверджує. А чим він пояснює "потребу" такої "заборони"? Страшно, що хтось знатиме більше за нього? Чи є якась правда, яку можуть знати тільки фахівці?
     
  5. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Скажу тобі лиш одне слово і ти все зрозумієш: щеплення.)))))
    Він вважає, що не мусять прості смертні бути в курсі всього, бо ще чого доброго зроблять "неправильні висновки"))).
     
  6. марі177

    марі177 Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Лікарям напевно спокійніше з тим досідом що вних є і уявленням про це чи інше,а тут приходять і починають їх вчити і розказувати що так краще(зокрема про пологи,хоч тут же висить на стіні плакат з малюнками,як жінці легше народжувати),чи про ГВ.от і починається "НАЧИТАЛИСЯ ІНТЕРНЕТУ,думають що тепер мудрі"....
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    У нас тут була ситуація нещодавно. Оскільки Роман працює в лікарні, а там страшенно тиснуть, аби всі щепилися від грипу, ми мали купу розмов щодо цього.
    Я вирішила, що тиснути не буду, просто дала почитати статтю, яка була в принципі за щеплення, але правду про них теж не приховувала. І ще кілька статей скинула, плюс розповіла кілька фактів. А рішення приймати йому самому. В результаті він єдиний зі всіх не щепився в своїй команді. І нині мені жінка з його команди (ходили з нею на каву разом) розповіла, що він там усім казав, що "моя дружина прочитала..." Приємно було то почути. )))
    А якби я не "начиталася"? Звідки би він знав про те, що до складу входить ртуть, і які з того наслідки? Та й інші речі також.
    От як можна себе захистити, не начитавшись? Виходить, що маємо бути дурнями, бо ми тоді будемо "зручні" для оточуючих, котрі читати й шукати інформацію не люблять чи не хочуть.
    До речі, діляться тут люди, що вже є лікарі, які навпаки заохочують шукати, читати й приходити до них, якщо виникнуть питання.
     
  8. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    саме так. я раз заїкнулась що хочу писати відмову від манту. то медсестра навіть не спитавши чому видала: начитались того інтернету і пишуть відмови.
    просто лікарі (а ми, молоді мами переважно від них чуємо таке) втрачають свій авторитет, тому і всіляко намагаються критикувати мережу. але який може мати для мене авторитет наша педіатр, якщо вона старіша від найпершої ЕОМ?? про які нові розробки чи методи лікування я можу говорити. якщо вона нічого крім гірчичників та клізми не знає? але ж вона дохтор, і я маю слухати і робити як вона каже. а тут стається зміна шаблону: якась *мала сцикуха* починає її вчити як дітей лікувати. тому і така реакція на слова *я прочитала в інтернеті*.
    і таке не тільки з лікарями. прості люди мають лишатись тупими, а вони чомусь мають наглість читати і давати поради іншим.
     
  9. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Думаю, що це і є ключова фраза. Стикалась з таким не тільки стосовно інтернету. Коли, наприклад, люди дізнаються, що ти читаєш книжки про виховання, то думають, що ти з тою книжкою ходиш за дитиною і вичитуєш свій кожен крок і що сказати до дитини, так і кажуть "дитину за книжкою виховує, а життя то не книжка" і т.д. і т.п. І попробуй поясни, що воно тобі дає поштовх до роздумів, наближує до розуміння дитини, допомагає дивитись на ситуацію не лише своїми очима, а і очима дитини.
    А про інтернет то взагалі катастрофа, особливо в очах медиків. То ж простий смертний як почитає перше що потрапило на очі то всьому і вірить, а вони ж особливі, з унікальним розумом і тільки їм дано осягнути всю правду про здоров`я. Я як прийшла народжувати, то моя лікарка до акушерки каже, що ця жінка хоче природньо, без втручань, то акушерка усміхнулась і з сарказмом до мене "Інтернет?". Я кажу: "ну бачите, інтернет не завжди зло".
    Думаю користь чи шкода інтернету залежить від того якої інформації людина шукає. Часом можна і всю вагітність просидіти на посиденьках, а потім не знати елементарних речей про ГВ, хоч тут вся інформація під носом, а буває, що людина посеред потоку різного знаходить ту інформацію, яка їй близька, зрозуміла, знаходить однодумців і живе за власними переконаннями але розуміє, що вона не одна така.
     
  10. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    один в один свого часу й мені дохтори тиснули на гоолву - що от, я ще молода, несвідома, начиталась того інтернету, дурниць й не роблю щеплення, нє, щоб послухати розумних лікарів, які вчилися...Або ще за ГВ - хоча як за щеплення так і за ГВ є кардинальна різна й протилежна інформація. Кожен читає, але пропускає крізь себе й робить свої висновки. Так само й форум - дещо я беру для себе, дещо не до кінця погоджуюсь, або відкидаю - бо маю на то іншу точку зору...
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Дівчатка, а щодо інших людей? От пише марі177, що на 5 років старша сестра говорить те саме, а Ірушка описує несприйняття книг про виховання. Невже читати аж так непопулярно? Що ж читають ті, хто не читає ні книжок, ні "Інтернету"? Гламур із кіосків? )))) Я щось не думала, що все аж так запущено.
     
  12. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    ))) трохи ся вчеплю слів, можна?
    Я поважаю стареньких лікарів по тій простій причині, що великий професійний і життєвий досвід таки має значення. Бо часом такий дохтор видивиться те, чого не бачать молоді (в силу того, що ще не стикалися з таким випадком у своїй практиці). Або навпаки, не видивиться:girl_crazy: ("ох вже мені ті молоді спєци, попий чайочок, полежи і всьо пройде")))).

    Але таких лікарів дуже мало. А таких, що йдуть в ногу з часом і постійно вчаться - ще менше.

    Лілю, ну та ж не конче щось читати, як вивчила букви. Я он петлі вмію набирати, але не в'яжу.....))))))
     
  13. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Просто нічого не читають.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Це ви серйозно? :shok:
    А джерело інформації тоді яке? Телебачення?
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    ТБ, газети, сусіди, подружки...

    Мене мама постійно критикує - живеш як в лісі, нічого не знаєш, газет не читаєш, телевізор не дивишся!
    Ну я і вправду не в захваті як подають інформацію ці ЗМС, і що віщають теж...
    Але багато хто живе тільки тим що "сусідка сказала", значить так правильно, або он у мене дитина на бутилочці виросла, знач і твою треба так ростити...
     
  16. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    а може просто люди не хочуть сприймати щось нове відмінне від їх світогляду і переконань? вони знають своє і їм лінь переучуватись на щось інше. якщо людина роками щось робить одним способом, а потім їй кажуть що то можна робити іншим, тому їй тяжко переключитись. адже до того всі користувались її способом і нічо, жили нормально. (надіюсь хтось зрозумів що я намагалась сказати:))
    я от за освітою психолог і часом мої висловлювання також сприймають як "начиталась інтернету" - кажуть з усмішкою "ооо, психооолог". особливо це говорять коли вживаю якісь трохи зарозумні слова (на їх погляд). я не маю на увазі терміни.
     
  17. marycherry

    marycherry Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Ці люди слухають сусідів, тому для них найвагоміші аргументи - це народні байки. І ще вони мегаегоїстичні, бо думають, що так як вони колись робили - так повинні робити усі, ніякої поваги до думки інших (про повагу до думки молодих взагалі мовчу: що ти можеш молода-зелена знати?), ніякого сприйняття нового. Саме від таких людей я якраз і чую "начиталися інтернету і таке витворяєте з дитиною". Тому думаю найбільша проблема - саме повага до інших людей, їхніх дій і думок, і до того де вони черпають інформацію.
     
  18. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    можна)))
    я мала на увазі саме нашу лікарку, бо колись як ми з братом мали вітрянку то вона казала що то запалення легень. а коли оглядала Сашка то казала що в книжці пише що він мав би більше набрати ваги.
    так, є страші лікарі. котрі тим не менше слідкують за останніми дослідженнями і постійно підвищують свою кваліфікацію, а є й такі, що сидять безвилазно в тій поліклініці як жаби в болоті і нічим не цікавляться. такі і переломи би подорожниками лікували.
    а інші люди? останнім часом стикаюсь щораз частіше з людськими обмеженнями. і то в народу в голові. кума малого в рік відлучає від грудей. кажу: нащо??? то ж так корисно, для дитини нема кращого. відповідь типовий перл: а в тому молоці ніякої користі нема вже. і то молода жінка, ніби недурна. і інтернет має в хаті, і почитати може. але...
    братова повернута на поробленнях, вроках і т.д. кажу що то все дурниці. треба тільки молитись і просити в Бога помочі та захисту. не доходить. вона вічно би віск зливала, до бабок їздила. деколи вже і кричу що то гріх. але де там, їй же бабка сказала що то пороблено. а могла би сісти, почитати що пишуть не просто на форумах (дехто упереджено ставиться до цього), є ж офіційні сторінки, є ж джерела. але людині так зручніше, жити в своєму вигаданому світіт де тільки вона наймудріша.
    а найцікавіше то реакція на мої поради. дивляться як на душевнохвору і в погляді читаю: ну поговори, а я покиваю головою.
     
  19. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Знаєте, Лілю, то, як кажуть росіяни, "палка о двух концах".
    Інтернет десь як вогонь - в руках розумної людини приносить користь, не дуже, скажімо так, розумної - шкоду.
    А лікарі звіріють по цілком зрозумілих причинах - їм же потім виправляти шкоду, яку собі принесла людина. що необачно начиталася інтернету.
     
  20. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: "Начиталася інтернету"

    Я двома руками за інтернеті сама шукаю відповіді на всі питання в інтернеті. Але в дечому той дохтор правий, бо моя кума, як її щось заболить, засвербить, то відразу в інтернет читати і найде собі таке!!! Потім йде до лікаря і розказує, які вірогідні в неї діагнози і до всього діагностує собі найстрашніше, якщо болить голова - то пухлина, якщо заніміє рука (яку вона вірогідніше приспала) - то вже параліч.