Домашня бібліотека

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Редвумен, 7 Квітень 2010.

  1. Редвумен

    Редвумен Active Member

    В мене дома є хороша бібліотека і зараз в мене постає питання чи потрібно її доокомплектовувати (купувати нові книги)? чи читання книг буде неактуальним через років 10-20 (в паперовому форматі)? як робите ви? і що думаєте з цього приводу?
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Домашня бібліотека

    гггг, в нас філія ленінської бібліотеки....
    постійно методично поповнюємо, в основному книгами, яких через кілька років вже не купиш і заганяти їх в електронний вигляд ніхто не буде. Це стосується більше книг наукового спрямування.
    також і художню літературу купуємо, але методичності при цьому вже нема :)

    для мене особисто книги (паперові) будуть актуальними до кінця мого життя точно :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    На мою думку компютер книг ніколи не замінить, в мене дуже велика бібліотка, час від часу докупляю нові книги. Але купляти книги чи ні залежить від вподобань кожної людини окремо, є ж багато таких людей, яких книг взагалі не читають, для чого їх тоді купляти.
     
  4. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Я вчуся у сфері мистецтва і книги мистецького спрямування купую постійно.багато цікавих праць про раніше заборонене мистецтво видаються саме моїми викладачами - ціни дорогі, бо праці фундаментальні. Мені комп"ютер книги не замінить ніколи і синочку вже купую дитячу літературу. У дідуся є велика кількість книг радянського формату-художня література:детективи, пригоди, класика, тому таких нових видань не купую. З художньої маю велику кількість книг Матіос.
    Батьки вже сваряться, що мої книги не влазяться ні в одну шафу - придбала для себе окрему не просто шафу, а цілу стінку, місце вже закінчується:girl_cray:
     
  5. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Наша бібліотека укомплектована ще батьками- це в основному російська,українська та зарубіжна класика,багатотомники,"підписні" видання + купа різноманітних книжок,куплених,подарованих і т.д. без будь-якої системи. Ну і моя власна- детективи,романчики,"покетбуки". Книжками зайняті шафи в 3 кімнатах,а те,що не вмістилось - в 2 -х шафах на дачі.
    Чоловік під час кожного ремонту,чи якихось перестановок хоче здати те все на макулатуру,мотивуючи тим,що через кілька років книги будуть лише в електронному вигляді. Вони,ці електронні книги вже є в продажу, коштують біля 300 у.о.,і думаю скоро стануть як мобілки звичайною річчю.
    Правду кажучи,паперові книги мені читати якось звичніше і можна всюди брати з собою:girl_wink:
    Але є багато книг,які вже один раз прочитані,і більше до них повертатись не хочеться,і вони стоять десятиліття, пилюкою припадають - а так стер - і все...
    А є такі,до яких весь час повертаєшся,а"покети" взагалі читаю кожен раз як вперше - забуваю ...
     
  6. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Домашня бібліотека

    я от теж хвора на книжки..Для мене Форум видавців - як свято і хожу на нього як до церкви.:girl_haha:
    Вже от теж задумуюся на стінкою,а то точно шафи так за рік забракне.
     
  7. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Я собі спеціально замовила цілий книжковий стелаж - на всю стіну, для бібліотеки. Взагалі поповнюю її переважно класикою або перекладами сучасних іноземних авторів. З українських купую тільки "живих класиків" - Андруховича, Забужко, Прохаська тощо. Намагаюся перед кожною покупкою обдумати чи та книжка надається до повторного прочитання, бо на "одноразові" книжки шкода грошей і місця.
    Впевнена, що електронні книги ніколи не замінять живі, особливо коли йдеться про художню літературу від якої отримуєш естетичну насолоду. Та й шо таке по суті електронний формат - глюкне хард і вся так звана бібіотека розчиниться у просторі))
     
  8. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    я думаю, що будуть сервери-бібліотеки, звідки можна буде скачати певну книгу
     
  9. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Домашня бібліотека

    згодна, електронні книги паперових ніколи не замінять. чого вартий лише аромат нової книги...
    в мене взагалі така детективна історія. купили нову шафу для книг. в процесі переміщення завжди складаємо список, щоб контролювати хто що позичив, взяв і таке інше. в мене і в коханого було по примірнику 3-томної історії війська запорізького. в нього зник 1 том, а в мене 3... треба тепер докупляти... і хто його знає де вони.

    з нових книг докуповуємо профільні, нові художні вже згаданих класиків, а також є така традиція щороку на форумі виділяємо значну суму на покупку кількох книг з особливим оформленням, або просто таких, котрі понад усе хотілося мати, бо вони надзвичайно красиві!
     
  10. Sluhachka

    Sluhachka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    підтримую думку, що електорнні ніколи не зможуть стати на рівні з паперовими....у мене також велика бібліотека, мій дідусь її охороняє як зіницю ока))) і я в неї роблю свій вклад, трошки осучаснюю))))
     
  11. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Домашня бібліотека

    як на мою скромну думку книжку ніколи і ніщо не замінить.
    моя бібліотека відносно невелика.якщо врахувати,що всі книжки куплені мною. їх кількість постійно збільшується і я вже подумую про нову шафу.
    ше якби вдалось викинути мамину анжеліку і подібну єрунду (не маю на меті нікого образити,тож не беріть до серця), то було би взагалі супер
     
  12. Gee

    Gee New Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    у мене така ж ситуація. всі полки вже заповнені (ну, їх не так вже й багато), тепер нові книжки просто на столі складаю. хотілось би мати окрему шафу, від цього, думаю, книжки будуть краще зберігатись))
    до речі, недавно шукала в інтернеті різні полиці і натрапила на це:
    [​IMG]
    ну хіба не казка мати такі сходи?)
    або зразу з таким вмонтованим сидінням (навіть підсвічування є). ще б мати гроші і місце де це все розмістити))
    http://iblog.net.ua/wp-content/2009/11/modernshelves27.jpg

    а взагалі, можливо комусь цікаво, даю посилання (там є багато чого цікавого)
    http://iblog.net.ua/wp-content/2009/11/modernshelves27.jpg
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Домашня бібліотека

     
  14. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Домашня бібліотека

    гарна ідея. але ті сходи не варто би було використовувати за призначенням.шкода книжки.все одно ж десь ногою зачепиш чи шось хляпне
     
  15. Gee

    Gee New Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    так, але вони зручні вже в тому плані, що не потрібен стілець для того щоб дістати потрібну книгу)
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    мінуси електронних варіантів книг:
    - псують зір
    - нема кайфу покупки і запаху нової книги
    - злетить система (диск, сервер) - книг нема
    - нема електрики - нема книги
    - (можна багато придумати)

    паперова книга ніколи не втратить актуальності. буде тільки зростати ціна, тому купувати книги треба обов'язково. тим більше не все є в неті. і тим більше не все буде потім.

    я хочу велику бібліотеку домашню і ще штампик свій поставити на всі книжечки...
     
  17. CheFISH

    CheFISH Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Теж цієї ж думки! Для мене паперова книга — СВЯТА!!! )))))))))
    Ніщо не зрівняється з шелестом сторінки, що перегортається...
     
  18. Coshitce

    Coshitce Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Домашня бібліотека велика і книги (в основному) перечитані по декілька разів. Особливо люблю наукову фантастику (ну пунктик у мене такий:girl_blush2: ).
    Велика кількість наукових книг за спеціальністю. Часто користуюсь електронними варіантами власне наукових книг, але як тільки є можливість роблю роздрук чи всієї книги, чи лише потрібних розділів.
    І трепет від того, що ти купив НОВУ КНИЖКУ, ВІДКРИВ ЇЇ, ПОЧИТАВ ніяка електронна форма мені не замінить.
     
  19. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Coshitce
     
  20. airy_cat

    airy_cat New Member

    Відповідь: Домашня бібліотека

    Если речь о бук-ридерах, то не актуально - по крайней мере не более чем чтение бумажной книги.