Діти в Церкві

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Irus'ka, 27 Жовтень 2008.

  1. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Підіймаю тему доволі специфічну: як ви відноситесь до активної присутності дітей - маю на увазі маленьких дітей віком до 6-8 років - на Літургії. Відразу скажу що в УГКЦ практикується уділення Святих Тайн від моменту хрещення. Чи практикуєте спільне відвідування богослужінь? Як поводяться діти (і як дозволяєте поводитись чи спрямовуєте поведінку) в церкві? І чи не заважає Вам присутність інших (тобто не ваших) дітей слухати Службу? Чи хтось ходить на Літургію для дітей?
    Розумію, що не всі вважатимуть тему аж так важливою для обговорення, але ціную і поважаю думку кожного з Вас, тим більше якщо не відносите себе до практикуючих християн!
     
    Останнє редагування: 27 Жовтень 2008
    • Подобається Подобається x 1
  2. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Така тема була на ЛФ, можливо її і сюди перенесли.

    Ми ходимо завжди з дитиною, намагаємося ходити на Літургію на 9:00 тоді дитина чемніша - не хоче спати і не вередує. Звичайно сприймати саму ЛІтургію з дитиною значно важче, але краще, щоб діти були з батьками в церкві, аніж вдома перед телевізором...
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Дякую за відгук! А як діти поводяться під час Літургії? Чи дозволяєте їм виходити надвір? Як переживаєте дорікання з боку? Чи приймаєте разом Св. Причастя?
     
  4. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Наразі ще не маю лялю (вона зі мною ходить до Церкви в животику). Але я завжди з акими радісними почуттями спостерігаю за маленькими дітками на Літургії. І зовсім не розумію тих людей, які починають обурюватись, що ті дітигаласують чи виходять. Одного разу була свідком того, як одна панянка просто таки відшвирнула дитинку, яка хотіла пройти ближче до Престолу, щоб бачити "дядю священника".

    Вважаю, що діти повинні бути разом з батьками. Я вже писала на ЛФ, що з дитинства маю уявлення про щасливу неділю--- коли всі разом до Церкви, а потім на льоди чи піцу:))) і багато фоток того всього:)

    П.С. а розкажіть докладніше про дитячі Літургії?
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Про дитячі Літургії знаю лише, що практикували в церкві Покрови на Личаківській. Починалась перед дорослою і тривала 35-40 хв., була скорченою, особливо виділялось читання Євангелія і проповідь творили діти вкупі з священником (тобто у формі запитання-відповідь). Правда то вже для старших діток-школяриків. Ще знаю в деяких церквах (зокрема в церкві св. Пантелеймона ? на вул.Кривоноса) практикують що перед і під час Літургії з дітьми займаються сестри-монахині, але то підходить також для старших за віком діточок.
    Ми також часто потерпаємо від докорів (особливо старших пань), а так як нас троє то дошкуляє і зачіпає сильно. Зате всі чемно приймають св. Причастя - тобто бузю широоооооко відкривають;). Хоча і тут нам дорікали що не можна, а священник дозволяє щоразу:agree: Як ви до цього ставитесь?
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    ніхто не дорікав, дитина першу половину стоїть тихо, а потім починається запалювання свічок, печиво і тд. На вулицю ні за що не можна :) дитина знає тому навіть не проситься...
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Це все залежить від буже багатьох факторів. Кооли я в церкві без дитини то одні діти дійсно дуже нервують і я стараюся піти подалі. А біля інших нічого подібного невідчуваю. Це залежить від дитини і мами бо деколи дитина шкільного віку так поводиться що просто ужас.
    Особисто ми майже завжди ходимо з дитиною, він є чемний часто в слінгу то взагалі навіть непікає, а коли я розумію що щось не так то моминтально виходимо на двір бо розумію що оточуючі мають права нечути дитячих капризів. коли був менший то ходили на суботню літургію бо це робилося екскурсії по церкві а в цей час людей досить мало.
    Що ж до причастя то в мене зараз проблема бо дитина причащалася з 6 місячного віку, дуже це людив але один раз коли ми пішли до своєї місцевої церкви все змінив і я цього жалію. Якісь дії священика (бо довго вагався що дати а він хотів вже) спричинили його плач і відтоді відвертає голову і ховається. Тому вже досить великий час я навіть не веду його до причастя бо хочу щоб в нього спрацював ефект хотіння а не заставляння через неймовірні вмовляння.
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Доки Катя була мала, з нею проблем в церкві не було, бо вона як правило спала у колясці надворі. Ближче до року і до півтора було важко, бо в нас був сильний страх чужих людей, та ще й коли їх багато..., тому ми приходили з нею на кінець Служби, чекали коли всі повиходять з церкви і заходили тоді з нею, молилися, образи показували. З часом почали якусь частину Служби вистоювати, але то було не довго. Аж тепер ми стоїмо всю відправу повністю, бо я стала брати з собою печиво для Каті, і як їй стає скучно, то воно дуже нас виручає. А ще важливо те, що ми йдемо тепер наперед церкви,де видно священика, малій цікаво за ним спостерігати, бо до того стояли ближче до дверей, щоб вийти швидко якщо щось..
    Я стараюсь малу не чіпати на відправі, бо впринципі вона не подає жодного звуку, але любить собі полежати, постояти на колінах, чи на четвереньках, але ж діти інакше не можуть.. На жаль, така поведінка дитини не дає спокою бабусям в церкві і її час від часу беруться повчати, або мені зауваження роблять, що вона маленька, стоїть на колінах, то може застудитись чи т.п. Але ж як її змусити стояти чемно півтора години? Не хочу, щоб вона йшла до церкви, як на якесь важке випробування.
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Дівчата, а розкажіть ще про перше причастя дитини. Чи для того треба щось осбливе, чи просто вистояти Літургію. І як ви готували дитину, щоб вона не просто чемно відкрила ротика, а й не виплюнула це потім.

    Ми, нажаль, цілу службу вистояти не можемо, тому, коли йдемо, на початку заходимо до церкви, молимося, розглядаємося, слухаємо, а коли починаються бешкети - виходимо на вулицю і там перед церквою ходимо.
     
  10. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    в католицькому університеті (УКУ) є каплиця. Там кожної першої і третьої неділі місяця проходить служба. Дітей там дуже багато (віком від 0 до 5 років). Діти галасують, бавляться, особливо "нечемні" бавляться в коридорі, де за ними хтось з батьків доглядає. Служба на 11 год. Ми туди дуже любимо ходити, бо там всі з дітьми, тому косих поглядів нема. Приходьте туди всі))) (цієї неділі буде служба)
     
    • Подобається Подобається x 9
  11. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Згадалося, як пішли ми з трирічною Тетянкою на вербну суботу ввечері за вечірньою вербою. Дітей у церкві було багато. І от, коли били поклони, ця дітвора (десь зо сім-вісім) порачкувала наперед і перед самим носом у священика дуже щиро почали бити поклони, аж підлога двигтіла. Вся церква насилу стримувалась. Але зауваження не робили, навпаки священик потім кожного ще й по голівці погладив! Після цього всі бабці, які щось бурчали під ніс, не насмілились вголос говорити своє "фе".
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    То точно діти своєю щирістю найстікіших "кособлудів" (!) здолають:D:D:D
    Мої дуже люблять на папірчиках за здоровне чи за померлих "писати". Раз ойтец їх на тому засік і каже - давайте завтра на службі зачитаю:D
    Найгірше натикатися на спротив самих служителів - мали ми такий досвід в ц. Андрія:agree:
    А до Причастя дітей несу як до безпосередньої опіки до Бога,діє в сто раз ефективніше щеплень, червоних ниток, ізоляції, чи, навіть, різки:aggressive:
     
    • Подобається Подобається x 9
  13. Pand@

    Pand@ Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Ми з малою були 3 чи 4 рази на літургії.важко вона бігае по всй церкві і стояти чи сидіти не хоче.їй подобаеться дуріти коли всі стоять тихо від цього вона сміеться і вар"юе.не знаю що з цим робити.ми просто стараемось тепер прийти з нею і помолитись коли не мае служби божої.через деякий час знову спробуемо на службу її взяти
     
  14. левиця

    левиця Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Один свяченик на Службі Божій казав, що діток водити до церкви треба. Нехай вони походять побігають коло церкви 10 хв, але сам процес походу вони запам"ятають. Так поступово вони звикнуть. А щоб не бурчали бабаці, то водіть, якщо така є, то на дитячу Службу Божу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Borodinka

    Borodinka Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Яринка за природою спокійна дівчинка, тому у Церкві особливих проблем ми з нею не мали. Єдине - вона постійно вимагала пояснень усьому, і мені часами геть важко було знайти таку відповідь, щоб їй була зрозумілою. Натомість Катруся могла всидіти на одному місці тільки, перепрошую, з цицею в роті! Звичайно, під час Літургії ми такого не практикували. У нашій Церкві є дитячі служби, Ясі вони подобаються, але вона не хоче залишатися на них сама, а Катрусі найбільша втіха - побігати по церковному подвір"ю! Я навіть собі думаю, що для неї похід до Церкви більше ні з чим і не асоціюється, як із заквітчаним подвір"ям!
    Тому, як з тим бути я наразі не знаю. По-моєму, не правильно, коли діти просто ганяють, а батьки стежать за ними і хрестяться! Але зарадити цій ситуації я не можу. Ми не ходимо на Літургію зараз, але приходимо до Церкви помолитися, чемно, смиренно і врочисто.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Я власне хотіла почути вашу думку з приводу подібних ситуацій! Дякую! Ми з чоловіком той гріх напополам ділимо. А хористи, наприклад, також не можуть бути до кінця уважними в слуханні, бо ж мусять час від часу дереґента пильнувати, а служіння їм зараховується! То може і ми таку важливу місію виконуємо - дітей до Церкви залучаємо? І більшим гріхом є коли пані виходять під час Літургії по телефону з коліжанкою про каву домовитись? Я не права? Як вважаєте? Давайте гуртом форумлянським моральні межі "непослуху" в церкві визначимо? Кожен на своїх випадках з життя. Мені особисто це дуже допоможе і підкріпить "на шляху до праведної мети:)"!
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Дуже коротка і цікава Літургія для дітей є в ц. Климентія на вул. Чупринки.
    Триває біля 45 хв, казання виключно для дітей. Діти сидять в перших рядах і відповідають на запитання по уривку з Св. Письма, яке було прочитане у ту неділю.
    Початок о 11:45 здається...
    У кого діти сплять в той час то ввечері на 17:00 там теж коротка літургія.
    У церкві ЗАВЖДИ ДУЖЕ ГАРЯЧЕ. Тому в зимовий період Ви сміливо туди можете водити дітей.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Діти в Церкві

    Аби не повторюватися, почитайте ось тут. Багато писалося.

    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=27364

    Наш малий у церкві щонеділі та свята, а навіть частіше, з його 1го місяця. Зараз йому 5 років.
    Нещодавно почали всі разом ходити на утреню в неділю. Це окрім Літургії.
    А ще щосуботи на вечірню ходимо.

    Я зробила висновок, що головне не брати ні забавок, ні книжечок, ні їди, нічого. Беремо тільки воду. Інакше дуже проста логіка в дитини виробляється, що церква = забавки, книжечки, печиво... Неправильна логіка, як на мене. Я її перейшла і відмовилася. Дарко почав слухати, цікавитися, що відбувається. Але тут дітям трошки цікавіше. Їм дозволяють дути свічки на офірниках, вони на читання Євангелія йдуть тримати свічки (стають між тетраподом і царськими вратами).

    Якщо він неслухняний, до Причастя не пускаю. Наступні рази - шовковий. :)
     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2008
    • Подобається Подобається x 4
  19. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    Повторюся ще раз, бо дуже цікавить це питання, а відповісти чомусь жоден не хоче, хоча розумію, що всі, хто тут писав уже мають цей досвід!

    Як відбулось у вас перше причастя?
     
  20. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Діти в Церкві

    В нас в церкві щонеділі на 1-шу год служба для дітей (на Симоненка Свв Володимира і Ольги). Я любила на неї ходити - дуже цікаво за дітками спостерігати. Там також казання для діток. Кожного тижня дають завдання на тиждень і вони потім розповідають як з ним впорались. Це, звичайно, вже для старших, але така благодать в церкві - як мурашник з дітками :) Я так на них надивилась, що певно тому в мене синик такий гарний получився!
    А ми щотижня ходимо з коляскою. І будемо ходити! Поки стоїмо надворі - заодно і прогулянка. Потім будемо всередину проситись. Думаю, дитину треба привчати до походів до церкви. Справді дітки по різному поводяться, але як ті походи будуть 1 раз на колись, то дитина і не буде знати як поводитись :confused:
    ---
    А до причастя дітей готують в церкві. Є спеціальне навчання.
     
    • Подобається Подобається x 1