Ціна лікарської помилки.

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Adriasia, 28 Грудень 2009.

  1. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

     
    Останнє редагування модератором: 1 Січень 2010
  2. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Я розумію лікарів,і дівчат з лікарських родин,яких ображають ці дописи, але сама,на жаль,бачила медиків і медицину лише з точки зору пацієнта,і часто з негативного боку.
    Кілька років тому померла моя мама.Тяжко хворіла - цукровий діабет,артрит,хребтова грижа. З тією грижею їздила на операцію до Києва,бо тут лікарі не бралися-складний випадок,3 диски,треба було ставити пластину. Операція обійшлась коло 12 тис.грн.- 3 тис.тільки благодійний внесок - розрізали, пластину так і не поставили,ніби щось підправили (що конкретно зробили невідомо, бо потім на ренгені у Львові казали,що грижа є), зашили - після цього мама вже не ходила-прожила після операції 9 місяців зі страшенними болями. Потім за кілька днів до смерті вже наші лікарі приходили, бачили, що людина вже на межі,і понавиписували ще купу непотрібних ліків (які за рецептами цих лікарів потрібно було купувати в певних аптеках, і щоб провізор на рецепті зробив відмітку),несумісних з діабетом,та виразкою, від чого почалась шлункова кровотеча. А вершиною професіоналізму став прихід хірурга до неходячої хворої,який приніс ортез для колінного суглоба (за солідні гроші,імпортний),і сказав,що пригодиться,коли буде бігати. На наступний день мами нестало.
     
  3. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Зламана ключиця в 5-річної дитини - однозначно потреба звернутись до лікаря.
    На Орлика відправили в аптеку за новокаїном і гіпсовими бинтами. Добре, що Бозя розуму дала передзвонити до нашої лікарки, яка перенаправила до травматолога в Охматдит. Там доці зробили 2 кільця на плечі і стягнули їх за спиною, через 2,5 тижні зняли і забули. (В маршрутці в той день зустріли маму з дівчинкою теж зі зламаною ключицею, загіпсовану аж по лікоть на місяць часу, а потім масаж і гімнастика розробляти знерухомлене плече).
    Звичайно, що зламана кістка не смертельно, але чомусь один лікар в курсі, що з тим робити, а інший не знає і знати не хоче.
     
  4. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Скажу одне, в кожній сфері иедициеи потрібно мати знайомих! Сферу медицини знаю з самої середини, бо там працюю.. Є спеціалісти, і є "великі лікарі".
    На 7 місяці мене хотіли планово кесарити...
    коли малій було 3 міс. невропатолог сказав, що в дитини не має шиї..., і потрібно витягувати. В неї є чудо масажистка, яка робить дива...
    До нас на роботу взяли медсестричку,яка м"яко кажучи фізично не повносправна. Робила вона в/в інєкцію... Коли я зайшла в кабінет, то побачила повен шприц повітря, яке вона хотіла загнати в вену...
     
  5. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    У мене так пішла з життя вчителька музики. Лікували високий тиск поки нирки повністю не відмовили. А рідні просили, і наголошували, що то не тиск, що треба причину шукати...
    Вона була надзвичайною людиною, дотепер всі учні її пам"ятають, але життя не повернеш.
     
  6. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    За кордоном є доказова медицина- кожен крок лікаря документується на відео, аудіо, інші носії. Наприклад на апаратах для зубної імплантації є такі "писалки", які видають на стрічці, подібній на касову весь режим роботи прилада- скільки часу на яких обертах працював, скільки простоював. Потім, якщо в пацієнта виникнуть претензії, можна відновити хід операції і встановити, чи винен лікар. Але це теж палка двох кінців. На кожну хворобу існує інструкція, відступання від якої грозить лікарю позбавленням ліцензії. Якщо там написано лікувати певними ліками, а в пацієнта є протипоказ саме до них і лікар би хотів замінити їх іншими, яких в переліку нема- не замінить, бо ризикує.
     
  7. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Цього літа тата заболів в низу живіт, приїхала одна швидка сказали, що то не доних, то кардіологічне.Викликали кардіологічну бригаду, завезли на Топольну. "Приємі" лікарі, по не гимнеш не пошивеляться. Там сказали, що то каміння в нирках, термінова опереція. В нас якраз є знайомий по урології в 5 лікарні. Тут вони зрозуміли, що заробіток зривається, почали шугвти всіма можливими наслідками, не хотіли відпускати.Після ласкавих слів ми звітам нарешті втекли. приїхали в 5 лікарню, лікар оглянув, нирки нормальні, каміння немає. Діагноз атипове отреєння. Три дні під капельницями і все нормально. А на Топольній думаю нам і камінчики з нирок показали....
     
  8. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

     
  9. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    ось поки буде така ситуація, доти і будуть "гнати" на лікарів і нема чого дивуватись
    а що ви маєте проти народним методів. Я вивела каміння в нирках народним методом, хоча мали дробити і не шкодую. І ніхто з лікарів хомусь мені не радив пробувати нородним методом, всі зразу призначали дробити/вирізати. Звичайно, до цих методів треба також з розумом підходити і тверезо оцінювати ситуацію.
     
    Останнє редагування: 30 Грудень 2009
  10. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Ключове- останнє речення. Я теж травами багато лікувалася і знаю багато успішних варіантів в т.ч. виведення каміння з нирок, жовчного, але це все має бути контрольоване спеціалістом (лікарем- фітотерапевтом, гомеопатом ітд.), а не з газети "бабушка". І є процеси, за які травники просто не мають права братися, бо напр. доброякісні утвори через втрачений час перетворюються на злоякісні (але є море шарлатанів, які і за це беруться, лише гроші викачують. Їх діяльність частіше приводить до плачевних наслідків, аніж лікарська, потім винуватять лікарів, бо трави нашкодити не можуть. Класно? Допомогти можуть, а от нашкодити -ніяк:) ). Лікували від кашлю одного пацієнта редькою (я так лікую малечу, але її періодично тоді прослуховує лікар, щоб нічого не прогавити), а в пацієнта насправді круте запалення легень. Поки додумалися завезти до лікарні, через день вже стало пізно будь-що робити.
    Ще є варіанти, коли тато лікував малого, який був вдома з мамою телефоном, а інфу черпав в інтернеті. Того лікарі врятували.
    З головою все потрібно робити. І лікарські вказівки виконувати теж з головою і якщо є проблема, то звертатися до кількох лікарів, почути різні думки.
     
  11. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Про що й мова. Але помилки лікарів мали би якось каратися, правда? Чи Ви знаєте такі випадки? У нас покалічив (бо вчора гуляв допізна і не відіспався) а завтра знову за операції береться. Ні, так не має бути.
    Я не вважаю, що пацієнт завжди правий, є дуже багато прикладів, коли пацієнт сам собі шкодить, але є й багато лікарських абсолютно безкарних помилок. Не захищені у нас пацієнти, тому й скаржимося один одному: більше нема кому, на жаль.
     
  12. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Я вважаю що БУДЬ-ЧИЇ помилки фатальні. І водія маршрутки і лікаря і юриста. Проблема що в нас взагалі ніде ладу нема, от і незахищені люди. А взагалі є ще така штука, як відсутність готових універсальних методів лікування, тобто вони є, але в кожному індивідуальному випадку корегуються. І людина має усвідомлювати що в будь-якому випадку вона буде піддослідним кроликом, бо лікар теж не провидець, буває пощастить підібрати правильний курс лікування з першого разу, а буває і ні. Зрештою а як ви думаєте методи лікування винаходились то?
    Мене більше трафляє не помилковий діагноз чи лікування, а коли завдіома лікарі ставлять таке, коли завідома щоб зідрати гроші роблять хворим, і що без протекції імовірність так втрапити дуже висока. От це плачевно.
     
  13. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    а я б сказала- проблема в зворотньому- є море міністерських протоколів- на кожну хворобу і лікарі не мають від них відступати. Там прописаний хід лікування, препарати і кілька варіантів альтернативних. Але дуже мало. А класичних випадків в медицині мало- тут і починається "творчість"
    Про безкарність- бухгалтер помилиться- штраф дістане, шофер- те саме. З лікарями- трудно. Хіба від санстанції за брудний халат:) От при КР занесли породільці гепатит і до кого вона має висувати претензії? Всі лишилися безкарними. Там в них своя кругова порука- один за одного і ніхто нікого не здає.
    а за таке, як Ви, Neverland, пишете не треба шукати законної кари- треба відкрутити доктору **** і наступного разу він буде думати.
     
  14. Натагідра

    Натагідра Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    дуже часто читаєш на мамских форумах

    "Нам виписали , але я не дала"
    "Дитині було погано, але всі лікарі гади і ми до них не пішли"
    "нам поставили грижу, але ми пішли до бабки і вона заговорила."
    "Я казала що рожу сама але лікар с..та різав " і тд.

    Один маленький приклад, коліжанка, вперта антипрививочниця (там ртуть і ще трутка), вперта нелюбителька антибіотиків (це зло вини все вбивають), вперта "лікарі всі гади і шкуродери" і ось у її дитини ставлять діагноз апендицит, вечером вона дитину забирає з лкарні і відмовляється від операції (бо я почитала в інтернеті і мені там на форумі сказали що то не апендицит), на ранок по швилкій привозять знову бо дитина кричить, вона знов іде(як би був апендицит то ще вчора б убдло видно я б відчула ) , знов привозять - так три рази - потім на четвертому виклику, дитину госпіталізують - ріжуть уже перетоніт, все розплилося .. , дитина два місяці від того відходить - що робить мама- правильно пише скарги на лікарів що вчасно не прооперували , бо "я ж не медик я вам довірилася ви мені мали пояснити "
    ТЬХУ....

    Сьогодні свіжачок дитина виявляється уже три тижні гавкає а вчора у неї боліла спина сильно, таки викликали дільничу лікар підозрює пневмонію чи запалення легень і каже робити ренген "Але ж ренген то облучення я не дам калічити дитину" , "антибіотики все одно не виписуйте я їх давати не буду , бо то отрута давайте краще травками " - слава богу що живуть з свекрухою а в тої мозги є і вона таки заставила лікувати онучку....
     
  15. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Адріасю, щоб не мучитись здогадками щодо аскарид і всяких гостриків можна здати аналіз крові (спеціально на тих паразитів, в крайньому випадку можна по загальному розгорнотому визначити, але це буде не 100:wacko:. це не так болісно і спокійні нерви мами.

    Мені рідко трапляються лікарі-каліки. Маю лише на одну таку сиромудру зуб. Вона в буквальному розумінні залікувала мою бабцю до смерті (до речі, теж колишню лікарку!).
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Та навіть тут в Америці дуже тяжко довести помилку лікаря, бо вони себе обставляють, щоб не можна було до них підкопатись. Мому синові по-помилці лікарів мусіли видалити одне яєчко. І що? А нічого. До адвоката ми звернулись але він сказав що в кімнаті швидкої допомоги ніхто не має зобов*язання обстежувати все тіло (лікарі поставили діагноз обезводнення, а дитина явно жалілась на біль внизу живота, але йому тоді було 3 рочки. А плюс, педіатр повинен знати що у хлопчиків спермакорд як тягнеться то болить власне внизу живота) і сказали нам що ми повинні тішитись, що у нього залишилось ще одне яєчко і того йому повинно вистарчити на ціле його життя. Дай то БОЖЕ аби так і було і щоб у нього то друге працювало за два ( є надія на спадковість ) але якби часом не працювало то сваритись нема з ким, бо до часу коли мій син про це дізнається статут на підняття справи вже буде вичерпаний. Тому, як казала Шапокляк - стой постой карман пустой.
     
  17. vitalinka

    vitalinka Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    ціна лікарської помилки для мене - втрата однієї маткової труби(про дешевний стан годі й говорити) й досі не можу оговтатися...
    на 6-7 тижні, знаючи що вагітна по тестах та БТ, пішла я на УЗД шоб пересвідчитися чи все нормально... мені уздистка сказала що все нормально.
    через тиждень після цього вночі стається розрив маткової труби, термінова операція... кажуть рятували життя моє...
    подали скаргу у прокуратуру, прокуратура передала у міліцію (бо міліція веде таке розслідування), міліція передала у незалежну комісію (яка складаєтсья з лікарів)... перед тим ми зверталися у мін охорони здоров я, у різні інстанції...
    але скажу вам чесно: довести щось навіть коли ти дійсно правий, у нашій країні майже неможливо....
    я не кажу що не треба боротися за себе.. треба! розумію що важко, мене розпитували, допитували потім, я хотіла все кинути ,але чоловік підтримував, тому ми йшли далі ...
    Лікарі одне одного покривають. чому було не сказати тій лікарці"ви знаєте, я тут шось не бачу, або техніка погана або скажи я не впевнена..." т оді б пішла кудись.. тоді б вряьтували трубу, і шанси на повторну вагітність збільшилися б у 2 рази
    зараз слідство ще триває ,як будуть новини - розкажу..
    лише Бог - суддя для тих лікарів...
     
  18. Romko

    Romko Black Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Є у Львові така..хм.."від Бога"(?)...Віра Іванівна Шуварська...з генетичного центру...
    Може вона і врятувала когось...
    Але одна помилка...і зруйновані...три долі....повсякденне пекло...
    А Бог їй суддя...

    http://www.youtube.com/watch?v=zBLjyHwwhDo
     
  19. Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Хотіла щось написати на захист лікарів,бо добрих також є багато,подивилася відео від Ромка...Слова зникли,серце плаче...Медиком можна бути тільки тоді,коли є іскра і дар Божий...Дуже тяжка тема,але закривати не треба...
     
  20. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Ціна лікарської помилки.

    Я з вами цілком погоджуюсь. Я не можу в жодному разі виправдати тих лікарів, які завідома ставлять не ті діагнози, аби заробити гроші, які лікують знаючи що не те і не треба, але таких лікарів не так багато. А лікарі теж люди і вони можуть помилятися, всі помиляються. Проблема в тому, що люди звикли бачити лише чорне та біле в ситуації, себто те, що їх особисто торкнулось. А це дві крайності, та в житті не буває лише чорного і білого, а є ще купа відтінків. Просто є і багато інших випадків, коли через помилку чи одне слово людини гинули тисячі, згадати лише війни за всю історію і щось подібне. Але люди того не пам"ятають, бо це не їх стосувалось. Я це до того, що не можна по комусь одному чи чомусь одному робити висновок. Мені згадався один вислів, приблизно такий: "Звичайна людина схильна оцінити ситуацію лише зі своєї сторони, мудра людина може побачити ситуацію збоку, а мудрець - подивитися на ситуацію зверху". Тобто не варто щось розглядати тільки з одної сторони медалі, бо є ще як мінімум одна, завжди.