Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Ascorbinka, 28 Лютий 2011.

  1. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Отже, хто і що готує... та так, щоб не смажене, не копчене, без консервантів/наповнювачів/замінників, максимально корисне і натуральне.

     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі



    В нас на сніданок на "ура" варені яйця, вівсянка без молока, але тертим яблуком і родзинками, може трохи меду.
    Маю ще морожені овочі, то часто роблю рагу, або рис з овочами, або спагетті з овочами (до речі теж можна на сніданок , часу займає буквально 15 хв., поки зваряться спагетті, овочі вже протушились). Печену картоплю теж відношу до здорової і смачної їжі :)
     
  3. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    На сніданок зазвичай каша, але люблю ще сир домашній (творог) з медом, з варенням, з сметаною і зеленню (тоді солений), запіканка сирна.
    З м"яса - відварюю з овочами, печу, роблю парові котлети, печу "хлібець", плов (але з нежирним м"ясом).
    З риби - так само як з м"яса :) - різні варіанти печеної знайшла на Посиденьках , котлети парові з різними начинками.
    Картоплю печену теж дуже люблю. Також з морожених овочів готую рагу або запіканки овочеві.
     
  4. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі



    буду просити у вас перепис))
     
  5. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Хоч я не kolobok, але напишу :)
    М"ясний хлібець
    1 кг фаршу (яловичий і свинний),
    2 середні цибулини,
    5-6 зубків часнику,
    2 варені морквини,
    3 ст.л. манки,
    2 яйця,
    сіль, перець, олія
    Фарш бажано не купляти, а самому зробити.
    Зварити моркву. дві цибулі дрібно порізати, одну з них втушити на олії. На м"ясорубці перемолоти м"ясо з сирою і тушеною цибулею і з вареною морквою. До фаршу додати манку, яйця, посолити і поперчити. Все добре перемішати і відбити (Я відбиваю так: готовий фарш кладу в один кульочок, а потім в ще одний, при потребі ще в один, зав"язую і кидаю з певної висоти на стіл разів 15). Потім викладаю на змащену олією форму, посипаю кмином або кунжутом і випікаю 45 хв - 1 год при 175 градусах. Смачного!
     
  6. aknelitta

    aknelitta New Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    ну з ксилого молочка можна зробити сир. Я інколи теж не знаю, що зробити - то смажу оладки, але додаю туди ще вівсяні пластівці (стакан), тру багато яблука, можна банан. Це звичано не є здорова їжа, але вже хоч трішки корисненько додала.

    А ще я дуже люблю запечену картоплю з м"ясом в рукаві (можна додати ще шампіньйончики, кабачок, і т.п.). М"яско трохи попередньо замаринувати. Все разом в рукав і за годинку мням-мням.....
    Ще варіант - запечена м"яско, чи риба на грилі
     
  7. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Робила в неділю на снідано ліниві сирники. :girl_tender: Смачно, корисно і дуже швидко!
    Отже, на 6 сирничків:
    250гр домашнього сиру (знежиреного творога)
    2 яйця
    2 ст.л. йогурта (можна замінити сметаною)
    3 ст.л. борошна (або 2 ст.л. борошна + 1 ст.л. крохмалю)
    1,5-2 ст.л. меду (цукру, ванільного цукру)
    за бажанням родзинки, лимонну цедру і тд.

    У мисочці змішати всі компоненти до однорідної маси (збиваю міксером 1-2 хв). Ложкою наповнити кексові формочки сирною масою. Поставити в духовку розігріту до 180С на 15-20хв (до золотистого кольору). Готові сирнички вийняти з форми і подавати з медом чи сметаною.
     
  8. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Все дуже просто :), оскільки в мене крім нешкідливості є ще один важливий критерій - простота і мінімум часу на приготування.
    Хлібець роблю, як котлети, але запікаю у духовці. Мелемо нежирну свинину або телятину. Разом з м"ясом перемелюємо цибулю і білий хліб (попередньо замочити у воді або молоці) з розрахунку 1 невелика цибулина і десь 1/3 батона на 0.5 кг фаршу. Якщо фарш беру морожений, то цибулину тру на тертці, а хліб просто розминаю руками. Додаємо 1-2 яйця, все вимішуємо. Сіль, перець - за смаком, я люблю додати ще ще кмину. Формуємо "хлібець", зверху легенько мастимо водою або яйцем збитим і десь на 1 год ставимо у духовку.

    На плов беру телятину або нежирну свинину (ми більше любим з телятини). Замочую рис (беру пропарений). В банячку підтушковую дрібно нарізану цибульку і натерту крупно моркву. Додаю м"ясо (попередньо вимочую), трохи води, перець горошком, перець духмяний, лавровий листочок і тушкую, поки м"ясо не буде м"яким. Тоді додаю рис, солю і варю до готовності.
     
  9. mysha

    mysha New Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    А він (хлібець) форму сам по собі тримає чи використовуєте якусь силіконову (металеву) форму?
     
  10. mysha

    mysha New Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Як альтернативу смаженим сирникам (далеко не всі діти їх полюбляють) пропоную сирно-манну запіканку з родзинками. Мої малі її їдять з задоволенням у розігрітому вигляді і политій сметаною...

    Потрібно:
    500г домашнього сиру
    3 яйця
    2-3 ст. л. маннної крупи
    2 ст. л. цукру
    щіпотка солі
    3 ст. л. сметани або домашн. йогурту
    родзинки

    Змішую всі інгрідієнти, за винятком родзинок. Розбиваю все блендером, щоб сир не був грудочками. Додаю родзинки. Виливаю у силіконову форму, якщо форма металева - треба її змастити вершковим маслом. Ставлю у розігріту духовку. Температура 180-200 градусів. Випікати 30-40 хвилин. Деколи, якщо верх запіканки швидко темніє - накриваю фольгою.
     
    Останнє редагування: 21 Березень 2011
  11. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Подобається запечена риба чи мясо в рукаві, фольгі. Ну дуже смачно. Живий, натуральний смак відчувається. Навіть чоловік який не дуже любить рибу їсть так, що аж за вухами лящить. Це щось неперевершене. Соромно зізнатись, але до недавнього часу я і не знала, яке на смак запечене в фользі чи рукаві. Вважаю, що багато втратила.:sad:Я в рукаві запікала і овочі. Додавала прянощі, дрібку солі, олії не додавала і смачно виходило. Так соковито! В гарячому вигляді це смакота, в крайньому разі для мене. Бо чоловіку, наприклад, солі замало. Ще люблю вівсянку, або гречку чи іншу кашу. Готую її так: вкидаю порізану цибулю, моркву, трішки олію або грам 5 масла, дрібку солі(краще морську, бо корисніша) прянощі. Коли трохи прокипить вкидаю. Варю на маленькому вогні до напівготовності. І залишаю доходити під кришкою на хв 10-15. Так каша зберігає більше вітамінів, ніж би я варила її до готовності.:girl_curtsey:
     
  12. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Сам по собі, я формую таку собі велику подовгасту котлетку.
     
  13. Agrafka

    Agrafka Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Якщо корисно та без консервантів та ін. непотребу, то масло вже рік не купую. Роблю сама. Купую сепараторну сметану, таку, щоб була густа, закладаю її в комбайн і насадкою, якою мішу тісто ( у мене пластмасові ножі) роблю масло. Маслянка, яка утворюється відливаю, її любить татко мій пити. Корисно, натурально та дешево. Сьогодні наприклад з 1 л сметани ( купила на базарі по 30 грн. за літру) зробилося 910 гр масла. Арифметика проста, кілограм виходить за 33 грн.
     
  14. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Знайшла рецепт хліба від Юлії Висоцької, який корисний та на соді, але не на дріжджах, які сприяють розширенню талії))) На днях спробую. Може кому цікаво - теж спробуйте. Мені сподобався - бо суцільна користь, а у відгуках хто пробував - ще й смачно!

    Ирландский хлеб на соде
    Ингредиенты:
    Мука с отрубями 500 г.
    Нежирный кефир 450 мл.
    Семена подсолнуха 50 г.
    Изюм 50 г.
    Кунжутное семя 1 ст. ложка
    Сода 1 ч. ложка
    Морская соль 1 ч. ложка
    Способ приготовления:
    Духовку предварительно разогреть до 200°С. Муку просеять, вернуть в нее отруби, которые остались в сите, добавить соду, соль и все перемешать. Влить кефир и замесить тесто. Поджарить слегка семена подсолнуха; изюм замочить в воде на несколько минут, затем отжать. Добавить в тесто семечки, кунжутное семя и изюм, еще раз вымесить тесто. Присыпать мукой форму для выпечки (или противень), выложить в нее тесто, сформировав круглую буханку. Сделать на тесте глубокий надрез крест-накрест, присыпать мукой и выпекать хлеб в разогретой духовке 40-45 минут.
     
  15. LadyLand

    LadyLand New Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Я обжнюю вітамінний салат Морква+Салера+Яблуко+Родзинки+Оливкова олія і лимонний сік
     
  16. LGalT

    LGalT Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    А я люблю робити зараз таке "живе" пюре: кусочок гарбуза, яблуко і банан перемелюю в блендері до однорідної консистенції , потім ще ріжу туди яблуко маленькими кусочками і посипаю корицею. В принципі, тут можна експериментувати.:smile:
    Вітамінний заряд гарантовано!
     
  17. kljysochka

    kljysochka New Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    а я печу кавальчики яблука і гарбуза в рурі (духовці),або мікрохвильовій, якшо тра швиденько, а потім вже посипаю корицею і даю дрібку меду! ммм... нямки:)! для шлунка суперсько - легко і здорово;) сирі овочі\фрукти мій шлунок дуже тєжко травить, думаю то знайомо багатьом:sad:, а трохи притушені чи печені, але без цибулі, дуже добре!
     
  18. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    Я замість картоплі по-селянськи роблю собі запечену - ріжу на четвертинки в мисочку, солю, посипаю приправою хмелі-сунелі та базиліком, цибульки туди крупно наріжу, олійки оливкової, гарно те все перемішаю і під гриль в духовку на 170-180 градусів - мнямка, дуже швиденько (буквально 15 хв) і дешево. Я її можу і без м"яса наминати. Або ж роблю до неї салатик:
    Беру листя салату, рву, гарненько скроплюю лимонним соком, трохи цукру та солі, трохи сиру фета ріжу кубиками не дуже крупними (найкраще мені підходить Фавіта польська в синій упаковці - найжирніша), оливкова олія. І довго (хвилин 5) і ніжно це все вимішую так, щоб не потовкти салат, але той фета ніби розчиняється і обволікає листочки. Мммммм... Ага, забула, ще обов"язково щедро посипати провансальськими травами.

    Щодо гарбуза - не дуже його любила, доки не спробувала рецептик: порізати на дуже крупні шматки (в мисочку), посолити і дати 10 хв постояти, далі відціджую зайву воду (не відтискаючи), хмелі-сунелі, часничку добряче, горіхів грецьких перемелених (можна і без), ложку олії. Гарно це все перемішати і на деко в духову шафу. Печеться хвилин 10. Може бути як самостійна страва чи гарнір.
     
  19. AnjaLu

    AnjaLu New Member

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    О супер цікава тема. Я завжди шукаю здоровішу альтернативу звичайним стравам. дуже люблю випічку і часто експериментую, щоб зробити її більш корисною і дієтичною.
    З улюбленого це морквяна запіканка, роблю її вже дуже давно тому пропорції приблизні.

    1кг моркви
    4 яйця
    300г домашнього сиру (можна і без тоді буде більш подібне на суфле)
    цукор за смаком (я даю меду)
    30-50 г масла (можна і не давати , з маслом більше пухка маса)

    Все дуже просто моркву очистити, порізати на шматочки і відварити до м'якоті. Потім зробити пюре блендером, якщо нема блендера то я раніше терла на терці і трохи відварювала а потім товкла ступкою для картоплі. Додати до морквяної маси масла, жовтки і цукор (чи мед). Окремо збити білки то твердих піків і акуратно змішати з масою. В духовку на 30 хв на 180 градусів.

    В принципі в цю запіканку можна додавати і родзвинци і горішки, взагалі будь які сухофрукти. Також смачно якщо в основу брати і моркву і гарбуз. А також смачно якщо додати яблучне пюре. Одним словом що кому подобається.

    Я до сніданку підігріваю і поливаю сметаною чи йогуртом (плюс можна посипати корицею). Дуже смачний і легкий сніданок.
     
  20. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: Готуємо з користю або переписи ЗДОРОВОЇ їжі

    я інколи роблю говяжо-морвяні котлети із сирою морквою. Тру мокрву, даю трохи стекти соку+ фарш-яйце+цибулька+спеції. Робила і жарені і парові і запечені. Доречі коли жаряться, то моква пускаю достатньо соку і вони виходять протушені із солодковатим смаком та оливковою олійкою).