Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Правило дівчата вивчили добре, але винятки забули.
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) До теми (якби кого цікавило): нема в нас чорної і червоної смородини. Є смородина і порічки. От.
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Я майже завжди замість "тітка" вживаю в розмові та звертаннях слово "цьоця". Тато постійно звертає увагу, а я так звикла. То з польської походить? В багатьох українських творах читаю "цьоця"
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Скажіть татові, що хліб - теж запозичене слово. :xaxa: Я так все жартую, коли мені галицизми поправляють. Перша реакція завжди пришпильна: а як тоді говорити на хліб?
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) А кухоль забули!!! Дід приїхав із села, ходить по столиці. Має гроші - не мина жодної крамниці. Попросив він: - Покажіть кухлик той, що з краю. - Продавщиця: - Что? Чево? Я нє понімаю. - Кухлик, люба, покажіть, той, що збоку смужка. - Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка. - Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови: - На Вкраїні живете й не знаєте мови. - Продавшиця теж була гостра та бідова. - У мєня єсть свой язик, ні к чєму мнє мова. - І сказав їй мудрий дід: - Цим пишатися не слід, Бо якраз така біда в моєї корови: Має, бідна, язика і не знає мови. (П.Глазовий) До речі, поки до Львова не приїхала (з Рівного), слова філіжанка і горнятко здавалися чимось диким (коментар щодо вживання - нічого проти тих слів не маю) І ще, прохання не відбирати право на існування у чашки: -у Лесі Українки: "Підвівши знічев*я голову, він побачив вітрину з посудом. - А що якби купити їй, наприклад, чашку?.. Що ж, се нічого!" -або у Коцюбинського: "Годують три рази в день: вранці дві чашки какао, або кави, або чаю, масло, мед." Цитати я брала зі словника Яременко і Сліпушко. До речі, ні горнятка, ні філіжанки у них нема, але остання наводиться в поясненні до чашки
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) я тільки на форумі взанла, що воно таке А як ви говорите? забавки?
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Так, забавки. Наголос можливий на всіх трьох складах. :xaxa:
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) наткнулась в дописі на слово щеплення по відношенню до автівки. Якось мене різануло... хотіла уточнити для себе Як же правильно? щеплення чи зчеплення. Чи ще якось? знаю, що російською "сцепление" і тому щеплення якось мені не пасує :o
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) зчеплення - сцепление; щеплення - прививка (укр - рос) Наскільки я розумію, зчеплення - бо зчіплює докупи
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Дівчата, допоможіть відстояти честь української мови! )) Недавно на роботі виникла суперечка - чи є український відповідник до слова "общительный". Спершу на думку всім спало, звісно ж, комунікабельний, але вся справа в тому, що хочеться знайти власне українське слово, а не запозичене. Словники дають тільки неповні відповідники, як то товариський чи балакучий. Але це ж не то, ну ви ж розумієте! Допомагайте, бо ті російські та англійські запозичення змушують нас забувати наше рідне!
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) а де таке написано, що на кожне слово мусить бути точний відповідник? За такою логікою люди б давно говорили якоюсь мовою-конгломератом. Хай спробують знайти точний відповідник до слова "товариський" (про характер). як це, цікаво, "змушують"? Так нав"язують, але ми самі вибираємо приймати це чи ні.
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) На прогулянці з синочком постійно виникає проблема як правильно сказати: гОлуби чи голубИ?
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) гОлуби Так розумію, що наголос в множині "спричинений" наголосом в однині.
Відповідь: Діялектизми: хто які знає... Філологи підкажіть, як правильно говорити "корки" чи "затори", чи ще якось?
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Загальноприйнято, що наголос відмінків іменників в основному є таким же як і в Називному відмінку, тобто гОлуб, одже гОлуби, також напр. корОва - корОви. ---------- Додано в 22:12 ---------- Попередній допис був написаний в 22:05 ---------- Раз вже зачепилась за тему, теж прошу взяти мене до когорти філологів... Хочу теж закцентувати, що листаючи форум натрапила на опитування "Чи пішов би я на сімейні пологи?" і побачила знову ж калькування з російської мови: "Так - це подія, в якій я повинен приймати участь." Правильно все ж вживати "брати участь". Дивимось уроки рідної мови (зокрема 5 абзац) http://mova.kreschatic.kiev.ua/53.htm
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) "гортаючи" мабуть. та я непевна чи форум гортають :confused:
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Згідна з Вами, але слово "листати" є у словнику як синонім до "гортати" http://www.slovnyk.net/?swrd=%EB%E8%F1%F2%E0%F2%E8&x=0&y=0, а тому я не вважаю його вживання грубою помилкою.
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) Дівчата, чи є в українській слово "докладніше"? чи правильно говорити "детальніше"? чи може бути і так, і так?
Відповідь: ЯК ПРАВИЛЬНО? (як уникнути невластивих запозичень) останні дні стикнулась і стало цікаво як же правильно: капюшон чи капішон, чи ще якось. Те що слово іншомовного походження, однозначно. Але як правильно його говорити українською? знайла ось. Так?